strzemiona

wichrowelove, te strzemiona są lekkie, czy ciężkie?
ikarina w porównaniu do moich wcześniejszych prestige magnesium, gdzie jedno strzemię z ciężką stopką ważyło prawie 700g...te są leciutkie 🙂 wykonane z aluminium
mtl   I M Equestrian
26 grudnia 2013 17:34
wichrowelove co myslisz o nich "w praktyce"

dostalam niebieskie na swieta  😁
mtl, też mam niebieskie i kocham je miłością wielką.  Są leciutkie,  idealnie trzymają stopę.  I są śliczne 😀
Słuchajcie, jakie macie opinie jeśli chodzi o porównanie strzemion:
1) Jin Stirrup
2) Prestige Mg
3) FreeJump
Klami mam Prestige Mg i JS, FJ ma mój trener i dosyć często mam okazję w nich jeździć więc mogę Ci subiektywnie je porównać 😉
po płaskim zdecydowanie najlepiej jeździ mi się w Prestige'ach, są najcięższe z tej 3, najłatwiej jest w nich ciągnąć piętę w dół i zdecydowanie pomogły mi ustawić stopę palcami do konia. jednak nie przepadam za skokami w nich powyżej wysokości 130, gdzie mam jeszcze problem z cofaniem łydki w skoku, one są bardzo ciężkie i czasami na lądowaniu jeśli nie zdążę wrócić z łydką tracę równowagę😉 ale np. mój trener, który dotychczas konkursy GP jeździł w FJ, zmienił je na Prestige i odczuł dużą różnicę na + ...więc wszystko zależy od tego czy wolisz skakać w ciężkich czy lekkich strzemionach 😉
ja skaczę najczęściej w JS, zdecydowanie łatwiej jest mi się w nich odnaleźć na większych wysokościach, mają bardzo szeroką stopkę, która ułatwia prawidłowe oparcie, są bardzo lekkie, co jest atutem w parkurze, jednak po płaskim lepiej jeździ mi się w czymś cięższym..
co do FR nie czuję dużej różnicy między nimi a Jin Stirrup, wagowo są trochę cięższe, fajne w nich jest to że puśliska ustawiają je prostopadle do boku konia, mają węższą stopkę, w skoku mam wrażenie ułatwiają 'nie cofanie' łydki 😉

podsumowując do jazdy po płaskim/małych skoków wg mnie Prestige, do czegoś wyższego JS, ale to moja subiektywna opinia, bo ja mam problem z cofającą się łydką na większych wysokościach 😉
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
02 stycznia 2014 13:54
sakura ja też o nich myślałam, długo sie czaiłam na te strzemiona i w końcu stwierdziłam że się wstrzymam i zbieram na prestige silk ale chętnie poznam opinie o tych, w końcu są tańsze..
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
02 stycznia 2014 15:41
Ja je mam i nie moge sie doczekac az je wyprobuje ale to jeszcze troche minie... Od dnia dziecka czakaja ^^
wichrowelove, dzięki za tak rozległą opinię. 😉

edit....
FJ chyba poniżej tysiąca to nie dostanę dodatku potrzebne specjalne ich puśliska. Także te sobie odpuszczę.
Pozostaje zdecydować czy Prestige, czy kolorowe JS. I nadal nie wiem.
Klami ja mam i miałam kilka par free jumpów i nie potrzebowały specjalnych puślisk 🙂 w JS kolor się wyciera i to jest wielki minus jak dla mnie, bo dużo kasy kosztują a niestety ich wygląd nie jest po jakimś czasie wspaniały. W prestige też lakier odchodzi po uderzeniach.. z trwałością najlepiej fp wypadały 🙂
Bacik90, mówisz, że normalne puśliska działają z FreeJump ?? Hmmm... A jak je oceniasz, bo wnioskuję, że miałaś w użyciu ?? No i gdzie i za ile kupowałaś ?
Klami tak, i wtedy tak to wypada że puśliska nie trzeba przekręcać tylko jest pionowo - tak jak zamontowane do siodła 🙂 na zdj. może mniej więcej będziesz widziała jak to wygląda. Bardzo fajne, super wyglądają, ale też przyznam że strzemiona jak strzemiona 🙂 i chyba jednak wygrywają bow balance i prestige silk z tarką - jakoś najwygodniej mi z tych wszystkich strzemion właśnie w nich. Moje pierwsze fp trafiły mi się ze siodłem, później koleżanka załatwiła.  Jeśli chodzi o trwałość to z tych wszystkich trzech które wymieniłaś to fp są najlepsze, jak gdzieś uderzysz nimi to są ryski, ale ich prawie nie widać. A na JS i Pr. masakra niestety. Chociaż słyszałam o przypadkach łamania się free jumpów ( pękania ) - ja miałam 4 pary i były ok 🙂
Podejrzewam,że to pytanie się już gdzieś pojawiło,ale nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak powinnam zakładać strzemiona skośne? Np. takie : http://konik.com.pl/kiefferstrzemionaskosne . Mi przez cały czas wydawało się,że tym "dłuższym" bokiem powinny być na zewnątrz,natomiast widziałam kilka innych opinii i już się pogubiłam :kwiatek:.
Ja zamówiłam te cuda
nasicc koniecznie pochwal się zdjęciami jak będziesz je już mieć ! 🙂 śliczne !
Pochwalę pochwalę <3 doczekać się nie mogę😀
No to zdecydowałam się na JS, mam nadzieję, że będę zadowolona. 😉
Klami niech służą 🙂 mnie tylko drażni fakt że kolor schodzi i tarka się zdziera, no ale są bardzo ładne, i na pewno jak trafią się złote to je kupię 😀
Mam nadzieję, że sie nie zawiodę. 😉
Wybrałam oczywiście czerwone.
maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
03 lutego 2014 07:59
Czy ktoś może polecić mi strzemiona z dużą dziurką, przez które przejdą puśliska ujeżdżeniowe?  🙄
Próbowałam już do trzech i nic...
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
03 lutego 2014 08:00
Przekładaj puśliska nie stroną z haczykiem, a z pętelką, to przełożysz przez normalną dziurkę i po kłopocie.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
03 lutego 2014 11:30
nasicc cudowne strzemiona, ale jak zobaczyłam cenę, to spadłam z krzesła 😵 przeczytałam opis i już wszystko wiem 😁
"Entirely gold plated 24k with a thickness of 30 microns and decorated with authentic SWAROVSKI® ELEMENTS"
Jednak dla mnie na dzień dzisiejszy 780E za strzemiona to zaporowa cena 😁
maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
09 lutego 2014 17:21
Koniczka gdyby tak się dało, to nie zadawałabym pytania. Nie przechodzą z żadnej strony.
Pyza   Czego nie zabrania prawo, zabrania wstyd. - Seneka
09 lutego 2014 20:50
A do FJ nie trzeba specjalnych butow miec?
Pyza, nie. Są dwa modele FJ. Jedne "normalne", drugie specjalne do tego ich systemu łączonego z oficerkami.
Pyza   Czego nie zabrania prawo, zabrania wstyd. - Seneka
10 lutego 2014 18:56
Klami, aaa dziekuje  :kwiatek: Zawsze myslalam, ze to jeden i ten sam model w roznych kolorach. Szczerze mowiac, to troche kiepsko by bylo gdyby tylko jedne oficerki pasowaly. Tak w ogole ktos tu ma takie strzemiona z tymi oficerkami?
A co sądzicie o tych? 🙂 Warte swojej ceny? Polecacie?
http://www.equi-point.pl/compositi-strzemiona-profile-premium-p-2730.html
Pytanie, czy do niewielkich skoków ( LL,L) bardziej nadają się http://konik.com.pl/compositistrzesysreflex, czy http://konik.com.pl/compositistrzensysfull , czy może http://konik.com.pl/horzestrzemionaplastikowe  lub http://www.gnl.pl/24-h/dla-jea-da-ca/dodatki/strzemiona-aluminiowe-equi-wing-24h.html?
Do tej pory miałam najzwyklejsze metalowe strzemiona i i oparcie w strzemieniu mam średnie, czasem wyślizgują mi się podczas skoków ( szczególnie jak się nazbiera trochę piasku) i chciałabym zmienić strzemiona, wypróbować coś nowego, co może ułatwiłoby pracę. Zastanawiam się czy szersza stopka w strzemionach Compositi Reflex nie byłaby najlepszą i najtańszą opcją? Które polecacie?
rhinoe, ja używam Reflexów, wcześniej jeździłam w metalowych z różnymi wkładkami, chyba raz w plastikach z normalną stopką (w których jeździło mi się raczej słabo). Mnie się jeździ dobrze i po płaskim, i skacze. Po zmianie strzemion poprawiło mi się oparcie w strzemieniu. Ogólnie jestem zadowolona, ale najlepiej zaliczyć chociaż jedną jazdę, bo to zależy od gustów 😉 Jedni chwalą, a inni "nie mogą ujechać" 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się