Kurs instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością j.k.

Kończąc off topik tak chciała bym papierek instruktora dla siebie dla własnej wygody i pewności .
Jeśli bym myślała twoim torem nie staćnie to nie robię nie miała bym skończonych studii wlasnego mieszkania konia ani dziecka  , nie przejechała bym także na swoim koniu 500 km . Ale jak ty masz takie podejscie to gratuluje. :kwiatek:
Radeczek, zlituj się - żadna wygoda, żadna pewność = żaden sens. Teraz w mazowieckim PZHK organizował/organizuje tyle przydatniejszych kursów.
9 dniowy kurs nie nauczy niczego. A uprawnień NIE MA.
Jak potrzebujesz koniecznie, to mów 😉, że skończyłaś kurs 🙂 - identyczna wartość merytoryczna, a 2 000 zostaje w kieszeni. Certyfikat sobie możesz sama wydrukować.

Żeby nie było - inaczej niż smok - uważam, że kursy (czy inne metody) uczące jak uczyć są potrzebne. Ale nie dające "papierek" (bezwartościowy) tylko wiedzę i umiejętności, nie mające na celu poprawienie mniemania o sobie, tylko uzasadnioną WIARĘ W SIEBIE, w swoje realne możliwości. Czyli: wyposażona w to co umiem i wyćwiczyłam z tym a tym zawsze sobie poradzę.
Problem malutki, że póki co takich szkoleń nie ma 🙁 Chyba, że są - to proszę polecać.
Sądzę, że natura nie znosi próżni - i coś wartościowego jednak z czasem się pojawi.
Przeznacz to na treningi z dobrym trenerem a na pewno Ci to zaprocentuje . !!!! Przynajmniej będziesz miał realne umiejętności a nie wirtualny nic nie znaczący  papierek !!!!

Dzisiaj wielu ludzi zanim cokolwiek zacznie robic , najpierw stara się dowiedzieć wszystkiego o sprawie z internetu, więc jest duża szansa że potencjalni klienci na naukę jazdy konnej ,zaczną sprawdzac realne umiejętności Instruktora i rekomendacje oraz ewnentualne opinie i osiągnięcia  a nie jego śmieszne papierki.Co do zawodników ,to prosta sprawa bo o nich ,ich osiągnięciach i poziomie oraz uprawianej przez nich dyscyplinie wszystko jest w internecie ,co do realnych instruktorów ,dużo jest opinii o ludziach ,ale jeżeli nie istniejesz w internecie i nikt cie nie zna to realne są szanse że wogóle nie istniejesz  🤣 🤣 🤣 I twój papierek g...o znaczy  🤣 🤣 🤣
Radeczek jeśli chcesz zatrudnić się gdzieś na stanowisku instruktorskim - rzeczywiście warto mieć ów niepotrzebny "papierek", ponieważ nadal wielu pracodawców go wymaga. Jeśli chcesz zrobić kurs dla samej siebie - lepiej tę kasę wydać na treningi u dobrych trenerów 🙂
Żeby nie było - inaczej niż smok - uważam, że kursy (czy inne metody) uczące jak uczyć są potrzebne.


Halo - Co ty opowiadasz, ja od 100 stron wszędzie pisze że dokształcanie jest potrzebne , ba konieczne , ale !!! . Jest tyle klinik z dobrymi trenerami ,tyle ciekawych spotkań ,  najważniejsze to mieć kogoś kto będzie mógł przekazać wiedzę na codzień ,kto pokaże niuanse , kto pozwoli uporządkować pewne sprawa, ale !!!! ,  nikt mi nie wmówi że tego można nauczyć się w WEEKEND a potem poświadczyć tą wiedzę stosownymi papierami !!!! Jeżeli ktoś tak twierdzi to faktycznie mamy inne zdanie.  🙄

P.S Może mi ktoś wytłumaczyć po co komuś papierek z ukończenia totalnie bezwartościowego kursu dla samego siebie ??? Chyba jedyna motywacją jest szpanowanie przed koleżankami które mają tylko np: brązową odznakę !!! Bo jeżeli ktoś chce mieć realne umiejętności i przyjemność z jazdy konnej ,to musi poprostu nauczyć się jeździć konno !!!!  🤣 🤣 🤣 🤣
Dzisiaj wszyscy stają przed takim samym wyborem . Tak jak przyszli Instruktorzy muszą znaleźć coś co będzie najlepsze dla nich  i muszą oddzielać wartości merytoryczne od wartości czysto komercyjnych ( powoli wszelkie instytucje przestają być wiarygodne bo coraz częściej chodzi tylko o kasę ) ,tak samo przyszli pracodawcy zarówno indywidualni jak i firmy muszą nauczyć się wybierać to co dla nich najlepsze.

Ciekawe kogo byście zatrudnili np dla swojego dziecka ????

Instruktor rekreacji  z umiejętności jazdy na pozomie brązowej odznaki z papierem weekendowego kursu IRR

Osoba nie posiadająca zaświadczenia ukończenia kursu IRR ale z wieloletnim stażem pracy jako Instruktor , lub zawodnik z wieloletnim stażem na poziomie 2 lub 1 klasy sportowej.

Zgodnie z prawem ,wszyscy ci ludzie mają takie same kwalifikacje zawodowe oraz uprawnienia do pełnienia roli Instruktora.!!!!

Znam wiele osób które uczą jazdy konnej ,mają wieloletni staż pracy ,nawet pisano o nich na forach tym równierz i nie posiadają ani nie posiadali żadnych papierów IRR a już tym bardziej PZJ . Ba w Mazowieckim jest osoba która prowadzi zawodników  do poziomu Mistrzostw Europy w ujeżdżeniu  i nie ma żadnych kursów ,papierów itp . Raczej klientów jej nie brakuje !!! 🤣 🤣 🤣
Smok10, wskaż mi jedną, jedyną klinikę (PZJ-owskiej z H.Sz. nie licząc) uczącą - JAK UCZYĆ!
Znasz tego, znasz owego. A ja znam takich zawodników, którzy wręcz "nie ogarniają kuwety"  i musiałabym na głowę upaść, żeby im własne dziecko powierzyć.
A co do świata pt. "nie ma cię w necie - nie żyjesz" to ja faktycznie wolę nie żyć, niż żyć wyłącznie w takim świecie. Na szczęście w realu dość szybko się okazuje kto jet kto.
Co nie zmienia faktu, że ludzie wolą się "uczyć" od znanych niż od... kompetentnych  😀iabeł:
Co nie zmienia faktu, że ludzie wolą się "uczyć" od znanych niż od... kompetentnych  😀iabeł:


Wiesz ,nie zmienia to faktu że w większości ci znani są własnie kompetentni. A dlaczego ???  , bo na to żeby byc znanymi musieli w jakiś sposób ciężko zapracowac . Nie wiem o jakich zawodnikach ty mówisz ,może o Okazjonalno-Regionalnych , może masz kogoś kto faktycznie jest............. ale nie można uogólniać ,i  nie można powiedzieć że przedstawiciele takiej grupy są do d..y a ci są lepsi . Wszędzie sa lepsi i gorsi !!!( podałem przykład dobrego Instruktora bez papierów )  Ale jacy by nie byli ,zawsze będą lepsi od  ludzi nauczonych fachu w Weekend i po drodze jeszcze wogóle nauczono ich siedzieć w siodle . 2 w 1 to jakaś nowa metoda PZJ na jeszcze szybsze wypuszczanie ................. i błyskawiczne ściąganie kasy z rynku. O jakości i efekcie tych zabiegów już nawet nie pisze . 😵

Ja rozumiem że jest walka o rynek ,ale tak jak ostatnio PZJ zapowiedział weryfikacje niekompetentnych Instruktorów i Trenerów to metodę tej walki jaką wybrał jest conajmniej dziwna , Receptą na wykluczenie badziewia z rynku jest wpuszczenie mega badziewia , chyba tylko po to żeby się wszyscy pozabijali !!!  Czyli metoda selekcji naturalnej  🏇 🤣 🤣 🤣 🤣

P.S Na dzień dziesiejszy klient musi wybierać z kim chce się szkolić i to jest bardzo trudna sztuka.!!!

Może wybrać pana Antka który ma konia do orki
Może wybrać Instruktora Rekreacji po Weekendowym kursie i zrobiona brązową odznaką metodą 2 w 1
Może wziąć Instruktora z renoma na rynku
Może wziąć Trenera
Może Trenować z zawodnikiem z 1 , 2 czy 3 licencją
Może trenować samemu i bawić się świetnie .
Może posłużyć się internetem czytając fora oglądając filmy na YouTube z pracy i osiągnieć ,może wbijając w internet sprawfdzić co dana osoba sobą reprezentuje ,
Może zasięgnąć opinii znajomych
Może - Inne opcje !

Jest wiele metod jakimi można zweryfikować czyjeś kompetencje i pozyskać informacje  , a internet to potęga i kopalnia wiedzy, ( wszystkie wywiady świata śledzą co i kto  jest w necie więc warto korzystać  ) 😉
Uważam że sarkastyczne  powiedzenie ,że ludzie wolą trenować ze znanymi  trenerami czy zawodnikami z renoma a nie kompetentnymi jest dla tych osób bardzo krzywdzące bo na wszystko w życiu trzeba sobie zapracować , na nazwizsko także , a pochodną tej pracy i renomy są kompetencje .!!!! 😉

Jeżeli ktoś będzie kompetentny ,to prędzej czy później stanie się znany !!!!!

Peoblemem ludzi znanych jest to że mają klientów i są droźsi ze wzglęgu na kompetencje i renomę a to w konsekwencji jest powodem do zazdrości reszty środowiska !!!!
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
04 lutego 2014 23:00
A ja mam pytanie - kto może brać udział w skróconym kursie na Instruktora Szkolenia Podstawowego?
Info ze strony ośrodka, który taki kurs organizuje w tym roku:
http://www.toporzysko.pl/default,artykul,19.aspx

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Klubu Sportowego „Bór” w Toporzysku, który organizuje
SKRÓCONY KURS NA STOPIEŃ INSTRUKTORA SZKOLENIA PODSTAWOWEGO PZJ
DLA INSTRUKTORÓW REKREACJI ZE SPECJALNOŚCIĄ JAZDA KONNA


To skoro nie ma już IRR to komu przysługuje skrócony kurs?
Słyszałam też, że złota odznaka upoważnia do skróconego kursu na ISP, prawda to?

EDIT:
Ze strony PZJtu

Posiadacze Złotej Odznaki są zwolnieni z części praktycznej egzaminu – ze składowych a, b i c.

Czyli na upartego, mając złotą odznakę, mogę przyjechać do ośrodka który organizuje kurs na sam egzamin teoretyczny, egzamin praktyczny - metodyczno-szkoleniowy – prowadzenie zajęć na ujeżdżalni oraz egzamin praktyczny - szkolenie początkującego jeźdźca na lonży?
Strucelka, na to powinni ci odpowiedzieć organizatorzy = jak sobie wyobrażają rzeczywistość 🤣

Smok10, z kompetencji niekoniecznie płynie renoma. Masa ludzi robi dobrą robotę u podstaw, "po cichutku". A popularność można sobie zapewnić i przy znikomych kompetencjach - vide całe PNH. A co renomy/"znaności" versus poziom kompetencji to masz np. H. Sz. Mam rozumieć, że ty mu zwyczajnie zazdrościsz?
Nie dostrzegasz, że blisko ci do zasady propagandy Goebelsa?
Stucelka dokładnie trak tylko, że obecnie w przepisachg jest jeszcze, żę aby zdać eksternistycznie ISP musizz mieć IRR którego już nie ma więc naprawdę nie wiem.. A byłam teraz w Toporzysku zdawać niedawno i rzeczywiście patrzyli i tylko osoby z IRR i złotą odznaką zdawały sobie samą teorię i prowdzenie jazdy,  wsumie to chyba jedyna takowa byłam. Z drugiej strony np Toporzysko dalejh organizuje kursy IRR więc może chodzi o to by takowy kurs u nich zrobić... ale to powinno być jasno i ogólnie opisane w przepisach a nie jak organizator chce moim zdaniem...
Halo - Odwieczne prawo popytu i podaży , stanowi że jak coś staje się dobre zaczyna zdobywać renome i powsyaje na to popyt. To jest niezależne od ciebie. Jak bedziesz dobra i ludzie się do ciebie i twoich metod oraz ich wyników  przekonaja ,to zdobędziesz renome i wzrośnie popyt na twoje usługi. Co do oszołomów jadących na samymm PijaRze to prędzej czy później wyjdzie szydło z worka . Chyba że oprócz PR-u dorobią do tego ideologię sekciarską i zdobedą grono zindoktrynowanych fanatyków ,ale na taki grunt nie będę wchodzić bo sekt i ich Guru nie brakuje  .

Co do p. H.Sz ,to ja mu niczego nie zazdroszczę ,bo o ile ma niesamowitą wiedzę to jego problemy komunikacyjne stwarzają problem dla niego samego ,więc tego tematu nie porszam. 😉

Sądząc po wielu wpisach i dopytywaniu się o Instruktorów ,Trenerów i Zawodników ,widać że popyt jest ogromny ,a skoro jest popyt to zaczyna się walka o swoje miejsce w szeregu. I o ile za I,T,Z stoja wyniki jego własne tudzież wychowanków i wykształcenie jeździeckie to sprawa jest prosta ,problem robi się dla tych co poza papierkiem nie mają nic i nic sobą nie reprezentują , chcą znaleźć swoje miejsce na rynku i zaczynają się rozpychać ,szkalować , czy walczyć o siebie . I o ile w dzisiejszych czasach ( zgodnie z prawem ) przestaje się liczyć jakikolwiek papier ,o tyle zaczynają się liczyć realna ,wiedza i umiejętności   i tu zaczyna się problem dla tysięcy ludzi wypuszczonych z papierkiem ,ale właśnie bez wiedzy i umiejętności.  😉 I o ile osoba posiadająca wiedzę i umiejętności ale nie posiadająca papierka Instruktora legalnie zdobędzie klientów i renomę na rynku o tyle sam papierowy trener będzie tylko wojował bo nie ma nic do zaoferowania . I tu się zaczyna obecny problem !!!!! 🤣
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
05 lutego 2014 08:45
Czyli podsumowują na chwilę obecną kurs instruktora rekreacji nie daje tak naprawdę żadnych uprawnień do prowadzenia jazd i aby takie uprawnienia zdobyć nalezy robić kurs instruktora szkolenia podstawowego?
Fakt - Ustawodawca przekazał wszystko wolnemu rynkowi ograniczając kompetencje papierowe do minimum a zostawiając wybór klientowi . Więc najwyższa pora się przestawić i nauczyć wybierać . Skoro umiesz wybrać dla dziecka najlepszego nauczyciela Angielskiego ,najlepszego opiekuna ,najlepszą szkołę , najlepszego Instruktora na basenie , mieszkanie , samochód itp, to możesz też wybrać najlepszego Trenera jazdy konnej. A jak nie umiesz to najwyższa pora się nauczyć , innego rozwiązania już nie będzie .Patrzenie tylko na rekomendacje jakiejś instytucji to też zdanie się na innych i loteria bo częstokroć interes instytucji jest ważniejszy niż dobro klienta. Nie ma opcji ,musimy nauczyć się wybierać samemu to co jest dla nas i naszych najblizszych najlepsze. !!!!

Nie dostrzegasz, że blisko ci do zasady propagandy Goebelsa?

To nie propaganda  tylko , fakty i  zycie !!!! 🤣 🤣 🤣 🤣


Czyli podsumowują na chwilę obecną kurs instruktora rekreacji nie daje tak naprawdę żadnych uprawnień do prowadzenia jazd i aby takie uprawnienia zdobyć nalezy robić kurs instruktora szkolenia podstawowego?


                                         !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NIE MA ŻADNYCH UPRAWNIEŃ . !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Czyli podsumowują na chwilę obecną kurs instruktora rekreacji nie daje tak naprawdę żadnych uprawnień do prowadzenia jazd i aby takie uprawnienia zdobyć nalezy robić kurs instruktora szkolenia podstawowego?

nie, wg Ustawy aby być instruktorem / trenerem nie trzeba mieć żadnych kursów
wystarczy matura i "nie bycie" pedofilem...
[quote author=_Gaga link=topic=71.msg2003149#msg2003149 date=1391590305]
wystarczy matura i "nie bycie" pedofilem...
[/quote]

Pierwszy raz zdejmuję czapkę z głowy !!!! Idealne podsumowanie . !!!!  🤣 🤣 🤣 🤣 👍
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
05 lutego 2014 09:44
Strucelka, na to powinni ci odpowiedzieć organizatorzy = jak sobie wyobrażają rzeczywistość 🤣


Czyli jak zawsze w tym kraju, przepisy przepisami a tu hulaj dusza, piekła nie ma 😤

To ja już sama nie wiem... 🙄
[quote author=halo link=topic=71.msg2003009#msg2003009 date=1391559596]
Strucelka, na to powinni ci odpowiedzieć organizatorzy = jak sobie wyobrażają rzeczywistość 🤣


Czyli jak zawsze w tym kraju, przepisy przepisami a tu hulaj dusza, piekła nie ma 😤

To ja już sama nie wiem... 🙄
[/quote]

Bo przepisów nie ma !!! , a kursy nie dają żadnych UPRAWNIEŃ !!! Zarówno IRR jak  ISP czy IS więc organizator kursu może sobie robic co mu się żywnie podoba !!! Bo i tak nie służy to zdobywaniu jakichkolwiek UPRAWNIEŃ ( bo ich nie ma ) a jedynie zdobywaniu wiedzy i dokształcaniu. a tylko od ciebie zależy jak chcesz się dokształcać i jaki wybrać kurs!!! 🤣 🤣 🤣 Tak samo jak potem od klienta będzie zależeć jakiego Instruktora/ Trenera sobie wybierze . Czy tylko po kursie czy z wieloletnią praktyką , czy i po kursie i z wieloletnią praktyką czy zawodnika z karierą sportową czy rekomendowanego przez PZJ czy przez inną instytucje czy wogóle bez rekomendacji . Każdemu według potrzeb !!!!! 😀

To tak jak ze szkołą . Możesz wybrać renomowaną uczelnie np:Harward i taki kierunek po którym dostajesz propozycje pracy jeszcze w trakcie studiów i możesz skończyć gównianą Uczelnię w Pcimiu z dennym kierunkiem po którym nigdy nie znajdziesz pracy !!! Ale obie uczelnie łączy jedno ,po każdej z nich dostaniesz PAPIER ukończenia  !!!! Tu papierów ( przynajmniej państwowych ) nie ma są tylko wewnętrzne, ale w jaki sposób się wykształcisz zależy tylko i wyłącznie od ciebie i zapotrzebowania rynku na twoje usługi !!!!

Możesz być Instruktorem z bezwartościowym Papierkiem po weekendowym kursie i ZEROWYCH umiejętnościach ( po drodze zrobisz Brązową odznake metodą 2 w 1 )!!! Tylko gdzie znajdziesz klientów i za ile ????  😲

Niedługo do ludzi w końcu dotrze że sytacja prawna na rynku jest jaka jest więc zaczną oczekiwać profesjonalizmu a nie papierka za swoje ciężko zarobione pieniądze i wtedy będa się liczyć tylko realne umiejętności !!! To tylko kwestja czasu  🤣

Jeszcze raz przypominam wymogi prawne odnośnie Instruktorów oraz Trenerów : Ustawa z dnia 13 czerwca 2013 r. o zmianie ustaw regulujących wykonywanie niektórych zawodów (Dz. U. 2013 poz. 829)

Trenerem lub instruktorem sportu w sportach, w których działają polskie związki sportowe, może być osoba, która:

            1) ukończyła 18 lat;

            2) posiada co najmniej wykształcenie średnie;

            3) posiada wiedzę, doświadczenie i umiejętności niezbędne do wykonywania zadań          trenera lub instruktora sportu;

            4) nie była skazana prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo, o którym mowa w art. 46-50, lub okreslone w rozdziale XIX, XXIII, z wyjątkiem art. 192 i art.           193, rozdziale XXV i XXVI ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks karny (Dz. U.       Nr 88, poz. 553, z późn. zm. 40). „

Instruktor Rekreacji Ruchowej całkowicie zderegulowany ustawą o sporcie  z dnia 25 czerwca 2010 r. Dz.U. 2010 nr 127 poz. 857
Czy ktoś może zdawał kurs w stajni iskra (wyszukiwarka nic nie wypluła) i mógłby coś na ten temat powiedzieć? Krążą historie o uczeniu się kłusowania na dobrą nogę na takich kursach i jestem ciekawa ile w tym prawdy? Czy można się tam jednak czegoś nauczyć i czy byłby sens brania własnego konia?
Sanndy   „Czy dajesz siłę koniowi…”
24 lutego 2014 18:28
Witam,
potrzebuje rzetelnych informacji na temat aktualnych kursów instruktorskich PZJ (nie tkkf)
jakie są poziomy szkolenia, jakie można zdobywać uprawnienia z pzj, jakie są wymagania i gdzie można to zrobić? (najlepiej woj. śląskie)
szperam po necie, coś szukam, czytam, ale jak ktoś ma tą wiedzę w całości zgromadzoną i chciałby się podzielić byłabym wdzięczna 🙂
Zapisałam sie na kurs 4-miesięczny na pewnej uczelni. Nic wspólnego z końmi. Ale wrunkiem uzyskania zniżki jest posiadanie legitymacji z potwierdzonym "byciem" jakimkolwiek instruktorem jakiejkolwiek dyscypliny sportowej. Maturę mam, pedofilem nie jestem -a i tak to nie wystarczyło 😂 Musiałam przesłać skan legitymacji  instruktora jeździectwa -i zniżka jest. Czyli -chocby po to warto mieć legitymację 🤣
rzepka, ale to oczywiste, że szkolący i szkoleni - będą popierać szkolonych. Bo ustawa mocno podważa byt wszelkich instytucji szkolących w dziedzinach, w których jest to (szkolenie) do niczego nie wymagane.
Witam,
potrzebuje rzetelnych informacji na temat aktualnych kursów instruktorskich PZJ (nie tkkf)
jakie są poziomy szkolenia, jakie można zdobywać uprawnienia z pzj, jakie są wymagania i gdzie można to zrobić? (najlepiej woj. śląskie)
szperam po necie, coś szukam, czytam, ale jak ktoś ma tą wiedzę w całości zgromadzoną i chciałby się podzielić byłabym wdzięczna 🙂


po odznakach masz informacje o szkoleniach PZJtowskich instruktorów i trenerów

[[a]]http://pzj.pl/sites/default/files/plikoteka/Zasady%20Szkolenia%20w%20PZJ-2013-07-01.pdf[[a]]
Zapisałam sie na kurs 4-miesięczny na pewnej uczelni. Nic wspólnego z końmi. Ale wrunkiem uzyskania zniżki jest posiadanie legitymacji z potwierdzonym "byciem" jakimkolwiek instruktorem jakiejkolwiek dyscypliny sportowej. Maturę mam, pedofilem nie jestem -a i tak to nie wystarczyło 😂 Musiałam przesłać skan legitymacji  instruktora jeździectwa -i zniżka jest. Czyli -chocby po to warto mieć legitymację 🤣


Rozumiem że przy cenie kursu ok 2000 zł Rzepka uzyskała standardową zniżkę ok 5% . Czyli warto iść na kurs Instruktorski jeżeli obiecają wam 5% zniżkę na MBA który kosztuje ok 40 000 zl np na SGH 🙄 Ale chyba Rzepka nie robiła MBA ???? W przeciwnym razie to się kupy nie trzyma . P.S Chyba nie jesteś ekonomistką ????  😲

Witam,
potrzebuje rzetelnych informacji na temat aktualnych kursów instruktorskich PZJ (nie tkkf)
jakie można zdobywać uprawnienia z pzj,


ŻADNE !!!!!!  🙄

rzepka, ale to oczywiste, że szkolący i szkoleni - będą popierać szkolonych. Bo ustawa mocno podważa byt wszelkich instytucji szkolących w dziedzinach, w których jest to (szkolenie) do niczego nie wymagane.


Ale potrzebne do poszerzania horyzontów !!!! ( wg.obecnego stanu prawnego - tylko i wyłącznie !!! )
Smoku przestań głupoty pisać  🤔wirek:
Papiery instruktora / trenera PZJ można zdobywać
Nie są one wymagane prawnie , jednak jeśli chce się np prowadzić certyfikowany ośrodek z możliwością organizacji egzaminów na odznaki, itp. to trzeba spełniać warunki stawiane przez Związek...
[quote author=_Gaga link=topic=71.msg2035059#msg2035059 date=1394433873]
Smoku przestań głupoty pisać  🤔wirek:
Papiery instruktora / trenera PZJ można zdobywać
Nie są one wymagane prawnie , jednak jeśli chce się np prowadzić certyfikowany ośrodek z możliwością organizacji egzaminów na odznaki, itp. to trzeba spełniać warunki stawiane przez Związek...
[/quote]

Gaga - A czytałaś pytanie  Sanndy  🙄 cyt : Jakie można uprawnienia zdobywać z PZJ '' Więc nie piszę żadnych głupot ,bo tylko stwierdziłem że ŻADNE  !!!! Fakt , papiery możesz sobie zrobić i to nie tylko w PZJ firm jest mnóstwo , w tym oczywiście także PZJ ,ale to nie są żadne uprawnienia , tylko potwierdzenia ukończenia kursów które w ramach struktur np: PZJ dają pewne możliwości określone wewnętrznymi przepisami organizacji , i nic więcej.

P.S Problem jest w nadużywanie określenia UPRAWNIENIA !!! bo jak wiadomo , uprawnień nie ma !!!! Są tylko ustawowe kryteria do spełnienia .!!!! Że przypomnę w skrócie cytując ciebie . 18 lat , wykształcenie średnie ,wiedza i umiejętności trenerskie niesprawdzane formalnie i niebycie skorumpowanym pedofilem !!!! 🤣 🤣 🤣 🤣

Ale jest jeden haczyk . 🙄 Fakt że coś nie jest sprawdzane formalnie ( w postaci np; Licencji ,czy Legitymacji ) nie oznacza że tego nie ma. Jasno trzeba zrozumieć że : Zawód Instruktora czy Trenera nie jest dla każdego , jest tylko dla osoby posiadającej WIEDZĘ I UMIEJĘTNOŚCI !!!! i w razie czego może zostać zweryfikowany np W sądzie , przez osobę biegłego sądowego i nie chodzi tu już w żadnym wypadku o fakt że ktoś jest po Kursie Instruktorskim  i ma tylko zaświadczenie o ukończeniu Weekendowego Kursu ale nie ma wiedzy ani umiejętności ,praktyki   tylko samo świadectwo ukończenia kursu . Wg; Ustawy .Osoba wykonująca zawód Instruktora bądź Trenera musi posiadać WIEDZĘ I UMIEJĘTNOŚCI, czyli PRAKTYCZNE !!!! 😉

Cytat z Ustawy : 3) posiada wiedzę, doświadczenie i umiejętności niezbędne do wykonywania zadań          trenera lub instruktora sportu;

Więc z Ustawy jasno wynika że Instruktorem/Trenerem może byc tylko osoba posiadająca w tej materii niezbędną wiedzę oraz praktykę .!!!! Przypis wypowiedzi pracowników Ministerstwa Sprawiedliwości oraz Sportu.:  Przede wszystkim dla zawodników z własna karierą sportową oraz osób posiadających wiedzę i umiejętności PRAKTYCZNE do wykonywania zadań Instruktora / Trenera nie koniecznie potwierdzone formalnie .!!!!
Czy był ktoś kiedyś na kursie organizowanym przez efib?
https://www.facebook.com/efibkurs
W połowie roku ma być przedstawiony całkowicie nowy program szkolenia i doszkalania dla Instruktorów i Trenerów PZJ
http://www.pzj.pl/node/5128297

Uprzedzając pytanie, nie będą to UPRAWNIENIA ( Uprawnień nie ma ,a kryteria zawodowe  reguluje Ustawa Deregulacyjna ), ale system szkoleniowy w ramach struktur Polskiego Związku Jeździeckiego. Kto będzie chciał uzyskać rekomendacje Instruktora / Trenera PZJ , ten sobie zrobi ich kursy !!! Kto nie bedzie chciał ,będzie sobie działał bez ich kursów. 😉
Czy ktoś się może orientuje w jakich ośrodkach jeździeckich na dolnym śląsku i w tych okolicach, organizowane są kursy intruktorskie? Prócz KJ Lewada
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się