DIY - zrób to sam

sznurka, wow!!! Mega zdolna jestes!
Seksta, dzięki, ma jakąś stronę w necie? z przyjemnoscią bym zerkneła!
nerechta, dzięki, miło mi, że tak uważasz!
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
13 lutego 2014 07:42
Mamy na forum kogos, kto ofilcuje na mokro, ale wieksze formy, tyou np. ubrania? :>
Sznurka  🙇 🙇 uwielbiam ikony!! Kiedyś sobie u Ciebie jakąs zamówię!
Seksta   brumby drover !
13 lutego 2014 17:55
sznurka miala kiedys jak prowadzila dzialalnosc, juz nie. Rozejrze sie czy w domu jakies sa i jesli tak to wrzuce jutro zdjecia. Mama wspolpracuje z galeriami więc na bieżąco je oddaje na sprzedaz lub obdarowuje znajomych 😉
Hexa, miło mi!
Seksta, jak cos cykniesz na miala mozesz mi wyslac holdziak@gmail.com
mów mi Melvin 🙂, czyli pierwszy maskotek 😀




martva, ja trochę filcuję. Co prawda do tej pory mniejsze rzeczy typu czapki, torby, rękawiczki.
Więc w weekend powstał konik 🙂  Jednorożec zostanie dokończony za tydzień, bo za tydzień ruszam do sklepu po wełne (o ile znajde odpowiednią).
Tutaj konik, konik z Melvinem oraz zabawki VS Lucy 😀






BASZNIA   mleczna i deserowa
17 lutego 2014 18:33
Kupilam KOSZMARNY klej do decu. Zalamka. Jakiego uzywacie dziewczyny?
sznurka talent masz ogromny, ikona jest przepiękna  💘

Dziewczyny szyjące  😎 Ja jestem z tych nieszyjących, ale chcę podsunąć mamie do zrobienia pelerynę na potrzeby sesji zdjęciowej. O taką:


Jakaś dobra duszyczka mogłaby mi podpowiedzieć jak to uszyć?/wydaje się banalną sprawą..../  i ile mniej więcej potrzeba by materiału i jakiego rodzaju żeby ładnie wyglądało na osobie dorosłej?
zelka2303, konik bardzo mi się podoba!
emi, dzięki, szykuję dechę na następną.
trzynastka   In love with the ordinary
17 lutego 2014 19:58
Emi- Ja robiłam taką sesje, koleżanka z okazji sylwestra była kapturkiem i pelerynka została:




Ta dziewczyna szyje bardzo podobne, z tego co widzę w komentarzach na zamówienie, myślę, że do niej możesz się zgłosić 🙂
http://anetadziedzicka.blogspot.com/2012/02/peleryna.html
:basznia Najchętniej  Heritage modge podge matowy ( jest jeszcze satyna i połysk) oraz Dala.  Nacięłam się na Maribu chyba. A co Cię tak zohydziło? 🙂
BASZNIA   mleczna i deserowa
17 lutego 2014 20:42
Egra, to: klej

Używalam pentartu i byl ok, to kupilam po jakiejs opinii i sp..lilam calkiem ladny chustecznik 🙁. Dopiero raczkuje, ale z cala pewnoscia to kwestia kleju 🙁. A w ogole to nie mam talentu. Napalam sie, a potem zarzucam, bo potrafie zrobic, ale weny...nic. Robol kurcze. Nic z artysty 😉.
Dzieki za podpowiedzi 🙂.
BASZNIA   mleczna i deserowa
17 lutego 2014 20:48
Jesusie,. zamiast edycji wcisnelam cytat, przepraszam...nawet to mi dzis nie idzie 😉.


Egra, to: klej

Używalam pentartu i byl ok, to kupilam po jakiejs opinii i sp..lilam calkiem ladny chustecznik 🙁. Dopiero raczkuje, ale z cala pewnoscia to kwestia kleju 🙁. A w ogole to nie mam talentu. Napalam sie, a potem zarzucam, bo potrafie zrobic, ale weny...nic. Robol kurcze. Nic z artysty 😉.
Dzieki za podpowiedzi 🙂.
:basznia Stamperia. Mój pierwszy "profesjonalny" klej, bo wcześniej kleiłam na rozwodniony wikol. Ogólnie ta Stamperia to dość popularna marka ( genialne, wycofane już bibułki ryżowe), produkty stosunkowo drogie. Pamiętam, że  wolno schła i dosyć długo pozostawała klejąca na dotyk. do papieru jeszcze-jeszcze, do serwetek - makabra. Ale długo kleiłam i nie chciałam się przestawić na lepsze.
A brakiem artysty w człowieku się nie przejmuj. Mnie też się często wydaje, że mam wizję, projekt, szał ciał i uprzęży, a potem okazuje się, że wykonanie nijak nie przystaje do projektu 😀.  Ogólnie samo mazanie mokrym po suchym działa na mnie terapeutycznie. Jak się wezmę za gruntowanie, to mażę tak długo, aż mi materiału  braknie. Podobnie lakierowanie. W sumie zbliżony efekt terapeutyczny można osiągnąć podczas remontu mieszkania ( uwielbiam!) , a i efekt o niebo lepszy 😀
BASZNIA   mleczna i deserowa
17 lutego 2014 21:18
Egra, strasznie rozmoczyl mi serwetki, jesien sredniowiecza...tyle dobrego, ze desen "stary". moze jakos odratuje.
Co do przemyslen 😉, chyba wlasnie o swoja radoche mi tylko chodzi, jednak chyba z racji kosztow pozostane przy decu, bez remontu :P.
Londstreet   Biszkopt z czekoladą
17 lutego 2014 21:20
emi, ja też planuję uszycie peleryny w tym stylu i jakiś czas temu znalazłam stronę na której jest to bardzo dokładnie opisane.
Może ci się przyda: klik. 🙂
Basznia, daj tej stamperii jeszcze szansę. Spróbuj tak: obiekt mazany posmaruj klejem, poczekaj aż leciutko podeschnie i wtedy dopiero przyłóż serwetkę. Rozwałkuj ( nie ma wałka) lub rozprostuj palcem/pędzlem umoczonym w kleju. Powinno być równiej. A w ogóle, to czemu na płaskim nie kleisz na żelazko? Szybciej i prościej.
BASZNIA   mleczna i deserowa
17 lutego 2014 22:52
Bo na to nie wpadlam :-P
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
18 lutego 2014 05:32
Ja tez szylam taka peleryne. Wpisz w wyszukiwarke "peleryna" zabeczks dawala linka do strony z wykrojem.
emi, ja też planuję uszycie peleryny w tym stylu i jakiś czas temu znalazłam stronę na której jest to bardzo dokładnie opisane.
Może ci się przyda: klik. 🙂


:kwiatek:

Jestem właśnie w trakcje kursu robienia biżuterii z metalu i jestem zaaachwycona 🙂 Niestety tylko tydzień i jutro koniec...
Po więcej fotek dzieł zapraszam wkrótce na bloga 🙂 (w stopce).
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
21 lutego 2014 07:45
A takie cudo uczeń mojego Konrada ostatnio zrobił 😉
CzarwnicaSa - boskie!!!!
genialna skrzyneczka!
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
23 lutego 2014 20:03
Wszyscy się śmieją, że skrzyneczka robi większe wrażenie niż róża 😁

A to mój, dziś na chybcika(20min roboty) mini-portfelik na pierdółki 😉 Zrobiłam z resztek filcu, inspirowany "filcowymi robótkami ze Smyka 😜 , jeszcze takie zapięcie na "klik"(nie pamiętam jak się nazywa 😁 ) miałam zrobić, ale chyba zostawię je sobie na jakiś lepszy projekt 😉 To zrobione jest od niechcenia, więc efekt nie powala.


Dziewczyny, możecie podpowiedzieć jak wygląda "zestaw startowy" do decoupage? Chciałabym się pobawić trochę ale nie mam pojęcia jakie specyfiki są potrzebne 😉 Chodzi mi o werniksy i tym podobne 🙂
Farba akrylowa (biała), klej/lakier, lakier ostateczny, do tego oczywiście drewniane elementy, które chcemy ozdobić i serwetki lub papier do decoupage.
http://renifer4handmade.pl/decoupage-klejelakiery-mod-podge-mat-i-polysk-c-2_9.html
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się