PSY

ushia   It's a kind o'magic
10 lutego 2014 14:44
Ze dwa razy bylam na wybiegach, nawet ostatnio mnie zaskoczylo odkrycie ze zaraz obok NCK postawili jakis

nie spotkalam sie z nielubieniem psow jakims szczegolnym na tle kraju 😉
Hahhhaha honey żul to Maciek, jak latem spedzalam na wybiegu urlop to sie zakumplowaliśmy 😀 husky to Olaf, borderka to Bela, pieszczocha. Say hello 😀
ash   Sukces jest koloru blond....
10 lutego 2014 15:16
Przepraszam, że się wcinam ale sprawa pilna

Dnia 5 lutego w miejscowości GÓRKI k. Dębe Wielkie zginęła 3 letnia suka owczarek niemiecki Afra.
Miała na szyi łańcuszkową obrożę i obrożę przeciwkleszczową. Suka w trakcie leczenia. Proszę o pomoc w jej odnalezieniu.
Nagroda!!!
Tel kontaktowy 515424047, 602320987
To szczególne nielubienie psów może i jest przerysowane, ale mieszkam w samym centrum i z kawałkiem trawy bywa ciężko. Jak już pojawi się wolna przestrzeń, to okoliczne baburki robią z niej paśnik dla gawronów i srok 😉

Hiacynta,  🤣 trochę mi głupio, że nawet Pan Żul Maciek ma porządnie wyglądające psy, a ja takie kudłate niewiadomoco 😉
coconutssy   Mało ludzi myśli, ale każdy chce mieć swoje zdanie
11 lutego 2014 09:53
honey, koniecznie wrzuć fotki!
Ech, zazdroszczę wybiegów 🙁 Ostatni widziałam będąc w... Stanach. Czas chyba wynieść się z mojej podkarpackiej dziury 😀 Albo wnieść o zorganizowanie wybiegu 😀
Dziś taka pogoda, że nie było jak robić zdjęć.
Trochę jestem zawiedziona, bo znowu postawili ogrodzenie na odwal się i są miejsca, gdzie od siatki do ziemi brakuje z 20cm, a moje małe kudłate lubi się czasem przecisnąć pod spodem i zwiedzać drugą stronę płotu. Na szczęście mając oczy dookoła głowy i zajmując uparcie psy piłką nie było dziś prób podkopów, więc jest nadzieja 😉
Teren jest taki w sam raz, zachowali wszystkie drzewa i wykorzystali już istniejącą alejkę parkową, żeby nie robić nowych chodników. Wybieg w sam raz, żeby w tygodniu czymś psy zająć 😉
Ja nie mam parcia na mieszkanie w mieście i mam nadzieję kiedyś wyemigrować pod las, to i wybiegi mi potrzebne nie będą  😎
http://sendview.org/f/fy/ a to mój pieseczek, słodzutki no nie ?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
11 lutego 2014 17:05
Dziewczyny jak macie możliwość, a wasze psy lubią rybę to polecam zamówić Aspolowego łososia w kawałkach.
Wygląda naprawdę fajnie, a jak sprawdzi się smakowo i bezpawiowo to wchodzi na stałe do repertuaru 😉
Hej. Musze wam powiedzieć, że dzisiaj się przełamałam i spuściłam moja sunię ze smyczy i jestem mega z niej zadowolona. Nigdzie nie próbowała uciekać, jak oddaliła się do przodu na 5, 10 metrów to stawała i czekała na mnie aż przyjdę, a kiedy ją wołałam po imieniu + komenda "do mnie" to zaraz przybiegała i siadała koło mojej nogi. 🙂
dzięki JARA za info o rybach. Lecę składać zamówienie  🏇
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
11 lutego 2014 22:10
Było o wilkach-trudne, może lisek w takim razie? Wygląda bardzo sympatycznie
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=_AtP7au_Q9w
fajniutki ale wkurzałby mnie tym łapaniem za rękę  😀 swoją drogą.. myślisz że jego też się bierze na smycz i idzie na spacerek ?  🤣
ushia   It's a kind o'magic
12 lutego 2014 10:26
widzialam kiedys reportaz o babce ktora ma lisa wyciagnietego z fermy
obrazek nie byl taki fajny, to jest dzikie zwierze, ma zajebiscie ostre zeby (babka ma mega blizny na rekach), na smyczy owszem chodzi, ale NIGDY go nie spusci bo zwieje a jest na tyle uposledzony oswojeniem ze nie d rady sobie sam

to samo z wilkami
szansa jest jak odbierzesz szczeniaki matce zanim zaczna same lazic i trafisz na osobnika ktory jest akurat podatny na socjalizacje pro-ludzka

hybrydy - tzw wolf-dog
analogicznie, moze ciut wieksza szansa ze trafisz na psie geny jezeli chodzi o zachowania socjalne

w stanach to modne jest
potem płacz ze "piesek" zjadl dziecko
http://nie-taki-pies.blogspot.com/2012/11/jak-w-50-lat-z-lisa-zrobiona-psa.html

co do lisów - proponuje poczytac o udomowianiu Dymitriv Bieljaev
ushia   It's a kind o'magic
12 lutego 2014 10:58
Posiadacze tych przemiłych zwierzątek w wypowiedziach zaznaczają jednak, że pomimo całego jego uroku to nadal jest dzikie zwierze - lubi się chować i boi się spacerów w dzień (za dużo psów w okolicy).

faktycznie wygladają mniej liso niz normalne lisy
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
12 lutego 2014 11:03
Dziewczyny, ale ja to wrzuciłam jako ciekawostkę-żart  😉 Osiedlowy lis jakiś większy mi się wydaje niż ten na filmiku. A mój Fuksik tez tak za dłoń chwytał- delikatnie
Cześć wszystkim 🙂 Niebawem u mnie w mieszkaniu pojawi się pies na dt. Czy możecie mi podać jakieś strony/wątki na których znajdę informacje jak przygotować się na przyjęcie takiego nowego domownika? Oczywiście to nie będzie pierwszy pies, jakim się będę w swoim życiu zajmować, ale chętnie poczytam jakąś "pigułkę", co najważniejsze kupić, itp. Chętnie też przyjmę wszelkie rady 🙂 Pies będzie ze schroniska, około 2 letni i energiczny 🙂
Moja baba z dzisiaj 🙂
widzialam kiedys reportaz o babce ktora ma lisa wyciagnietego z fermy
obrazek nie byl taki fajny, to jest dzikie zwierze, ma zajebiscie ostre zeby (babka ma mega blizny na rekach), na smyczy owszem chodzi, ale NIGDY go nie spusci bo zwieje a jest na tyle uposledzony oswojeniem ze nie d rady sobie sam

to samo z wilkami
szansa jest jak odbierzesz szczeniaki matce zanim zaczna same lazic i trafisz na osobnika ktory jest akurat podatny na socjalizacje pro-ludzka

hybrydy - tzw wolf-dog
analogicznie, moze ciut wieksza szansa ze trafisz na psie geny jezeli chodzi o zachowania socjalne

w stanach to modne jest
potem płacz ze "piesek" zjadl dziecko


Jakby się dało to pewnie mielibyśmy też fox-dogi  😂  Lisy są przepiekne, ale dzwięki które wydają są porażające- od czegoś przypominającego płacz dziecka, przez szczekanie, zawodzenie aż do krzyków niby ludzkich. Kiedyś śpiąc na dziko w górach doświadczyłam wątpliwej przyjemności usłyszenia tuż przy namiocie czegoś takiego co jest pod tym linkiem w 45s :
i nie wiedząc wtedy ze to lis, nie zmrużyłam już oka do rana  😵

Moja suka też lubi trzymać moją rękę w zębach jak ją miziam  😁
emi gdybym usłyszała coś takiego śpiąc w namiocie gdzieś w głuszy, to bym chyba zawału dostała  😲
secretary ślicznościowa!

Mój facet kiedyś spotkał w Krakowie (na Bronowicach) kobitę z czarnym lisem. Aż się jej spytał, czy to co ma na smyczy to lis - potwierdziła...
Laska z mojej uczelni na lisa białoszyjnego. Lis mieszka w wolierze, a z nią jest mocno zżyty. Ale nie da się tego zwierzaka do psa porównać i nigdy się nie uda go tak udomowić 😉 Przede wszystkim lisy niespecjalnie uczą się załatwiania na zewnątrz, co jest mocno problematyczne w przypadku chęci trzymania ich w domu.
W ramach ciekawostek www.polona.pl/item/1175169/
Lisy są cudowne 😍

A ja znalazłam kilka zdjęć, m.in. z wakacji i jedno Sabiszowe z zimy 🙂

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
13 lutego 2014 18:34
ovca   Per aspera donikąd
13 lutego 2014 18:55
http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/3331577,policja-oglosila-przetarg-na-sprzedaz-psa-bo-jest-stary-i-chory-zdjecia,id,t.html


JARA to jest standardowa procedura, i najczęściej przetarg jest już dawno ugadany i jest nowy opiekun- pewnie kolega  przewodnika psa, jeżeli ten nie ma warunków na przyjęcie zwierzaka. No ale odbyć się musi oficjalnie 😉
a dziennikarze jak to dziennikarze. Lubią dopisywać teorie.

edit: tak swoją drogą to całkiem zabawne- pies "mundurowy" będący w czynnej służbie jest wart nawet kilkadziesiąt tys zł. A jego cena wywoławcza po wybrakowaniu...cóż.
Ja w pierwszej chwili pomyślałam: pies stary, przewlekle chory - procedury procedurami, ale mogliby go sprzedać za symboliczną złotówkę. Tylko z drugiej strony - wet kosztuje, karmy weterynaryjne tanie nie są, jak ktoś będzie w stanie wyłożyć za takiego psa te dwie stówki, to większa szansa, że na karmę czy badania nie będzie żałował.
Mi też się wydaje, że to trochę rozdmuchane jednak 🙂
Ponowię jeszcze swoje pytanie  :kwiatek:

Niebawem u mnie w mieszkaniu pojawi się pies na dt. Czy możecie mi podać jakieś strony/wątki na których znajdę informacje jak przygotować się na przyjęcie takiego nowego domownika? Oczywiście to nie będzie pierwszy pies, jakim się będę w swoim życiu zajmować, ale chętnie poczytam jakąś "pigułkę", co najważniejsze kupić, czego się mniej więcej spodziewać, itp. Chętnie też przyjmę wszelkie rady 🙂 Pies będzie ze schroniska, około 2 letni i energiczny 🙂
sushi, co kupić? miski, karmę, zabawki, legowisko, smakołyki, smycz, obrożę, ewentualnie kliker jeśli masz zamiar klikać.
Ale skoro psa miałaś to powinnaś wiedzieć, co kupić 😉
sushi, jak psiak energiczny, to długa linka/ lonża na dłuższe spacery może się przydać - na początku spuszczanie takiego psiura ze smyczy byłoby ryzykowne, a na długiej będzie miał szanse się wyszumieć.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się