pastuch

Może wystarczy po prostu kupić nową baterię lub zastąpić ją akumulatorem?
Mam taki wieeelki akumulator podpięty - oczywiście naładowany 😉

Kable poczyszczone, taśmy posprawdzane - wszystko ok. Bardziej stawiam na zużycie materiału + znacznie zwiększona ilość - a w zasadzie długość ogrodzeń.
Corall b170 ma moc 0,25J co przy ogrodzeniu 6ha chyba po prostu przestało starczać (a Wy tu rzucacie mocą rzędu xJ :hihi🙂.

No albo szla* go trafił - 3 lata temu było czuć dosyć konkretne kopnięcie... Nawet w zeszłym miesiącu przy podobnym do dzisiejszego ustawieniu taśm kopał a teraz...?

Chociaż z drugiej strony - jak taśmy dotykają ziemi to prąd "pstryka" - ja z kolei mogę podnieść taśmę rękoma, trzymać, machać a prądu nie czuję....
ancyk0991, a napewno po drodze nigdzie nic nie dotyka żadne gałęzie u nas było podobnie mamy Corala pół ogrodzenia kopała konkretnie a druga strona ledwo ledwo, znaleźliśmy przyczynę i odrazu działa jak powinno tylko my mamy tego mocniejszego i dla mnie bez porównania do innych firm, zdecydowanie najlepszy, mamy jeszcze ze 2 pomelac ale wiecznie jakieś awarie
Na bank nigdzie niczego nie dotyka - przy ogrodzeniu nie rosną żadne "roślinki". Trawa niska.
Ja mogę spokojnie dotykać taśm nawet przy samym elektryzatorze! U mnie żaden kawałek ogrodzenia nie kopie. Uziemienie też sprawdzone 🙁

Muszę chyba po prostu zainwestować w coś konkretnieszego niż elektryzator do 3km ogrodzeń... 😉
Dziś nawet taśmy przejrzałam - druciki wydają się być ok - nie zaśniedziałe ani nic...
Ircia   Olsztyn Różnowo
22 października 2013 20:27
ancyk0991 kup mocniejszy, ja mam  4J na 170 km ogrodzenia i daje ostro po plecach jak przechodzę pod taśmą  😁  będziesz spokojniejsza że konie nie zwieja,  bo nawet latem jak trawa dotyka to i tak daje czadu, wystarczy wykosić dwa razy pod taśmami/ linkami i jest git. Oczywiście sprawdz też uziemienie, może pręt być zardzewiały lub  może być za sucha ziemia w miejscu wbicia pręta i wtedy też pastuch nie działa  😉 
Dziewczyny a pytanie z innej beczki:
jaka moc impulsu w "J" jest dla koni bezpieczna? Dostałam info od producenta, że jak podepnę np. 5,5J to konia szla* trafi gdy dotknie taśmy 😁

Ircia - pastuch ma starczyć na 170km czy masz podpięte 170km ogrodzenia ?
U znajomych jest zamontowany ok 7-8 J, mój koń dotknął, nie zabiło, nic mu nie odpadło, odskoczył energicznie a potem trzymał się w stosownej odległości od ogrodzenia 😉.
My mamy 4 J - dokładnie ten elektryzator:
http://www.hippoland.abc24.pl/default.asp?kat=79700&pro=227613
Bardzo sobie chwalę - mamy ogrodzone ok 15 ha, dwie a w kilku miejscach trzy linie (grodzimy drutem w kilku miejscach dodatkowo taśmą) ogrodzenia - nawet jeśli gdzieś spadnie na ziemię, przerwie się, prąd nieco słabszy, ale jest. Nawet jak nie zauważyłam, że w jednym miejscu (ok 10 m długości) dolny drut spadł na ziemię, to trwa była wypalona a prąd był.
Natomiast te elektryzatory po 0,25 - 0,3 J to można sobie ogrodzić piaszczysty placyk 20x40 m i kosić trawę pod ogrodzeniem, bo tylko minimalne przebicie i efekt zerowy.
Przestrzegam też przed kupowaniem od majsterkowiczów - kilku wystawia elektryzatory na Allegro - jeśli cokolwiek się stanie (np. nagle popsuje się coś w elektryzatorze i mamy na ogrodzeniu 220 V i zjaranego sąsiada) to w przypadku elektryzatora kupionego od domorosłego elektryka idziemy oglądać kwadratowe słońce na koszt podatników.
zielona_stajnia,

Dziękuję Ci za odpowiedź :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Czy dla konia (w tym momencie źrebaka - 7 miesięcy o wzroście ok. 140 cm), który będzie miał około 165 cm wzrostu, wystarczy pastuch o wysokości 120 cm?

Znalazłam konia, którego chciałabym kupić, a ze stajniami w pobliżu bieda. Znajomy ma taki pastuch i hafling o wzroście ok. 150 i oczywiście mały kucyk 110 cm też, nie starają się przez niego przejść, ani go przeskoczyć. Ale boję się, że większy koń mógłby sobie z nim dać radę. Tym bardziej, że na pastwisku zwykle trawa szybko jest zjedzona, a konie gapią się na trwę dookoła... No i najgorsze, że pastwisko jest przy głównej drodze. 🙁

Jak myślicie?
krzysztoftzr   Horses knows who moves who
14 kwietnia 2014 11:56
Planuję ogrodzić około  1 ha łąki na pastwisko  dla koni  oddalone 100 m od domu lecz mam z tym problem w związku z czym  mam kilka pytań do re voltowiczów którzy mają własne stajnie i  robili  ogrodzenia:
  Gdzie można dostać pale drewniane i  z jakiego drewna powinny być oraz jakiej średnicy aby wytrzymały kilka lat ?(chodzi o paliki takie heblowane)  gdzie    ich szukać? 
_ Jaki impregnat użyć do drewna aby nie zgniło zbyt  szybko w ziemi??
- Jaka powinna być odstęp  między słupkami? 
- Jakie wysokie powinno być  ogrodzenie ?
- Jaki elektryzator wybrać-  Jakiej  firmy  moc ?
-Co jest lepsze  do ogrodzenia szeroka taśma czy linka ??
- Na co zwracać uwagę przy zakupie izolatorów??


Liczę na  waszą pomoc
krzysztoftzr,  nie znalazłes odpowiedzi na te pytania po przeczytaniu tego wątku?
krzysztoftzr   Horses knows who moves who
14 kwietnia 2014 12:05
niestety nie  do końca 
ja jestem cąłkiem  zielona w tym temacie  , jaki byłby sredni orientacyjny koszt postawienia małej kwatery tak 10m na 10m  np . z tasmy a jaks duza moc nie jest potrzebna bo kon respektuje
1 rolka taśmy (w zależności od jakości od 50 do 200 zł)
1 elektryzator - ciężko określić jaki, bo nie wiadomo czy jest dostęp do prądu, czy trzeba kupować akumulatorowy
12 słupków - narożniki lepiej byłoby wzmocnić słupkami drewnianymi z izolatorami (6 - 12 zł/szt)
1 lub 2 uchwyty bramowe (5 - 50 zł/szt)
Elektryzator akumalatorowy 250- 300 plus bateria 60-80 pln. Ja uchwytów bramowych nie stosuje, wystarcza mi supełek na końcu taśmy  😉


Owszem. Są lekkie, a ich ostre końce łatwiej wbić w ziemię. Ale są drogie i raczej nietrwałe,

co do tego słowa - nietrwałe , moje słupki od kilku lat nonstop na pastwisku , nie ściagam ich na zime , nie ma uszkodzenia jeszcze żaden , ważna pewnie jest jakosć tworzywa , jak już pisałam moje z POMELACA , dla mnie super ,
bawię się z przestawianiem co 3 tyg. własnie dlatego że wypasam nie na swoim terenie .


Masz rację, chodzi tutaj o jakość tworzywa, sprzedawca mi kiedyś tłumaczył, że dobre słupki do pastucha robione są z polipropylenu 100%, natomiast pozostałe z polipropylenu z recyklingu i te słupki padają szybko. Miałam taki też, bo połasiłam się na cenę  na allegro (1 zł tańsze były) 😉
mariolka99, materiał recyclingowy jest droższy od nowego - tak na marginesie... 😉
Mała reaktywacja wątku,
potrzebuje elektryzator i rozważam między dwoma z poniższych linków. Czy ktoś ma i może polecić? Lub jakiś inny w okolicach 200 zł?
Ogrodzenie nie jest długie, myślę że max 20-300 metrów taśmy
http://allegro.pl/pastuch-redyk-ab200-psy-konie-kozy-uniwersalny-i5682528373.html
http://allegro.pl/zestaw-kpl-pastuch-elektryczny-dla-psa-konia-tanio-i5924614857.html
Karutek, bardzo dobry w okolicach 200 zł jest np Pomelac
Witam

Ostatnio zamawiałem plakietki ostrzegawcze o ogrodzeniu elektrycznym, ale zamówiłem tak "od czapy" . Czy są jakieś zasady jakie powinny być ich wielkości i co ile ustawione?

mam do ogrodzenia 0,5 ha czy elektryzator Pomelac wystarczy ?
http://allegro.pl/pastuch-elektryczny-pomelac-zasilacz-gratis-i5036865596.html
plemniczka Tak patrząc na parametry, to może psa by w ryzach utrzymało, ale konie (szczególnie np. zimą, jak obrosną "futrem"😉 to wątpię. Miałam elektryzator 0.5 Dżula mocy na wyjściu i hucuły sobie z niego niewiele robiły, aktualnie jest 5,5 dżula mocy (tu z myślą głównie o dzikach, bo mi cholery pastwiska ryły), konie raz się dotknęły i chyba więcej nie zamierzają, trzymają odstęp 3 metrów od ogrodzenia. Co najmniej. A ogrodzenie wyłączone jest.  🤣
Ircia   Olsztyn Różnowo
05 kwietnia 2017 15:30
Plemniczka  Wikusiowata ma rację  😉 do tego drogi ten elektryzator, lepiej dodać trochę kasy i mieć spokojną głowę, szczególnie zimą 😤
zimą wracają do stajni xD
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
18 października 2017 09:30
jakie macie doświadczenia z tym akumulatorem?
Warto? Wiem , że najlepiej samochodowy ale tu chodzi o łatwość ładowania .
http://allegro.pl/pastuch-elektryczny-akumulator-12v-7ah-ladowarka-i6852104783.html
Edit:
doczytałam , że występują różne wersje - pojemność od 7ah do 20ah.
ja z prądem jestem na dystans ale rozumiem , że najkorzystniej wybrać ten z największą pojemnością będzie dłużej trzymał prąd?
http://allegro.pl/akumulator-zelowy-agm-12v-20ah-ladowarka-pw-i6702301762.html

Pastuch Redyk AB200
W internetach piszą że redyk ab200 ciągnie 35mA.
To oznacza, że aku 7Ah wytrzyma 200 godzin, a 20Ah wytrzyma 571 godzin. Odjąłbym od tego z 10% dla bezpieczeństwa.
Co do ładowania to akumulatory żelowe ładuje się identycznie jak samochodowe. Czas ładowania aku 20Ah to może być nawet kilkanaście godzin.
Warto też pamiętać że każdy akumulator jak się rozładuje poniżej krytycznego poziomu ulega uszkodzeniu więc warto zaopatrzyć się w regulator który temu zapobiega.
No i na koniec główną wadą aku żelowych, której nie mają aku ołowiowe jest ich obniżona wydajność na mrozie. Warto to przemyśleć.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
19 października 2017 07:03
Vynth  dzięki  🙂
Jaki konkretnie model pastucha bateryjnego polecacie o mocy min.5J?
odkopuje lekko temat...
czeka mnie naprawa i modernizacja ogrodzeń.
Do tej miałam dwa rzędy linek (5mm i standarowa, a w niektórych miejscach 2 rzędy standardowej)
Niestety o ile po obwodzie gdzie mam gruba i cienka jest ok tak wewnątrz gdzie są kwatery co chwile są porwane.
Będę teraz instalować tam drewniane słupy i pytanie czy pozostać przy linkach gruba+cienka albo 2x gruba czy zainstalować drut 2mm?
Niestety linki bez porównania łatwiej naprawić niż drut.
Co jest trudniejsze do zerwania? u mnie dużo zwierzyny leśnej niestety...
Mi jak do tej pory najlepiej sprawdza się taka linka:
https://farmer.eu/pl/p/Plecionka-Linka-biala-PLUS-STRONG-5mm-500-metrow/633
Mam od wiosny - jak konie chciały się zeżreć przez ogrodzenie to połamały słupki, połamały i powyrywały izolatory, zerwały drut (u góry mam linkę na dole drut)  - linka cała. Plus, że jest dobrze widoczna.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się