Konie zimnokrwiste i pogrubiane

marysia rok temu się przeniosłam na Ranczo, więc nie wiem o jakiego konia chodzi 🙂 jakiś hucułek?
OOO no widzisz, mój hejp juz kilka ogierów dał 😉 To kim jest jego tatuś??? 🙂
Glanek za resztą nie mam czasu biegać z aparatem 😉
Iwona9208 spokojny, ale do krycia na uwiązie go nie prowadzamy 😉
Paulil Unik jest po Barytonie
Dzisiaj zrobiłem kilka zdjęć astonie, na zdjęcia innych nie miałem czasu, bo dzisiaj klacze zaprzęgaliśmy.

bezunia82, ten twój koń jest po prostu boski  💘
marysia rok temu się przeniosłam na Ranczo, więc nie wiem o jakiego konia chodzi 🙂 jakiś hucułek?


Tak. Mój ówczesny szef zamienił klacz SP na klacz hc.ze źrebakiem trzy lata temu, a ja od niego odkupiłam młodego.

Glanek za resztą nie mam czasu biegać z aparatem 😉



Jak chyba każdy niestety 🙂
wiem że pewnie nie raz było to pytanie z góry przepraszam ale je zadam 😀 musze kupić siodło na zimnokrwistego a pierwszy raz w życiu kupuje siodło i chciała bym się do wiedzieć jakie polecacie i ktoś może ma do sprzedania 😀
wintec wide 500
a miałby ktoś może do sprzedania siodło na grubaska ??
Tynka, na allegro i ebayu są non stop jakieś winteki na sprzedaż 😉
Tynka ja na swojego mam Wintec'a wide, ogólnie planowałam wtedy zakupić inne siodło, ale trafiła mi się używka w świetnym stanie w cenie która nie była nawet połową tego co planowałam wydać na siodło /miałam zamawiać thorowgood'a w wersji cob - też syntetyk z wymiennymi łękami, jeśli masz możliwość ściągnąć siodło zza granicy to też bym brała je pod uwagę - tam używki czasem można bardzo tanio upolować/
inną opcją są jeszcze bezterlicówki - tylko przy okrągłym grzbiecie konia zimnokrwistego może być problem z wsiadaniem nawet przy dobrze podpiętym popręgu... /ostatnio widziałam na allegro sporo tanich, ale nie miałam z takimi na żywo styczności więc nie wiem czy nie buble jakieś/

Ps: naszym pierwszym siodłem było siodło islandzkie z pfiffa - powiem tak... do tej pory walczę z nogami lecącymi do przodu

Ja Thorowgoodów nie polecam - tragicznie się w tych siodłach siedzi, wymuszają nieprawidłowy dosiad
Ja Thorowgoodów nie polecam - tragicznie się w tych siodłach siedzi, wymuszają nieprawidłowy dosiad


to nawet nie wiedziałam... może na serio miałam szczęście, że trafiłam tego wintec'a... 😉 w sumie w thorowgood'zie siedziałam raz i to na drobnym koniku więc ciężko zgadnąć jak by było na 'grubasie', ale samo siodło wydawało się być całkiem przyjemne do jazdy (co tyłek to opinia :P )
Ja też poluję na wide'a, faktycznie na ebayu ich sporo. Chciałam dopaść bezterlicówkę, ale zrezygnowałam, bo znaleźć krótkie siodło w rozmiarze 16", używane i nie usadzające w szpagacie to chyba bym się nie doczekała takiego, chyba, że nówka, na którą mnie nie stać.

Mustang, fajna ta klaczka, sympatyczny pyszczek ma 🙂
W mojej poprzedniej pracy 1/4 siodeł to były Thorowgoody, więc się w nich najeździłam - w moim przypadku nie dało się jeździc inaczej, niż na samej pupie 😉
marysia cóż to za sp? Może nadal u Nas stoi 🙂

Ja jeżdżę w bezterlicówce - byłam z niej zadowolona ok roku, potem kombinacja z padem, z łękiem, z napierśnikiem... nie jest to łatwe siodło, i jak Any wspominała - zdarza się przekręcać mimo dobrze dopasowanego łęku i dobrze podpiętego popręgu. Mam konia-beczkę, myślę powoli o jakimś dopasowanym siodle, np HB Contact, ale czekam dnia, gdy zaczną robić siodła rajdowe 🙂 Z grubasami nie ma łatwo - miałam i west i klasyk, a w stajni w której trzymałam konia tez była masa siodeł różnej maści - nie zawsze dopasowane.
W mojej poprzedniej pracy 1/4 siodeł to były Thorowgoody, więc się w nich najeździłam - w moim przypadku nie dało się jeździc inaczej, niż na samej pupie 😉


Ja polowałam na takiego, ale mnie ktoś podkupił i skończyłam z wintekiem. Widać dobrze sie stało.


aien- nie ma jej już, bo chyba nie radzili sobie z nią i poszła gdzieś w świat...szkoda, że nawet nie wiem gdzie.
Witajcie Kochani, od paru dni jestem szczęśliwą włascicelką pogrubianego olbrzyma. Moje pytanie do Was jeśli zakładacie ujeżdżeniówkę to pi razy oko jakiej długości popręg zakładacie i jaki numer ogłowia?
.
glanek wiem, wiem, orientacyjnie się pytam, jedne maja głowy krótsze i szersze, inne odwrotnie ale liczyłam na mała podpowiedź chociaż 🙂

Iluś w drodze do nowego domku

.
glanek ten kantar który ma na głowie to 4 ale nie wiem jaki producent, no i  każdy robi inaczej. Dzisiaj próbowałam ogłowie max rozsuniętego cob'a to ciut mu brakuje więc mam nadzieje, że full będzie ok. Ogólnie to maleństwo jest po tacie zimnokrwistym, mamie sp ale miała w papierach ślązaka, Iluś ma 180 cm w kłębie, 5,5 roku.
olbrzym 😍
wyglądałabym przy nim jak 6-latka.

myślę, że full będzie ok, a może lepiej x-full i poregulować? 🙂
kara107, jaki śliczny!!! Śmiało ogłowie możesz xfull mierzyć 🙂 jak ma na imię?
.
glanek ja mam 164 cm i jak zsiadam z niego to czekam kiedy w końcu dotknę ziemi 😉
Burza dziękujemy 🙂 kawaler zwie się Ilavie
kasztankaija   Love you more and more and more.
12 lutego 2014 10:15
kara107  cudowny!   😍  moja ma ogłowie x-full, full też dobry, ale przeważnie wszystko na ostatnie dziurki, a lepiej mieć zapas zawsze. Jeżeli chodzi o popręg to mam 55cm, ale mam też długie przystuły, więc przy różnych siodłach te długości mogą być inne  😉 ale ogólnie, obojętnie co kupuję dla niej to raczej są to rzeczy duże  🤣
Ja mam jedna taką kobyłe dla której musiałam u rymarza wyrabiac na zamówienie kantar, taki wielki ŁEB!!! 🙂 🏇
U mnie wszystkie konie muszą mieć kantary na zamówienie 😉
Już nie przesadzałabym że wszystkie zimnioki muszą mieć specjalnie szyte - trzeba szukać xfulli a problem w tym, że zbyt dużego wyboru nie ma a i z tego co są, to raczej nie są to jakieś piękności 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się