Konie zimnokrwiste i pogrubiane

Cobrinha napisałem że moje konie, nie napisałem wszystkie.
No ale to raczej kwestia tego, że nie możesz chyba znaleźć dość dobrych/ ładnych jakie by Ci pasowały a nie że nie ma takich na wielkość 😉
Mój Tornado też ma łeb jak sklep i też xfulla muszę szukać, a ciężko coś ładnego znaleźć niestety - jakoś zimniaki są pomijane - piękności sa mam wrażenie dla szlachetnie urodzonych 😉
Zamawiam u rymarza, bo kantary xfull ze sklepu są przeważnie parciane a jak się konia zimnokrwistego uwiąże na nim to go za raz porwie i dla ogierów są za małe a jak zamawiam dla ogierów to od razu dla klaczy.
my tam mamy kantar małe full, ogłowie cob, taki przykurcz, za to plecy mamy xxxfull 😂


robiłam zdjęciowy przegląd 🙂
dwie fotki grubej z listopada '12
Mustang1208, ja wiążę ale tylko do przysłowiowego czyszczenia 😉 nigdy nie sprawdzałam ich wytrzymałości 🙂
Swoją drogą ile płacisz za taki kantar? niestety tego typu wyroby rymarskie jakie widywałam, nie były dla mnie zbyt ładnie i dokładnie wykonane - ot wiejskie 😉
lussi, jaka urocza buzia 🙂 a gdzie się tak przemykacie ciasnym przejściem? ciut niebezpieczne.
Cobrinha dokładnie nie wiem ile kosztują bo zamawiam hurtem, ale jeden kantar nie kosztuje więcej niż 100 zł niedługo może poznam dokładną cenę bo zamawialiśmy ogłowie i kilka kantarów.
kobył z dziś, rekreacyjnie kilka kostek siana sobie przewiózł 😉
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Wielkość zdjęcia
Burza, tam po lewej budynek, po prawej siatka i tylko wygląda aż tak ciasno, a kobyła za mną i do garażu usiłowała wchodzić czy po schodach łazi, więc testowałam zachowanie w ciasnych przejściach i bez zarzutów 🙂 kawałek za nami dreptał kucol, one obydwa takie bojaźliwe inaczej 😉 ale żeby nie było - dalej uważam, że to tylko zwierz i mogło jej odbić, niemniej.. jakoś trzeba sprawdzić 🙂
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
13 lutego 2014 19:19
anyann urocza ta Twoja kobyłka, trochę z wyglądu przypomina mamuta  🙂
lussi ile ina ma w kłębie? Faktycznie kulka jak sie od przodu popatrzy ale śliczna  😍 uwielbiam takie srokacze  🙂
bo ona jest prawie jak mamut, taka krzyżówka gryzzli z mamutem 🙂
My za kantar na zamowienie płacimy ok 40-50 zł. I nie sa to takie wiejskie tylko zwykle parciane i mozna sobie wybrać kolor, np na zdjęciu co niedawno dodałam mój hejp jest w takim na zamowienie robionym zielonym 😉
Jeszcze kilka zdjęć z testowej jazdy przed kupnem
Konio ma służyć również do hipo dla cięższych pacjentów, na 2 osoby na pokładzie
kara107, faktycznie gigantyczny. No i u poprzednich właścicieli siodło oczywiście niedopasowane :/
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
13 lutego 2014 20:46
bo ona jest prawie jak mamut, taka krzyżówka gryzzli z mamutem 🙂

Ale wygląda na bardzo poczciwego konia. Wydaje się być duża, ile ma w kłębie?

kara107 ale wieeeelki  🙂
Za to elegancka maratonowke mają Ci ludzie 😉
.
Burza wiadomo, jedno siodło na kilka koni służy
glanek czy to na 160cm czy 180cm potrzebuję rampy żeby wsadzić na konia osoby z wózka, a cięęęęężko znaleźć konia który nie będzie za szeroki, a jednocześnie bez problemu zniesie na grzbiecie dwie osoby, nie będzie wykłębiony itp. Ze wszystkich za i przeciw jedynie wzrost jest minusem, a wiadomo, że ideału się nie znajdzie 🙂 Miejmy nadzieję, że się uda 🙂
.
kara107, gruba kula jest z niej, ale już dużo schudła i mam nadzieję od maja schudnie bardziej 🙂 jest prawie mojego wzrostu, a ja mam około 157cm 😀

Powodzenia w hipo z olbrzymkiem! 🙂 jest cudowny!

anyann, grizzly z mamutem 😂 fajna misia z niej, naprawdę niedźwiadkowata 😀
anyann musisz tylko uważać na grude w tych szczotach 😉
.
Ja też jestem sceptycznie nastawiona ale też słyszałam o tych zabiegach... nie praktykuje. Ja myje manusanem a potem nakładam jakieś maści, teraz stosuje dermacorn - dla mojej kostaryki bo ona ma taka przewleklą od poprzedniego własciciela...
Wiem, ze nafta dobrze dziala na ludzkie wlosy, wiec czemu nie mialaby byc dobra tez dla konskich... Sama przez pewien czas stosowalam. Teraz jakos nie mam czasu i checi.  😉
Ale to taki  🚫
.
No własnie, to chodzi o tą nafte budowlaną. Ja mam problem tylko z Kostaryką, bo ma zestarzałe placki ktore mam zamiar wyleczyc 😉
PauliL Moze sproboj wywaru z geranium? Stosuje go na grzybice mojej dliugowlosej suni. Pomaga i nie trzeba nic placic. 😉 Roslina nazywa sie geranium robertianum- po naszemu to chyba budziszek jakis tam (chyba-pachnacy...).
No to my ponownie, z dzisiejszego przewożenia siana. Właściwie, to koń nie musi tego robić, bo jest traktor, ale żeby się nie nudził, to ma 😁

A z grudą niestety, walczymy 😵
glanek, ej ja używam nafty do własnych włosów 😀 tylko trzeba spłukać 😀 kosmetycznej ale jednak.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się