KĄCIK PUCHNĄCYCH Z DUMY

Dżastin strasznie miło jest popatrzeć na taką różnicę.  😀
Załatwiałaś kogoś do dopasowywania siodła?
Koń Ci objawiał bólem czy buntem wcześniej, że siodło nie pasuje czy tylko było optycznie widać, że jest coś nie halo?
Piaffallo miło słyszeć  :kwiatek: Siodło dopasowałam sama metodą prób i błędów w sumie - przebrnęłam przez niezliczoną ilość stron w wątku o dopasowaniu siodła, siodłach skokowych, o grzbietach a filmików na yt nie liczę  😁 I tak, koń się zaczął buntować zwłaszcza w galopie, nie chciał iść do przodu, nie wchodził na kontakt. Zaczęłam zmieniać siodła ale dalej było coś nie tak, w końcu kluczem było zainwestowanie w siodło z całkiem innym kształtem paneli i podziałało, mega się ciesze z tego🙂
Dżastin to tylko się cieszyć 😉
Mam nadzieję, że u mnie po zmianie siodła też będzie widać efekty, chociaż teraz ogólnie koń nie ma grzbietu tak jak Twój 🙂
jednak brak pracy i długa przerwa od jazdy niestety doprowadziła nas, że siodło przestało pasować i trzeba szukać nowego  🙁
Piafallo to mam nadzieję, że grzbiet Twojego konia będzie mniej wybredny niż mojego, bo ja zmieniałam siodło 3 albo 4 razy, od syntetyków po jednotybinkowe crossówki  😜
ojjj też mam taką nadzieję :P
Popróbowane jest kilka i ogólnie widzę co lepiej leży, pod czym lepiej chodzi itd. teraz tylko dobre kupić 🙂
kujka   new better life mode: on
19 lutego 2014 00:21
popuchne troszke  😡
bo kon mi sie zmienil. zdjecie 2 wycinane z filmu kreconego kanapka, ale mam nadzieje, ze widac. fazy na szczescie bardzo podobne. 😉

dawniej:


teraz:
kujka, widać widać, a na żywo to dopiero widać 😍 Gila jest trzy razy więcej i to dokładnie tam gdzie trzeba 🙂 Brawo!
Super Gilson  😅
angra   SiwyMójNajwspanialszy : *
20 lutego 2014 23:23
Puchnę z dumy bardzo bardzo 🙂
1 i 2 zdjęcie ( od góry na dół) Etos Rok temu ( po powrocie z 'hotelu'...)
3 zdjęcie Etos pół roku temu
4 i 5 Etos teraz 🙂 !
angra, tu też popraw linki :kwiatek:
edit: już mam, późno chyba.. 😉
taka przemianka 🙂  
listopad 2011 i luty 2014 .





edit:  mniejsze zdjęcia
Puchnę, bo moja Lila, widząca koniowóz po raz 2 w życiu, weszła do niego bez najmniejszych problemów, stała spokojnie w środku i wyszła bardzo grzecznie  😍
Zero problemów! Mam nadzieję, że już taka zostanie!
vissenna   Turecki niewolnik
08 marca 2014 18:23
Puchnę, bo "mój" ogr dziś okazał sie odważniejszy ode mnie.  😁
Znowu nam się coś rozprogramowało i podczas jazdy na hali włączyły nam się nagle zraszacze. Na szczęście chłopak tylko z zaskoczenia przysiadł na zadzie i grzecznie czekał co powiem na ten nietypowy deszcz, gdy ja zbierałam się po zawale. No normalnie uwielbiam go  😜
Haha, vissenna, miałam to samo, tylko z dzikiem wyskakującym z krzaków... Tzn. koń nie przysiadł, tylko bez większego przejęcia zrobił kroczek w boczek i tyle jego reakcji. Od tamtej pory się śmieję, że jeśli będą kręcić następnego Asterixa i Obelixa, to powinni go obsadzić w roli Obelixa właśnie - z charakteru pasowałby idealnie. I gdyby mógł mówić, to pewnie by w tamtej sytuacji zmartwionym głosem Zborowskiego powiedział: "ooo... dzik pobiegł...". 😂 To jest dość zabawne, gdy jeździec schodzi na zawał i spodziewa się, że koń też zejdzie, a koń nic.
vissenna   Turecki niewolnik
08 marca 2014 21:16
sumire Teraz to się można śmiać, ale jak usłyszałam nad głową potężny syk, to już oczami wyobraźni widziałam jak Romek wraca ze mną do swojego boksu. Albo co gorsza spotyka gdzieś po drodze kobyłę, bo niestety on sporo krył i doskonale wie co ma między nogami.  😁

Musze pamiętać, że o 16:45 włączają się zraszacze.  😎  Nie wiem, kto coś grzebał w sterowaniu ale mogli mnie uprzedzić... Z drugiej strony nie ma kto, bo na 2 dni zostałam z 23 końmi sama  😵
No ja mówię o śmianiu się po całym zajściu - bo na koniu to się właśnie z reguły widzi najczarniejsze scenariusze wtedy. 😉
Dżastin, cudne plecki Bnadziora!!!🙂😉) ale mu dobrze z Tobą🙂
Kastorkowa   Szałas na hałas
10 marca 2014 20:24
Tak popuchnę, że z takiego małego brzydala wyrosło coś co na konia jako tako wygląda.
.
a ja puchnę bardzo egoistycznie dziś, ale w końcu zaczęłam siedzieć na koniu tak jak na cywilizowanego człowieka przystało 🙂 po dłuuugiej przerwie z dosiadu została jedna kupa, ale ogarnęłam tą kupę w końcu, i nawet koń zaczął chodzić dzięki temu! 🙂
To może ja nieśmiało z krową się wepchnę 😡
Niestety bez pomocy trenera, co zamierzam od czerwca w końcu zmienić, uzyskałyśmy "coś" przez 7 miesięcy (jazda raz/dwa w tygodniu, czasem częściej, albo wcale..) : 


Puchne, bo mam fajnego konia do jazdy od 2 miesiecy i powoli zaczynam sie z nim co raz lepiej dogadywac. A wczorajsze skoki byly po prostu swietne, o!  😍
To teraz ja! ;3
2 pierwsze zdjęcia zaraz po przyjeździe.. co tu dużo mówić.... było tragicznie.
Ostatnie zdjęcie jest najbardziej aktualne 🙂 Jak to mówią brudny koń to szczęśliwy koń. Zanim zdążyłam zrobić zdj po jeździe mój koń zdążył się wytarzać ;p
Różnica raczej widoczna i jestem z niej dumna  😍
breva dzięki, bardzo mi miło  :kwiatek:
To i ja popuchnę, już kiedyś wstawiałam zdjęcia, ale teraz jest chyba jeszcze większa zmiana 😉

Maj 2013 4 latek



Luty 2014




Dopiero teraz zaczynamy pracę, więc uprzedzam odnośnie jego ogromnego brzucha, zdaje sobie sprawę, i pracujemy nad tym, wcześniej nie mogłam, bo miał L4 - po ochwacie i takie tam 🙂
lussi, kierunek ok (tylko pilnuj, żeby koń przy takiej pracy pozostał lekki przodem, sorki że się wtryniam, bo to nie interpretacja).

Ayamekashi, pańskie oko konia tuczy - zwierzak zdecydowanie zadbany.

Kinia16322, niewątpliwie Twój podopieczny wyrósł, ale mam wątpliwości co do jego obecnej kondycji. Konia rasy dobrze wykorzystującej pasze, jeszcze z tendencjami do ochwatu pilnowałabym szczególnie, żeby nie był za gruby... I nie komentuję absolutnie brzucha - raczej patrzę na zad, szyję, kłodę nad żebrami.
quanta, dzięki za uwagę 🙂 koniny staram się pilnować, ale ten jej przód to problem właśnie - chociaż może przy regularnej pracy się poprawi. Już jest nieco lepiej. Wrzucałam też jej fotki do wątku o wadach budowy, chętnie poznam inne opinie  :kwiatek:
quanta, Romek jest na samym sianku i wysłodkach, bo dostaje biotynę.. teraz jak juz jest wszystko ok jest ruszany praktycznie codziennie, więc myśle, że za jakiś czas zgubi to wszystko 😉 ale dzięki za uwage 😉
Kinia, wybacz że zapytam 😉, dlaczego koń tak słabo wyglądał na 1. zdjęciu? Nie widziałam 4-letniego hucuła w takim stanie, raczej wygląda na roczniaka. Teraz kawał byka!
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
14 marca 2014 17:04
Nie śmiejcie się, ale sobie popuchnę: wsiadłam i pojechałam kawałek - na moją "surówkę".
omnia gratulacje!!  😅 widac strach w oczach ale i satysfakcje 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się