Stajnie w Warszawie i okolicach

Co sądzicie na temat stajni Szlacheckiej? 🙂
A jaki jest dojazd komunikacją do Siedlisk?  :kwiatek:


PKS z metra wilanowska. Pozniej jakies 4 min na piechotę. Jedzie sie 20-60minut (zalezy od sytuacji na drodze). Bilet kosztuje 3zl albo 3.5 (są dwie rozne firmy).
Pialotta, thaya, pierwsza możliwość dojazdu to prywatne busy z dworca wileńskiego o godz.07😲0
09:10
14:10
16:15
16:28
16:44
17:35
one dojeżdzają bezpośrednio pod stajnię
kolejna możliwość to prywatne busy również z wileńskiego z tym, że zatrzymują się ok. 1km od stajni 05:30
07:13
08:50
10:35
13:25
15😲3
16😲3
17:43
19😲8
i kolejna możliwość to ZTM 738 do Radzymina a z Radzymina tel. do mnie i zawsze ktoś po was wyjedzie
kolejna możliwość to dojazdy z innymi pensjonariuszami m.in. forumowa meander codziennie z centrum do nas dojeżdża, moje uczennice 3 razy w tyg dojeżdzają z Pragi
dzięki 🙂 nie sprecyzowałam, że będę autem jechać.
Z Radzymina wyjadę w kierunku Mokrego(POW, Leśna, Mokra, Radzymińska) a potem?
w Radzyminie na pierwszych światłach prosto, pierwsze rondo prosto, drugie rondo w lewo kierunek na kuligów, prosto, mijasz tory jakieś 200m pierwszy za przystankiem skręt w lewo tabliczka Skansen Kuligów, trzymasz się cały czas drogi z pierwszeństwem która skręca ostro w prawo, dalej prosto wjeżdżasz do wsi mokre, pierwsza droga w lewo za przystankiem (to juz 15 Sierpnia) dosłownie 50m i po lewej stronie pomiędzy dwoma bramami wjazd widać napis gospodarstwo agroturystyczne, do końca trzymając się prawej strony i jesteś na miejscu 🙂
a w razie trudności dzwoń do mnie 🙂
dziękować.
Ostatnio pytałam się tutaj o opinie na temat stajni U WASYLA, pojechałam tam i nie zgadzam się z opiniami większości ludzi, którzy się wypowiadali na jej temat. Poza tym to opinie sprzed 4-5 lat, więc nie należy się nimi kierować. Stajnia U WASYLA jest to NAJLEPSZA stajnia w jakiej jeździłam, pan Wasyl jest przemiłym człowiekiem, nie stawia na ilość tylko na jakość, na treningu nie ma tłoku, tylko ty i instruktor, który skupia się tylko na tobie. Konie są świetne. Pani instruktor też jest świetna, zwracają uwagę na błędy jakie jeździec popełnia i je korygują, są tam konie do sportu jak i do rekreacji. Może i mają małą halę i co z tego, chodzi o jakość jazdy, o robienie postępów, o kontakt z trenerem, a da się w niej jeździć i fajnie się w niej jeździ. Jazdy trener/trenerka prowadzą profesjonalnie i to za taką cenę (50zł rekreacja, 80zł sportowa).Konie w boksach mają czysto, nie mają po parę godzin jazd dziennie, tylko jedna, max.2. Było też pisane, że źle traktuje konie, a tak nie jest Konie nie wyglądają na zmęczone życiem!!!


Olczi2307 Tyle komentarza do twojej wypowiedzi.Rozumiemy,że mogło Ci się tam podobać,ale jakoś zbyt tęczowo i różowo to wszystko opisałaś.
DressageLife  😂 😂 😂 😂 😂 😂 bosko dopasowana pocztówka  🤣 🤣 🤣
[b]Olczi2307[/b], tutaj chodzi o opinię pensjonatu czy rekreacji bo nie wiem czy w dobrym wątku jesteś..  🙄

DressageLife, moje skojarzenie było:


😉
Muszę pochwalić "mój" pensjonat - [url=https://www.facebook.com/pages/Stajnia-Bogdanówka/151237724972563?fref=ts] Stajnia Bogdanówka [/url]. Zaraz stuknie nam 5 miesięcy odkąd tu jesteśmy i nadal jestem bardzo zadowolona  😉 Mamy świetnego stajennego, z właścicielką idzie się dogadać niemalże o wszystko. Pams w końcu wygląda tak, że nie mam do czego się przyczepić. 😍

Dużo siana w boksie, siano na padoku, w dodatku bardzo fajne jakościowo.
Mimo, że wybierane jest ok raz w tygodniu to w boksach jest sucho - ścielone jest serio porządnie.
Hala i ujeżdżalnia zewnętrzna regularnie, w miarę potrzeby bronowana/zlewana.
Ujeżdżalnia zewnętrzna mimo, że była pokryta wielką warstwą śniegu jest już od kilku dni zdatna do jazdy, oświetlenie bardzo dobre - wczoraj wsiadłam o 21 i poszłam na dwór, a nie na halę!
Nie ma problemu z przyjeżdżaniem do stajni w troszkę późniejszych godzinach - często gęsto wychodzimy ze stajni koło 23. Atmosfera jest bardzo dobra  😉

Wszystkim z okolicy Wołomina/Radzymina/Marek, oraz Warszawy z tej strony mogę z czystym sumieniem polecić tą stajnię. Dla dojeżdżających komunikacją dojazd jest średni, aczkolwiek robi nas się ostatnimi czasy coraz więcej i po południami/wieczorami jest się z kim zawsze zabrać ze stacji, czy z Radzymina.
asds   Life goes on...
18 lutego 2014 13:00
Wklejam i tu zapytanie:


Dziewczyny,

czy była moze któraś z was w staninie koni w Sobieniach Królewskich?

http://www.hotelsobienie.pl/atrakcje/stadnina-koni

Wybieram się tam w maju na weekend i chciałam wiedzieć czy moze ktoś z was juz tam był i jeździł. Tereny fajne?
Bardzo ładny obiekt. Na jesieni nie było jeszcze hali. Obecnie działa tam syn p.Tomaszewskiego - Antek z żoną.
asds   Life goes on...
18 lutego 2014 14:00
Ooo... Czyli chodzi pewnie o Panią Izę?

Dzięki za info!!

Nirv
A to nie u was sie niedlugo zagesci, gdy dojdzie do zmian w Cabrioli ?
Sa juz wykonczone te 2 nowe stajnie (1 na kilka sporych boksow, a ta 2 wygladajaca podobnie jak wasza funkcjonujaca, tj. dlugi budynek, tyle ze bez strychu, wiec nie bedzie efektu klaustrofobii) ?
Jakich zmian w Cabrioli?  👀
ash   Sukces jest koloru blond....
20 lutego 2014 15:27
Cabriola zmienia miejce, ale jeszcze nie teraz. Jeszcze kilka miesięcy jesteśmy na starych śmieciach. Nie ma jeszcze decyzji gdzie będziemy. Jest kilka potencjalnych obiektów.
emptyline   Big Milk Straciatella
20 lutego 2014 15:52
Kochani, czy jest coś sensownego w granicy 30-35km od centrum Wawy, koniecznie z w miarę sensownym dojazdem bez auta? Hala lub kryty lonżownik mile widzialne, ale nie obowiązkowe. Oczywiście logiczne, że opieka musi być należyta, czysto w boksach itde, osobne padokowanie też potrzebne. No i teraz magiczna kwota do 800zł, maksymalnie do 900.
Oprócz poniższych:
- nowe 'Encanto'
- Vethorse
- Złoty Koń
- Władysławów
ewentualnie:
- Sabat
  emptyline a stajnia Masta w Borzęcinie Małym?

Dojazd bardzo dobry ztm, opieka bardzo dobra, w boksach czysto, oddzielne padokowanie. Brak hali i krytego lonżownika.
W Twojej cenie się mieści 🙂
Gru   nic nie dzieje się bez powodu
20 lutego 2014 16:15
Ash a wiesz co będzie się działo z tą stajnią w której jesteście ? Przestanie funkcjonować czy ktoś inny będzie ją prowadził ?
implozja89 czy z przejazdem na druga stronę drogi Warszawa-Leszno jest duży problem? Jak daleko ze stajni Masta jest do lasu/puszczy???
emptyline, Władysławów fajna opcja, nowa dzierżawczyni Encanto też na bank dobra firma.
emptyline   Big Milk Straciatella
20 lutego 2014 16:22
Burza, nowa dzierżawczyni Encanto to ja wiem, że solidna i sprawdzona firma, tylko odkąd 742 już nie jeździ z Wilanowskiej dojazd robi się coraz smutniejszy. 🙂
implozja89, no właśnie to chyba jedyny kierunek, który nie pasi, ale podrzucę pomysł dalej. 🙂
kujka   new better life mode: on
20 lutego 2014 16:29
emptyline, Zielonki! Dojazd boski, 3 autobusy z gorczewskiej staja 50 m od stajni 🙂
/ciach/
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Ogłoszenie, nie po raz pierwszy
emptyline   Big Milk Straciatella
20 lutego 2014 16:40
moniland, to nie są ogłoszenia. Serio.
baba_jaga, jako pensjonariusz wiem tylko tyle, że byli jacyś potencjalni dzierżawcy, mieli oddzwonić, ale nie oddzwonili. Obecnie funkcjonuje ta podstawowa stajnia, dwie o których piszesz czekają - właściciele zredukowali stado z ponad 20 swoich koni do mniej niż 10 swoich koni, pensjonatowych jest prawie 10, więc póki co tutaj się mieścimy.

Co do jej klaustrofobiczności - kwestia przyzwyczajenia. Sufit jest ciemny, drewniany więc bardzo pogłębia wrażenie niskiej stajni, która aż tak tragiczna nie jest - kilka osób wsiada na konie w stajni. Jak włączy się światło z obu stron to w stajni jest widno, w stajni pachnie końmi, nie gnojem/amoniakiem, ponoć jeden z koni miał problemy z drogami oddechowymi, ale nic się nie odzywa. W boksach jest czysto i sucho - stajenny porządnie dościela koniom.
ash   Sukces jest koloru blond....
20 lutego 2014 16:50
Ash a wiesz co będzie się działo z tą stajnią w której jesteście ? Przestanie funkcjonować czy ktoś inny będzie ją prowadził ?


Będzie inny dzierżawca.
implozja89 czy z przejazdem na druga stronę drogi Warszawa-Leszno jest duży problem? Jak daleko ze stajni Masta jest do lasu/puszczy???



Jeżeli się pytasz czy jest duży problem z przejazdem przez ul.Warszawską, to odpowiadam nie. Niektórzy konie przeprowadzają, niektórzy przejeżdzają konno przez tą drogę. Do lasu jest do 10 minut stępem (nawet krócej), oczywiście w zależności w które miejsce chcesz dotrzeć 🙂
Szukam informacji o stajni w Pęclinie - bardzo ładna stajnia z halą. Czy funkcjonuje tam pensjonat? Jeśli tak to czy mogę prosić o szczegóły "organizacyjne"
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się