Młode Konie

Farifelia   Farys 21.05.2008
22 lutego 2014 12:18
Maea, na początku domysły moje spadły na przeziębienie. Pogoda teraz zdradliwa, a jak nie dojadł i się kładł, to równie dobrze mógł mieć gorączkę i jakaś infekcja mu szła.
Ale jak mówisz, że po rozkurczających jest ok, to pewnie faktycznie coś bardziej na układ pokarmowy mu siadło. Życzę zdrówka 🙂
Maria89, Farifelia, dzięki wielkie :kwiatek:
Puściło trochę - w czwartek miała strasznie zassany, wciągnięty brzuch - aż się zdziwiłam, bo to wyglądało, jakby w ciągu 4 dni zrzuciła z 50-100 kg... Dzisiaj i wczoraj już wyglądała "normalnie". Dalej jest osowiała, smutna, stoi sobie na padoku, je tylko siano, mesz dopiero dzisiaj zaczęła chętniej wcinać. Zobaczymy. Ma koleżanka codziennie ruch w formie lonży, tfu, tfu, jej się nie pogorszyło, także chyba jesteśmy na dobrej drodze 🙂
Wrzucałam ostatnio siwą, to teraz czas na przedstawiciela płci męskiej 🙂

Moje oczko w głowie, niedawno zajeżdżony:

Prowokator ( Believe In Me - Pokusa po Lord Alexander ) ur. 2011r., hod. Paweł Mazurek. Półbrat ritkowej Parisy:









Aż mi szczena opadła  😍
Faraa-ale piękny!
Wojenka   on the desert you can't remember your name
23 lutego 2014 17:20
Urodziwy skurczybyk bez dwóch zdań. On jest taki wąski przodem, czy tylko takie ujęcie?
Zdjęcie jest robione pod kątem i do tego tak stanął. Moim zdaniem nie jest wąski, za to z pewnością jest za chudy.







Prowokator ( Believe In Me - Pokusa po Lord Alexander ) ur. 2011r.

A to jego ojciec:

Balieve In Me ( Pegasus HB - Bujd apo Lord Alexander ) ur. 2006r. hod. Paweł Mazurek:


w wieku 3 lat


i jako 6 latek
W źrebakach się już chyba nie mieścimy, zdjęć nie mam więc do ZNK nie idę jeszcze, rekreacja też odpada, wiec pochwale się tutaj - do naszych dwóch roczniakow dzisiaj dokupiliśmy drugie dwa - już w czwartek będą 3 klaczki AQH i jeden ogierek - się zrobiło przedszkole!🙂
Faraa przepiękny bez dwóch zdań!!!

Atea obiecałam Wermuta. Wczoraj puściłam go pierwszy raz na padok i z pewnością przez ten stres kilka lat krócej pożyję... 🙄 Tak dawał czadu,że aż mu się kaloszki na drugą stronę powywijały  🤔 Ale co mu się dziwić, nie miał swobodnego ruchu od lipca... 🤔
Atrax Piękny  😍 Zatęsknię się za chłopakiem, ale przynajmniej wiem, że ma teraz dobrze  :kwiatek: Teraz ma już zielone światło na padokowanie codziennie?

EDIT: Kaloszki mega  😂
EDIT2: A powiedz mi tyłami tak stoi normalnie, czy tak się do zdjęcia ułożył?
Tak stanął tylko  😉 Padokowanie powoli tak,ale jeszcze nie dołączam go do stada,bo wiem,ze będzie meksyk. On mocno zaczepny jest  🤔wirek:
faraa ale przystojniacha!  😜
Atrax Sama radość ten nasz Wermucik widzę  😁
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
26 lutego 2014 16:30
pamietacie jeszcze nathana? mieszka sobie w stolicy i ma "swoja dziewczynke"  😀
(skacze luzem, pozniej na grupowej fotce przy przeszkodzie z amazonka : ) )


kurde fajnie jak kon twojej hodowli trafie w dobre rece!
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
26 lutego 2014 16:54
Atrax, całkiem fajnie zbudowany chłopaczek
Kurczę pora powrócić do wątku, bo strasznie się dawno tutaj nie pojawiałam  😡
Atrax
Bardzo sympatycznie dziecko wygląda, zdrowia życzę 🙂
faraa
Zdjęcia i przygotowanie koni jak zwykle klasa, btw nie wydaje mi sie (przynajmniej na zdjęciach), żeby prowokator był zbyt chudy - jest w sam raz  😍
margaritka
Młody super - fajnie trafił to widać 😀 A jak tam Twój "Kantarek" ?  👀  🏇
co sodzicie o koniach po  Vandamme KWPN / Guidam sf / Quidam de Revel sf


ja mam konia po Vandammie/Guidam sf/ Quidam de Revel 🙂
eNIKa   "Stars can't shines without darkness"
27 lutego 2014 10:14
Faraa ależ ideał  😍
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
27 lutego 2014 16:32
armara kwestia zrobienia 2 klasy i zaczynamy 130 mam nadzieje w tym roku 😉
armara a jak tam Wasza pannica? Dawno jej nie pokazywałaś 🙂
vissenna   Turecki niewolnik
01 marca 2014 18:48
Mój jeździec z litości przygarnął takie oto coś:  😲




Wygląda jak Kuzyn Coś z rodziny Addamsów, sama skóra i kości. Papierów brak, ma około 2 lat, ogierek. Podobno żył w stadzie dorosłych koni i był odganiany od żarcia ciągle...  😵
Totalnie się nie znam żywieniu młodych koni, może mi poradzicie czym mu "odpracować" te miesiące niedożywienia? Wiem, że będzie ciężko, bo chłopak powinien być większy i wszystkiego się nadrobić nie da...
Póki co, zwiększam mu po trochu codziennie paszę nisko energetyczną dla koni sportowych (pasza dla młodziaków przyjdzie na dniach, tak jak witaminy) i dodaję selen z wit. E żeby miał z czego budować mięśnie. Cały dzień spędza na padoku, w boksie i na padoku ma siana do woli. Czym go żywić i w jakich ilościach (2 czy 3 razy dziennie)?
oprócz paszy dla młodych koni (która zawierać powinna więcej białka niż pasze dla koni sportowych) dałabym (oczywiście stopniowo) susz z lucerny, przynajmniej dopóki nie będzie trawy.
Lucerna ma dużo białka pełnowartościowego i zawiera wapń, przy okazji reguluje trawienie.

A oczywiście trzeba go solidnie odrobaczyć (w kilku powtórzeniach) i można na wszelki wypadek przez parę dni dać jakiś probiotyk.
popieram, odrobaczenie stopniowe najlepiej, 2-3 etapowe!

ja bym proponowała probiotyk nie przez kilka dni a zrobić sesję 2-3 tygodniową

białko jest bardzo dobre, ale nie można przesadzić, przede wszystkim dobrej jakości siano do woli, lucerne jesli już to tylko do smaku, nie można nagle w tak zabiedzonego konia zacząć pchać bo mu np wątroba siądzie

taka dygresja, po uwolnieniu po wojnie z obozów koncentracyjnych więźniów wielu zmarło z przejedzenia!  😤

dużo zdrowia dla bidulka!
vissenna   Turecki niewolnik
01 marca 2014 19:37
Mam lucernę ale melasowaną i z gniecionym owsem jako paszę wysokoenergetyczną dla koni. Da radę? Nie będzie za wysokoenergetyczna jako dodatek?  👀
Problem polega na tym, że mam na razie do dyspozycji tylko żarcie dla koni sportowych - tą mieszankę z lucerną i Spillers Response Slow Release Energy Mix. No i wszelkie suplementy dla koni wyczynowych. A muesli dla niego będzie za ok 2 tyg, razem z regularną dostawą żarcia na paletach  😫
Dobrze, że ma futro jak niedźwiedź, przynajmniej nie widać tych sterczących kości...  😵
Jutro zabieram się do wyczesania tego futra i obcięcia grzywy i ogona, bo ten koń to chyba w życiu nożyczek nie widział...
Wojenka   on the desert you can't remember your name
01 marca 2014 19:45
Ja bym mu na razie darowała tą wit.E z selenem. Selen dość łatwo przedawkować, a pasze sa witaminizowane. Może bardziej coś z wapnem? Jakiś calphormin, biomineral?
visenna spokojnie poczekaj na pasze dla młodziaków, bo takimi "mocnymi" paszami możesz mu rozregulować jelita
odkarmianie nie trwa miesiąc, zajmie pewnie dobrych kilka miesięcy i stopniowo przez kolejne kilka tygodni podokłądasz mu różne bajery, na razie już dostęp do siana robi mu ogromną różnicę

suplemety z selenem i wit E podaje się przy wzmożonym wysiłku by chronić i wspomagać mięsnie, on ich nie ma 🙁
vissenna   Turecki niewolnik
01 marca 2014 20:58
Dziękuję za pomoc  :kwiatek:
Jak go troszkę odkarmię i odkłaczę to się pochwalę.
No i chłopak zyskał dziś imię - Cousin It  😁
Magda Pawlowicz Podobają mi się imiona Waszych koni 🙂

armara dla mnie brakuje mu trochę brzucha 😉

Dziękuję za miłe słowa. Faktycznie jest tak, że mam fioła na puncie przygotowywania tych koni do zdjęć. Nie chce mi się już nawet chodzić z aparatem na pastwiska, bo konie są tam brudne i bez korków  🤔wirek:

Prowokator i Tarantino zaczęły chodzić pod siodłem. Wrzucę jakieś filmiki, jak się trochę ujeżdżą 😉

Prowokator (Believe In Me - Pokusa po Lord Alexander), ur. 2011r.:






Tarantino (Brentino- Tigra po Lord Alexander), ur. 2011r:







Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się