Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

Frosska   samozwańczy starszy oborowy
20 stycznia 2014 17:53
skoda   Horse is right, always.
20 stycznia 2014 17:54
A co sądzicie o kaskach z decathlonu?
Np. http://www.decathlon.pl/kask-c600-brzowy-54-60-id_8038875.html
albo
http://www.decathlon.pl/kask-safety-jump-brzowy-id_8218036.html



była już o nich mowa, wpisz w wyszukiwarkę 🙂
Frosska mam Ventexa granatowego 😉 Jest miękki taki od środka, przewiewny i leciutki 😉 Jest to jego wadą i zaletą równocześnie bo przez to, że jest taki lekki wszędzie go obijam i już ma ryskę w jednym miejscu... Ale generalnie uwielbiam go 😉

Ja dzisiaj próbowałam wybrać sobie kask, tyle co ja się naprzymierzałam.. Mam taką głowę, że  w większości wyglądałam jak grzybek, mierzyłam Casco Duell, to stwierdziłam, że wyglądam jakbym z roweru dopiero co zeszła, brzydki okrutnie. Mierzyłam też Penta, ale jakoś też mi nie pasowało, Casco Mistrall i Champ też nie, wgl nie pasuje mi konstrukcja tych kasków. Już byłam strasznie zrezygnowana, ale pan w sklepie dał mi do zmierzenia USG, no i przepadłam! Jeju, nie sądziłam, że w jakimkolwiek kasku będę się tak dobrze czuć. Teraz to aż będzie się chciało zakładać ..  😁 😁
http://www.sprzetjezdziecki.com/usg-kask-comfort-star-p-4733.html


Po 12 latach czas na nowy kask. Przeszukałam już internet i dużo dowiedziałam się też z tego wątku. Dziękuję revoltowicze.  🙂

Po długim procesie eliminacji i przymierzania muszę się w końcu zdecydować się między Casco Mistrall Plus i USG Comfort Star.

Casco jest OK, no i oczywiście jest znany ze swojej przewiewności. Natomiast USG lepiej siedzi na mojej głowie (przyjemniejsza regulacja z tyłu, za pomocą miękkich, szerokich pasków, a nie za pomocą cienkiej żyłki jak w Casco).

Huzarowa jak oceniasz USG po kilku miesiącach użytkowania? Poci się w nim głowa?
Z góry dziękuję za opinie.
Averis   Czarny charakter
26 stycznia 2014 14:31
Po ostatnim upadku muszę kupić nowy kask. Czy wspomniane tu kaski Ked spełniają swoje zadanie? Mam średnie zaufanie do kasków z regulacją (wydaje mi się, że podczas upadku ona puści).
Averis to chyba stereotyp. W każdym razie mi się nigdy nic z tą regulacją nie działo 🙂
Averis - bezedura🙂 przeciez te kaski maja takie same atesty jak te nieregulowane🙂 plus jest taki ze jak chcesz zalozyc pod spod chociazby opaske to sobie wyregulujesz, poza tym nic sie nie uklepie i np jak glowa boli albo masz wrazliwy dzien - ja miewam - mozna odrobinke poluzowac🙂
Wiecie może jaka jest rozmiarówka w tych kamizelkach - Airowear Outlyne Body Protector ( w sensie, czy te rozmiary są jakieś zawyżone, czy coś. A jak ją może macie to jaki rozmiar i na jaką sylwetkę) ? Bo centymetry centymetrami, ale to i tak różnie bywa :P
Averis   Czarny charakter
26 stycznia 2014 21:43
Na to liczyłam, bo kask zacny 😉 Dziękuję!
Averis a ktory masz na oku z ciekawosci?😀
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
26 stycznia 2014 22:38
kask z regulacją jest świetny, a w zimę najlepszy - pod opaską Fair Play  😉
Averis   Czarny charakter
27 stycznia 2014 08:08
faith, Ked Basco 😉
Averis Ja w swoim regulowanym Casco Mistral spadłam 3x i nic mi się nie odpięło 😉
Averis   Czarny charakter
27 stycznia 2014 08:15
tuch, to najlepsza rekomendacja 😁

Raz jeszcze dziękuję!
Czy widział ktoś podobny kask, tylko regulowany? Byłabym niezwykle wdzięczna. 🙂


Można gdzieś w Warszawie przymierzyć Kedy.?
Frosska   samozwańczy starszy oborowy
31 stycznia 2014 11:14
Dołączam się do pytania, ale chodzi mi o Lublin :kwiatek:
Co sądzicie o ocieplaczach na uszy do kasków?
Frosska   samozwańczy starszy oborowy
02 lutego 2014 15:27
Mi jest najlepiej w takiej cienkiej opasce/bandance- jest cieniutka, ale wystarcza nie przeszkadzając jak ma się nie regulowany kask i można ją zawinąć na mnóstwo sposobów. A jeżeli chodzi o uszy to wiem o co chodzi, mi się wydaje że mogą nie zakrywać dostatecznie/odstawać, ale osobiście nie używałam. Natomiast polecam bandankę 😀
carmelka   Extremly photogenic... potato
02 lutego 2014 15:53
Piaffeczka ja jeżdżę w nausznikach do kasku Horze i bardzo sobie chwalę. Łatwe mocowanie, pasuje do każdego kasku. Od zewnątrz czarne nieprzemakalne, a od wewnątrz podszyte mięciutkim futerkiem. Bardzo ciepłe, nie odstają.
Ja nabyłam w Pasi-koniku, ale z tego, co wiem, aktualnie nie ma na stanie.
carmleka, dziękuję i cieszy mnie, iż bywają w pasi-koniku. Cenię sobie ten sklep 🙂
Z tego, co wiem, kask GPA można przymierzyć w Olsztynie, przy Mazurskiej - to pewne. W warszawie można w Mustangu.
Waham się niemożebnie, może ktoś mnie wybawi?   🙇
USG COMFORT TRAINING, czy Decathlonowiec? http://www.decathlon.pl/kask-c600-czarny-53-60-id_8009012.html



Szukam w ogłoszeniach taką kamizelkę? Ktoś widział? Wpisując w google nic nie mogę znaleść ;/ Firma to BR Leopard.
Czy waszym zdaniem warto zainwestować w futerały tego typu?



EDIT: Chcę sobie kupić CASCO NORI, tylko nie przemawiają do mnie te sznurki... nie są mniej trwałe niż typowe tasiemki? 😉
proszę o pomoc, muszę kupić nowy kask. wypatrzyłam Ked Allegra -dobry wybór? czy może zastanowić się nad czymś innym w podobnej cenie?
Mam, uzytkuje, dla mnie jest super, lekki, przewiewny, regulowany, ladnie lezy 😉
TinaTigra   ...w życiu piękne są tylko chwile...
15 lutego 2014 17:53
Hej. Czy ktoś z Was widział gdzieś do nabycia kasko-kapelusz? Podobno takowe  istnieją, ale osobiście nigdy nie spotkałam.
Piaffeczka, jakie sznurki?
Mam, uzytkuje, dla mnie jest super, lekki, przewiewny, regulowany, ladnie lezy 😉


dzięki. w takim razie chyba zamawiam 🙂
jakie są opinie o kaskach UVEX'a? 😀 ja mam od września i jak dla mnie jest świetny  😎
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się