Ślązaki - kącik oddanych miłośników rasy :)

sio do reklam  🤬
ikarina rozumiem, że jak będą zamieszczać nowinki np. z zakładu koni śląskich, których nigdzie indziej nie będzie to nie będziesz chciała przeczytać... Albo będą pisać o sukcesach koni śląskich w sporcie również nie przeczytasz...
Trochę kultury... zamiast pokazywania d***
KwiatekTeam, takie są niestety zasady tego forum - ogłoszenia zamieszcza się w odpowienim dziale i tyle, w innym przypadku są usuwane. A o nowinkach jak najbardziej tutaj często rozmawiamy
Sio   nowe wcielenie marchewki
07 lutego 2014 16:19
sio do reklam  🤬
  tylko nie Sio 😉

Właśnie znalazłam taką informację w necie http://www.bazakoni.pl/article,id-879.html  Myślę, że to dowód na to,że nasza hodowla ma się dobrze i że trzeba o tym krzyczeć głośno!!! Gratulacje dla hodowcy  👍
To prawda, licencja Rejenta to duży krok na przód. Z tego co wiemy istnieje szansa, na wydzierżawienie w przyszłym roku ogiera z Moritzburga, aby użyć go w hodowli ślązaków. Na pewno dzięki Panu Grzegorzowi Świątkowi i Rejentowi będzie to możliwe. Ciekawa jestem tylko jak zapatruje się na to Związek... To byłoby genialne rozwiązanie aby wnieść trochę świeżości do rasy zamiast "kisić się w ciągle w tym samym". Pojawia się jednak problem klaczy, które są dotacyjne i niestety nie będą mogły być pokryte takim ogierem... Z tym również powinno się coś zrobić... Co myślicie?
U Niemców można cos wybrac,ale obecnie znam tylko jedną osobę,która mogłaby dokonać takiego wyboru 🙂
Wybrać można, to nie ulega wątpliwości, ale jak to faktycznie wpłynie na możliwość użycia takiego ogiera w hodowli... Ważne, żeby dostał u nas licencję (co jak pokazuje historia nie jest takie oczywiste i proste) i żeby załatwić sprawę klaczy dotacyjnych...
Nie dostanie i to jest jasne,pzhk wychodzi z załozenia ,ze oni maja ksiegi głowne rasy i to oni wyznaczają priorytety,takze moim zdaniem ciezko byłoby,aczkolwiek jezeli jest dostępna odpowiednia gotówka,pewnie dałoby sie załatwic sprawe 🙂
Pewnie mnie zjecie, ale uważam, że Instytut Zootechniki powinien zaostrzyć kryteria rodowodowe dla klaczy do dopłat i ogierów do ich krycia. Takie, które mają blisko folbluta i schweres warmbluta powinny być uznane za materiał ulepszony i pozbawione dopłat, bo jak są ulepszone to po to żeby cena była lepsza, bo podobno lepsza użytkowo jakość towaru  😀iabeł:  Prawdopodobnie tym sposobem może bym się doczekała młodych ogierów z czysto-śląskim rodowodem... Albo ktoś odkurzył by stare ogiery jeśli jakieś się uchowały... Wiecie, że po Rataju żyje już tylko 3 potomków męskich? Niekoniecznie posiadających jądra.

Small Bridge czemu zjemy? Każdy ma prawo myśleć co chce, tylko jak będziemy czekać to za niedługo okaże się że większość koni jest ze sobą spokrewnionych... Na przestrzeni lat śląska rasa po prostu bardzo mocno się rozrosła, chyba nikt nie przypuszczał, że rozrośnie się tak bardzo. Jednak trzeba coś z tym zrobić bo jest to niewątpliwie problem...
Co do tej lepszej jakości użytkowej towaru,to strasznie to wątpliwe .Kazdy trzyma i hoduje to co chce,ja jestem ze starej szkoły i interesuje mnie wyłacznie oryginał...i z tym odkurzeniem starym ogierow jestem jak najbardziej na  tak,ale bardzo mało ich zostało,a jak juz sa ,to gdzies pochowane i mało kryjąca, a szkoda...KwiatekTeam ,nie trzeba czekac ,to juz sie dzieje,pokrewienstwo w 3 pokoleniu to juz norma,choc jeszcze jest kilka takich ogierow ,ktore maja unikatowe rodowodu i mozna fajne konie porobic,jak np. Nomen.
Wiem że pokrewieństwo w trzecim pokoleniu to już norma, dlatego właśnie nie ma na co czekać. Stara szkoła starą szkołą i myślę że jak najbardziej należy odkurzyć stare ogiery, ale powinno to iść dwutorowo i świeża krew się przyda. Typ konia zaprzęgowego się zmienia, świat idzie do przodu a my stoimy, a gdzie indziej jak nie do zaprzęgu można sprzedawać śląskie konie z powodzeniem? Oczywiście nadają się i do ujeżdżenia i skoków czy rekreacji, natomiast zaprzęgi to dyscyplina w której osiągają najwięcej sukcesów i należy to wykorzystać i przede wszystkim starać się aby konie jakością były coraz lepsze. Sport i hodowla muszą iść razem w parze, a nie wszystkie konie starego typu nadają się do sportu. Dlatego dwutorowość to chyba rozwiązanie, żeby nie utracić rodzimych genów, ale żeby konie były też użytkowe sportowo. (nie mam na myśli oczywiście tego, że czysta rasa śląska się nie nadaje... bo się nadaje, zwracam uwagę na problem jaki powstał)
Oczywiście ,że ze wszystkim można znaleźć konsensus,ale niektórzy hodowcy poprostu źle kojarzą konie.
Wczoraj w Książu odbyło się przyjęcie klaczy do Zakładu Treningowego. Kilka zdjęć, które znaleźliśmy w internecie: [[a]]http://adusskal.rajce.idnes.cz/Ksiaz_2014_zacatek_testu_-_Slaske_klisny%2C_3_roky/ [[a]]   😉
To dorzucam kilka moich - http://peckiel.pl/slazaki/ksiaz-11-lutego-2014/ 🙂
Szok 85 pkt,ale należało się,dawno nie widzialem tak dobrej klaczy ,jezeli chodzi o typ i pokrój.
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
14 lutego 2014 10:06
Rozrzut klaczy straszny, od 75 pkt do 85, chociaż trochę powątpiewam, czy ta klacz naprawdę jest aż TAK dobra... Nie widziałam, więc nie wiem, ale serio, 85 pkt???
Dajnie, że tyle "zwykłych" gniadoszek  😎
No tak,serio 🙂 🙂 Była na czempionacie w Książu. Praktycznie brak u niej wad,może takie 2 małe zauważyłem,ale Stary Typ pełną gębą!!!!
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
14 lutego 2014 10:34
Nie widzę zdjęć klaczy po Lozercie, których jestem ciekawa-oślepłam czy na prawdę ich nie ma? 😉

No 85 pkt hohoho dawno nie widziałam. Ale stawka klaczy mocno zróżnicowana.
Ma ktos foty ogiera Izotop ,ale moze cos wiecej o nim napisac,chodzi o ogolne wrazenie 🙂
Witam
Czytam sobie ten wątek od dłuższego czasu. I mam pytanie czyjej hodowli jest klacz która zobyła te 85 pkt? Za informację będę bardzo wdzięczna.
Dave Pooll- Izotop to pierwszy z lewej w linku http://hij.com.pl/ogiery-slaskie-w-zakladzie-treningowym-ksiaz-w-2005-roku/ nie wiem czy cokolwiek widać...
Nie wiem czy chodzi o tego Izotopa... Bo ten poszedł do policji... z tego co pamiętam. Ten jest po Jogurcie. Szedł jako czterolatek MPMK w powożeniu i tu jest zdjęcie Kasi Brody z MPMK 2007 Gogolewo (wtedy miał 4 lata). Był w u nas w stajni nawet przez pewien czas. Jak mówiłam został sprzedany do policji. (I już nie jest ogierem).
Nie,chodzi mi o tego po Lansjerze.
zdjęcie jest podpisane Palestra jest własnoscia P.Cieślaka
Kurcze,strasznie przepraszam,chodziło mi o og. Izydor (Lansjer - Izyda po Mundial).
asds   Life goes on...
19 lutego 2014 17:02
Mam pytanie.

Co sadzicie o tej klaczy z ogłoszeń?

http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/9884

Lub o tym koniu?

http://allegro.pl/sprzedam-walacha-rasy-slaskiej-i3979940006.html

Pytam o opinie co do budowy. Koń głównie będzie do jazdy rekreacyjnej, może raz na rok w bryczce śmignie. Bandzior niestety mnie rozkochał w tej rasie ( pomimo tego ze kawał wredoty z niego był).

Zakup jeszcze nie teraz (ogółem konia), ale juz powoli przeglądma ogłoszenia i patrzę gdzie coś ciekawego jest.
No i może jeszcze co sądzicie o tej klaczy?

http://allegro.pl/klacz-slaska-tylko-w-dobre-rece-i3982239993.html
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
23 lutego 2014 18:11
A ja dziś takiego pana widziałam:

Bazyli (Lokan-Bazylia po Palant). Szkoda, że pastwisko rozległe, a jemu się ruszyć nie chciało i oddalił się statecznym stępem  😁
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
24 lutego 2014 18:35
AleksandraAlicja, ta odmiana na głowie... Super 🙂 Jedno małe "ale" (wiem, że koń nie Twój) - ja bałabym się wypuścić konia w owijkach na pastwisko...
A my wyszliśmy już z hali i mamy za sobą pierwsze podskoki 🙂








I jedno zdjęcie sprzed skoków - moja kobyła, jak zwykle, pozytywnie nastawiona do pracy 🙂
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
24 lutego 2014 20:48
Ehh znowu Lokan...  😍 Pięknie malowany i do tego jaka klata!
Makrejsza fajnie skaczecie, ta przeszkoda na przedostatnim zdjęciu to chyba ma ze 110? Jakoś wysoko się wydaje  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się