Dzisiaj na obiad ...

Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
31 stycznia 2014 14:28
Nigdy nie wchodziłam do tego wątku i już wiem dlaczego 😁
z racji tego że moje umiejętności kulinarne są praktycznie zerowe, u mnie dzisiaj makaron na słodko z białym serem 😁
Ryba z mango brzmi oblednie! 😜
U mnie dzisiaj chilli con carne.
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
31 stycznia 2014 14:33
Strucelka - a tam zerowe, kocham takie jedzenie jakie Ty dziś serwujesz  😍 😁
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
31 stycznia 2014 14:38
martva to ulubione danie mojego TŻ, jego nie trudno zadowolić kulinarnie 😁
w repertuarze mamy jeszcze placki ziemniaczane, naleśniki, kopytka i pierogi ruskie mojej babci 😉 On gustuje w dość "tradycyjnym" i domowym jedzeniu, a ja uwielbiam na przykład owoce morza lub sushi 😍
Ryba z mango brzmi oblednie! 😜
U mnie dzisiaj chilli con carne.


Zrobiłam i była PRZEPYSZNA  💘 tylko zamiast dymki dałam mała czerwoną cebulkę. Sam sos mi jakoś nie podszedł ale w połączeniu z rybą i pieczonymi ziemniaczkami obłęd  🤣
Dzisiaj dzień mango 😉 (niestety z puszki)

Na obiad curry z rybą i mango, na deser sernik cytrynowy z ricotty z polewą mango 🙂
Lena, BŁAGAM o przepisy  😜
🙇 🙇 🙇
Curry przygotowałam z tego przepisu
http://galangal.blox.pl/2011/02/Zolte-tajskie-curry-z-ryba-i-mango.html

Sernik z przepisu dietetycznego, z dodatkiem soku i skórki z cytryny i kawałków pokrojonego mango. Można śmiało zrobić na bazie swojego standardowego przepisu. Mus zrobiłam miksując resztkę mango z puszki wraz z całym syropem i dodając łyżeczkę rozpuszczonej w wodzie żelatyny. Następnym razem dam dwie łyżeczki, bo mus mógłby być trochę lepiej zestalony. Sernik wyszedł lekko kwaskowy od cytryny, za to mus jest słodki, bo mango z lekkiego syropu i takie połączenie bardzo mi podeszło.

Pomysł pochodzi z tego przepisu
http://osmykolorteczy.blog.pl/2013/09/02/sernik-cytrynowy-z-musem-mango/
Dziękuję, koniecznie muszę wypróbować  :kwiatek:
Uwielbiam wszystko co ma w sobie mango  😜
Dzisiaj domowe burrito z mięsem mielonym, kukurydzą, fasolą, papryką, odrobiną ryżu, salsą pomidorową i serem 🙂
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
13 lutego 2014 17:48
Ja dziś uraczyłam się zupą kremem z soczewicy (robiłam pierwszy raz), do tego grzanki z czosnkowe, wyszło super 😀
A mężczyźnie będę robiła kopytka z surówką z czerwonej kapusty.
Zrobiłam i była PRZEPYSZNA  💘 tylko zamiast dymki dałam mała czerwoną cebulkę. Sam sos mi jakoś nie podszedł ale w połączeniu z rybą i pieczonymi ziemniaczkami obłęd  🤣

ta z mojego przepisu 😀 ??
mery dzisiaj ja gotuje rybe z Twojego przepisu 😎
A ja dziś zrobię pierś z kurkaka na chrupko z piecyka + dip, ziemniaki i sałatka z weka. A na deser usmażę faworki.
.
Pieczone warzywa z fetą.
naleśniki z żółtym serem, szynką, pomidorami i sosem pomidorowym. a na deser wzorem bery faworki, o ile będzie mi się chciało zrobić. 😉 miałam robić wczoraj, ale nie miałam śmietany... dziś już mam - ale nie mam weny. 😁
choć w sumie może powinnam napisać, że na obiad był przysmak świętokrzyski - ostatnio w którymś wątku była dyskusja o tym, jak najlepiej go smażyć, i dziś jak zobaczyłam w sklepie opakowanie, to nie mogłam się powstrzymać. 😂
U nas wczoraj na kolację pieczony losos z sosem cytrynowym 😍 Do tego pieczywo czosnkowe. PYCHA!
Rosół i kaczka  😍 
Grilowana piers z kurczaka i brokul z sosem czosnkowym 🙂😉))
'Moja' tajska jest bardzo łatwa


I dlatego dziś będę robić w ramach rekreacji wieczornych! Tomek pewnie wciągnie po powrocie z pracy, a ogólnie to będzie na jutro. Tylko zamiast groszku będzie zielona papryka, bo ponoć tak można go zastąpić. A groszku w sklepach nie mogłam dorwać >:[

edit.
Fuck! paaaaliiiiiiiiiiiiii!!! Ale jest fajna :P
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
22 lutego 2014 07:34
Właśnie dowiedziałam się, że rodzina przychodzi dziś na obiad, więc muszę szybko wymyślić coś bezmięsnego (a już cudownie byłoby gdyby składniki dało się kupić w biedronce). Może macie jakieś pomysły?  😉
pony   inspired by pony
22 lutego 2014 08:02
smarcik , muszle faszerowane serami, sa przepyszne i szybkie. Potrzebujesz makaronu- muszli, sera feta, twarogu ( poltlusty, chudy) , suszone pomidory, czosnek, pmidory krojone w puszce, ser..
Pol opakowania fety mieszkasz z polowa opakowania twarogu. Dodajesz pokrojone pomidory suszone i troche tej zalewy, malutko. Wciskac czosnek, dwa zabki, przyprawiasz pieprzem, bo feta jest slona, bazylia, ziolami prowansalskimi jak masz. Delikatnie podgotowane muszle napelniasz tym nadzieniem, ukladasz w nczyniu,mpolewasz pomidorami z puszki, i przykrywasz serem wedlug uznania, ja klade pokrojona mozarelle i sypiemparmezanem, ale moznz rownie dobrze zwykly zolty ser polozyc. Jest pycha! Zapiekasz w piekarniku i gotowe.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
22 lutego 2014 08:30
Super! Dziękuję, chyba wypróbuję  🙂
pony   inspired by pony
22 lutego 2014 08:34
W biedrze nie dostaniesz muszli, celuj bardziej w Piotra i Pawla, Alme lub najlepiej Tesco 😉
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
22 lutego 2014 08:56
Dobrze by było gdyby którykolwiek z tych sklepów był w Świdniku  😁 Ale może w Stokrotce coś znajdę  😉
pony   inspired by pony
22 lutego 2014 08:58
Aa, myslalam,ze w Wawie jestes 😉 no to mozesz probowac tez w Kaufie, czasem sie pojawialy 🙂
Pierwsze podejście do przepisu podobno kuchni tunezyjskiej: cielęcina z ciecierzycą, papryką, dynią, pomidorami i harissą.
[quote author=Sigma link=topic=37442.msg1998681#msg1998681 date=1391199396]
Zrobiłam i była PRZEPYSZNA  💘 tylko zamiast dymki dałam mała czerwoną cebulkę. Sam sos mi jakoś nie podszedł ale w połączeniu z rybą i pieczonymi ziemniaczkami obłęd  🤣


ta z mojego przepisu 😀 ??
[/quote]

takkk 🙂 juz dwa razy od tego czasu robiłam i za każdym razem pychotka 🙂
A u mnie dziś bez szału, bo spagetti, za to wyczekane jak nie wiem🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się