AMP,MPSzW-wszystko o studenckich zawodach

aa trzeba jechac jakies eliminacje  przed tymi glownymi ampami w drzonkowie?
Nie ma chyba że sobie uczelnia wymyśli którą będziesz reprezentować ...
Mam pytanie, skoro ujeżdżenie profi trzeba jechać w munsztuku, czy może być to munsztuk MM według przepisów PZJ jest on dopuszczany w konkursach ujeżdżenia, nie wiecie może jak jest na AMPach? Najchętniej jechałabym na zwykłym wędzidle :/
Nie chce skłamać, ale wydaje mi się, że rok temu były oba kiełzna dopuszczalne. 😉  Bo oczywiście sędziowie musieli się zastanawiać jak być powinno, bo na pewno było zamieszanie w kontekście cylindrów/kasków i długich fraków.
Na pewno zdecydowana większość profi jechała na munsztukach.
Nie trzeba było na munsztuku jechać.
Jest komunikat nr 1. Uwaga w niedziele jest konkurs dwu nawrotowy.
gdzie znajduja sie informajce
wybiera sie moze ktos w tym roku z lublina lub okolic , moze ktos wie jak jest uniwersytety KUL w lublinie czy bez problemu za wszytsko zapłacą  i czy trzeba ogolnie wszesniej jakos uczelni zglosic ze ma sie zamiar jechac ?
atri tu masz informacje http://www.ampy.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=25&Itemid=244
Ja chciałam jechać z umcs-u,ale jak sie okazało dali w finale 130,a ja jestem dopiero w trakcie robienia IIklasy, także jestem zmuszona zrezygnować. A co do płacenia przez uczelnię, to musisz iść i porozmawiać jak się na to zaopatrują,każda uczelnia patrzy inaczej 🙂
No i jest zmiana ... w skokach profi startują osoby z II licencją lub wyżej.
W amatorach jadą z III licencją.
Wow? Super, to nic, tylko trzeba jechać na AMPy!! 😀
sei   . let's grow old together & die at the same time .
30 marca 2014 09:44
ten podział wydaje mi się dużo bardziej fair i z rozmysłem. brawo dla organizatora  😅
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
31 marca 2014 13:34
A mnie nie do końca 😉 Bo jeśli jedzie zawodnik, który regularnie jeździ konkursy 110-120 i jedzie taki, który ponad LL się nie wychyla, to jest nie do końca rywalizacja na takim samym poziomie. jednak profi to były konkursy 110-120 właśnie, czyli coś, co dla osób, które mają III powinno być chlebem powszednim. Jeśli nie było, to taki ktoś po prostu na AMP nie jechał. Wydaje mi się, że teraz będzie większy mimo wszystko dysonans między zawodnikami.
Zawsze podział budził emocję.
Ja się cieszę że testuję to Zielona Góra a nie Wrocław.
Może będzie lepiej.
Jednego czego się obawiam że w profi będzie mało zawodników ale większy poziom.
Ciekawe ile osób będzie w profi ... rok temu było w miarę po równo w amatorach i profi.

Zwrócić też trzeba uwagę, że w niedziele jak ktoś się dostanie do finałów w skokach i ujeżdżeniu na jednym koniu to musi z czegoś zrezygnować.
Tak samo jak dwie osoby startują na jednym koniu skoki.
Finał jest dwu nawrotowy - czyli jest liczony jako dwa przejazdy.
W regulaminie technicznym jest zapis:
"5. Koń może startować najwyżej 2 razy dziennie."

Pozdrawiam
Mozii, finał profi to 130. A pomiędzy N i C jest największa przepaść. Teoretycznie powinien byc większy podział, na zawodników amatorów, zaawansowanych i profi. Bo inaczej zawsze będzie ktoś pokrzywdzony.

Ja sobie III klasę zrobiłam kilka lat temu. Od 3 lat nie startuję bo bawię sie z kontuzją konia, więc dla mnie możliwość pojechania konkursu amatorów to bajka. Co prawda wysokość 100 cm jest śmieszna, ale no cóż ideału jak widac nie ma.

W ujeżdżeniu jest podobnie, ja sobie N pojadę ale C? To też przepaść. A majac III muszę jechać już C.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
31 marca 2014 14:19
xxxagaxxx w tamtym roku finał był jeszcze 125. Bo gdyby było inaczej to osoby z 3 już dawno nie jechałyby profi 😉
To jak jest teraz jak ktoś ma III w ujeżdżeniu to jedzie profi czy amatorów ,bo się pogubiłam ?  👀
Alaska, III to profi. Tylko skoki się zmieniły.

Mozii więc jak ktoś jest w trakcie robienia sobie oczek to ja rozumiem. Ale ja znam gro osób z III która o Nce jeszcze nawet nie śni. Więc tak jak pisałam, nie ma złotego środka. Chyba ze właśnie jeszcze jedna kategoria.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
31 marca 2014 14:43
Ale w Profi niejako selekcja była hmm... naturalna. Jeśli ktoś był na takim etapie jak piszesz to po prostu rezygnował z wyjazdu na AMP, bo start dla idei też jest poniekąd bez sensu. Obawiam się tego co grembus, że w Profi może być spory spadek ilości uczestników. W amatorach natomiast osoby, które się wcześniej miały możliwość liczyć, teraz są na pozycji straconej w stosunku do osób, które mają III klasę, jeżdżą 120 regularnie i podchodzą do finałowego 105 z szerokim uśmiechem, bo jest to dla nich "tyle co splunąć". Ale życie samo zweryfikuje, czy taki podział będzie ok 😉
Widzisz ale tak samo maja osoby co sobie C na co dzien jeżdżą. Dla mnie wrzucanie ludzi co maja III do jednego wora z tymi z II jest nie fair. Powinno być tak ze jak ktoś ma w danym roku zarejestrowane starty w N juz powinien byc klasyfikowany jako profi. I chyba teraz tak jest, tak?
Nie ... bo to licencja
seiteki   "Always remember don't make bunny cry"
07 kwietnia 2014 09:18
Owszwm, najbardziej sprawiedliwe by bylo Robienie 3 podzialow, tylko problem pojawi sie w przypadku punktacji do medali...
chcialam, jeszcze sie zapytac jak wyglada przeglad weterynaryjny na tych zawodach?i czy konie maja pobierane probki krwi?
Po Twoim wpisiee chyba powinny  😎
mój koń nie da sie tkńac igła bez pasty stad to pytanie ;p
Przegląd jak przegląd, nie kłuli nigdy 🙂
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
11 kwietnia 2014 16:11
Szukam druku na wyrejestrowanie zawodnika z klubu. Jest jakiś konkretny? Czy ja nie umiem znaleźć?
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
11 kwietnia 2014 16:41
Chyba nie ten wątek  😉
Hej ludziska! Od tego roku jestem studentką i również się wybieram na AMPY, stąd pytanie, jedzie ktoś z Opola/przez Opole? Do Drzonkowa ode mnie jest trochę daleko,  a we dwoje zawsze taniej 🙂  👀
no ale to i tak uczelnia płaci za transport ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się