Czasopisma branżowe- czujecie niedosyt?

Poratował by mnie ktoś skanem artykułu ze Świata Koni na  temat kukurydzy w żywieniu koni?  :kwiatek:
sei, żeby opisać eventy to na tych eventach trzeba być. Lub zrobić przedruk z prasy zagranicznej. Inaczej to będzie sucha relacja w stylu tych, których nikt nie chce czytać. Nie sądzę, żeby nasz gazety stać było na wysłanie 1-2 osób na takie wydarzenia. Też nad tym ubolewam. Zresztą sama chyba dobrze wiesz jak to wygląda od kuchni 🙂
sei   . let's grow old together & die at the same time .
10 stycznia 2014 10:34
abre, ja to wszystko wiem i rozumiem, co nie zmienia faktu, że mi tego brakuje 😉
smutne jest to, że będąc w Herning można było spotkać po kilka ekip prasowych z danego kraju. (biorąc pod uwagę charakter w jakim tam byłam i ekipę jaką się wybrałyśmy absolutnie nie narzekam 😉 tutaj należą się podziękowania dla armary  :kwiatek: )
p.s. sądzisz, że do którejkolwiek z nas ktokolwiek się odezwał po zdjęcia albo chociaż 'wrażenia'? nie 🙂 jedyną gazetą, która opublikowała dość obszerny artykuł z pierwszej ręki był KP.

druga kwestia - nasi w ogóle nie są zainteresowani taką tematyką. rozmawiając z pracownikami jednej z wiodących gazet usłyszałam, że na ME nie pojechali bo polacy nie weszli do finału. Na pytania czemu w ogóle nie zamieszczają obszerniejszych bardziej wyczerpujących artykułów o tym co się dzieje na świecie, padło - mało kogo to interesuje, myślisz że ile osób wie kto to Scott Brash?
do zagranicznych gazet często sami zawodnicy piszą artykuły. czemu u nas nie ma takich relacji okiem ekipy wyjazdowej? przecież luzacy i tak kręcą filmiki, robią zdjęcia.

brakuje mi też dobrego portalu z newsami. u nas, jeśli coś już w ogóle się pokazuje, to z dużym opóźnieniem. a wystarczy spojrzeć jak wygląda i działa wordlofshowjumping.com lub eurodressage.com. Baza Koni się stara i goni jak może, ale żeby ogarnąć coś takiego potrzeba dobrzej zorganizowanej grupy osób. jedna czy dwie wszystkiego same nie zrobią. chyba, że poświęcą się tylko temu (nierealne).

na stronie HiJ dojrzałam właśnie info, że p.Wierusz-Kowalski  dalej zostaje redaktorem naczelnym. to akurat dobra wiadomość 🙂 chociaż spis treści nie powoduje u mnie przebierania nogami, liczę na to, iż treść będzie lepsza niż nagłówki 😉 no ok... "musimy zawalczyć o frekwencję" w.pruchniewicza pobudzą moją wyobraźnię i ciekawość  😁

w temacie imprez hodowlanych. chyba już się tutaj 'żaliłam'. był taki moment, że we wszystkich gazetach (może poza gallopem  😁 ) pojawiały się artykuły o takowych. tyle, że wszystkie praktycznie takie same. ten sam autor, ten sam tekst, te same zdjęcia. ja rozumiem, że byćmoże dla owego autora było to korzystne, ale jak mogło być dla gazety? przecież mając wszędzie do przeczytania to samo, wiadomo, iż potencjalny nabywca wybierze tylko jedną pozycję nie wszystkie cztery. poza tym jaki sens ma publikowanie tych samych tekstów? o ile ciekawiej byłoby zamieścić spostrzeżenia innej osoby na temat tej samej imprezy.

masło maślane wyszło, ale mam nadzieję abre, że wiesz z grubsza co mi leży na wątrobie 😉
sei, żeby opisać eventy to na tych eventach trzeba być. Lub zrobić przedruk z prasy zagranicznej. Inaczej to będzie sucha relacja w stylu tych, których nikt nie chce czytać. Nie sądzę, żeby nasz gazety stać było na wysłanie 1-2 osób na takie wydarzenia. Też nad tym ubolewam. Zresztą sama chyba dobrze wiesz jak to wygląda od kuchni 🙂


jak gazeta jest znana, profesjonalna i się "dobija" do imprez, targów, prosi o teczki prasowe i inne to UWAGA - organizator zaprasza na imprezy, targi, konferencje i ZWRACA koszty.
Jakoś dziwnie targi niemieckie zwracają koszty noclegu, przelotu, i dają kieszonkowe dziennikarzowi (nie mówiąc) o pełnym wyżywieniu i informacji i teczkach prasowych  w press-center

Są takie sobie targi SPOGA HORSE w Kolonii - jestem tam co roku praktycznie - kilka razy się dobijałam do gazet końskich - czy chcą BEZPŁATNIE - materiał: zdjęcia, artykuł o nowych trendach, wywiad z kreatorem jakimś  itd.
Żadna z gazet nie była zainteresowana.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
10 stycznia 2014 19:58
Mnie już przestało bawić wyrywanie redakcjom każdej należnej mi złotówki. Człowiek się czuje jak żebrak, że musi o parę złotych walczyć. Masakra.
bingo strzyga, dlatego ja już niektórym pismom zdjęć nie sprzedaję,bo to staje się chore, że dzwoni naczelny, że potrzebują na już takie i takie zdj, a za tekst od marca czy dłużej wiszą.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
10 stycznia 2014 20:07
Karla🙂, dokładnie, telefony, że potrzebna fotka na za pół godziny, a drzeć koty o kasę z nimi trzeba przez pół roku.

Przestałam sprzedawać zdjęcia, kasy wiele nie straciłam, a za to zyskałam spokój ducha 😀
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
10 stycznia 2014 22:09
Poratował by mnie ktoś skanem artykułu ze Świata Koni na  temat kukurydzy w żywieniu koni?  :kwiatek:
  to  ja też ładnie prosze  :kwiatek:
na beata_gan@o2.pl  z góry dizekuję 🙂
Karla🙂, Strzyga, exactly 😉

ja mam nauczkę - już nigdy nic dla żadnej gazety PRZED podpisaniem umowy...
tez to przerobilam.

I dostałam maila ze mam jak najszybciej wyslać foto do jakiegos art. bo ktoś tam pisze a oni chcą drukować.
Ani "Dzień dobry! dowiedzielismy się ze ma Pani wiecej zdjęć i czy  zechciałaby Pani udostepnić bla bla bla"
Tylko rozkaz ... Jakbym była fotografem to bym się wręcz za to obraziła. 😉

Ale tak to jest ze teraz sie liczy tylko wyzysk i jak zrobic ludzi w balona bo przeciez aparat ktos dostał za free i ma tyle czasu zeby robic zdjecia za free.
Także Wam współczuję.

Acha i pisanie art. tez przerobiłam ale nie do końskiej prasy. Teraz tylko kwota z góry i mogę pisać w innym razie nie marnuje czasu.
Arma- nie ma co współczuć, ja teraz piszę tylko "przy okazji" i tam gdzie db i regularnie płacą. Resztę niech piszę inni- nawet za free. No i nauczyłam się korzystać z wezwań do zapłaty i kancelarii prawniczych. Co innym autorom polecam🙂
A..najzabawniejsze jest jeszcze hasło " ale pani będzie pisała tylko do nas, nie do innych gazet" -jeśli pracowałabym na etat i za konkretną pensję, to kto wie, ale w innych przypadkach? dlatego widać już rotację między pismami-ktoś przeszedł, ktoś zrezygnował itp.
Szkoda, bo brakuje mi już kilku autorów, brakuje pewnego stylu pisania, ale no...wizja czytelnika może przecież odbiegać od wizji naczelnych.
Mam wrażenie, że czasopisma w ogóle tracą rację bytu. Wszelkie czasopisma i nie tylko czasopisma. Błyskawicznie zmienia się cały obraz i styl kultury. W PL dodatkowo trudno, bo należą do dóbr, których spokojnie można nie nabyć. Plus te dziwne rzeczy, które dzieją się ze "środkami nabywczymi". Z jednej strony: 4 pisemka i mam obiady dla dziecka na cały miesiąc 🤔
Z drugiej strony: ile to artykułów trzeba napisać, żeby uskładać na... jedne portki (bryczesy 🙂😉? Spora część naszej rzeczywistości jest zwyczajnie absurdalna.

Owszem, jest taki czas w życiu (młodego) człowieka, gdy jest głodny... nie jestem pewna czy wiedzy - jakiegoś sensownego w miarę przekazu od innych "przedstawicieli gatunku". Przekonanie, że "inni wiedzą". W tym okresie szuka się intensywnie, dużo chciałoby się wchłonąć, zobaczyć, biernie - ale poznać. Młodzi ludzie nadal sięgają po czasopisma. Z nadzieją, która niekoniecznie musi się spełnić. Starsi - jeśli kupują, to z przyzwyczajenia - i coraz bardziej niezadowoleni, bo przecież "wszystko już było".

Dziś nie tyle człowiek potrzebuje informacji, ile powiadomienia gdzie i jak informacji szukać. Wobec alternatywy "google czy czasopisma" swobodnie rzucalibyśmy najcenniejsze pisma na stos.

Nie kupuję czasopism bo... spokojnie wystarcza mi forum 🙂 Jako portal. Z którego korzystając znajdę przekierowanie do wszystkiego, co tylko może mnie interesować. Zgodnie z tym, czego aktualnie potrzebuję, a nie z propozycją tematyki i jakości "narzuconą". Wolność wyboru staje się coraz ważniejszą wartością.

Kiedyś kupowałam masę czasopism. Nie mogłam się doczekać, kiedy wyjdą KiR itd. Kupowałam wnętrzarskie, budowlane/DIY, graficzne, "kobiece" i o dzieciach. Przez lata - tony. Makulatury? Nawet nie bardzo, bo lakiery raczej nie na makulaturę 🙂 To teraz jestem "eko". Nie sądzę, żeby nawet najwyższa jakość oferty, spełnienie wszystkich życzeń do Św. Mikołaja znacząco wpłynęły na sytuację.
Ja gazet nie kupuję już od dawna...
Hodowlą się nie interesuję, wyniki zawodów znajdę w sieci, a od reszty mam forum 😉 Już dawno doszłam do wniosku, że to wywalanie pieniędzy w błoto... przynajmniej z mojej perspektywy.

Natomiast wracając do redakcji gazet - dla mnie to jest szok jak można nie szanować autora - czy to zdjęć czy artów. Ciekawe czy tacy naczelni odjeżdżają ze stacji nie płacąc za paliwo, albo wychodzą z knajpy targując się o rachunek? Bo przecież to tyle nie kosztowało?... 😉
Nie potrafię sobie wyobrazić jak można nie pamiętać/nie chcieć zapłacić komuś za WYKONANĄ pracę... a odnoszę takie wrażenie, że redakcje jeśli tylko autor nie będzie im wiercił dziury w brzuchu o zapłatę, to "zapomną" o niej. Dla mnie - mocno żenujące.
Dava   kiss kiss bang bang
11 stycznia 2014 19:23
Przeważnie chcą dostać zdjęcia za darmo, bo przecież powinnam sie cieszyć, ze zdjęcie będzie na okładce albo w art. :p LOL
Tak jak napisała Dodo -> wszystkie relacje, materiały prasowe itd. mozna dostać jeśli tylko sie chce :p
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
06 lutego 2014 12:36
No i nadszedł luty...
"HiJ"- wreszcie było co poczytać, ale to głównie dlatego, że były sprawozdania z wystaw i czempionatów z końcówki roku. Będę kupować dalej.
"KT"- no załamka totalna, 16 zł za garść ogłoszeń (naprawdę mała ilość, a przecież dotąd tych ogłoszeń było kilkanaście/-dziesiąt stron!) i żadnego ciekawego artykułu!! No okej, z ciekawością przeczytałam artykuł JKobusa, ale to samo mogłabym przeczytać na jego blogu i tak szczerze to bardziej tam pasowało. Załamka i jeśli w następnym miesiącu też będzie takie dno, to zrywam romans z KT. Czekam jeszcze na "ŚK" i tak tli się we mnie nadzieja, że może wreszcie coś poczytam...
Podsumowując: jestem załamana- dotąd na każdy początek miesiąca czekałam z dreszczykiem emocji, od 1 sprawdzałam, czy przypadkiem JUŻ JEST, czy będę miała co poczytać przy obiedzie! A potem rozkoszowałam się, czytałam, przeglądałam... Ech, kiedyś to były czasy...  🙁
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
16 lutego 2014 20:46
Od numeru marcowego KOŃ POLSKI znów miesięcznikiem!
info  ze  strony KP http://www.konpolski.pl/news/get/236/
Koń Polski zmienił też właściciela więc jest szansa że jego możliwość jeszcze powrócą. Nowym właścicielem jest firma związana z rolnictwem. Więcej nie chce nic pisać do oficjalnej informacji.
Czy ŚK marcowy już wyszedł  👀 ?
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
05 marca 2014 16:04
Kupiłam kt. W empiku zobaczyłam 320 ogłoszeń, więc stwierdziłam, ze warto. W domu przeglądam- no 3 strony na krzyż tych ogłoszeń, więc jakim cudem aż 300??? Postanowiłam przeliczyć- ostatnie kolorowe ma numer 54, zaś pierwsze cz-b ma numer 300. Numery stron się zgadzają, więc chyba nie mam numeru z wyrwanym środkiem...
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
05 marca 2014 20:12
Czy ŚK marcowy już wyszedł  👀 ?

Do mnie jeszcze nie dotarł... też czekam...
Na stronie, nie ma nawet pół słowa o nowym numerze, trochę już późnawo się zaczyna robić, czy mi się wydaje ?
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
05 marca 2014 22:39
Nie wydaje Ci się - zawsze w okolicach 5-6. już przychodził...
Jest już zapowiedź na stronie www
http://swiatkoni.pl/editions/24,03-2014.html
Czy ktoś mógłby mi zeskanować i podesłać artykuł z KP "Kopyta zimą"? :kwiatek:
Czy może ktoś mi zeskanować artykuł o skokach ze styczniowego Gallopu? Będę wdzięczna :kwiatek:
Jest już kwietniowy gallop?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
27 marca 2014 10:43
Czy tylko ja dostałam za free numer KOnia Polskiego? Od 15 lat nie kupiłam żadnego numeru, a tu taka niespodzianka 😉
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
27 marca 2014 10:45
Czy tylko ja dostałam za free numer KOnia Polskiego? Od 15 lat nie kupiłam żadnego numeru, a tu taka niespodzianka 😉


ja nie dostałam 👀

a możesz zrecenzować zawartość skoro już dostałaś? 🙂
Ja tez dostałam 🙂 Napisali, że z okazji zmiany wydawcy czy coś takiego dwa kolejne numery za darmo czy jakos tak przyślą 😉
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
27 marca 2014 12:18
też dostałam  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się