szkółki jeździeckie, rekreacja w okolicach Warszawy, Warszawa

To Ty chyba byłaś w jakiejs innej stajni. Bo u nas nie ma agresywnych koni. Takie testujace owszem ale żaden nie jest agresywny. Nie gryzą i nie kopia. A gdyby ktoś sie odważył wsiąść w ostrogach na konie rekreacyjne to dostałby opieprz od góry do dołu. Raz jeden ze szwolezerow miał taki pomysł ale szybko zrezygnował.
To Ty chyba byłaś w jakiejs innej stajni. Bo u nas nie ma agresywnych koni. Takie testujace owszem ale żaden nie jest agresywny. Nie gryzą i nie kopia. A gdyby ktoś sie odważył wsiąść w ostrogach na konie rekreacyjne to dostałby opieprz od góry do dołu. Raz jeden ze szwolezerow miał taki pomysł ale szybko zrezygnował.


Może i zbieżność nazw, ale nie wiem.
Szczerze mówiąc też nie kojarzę, żeby którykolwiek z tych Hubertowych koni, które daje się osobom, które dopiero co przyszły do stajni był trudny czy niebezpieczny... Sana w boksie straszyła ale nigdy nie widziałam, żeby kogokolwiek ugryzła czy kopnęła, Forest trochę się szczurzył ale też był do opanowania. Jak ja tam zaczynałam to poziom moich umiejętności był naprawdę żenujący ale nigdy żaden z koni krzywdy mi nie zrobił, żaden nie ugryzł ani nie sprzedał kopa 😉
No i ta kwestia ostróg. Nigdy nie widziałam kursanta w ostrogach, klubowiczów też nie kojarzę.
Chyba na serio nie o tej stajni mowa. Piszesz o TKKF Hubert przy Jeziorku Czerniakowskim?
Szczerze mówiąc też nie kojarzę, żeby którykolwiek z tych Hubertowych koni, które daje się osobom, które dopiero co przyszły do stajni był trudny czy niebezpieczny... Sana w boksie straszyła ale nigdy nie widziałam, żeby kogokolwiek ugryzła czy kopnęła, Forest trochę się szczurzył ale też był do opanowania. Jak ja tam zaczynałam to poziom moich umiejętności był naprawdę żenujący ale nigdy żaden z koni krzywdy mi nie zrobił, żaden nie ugryzł ani nie sprzedał kopa 😉
No i ta kwestia ostróg. Nigdy nie widziałam kursanta w ostrogach, klubowiczów też nie kojarzę.
Chyba na serio nie o tej stajni mowa. Piszesz o TKKF Hubert przy Jeziorku Czerniakowskim?


A, to przepraszam, to pod Warszawą była stajnia, nie przy jeziorku Czerniakowskim. Wybaczcie, dopiero zwiedzam okolice po przeprowadzce i poszukuję stajni, nazwy i miejsca się plączą. Tam przy jeziorku byłam obejrzeć tylko stajnię (na Statkowskiego?). Na jazdę się nie wybrałam jeszcze, bo tak jakoś rozmowa była bez przekonania a pani akurat z którą gadałam (nie przedstawiła się, więc nie wiem z kim) sprawiała wrażenie, jakbym jej przeszkadzała, że zadaję pytania, więc jeszcze nie poszłam sprawdzić koni...
Spoko. No właśnie opis mi totalnie do Huberta nie pasował. Na przyszłość upewnij sie zanim bedziesz wypisywala takie rzeczy na forum.
aaga84, na bródnie kiedyś był Gaucho. Jeszcze rekreacyjny. Jak pierwszy raz go czyściłam, to było wszystko ok, bo przyglądała się mi instruktorka. Następnego razu próbował mnie straszyć przed boksem a jak otwierałam drzwi to momentalnie odwracał się zadem. Potem pomogła mi młoda malutka dziewczynka i przy niej był spokojny. Po jeździe stanęłam przy jego boksie i mało mnie nie ugryzł w ramię, ale się akurat odwracałam i udziabał mnie w rękę dość mocno. Potem kiedy już stałam się odważniejsza, wchodziłam do boksu, zakładałam mu ogłowie od razu.. koń był spokojny. Potem w kantarze bez problemu, bez żadnych nerwów. Aż stał się moim ulubionym koniem tam. Ale został sprzedany, potem lubiłam Prima..i Prim w końcu też został sprzedany.
Tak, na Statkowskiego. Dobrze, że wytłuściłaś w poście o którą stajnię Tobie chodziło.
Ogólnie polecam przetestowanie TKKF Hubert, nawet jeśli w rozmowie nie było całkiem miło 😉
Ewentualnie jeśli chciałabyś jeździć indywidualnie to możesz skontaktować się bezpośrednio z którymś instruktorem.
No wybaczcie, dlatego podkreśliłam, że to inna stajnia.
Kurcze, jak takie same pozytywy o Hubercie, to może i ja zaryzykuję i umówię się na jazdę próbną, chociaż mi najbardziej pasowałoby coś na trasie wkd, no ale tam przynajmniej dość blisko autobus pod stajnią.
Polecacie którychś konkretnych instruktorów? Pewnie na początek i tak zapiszę się na jakąś indywidualną jazdę.
maraena, polecam Martę Gajewską albo Ole Kuklińską. Na stronie powinnaś mieć numery telefonów do nich.
Czy ktoś może wie co się aktualnie dzieje w stajni Sawanna w Józefowie (przy ul.Nadwiślańskiej)? Jak tam ostatnio byłam to stajnia upadała, a jestem ciekawa jak się te konie mają.
Czy ktoś może wie co się aktualnie dzieje w stajni Sawanna w Józefowie (przy ul.Nadwiślańskiej)? Jak tam ostatnio byłam to stajnia upadała, a jestem ciekawa jak się te konie mają.


Przejeżdżałam dziasiaj koło Sawanny.
Upadek dalej postępuje. Kucy nie ma. Część działaki do sprzedania.
Koni (dużych) naliczyłam 3 sztuki. Chodzą luzem po padoku przy stajni (angielskiej).
Generalnie martwe miejsce.
Ja polecam stajnie w Paszkowie koło Nadarzyna. Wiele koni i kucy chodzących wszkółce wcześniej chodziło w sporcie. Narawde wiele można się nauczyć.
http://skj-trawers.wix.com/skj-trawers#!admissions/c1ylq
Mimo,że temat stajni SKJ Poland Park przewijał się kilkakrotnie,chciałabym się dowiedzieć kilku rzeczy.
Raczej nie chodzi mi tu ani o kwestie finansowe,które swoją drogą są kosmiczne, ani o kwestie typu czy koń jest osiodłany przez kogoś innego.
Moje pytania kieruje do osób dorosłych,bo jak dobrze widać z samej strony internetowej Poland Parku, stawiają głównie na dzieci i młodzież do lat 18 🙂
Był ktoś/widział/słyszał o treningach dla dorosłych? Na jakim są poziomie? (chodzi mi o skoki). Znalazłam chyba 3 filmiki,jak dobrze pamiętam,z takowych jazd i szczerze jakoś mnie nie zachwyciły (może trafiłam na jakąś grupę mega początkującą).  Druga kwestia-konie. W 2011 r albo 2012 większość osób pisała,że powinny zostać zakupione lepsze konie dla osób pełnoletnich. (biorąc pod uwagę wcześniej wymienione filmiki..jestem za).
Jak wyglądają aktualnie warunki etc? Czy coś się zmieniło?
Z góry dziękuję za jakąkolwiek odpowiedź i opinię  :kwiatek:
Poszukuje ośrodka jeździeckiego po prawej stronie Warszawy albo z dobrym dojazdem z Targówka/Bródna. Jestem osobą niezmotoryzowaną i muszę polegać na komunikacji miejskiej. Interesują mnie stajnie prowadzące bardziej ambitną rekreacje. Nie mam ambicji startów w zawodach a jeżdżenie w zaprzęgu step/kłus/galop i koniec zajęć mija się z celem.

Poszukuje również informacji o:
a) stajni PGR Bródno.(Jako, że znajduje się najbliżej) Jak są prowadzone zajęcia?
b) stajni/fundacji pociecha
[s]Popsułam, proszę o skasowanie postu.[/s]  🤬

miodek07, rozumiem, że zaprzęg pomylił Ci się z zastępem kiedy koń idzie za koniem. Kiedyś jeździłam na bródnie ale głównie indywidualnie, kiedy ceny skoczyły w górę zapisywałam się z Panią Martą na zajęcia obojętnie do jakiej grupy i jeździłam samodzielnie bez zastępu.
W jaki sposób są prowadzone zajęcia ? Chyba dopóki nie opanujesz podstaw to będziesz siedzieć na ogonie. Co mnie z resztą nie dziwi. W zimę masz do dyspozycji pół hali - bo druga połowa jest dostępna dla pensjonariuszy i ich prywatnych koni.
A co myślicie o stajni U WASYLA? Interesują mnie tam jazdy sportowe, czy trener profesjonalnie podchodzi konia i jeźdźca?
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
03 lutego 2014 17:58
mam pytanie za 100 pkt. czy ktoś z Was zna tą stajnie ?? https://www.facebook.com/pages/Ciche-Rancho/244015662369504?fref=ts
ciche rancho w Bieganowie - organizują zimowiska , kolonie itd. Moja siostrzenica uparła się aby tam jechać w tym roku ale nie mogę znaleźć żadnej opinii.. i cena jest mega niska jak za 7 dniowy pobyt i to mnie tak troszkę martwi.
Skasowano ogłoszenie

Ktoś był w stajni Groteska Arabians w Markach? 🙂.
Byłam w wakacje, przejeżdżałam obok rowerem i zaciekawiło mnie.
Czy ktoś się może orientuje czy Rancho Palermo w Kopkach jeszcze działa? 🙂
Gdzie polecacie zorganizować integrację ok. 20-sto osobowego teamu? Mamy w W-wie jakąś stajnię, gdzie można zajęcia dla takiej grupy rozbić na 2 tury? (czyli praktycznie 10 lonż jednocześnie... tylko jedna osoba jeżdżąca) Zależy mi na miłej atmosferze, wysokiej jakości, ale czysto rekreacyjnych zajęciach, plusem będzie hala. Lokalizacja - najlepiej na północy W-wy lub możliwie niedaleko tych okolic. Any ideas?  🤔
Mam taką informację z Facebooka, może się komuś przyda:


dokładniejsze informacje:
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
12 lutego 2014 19:57
Znajomi szukają stajni dla córki, młoda latem jeździła jak była na wakacjach i umie jeździć samodzielnie stępem i kłusem. Bez szału, ale jako początkująca radzi sobie. Polecicie może dobrego instruktora? Nie zależy mi na naprawdę dobrym nauczycielu. Nie jestem z Wawy, dlatego pytam bardziej zorientowanych w temacie.
Znajomi szukają stajni dla córki, młoda latem jeździła jak była na wakacjach i umie jeździć samodzielnie stępem i kłusem. Bez szału, ale jako początkująca radzi sobie. Polecicie może dobrego instruktora? Nie zależy mi na naprawdę dobrym nauczycielu. Nie jestem z Wawy, dlatego pytam bardziej zorientowanych w temacie.


SKJ Trawers
http://skj-trawers.wix.com/skj-trawers
Znajomi szukają stajni dla córki, młoda latem jeździła jak była na wakacjach i umie jeździć samodzielnie stępem i kłusem. Bez szału, ale jako początkująca radzi sobie. Polecicie może dobrego instruktora? Nie zależy mi na naprawdę dobrym nauczycielu. Nie jestem z Wawy, dlatego pytam bardziej zorientowanych w temacie.


To może ABC Akademia Jazdy Konnej Tadka Głoskowskiego na Ursynowie. Fajna kadra, zadbane grzeczne kuce i konie, ciepła hala, socjal z herbatką dla rodziców. Mogę polecić spokojnie 🙂 są teraz na Sggw w miejscu PolandParku. Zadbane, czyste miejsce 🙂
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
13 lutego 2014 10:46
Dziękuję za podpowiedzi, przekazałam zainteresowanym  :kwiatek:

W tym ABC to jak widziałam na zdjęciach maja bardzo fajną halę.

A jeszcze jedno pytanie mi się nasunęło, czemu w wielu rekreacyjnych ośrodkach jest aż tylu instruktorów? Pierwszy raz się z tym spotykam, bo zazwyczaj większość stajni które widziałam mają jednego czy dwóch stałych instruktorów na etacie. Jedną stajnie znam taką gdzie jest 4, ale tam jest bardzo dużo klientów, koni do rekreacji około 30 i na raz mogą prowadzić i lonże i jazdy na dwóch placach.
Znajomi szukają stajni dla córki, młoda latem jeździła jak była na wakacjach i umie jeździć samodzielnie stępem i kłusem. Bez szału, ale jako początkująca radzi sobie. Polecicie może dobrego instruktora? Nie zależy mi na naprawdę dobrym nauczycielu. Nie jestem z Wawy, dlatego pytam bardziej zorientowanych w temacie.


Wojtek Piasecki prowadzi treningi na kucyku i walachu (ok 165 w klebie). Wszystko odbywa sie w stajni siedliska. Ale naprawde warto. Tutaj jest ogłoszenie : http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/24224?q=&kategoria=&lokalizacja=6&widok=0&strona=3
Constantia- bo wielu instr nie jest na etacie, pracują w konkretne dni ze względu np. na studia itp. u nas tak jest, że w weekendy taki instr, we wtorki taki  itp.
Wyszukiwarka nie wypluła mi nic w tym wątku, jeśli było, to krzyczcie.

Nie orientuję się zupełnie w tych okolicach, więc proszę Was o pomoc - możecie polecić jakąś stajnię w miarę niedaleko od Grodziska Maz., w której prowadzona jest hipoterapia? Ewentualnie z rzetelnie prowadzoną rekreacją od podstaw?
Z góry dziękuje za pomoc.

Znajomi szukają stajni dla córki, młoda latem jeździła jak była na wakacjach i umie jeździć samodzielnie stępem i kłusem. Bez szału, ale jako początkująca radzi sobie. Polecicie może dobrego instruktora? Nie zależy mi na naprawdę dobrym nauczycielu. Nie jestem z Wawy, dlatego pytam bardziej zorientowanych w temacie.



W stajni Wilanów zmienili się instruktorzy i ogólnie "panujące tam zwyczaje" , jest porządek, zadbane konie. Nie ma też bezsensownych jazd w 10 konnym zastępie.
Tak więc polecam 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się