Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

Cariotka   płomienna pasja
16 lutego 2014 21:08
bo rozmowa została nie rozpoczęta w odpowiednim temacie 😎
Podejrzewam, że moderator w dużej mierze sam jest odpowiedzialny za prowokowanie OT.

Jednym z punktów regulaminu forum jest zakaz umieszczania treści wulgarnych i obraźliwych. Stałam się ofiarą takiego ataku (miłe podziękowanie za uratowanie oka przed ekstyrpacją - tak fachowo nazywa się wyłuszczenie🙂. Na prośbę o usunięcie kłamliwych treści, moderator wymazał dyskusję z wątku o weterynarzach, w którym to wątku jedna z osób wypowiadających się w dyskusji, mimochodem, zamieściła reklamę (bo chyba tak można określić nagłą chęć podania namiarów) innej "pani weterynarz" (wszystko zostało usunięte - namiary dyskretnie przeniesione parę linijek wyżej).

Z wątku o stajniach w Krakowie oszczerstwa użytkownika "capella" nie zniknęły pomimo 4-krotnych próśb. Gdyby moderator zastosował się również w tym przypadku do przepisów własnego regulaminu - nie byłoby żadnego OT.



Użytkownik "capella" próbował sprowokować podobną dyskusję na forum Świata Koni. Jej posty zostały jednak usunięte, a mnie przekazano ich kopię do celów sądowych. Mam taką pracę, że w wolnym czasie niespecjalnie mnie fascynuje siedzenie przed internetem. Tym bardziej zaskoczyły mnie tak różne sposoby postępowania z anonimowymi, niekompetentnymi w dziedzinie weterynarii oskarżycielami przez 2 duże ogólnopolskie fora internetowe, zrzeszające tę samą grupę sympatyków. Wnioski nasuwają się same...

Dziwi mnie również, że część osób nie jest świadoma czym jest publiczne oskarżenie o wyłudzenie, w dodatku kwoty niewiele mającej wspólnego z rzeczywistością. Mam nadzieję, że chociaż dla części z tych osób usprawiedliwieniem może być młody wiek i niewielkie doświadczenie życiowe. Naiwnie myślałam również, że w takich miejscach spotykają się ludzie mający na celu dobro koni. Niestety paru osobom bardziej niż na tym zależy chyba na robieniu "zadymy" i za gorsze niż krzywda zwierzęcia uznają ujawnienie jego "danych osobowych"🙂 Na szczęście żyjemy w Państwie Prawa. Największą winę za taką sytuację ponoszą, według mnie, moderatorzy. Trudno bowiem obwiniać użytkowniczki, dla których forum stanowi często jedyną możliwość znalezienia słuchaczy, za chęć wypowiedzenia się. Przy okazji mile zaskoczyła mnie ilość przychylnych i wyważonych wypowiedzi. Tym bardziej myślę, że dobrze, jeśli każdy może napisać co myśli, lecz w ramach obowiązującego porządku prawnego. Moderator jednak powinien przynajmniej starać się panować nad kulturą tych dyskusji. I nad porządkiem na forum. Ciągniesz offtopic, a w dodatku posiadasz drugie konto, co sankcjonowane jest na tym forum banem, którym to Cię obdarowuję.

Z przykrością odkryłam również, że podobna kultura wypowiedzi obowiązuje w wielu innych wątkach. Rozumiem, że agresja i wulgarność podnoszą zainteresowanie tematem. Są jednak przecież jakieś granice. Chociażby te wyznaczone przez samych moderatorów w regulaminie forum.

Z niecierpliwością oczekuję usunięcia tego postu lub przeniesienia go gdzie indziej - w końcu nie zawiera on żadnych wulgarnych treści ani niesłusznych oskarżeń (nuda), w dodatku podpisuję się imieniem i nazwiskiem. A to już jest chyba całkowita zbrodnia nad zbrodniami. W końcu niektórzy święcie wierzą, że internet gwarantuje anonimowość.

Pozdrawiam

dr n.wet. Agata Porzuczek
Dava   kiss kiss bang bang
17 lutego 2014 17:23
Dajcie sobie już siana z tymi odgrzewanymi kotletami co?


Jak z wiosną u Was? Konie szaleją?  😉 🤣


od 28.02-02.03 odbędą się u Nas konsultacje z Rudigerem Wassibauerem, trenerem kadry narodowej, jakby ktoś chciał to można się zgłaszać (ilość miejsc ograniczona), zawsze jest na co popatrzeć  😉 😀
Pani Doktor...dała by sobie Pani już spokój, będzie Pani to przeżywać jeszcze najbliższe 5 lat?  🤔wirek:

Dava mój koń ma teraz fazę "lotnika" oraz "wszystko dookoła chce mnie zjeść więc muszę uciekać" 😀
Cariotka   płomienna pasja
17 lutego 2014 19:38
już wiem jakiego weterynarza bankowo nie wezwie do szkapy.
Mój starszawy jest żywy cały rok. On najbardziej szaleję jak zobaczy pierwszy śnieg. Chociaż ostatnio jak wracałam z terenu i z Niego zsiadłam a dzieciaki grały w piłkę to udawał dzikiego araba.
Dava jakie są opłaty dla słuchaczy? O ile jest taka opcja bo wiem ze ostatnio nie było
Dava   kiss kiss bang bang
18 lutego 2014 07:21
Szczerze to nie mam pojecia, czy jest taka opcja. Kilka razy ostatnio nie bylo ale ludzie z zewnatrz uczestniczyli ze swoimi konmi. Bardzie chodzi o jakas tam logistyke, bo tak to nikt nie tlumaczy, nie robi wstepow, nie przedstawia par, cwiczen itd  :kwiatek:
Dava jakie są opłaty dla słuchaczy? O ile jest taka opcja bo wiem ze ostatnio nie było


O jakiej imprezie mowa ?
[quote author=jankesiara link=topic=196.msg2015394#msg2015394 date=1392674435]
Dava jakie są opłaty dla słuchaczy? O ile jest taka opcja bo wiem ze ostatnio nie było


O jakiej imprezie mowa ?
[/quote]
O konsultacjach z Rudigerem Wassibauerem u Szarych.
estena   Wariat nad wariaty.
21 lutego 2014 07:20
Czy ktoś z was wybiera się w najbliższym czasie z koniem na trasę Kraków - Wrocław i ma jedno wolne miejsce?  :kwiatek:
Kurs lonżowania i doskonalenia jazdy konnej z Adamem Susłowskim u nas w Stajnia Bodzanów 10 i 11 maja 2014r. Zapraszamy🙂 Szczegóły wkrótce. Koszt 350zł z własnym koniem za dwa dni bardzo, bardzo, bardzo intensywnych i szalenie ciekawych zajęć z niesamowicie sympatycznymi, a przede wszystkim świetnymi fachowcami Agnieszka Adam Susłowski.
poprawcie błędy w datach:

8-9 marCA
10-11 majA
1-4 majA

itd...
Wistra czy jesteś tą samą Wistrą, która jest na forum Miau ? ;>
Tak, to ja 😉
wistra, to jest plakat zrobiony przez p.Adama Susłowskiego,z racji tego że w naszej stajni odbywa sie jeden z kursów wrzuciłam to ,bo może będzie ktoś zainteresowany i tyle 😉 nie mi poprawiać
Nie znam tego pana, jeżeli Ty go znasz, to mu zgłoś błąd.
http://www.mzj.krakow.pl/news.php?cid=0&nid=4678
koszt dla wolnych słuchaczy to 40zł  🙂
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
23 lutego 2014 10:50
wiola178 udział tylko dla osób z własnymi końmi?
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
24 lutego 2014 14:01
Witam 🙂
Szukałam ile mogłam ale nie znalazłam nic konkretnego... mam pytanie 😉
Orientujecie się może czy warta uwagi jest stajnia nad Rudawą? Szukam pensjonatu dla spokojnej klaczy, zależy mi głównie na łąkach, wybiegach, na których konie spędzają większą część dnia bez względu na pogodę. Chcę żeby koń miał czysto w boksie, zapewnione dobre siano i owies. Generalnie nie zależy mi na ujeżdżalni, ale fajnie by było jakby było jakieś miejsce żeby koń pochodził na lonży (oświetlony plac to już wogóle super).
Szukając trafiłam na stajnie w Porębie Żegoty gdzieś w okolicach Alwernii, wiecie coś na jej temat?
Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc🙂
wszelkie informacje na temat kursu lonżowania w stajni Bodzanów z p.Adamem Susłowskim https://www.facebook.com/events/294035877411313/294041090744125/?ref=notif&notif_t=plan_mall_activity  Zapraszamy 🙂
W Porębie Żegoty są co najmniej dwie prywatne stajnie. Mogłabyś podać więcej informacji na temat stajni, które znalazłaś. Będzie łatwiej je zidentyfikować.
To jest zaraz przed Alwernia, tam byla stajnia sióstr Lubkiewicz ale z tego co wiem to juz od dawana nie ma. Mijam jadąc do Bolęcina 🙂
Racja, była jeszcze ta stajnia. Ja myślę o dwóch innych, takich przydomowych.
Stajnia nad Rudawą - to dosłownie środek miasta, choć nieźle ukryta jest. Mają padoki z trawą nawet, ale ta trawa musi być nieźle zanieczyszczona. Jak byłam tam jesienią 2013 z ciekawości, to nie zachęcała. Dużo , bardzo dużo koni było wypuszczonych na małym padoku, a wiele z tych koni było bardzo chudych, żebra z daleka widać było. Boksy też nie zachęcały.
Mam pytanie grzecznościowe.
Które stajnie w Krakowie (lub poza Krakowem w możliwie niedalekiej okolicy, do 40km max.) zajmują się profesjonalnie hipoterapią?
Znajoma poszukuje sprawdzonej hipoterapii dla dziewczynki z autyzmem.
Bardzo profesjonalnie na pewno Tabun w Olszanicy, tylko tam jest zazwyczaj kolejka.
Jest też jakaś fundacja hipoterapii przy/w ( ?) kkj, ale nie wiem jak z jakością tych zajęć.
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
26 lutego 2014 18:50
Hipoterapia jest tez na pewno w Przyjacielu Konika w Grębałowie. Nie wiem kto tam teraz pracuje ale jakiś czas temu były tam fajne dziewczyny.
Czardasz, w Bolecinie rowniez byla prowadzona hipoterapia przez Marie Rey ale nie wiem jak to teraz wyglada, musielibyscie zadzwonic/napisac maila.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się