Sesja/Studia i t d ;)

Czy któraś z Was składała papiery (lub ma zamiar) na studia magisterskie za granicą?

Szukając kierunku dla siebie, za każdym razem w requirements znajduję coś takiego: "Bachelor of Science in Computer Science or Degree of Engineering in Computer Science, or a degree in a related field. All degrees must be equivalent to at least 180 higher education credits." i dalej "At least 15 credits of programming (or equivalent)."

I moje pytanie brzmi, co to są te "credits"? Czy to są nasze punkty ECTS, czy zupełnie co innego? Czyli na przykład przedmioty programistyczne mają w sumie dawać minimum 15 ECTSów? A jeśli co innego, to gdzie mogę szukać tych "credits" na swoim obecnym kierunku, żeby jakoś to dopasować do wymagań rekrutacyjnych ewentualnej przyszłej uczelni?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
21 lutego 2014 22:44
fin, skoro studia są w systemie bolońskim, to tak.
http://www.nauka.gov.pl/proces-bolonski/proces-bolonski.html
No i poprawka... n#bst%v&sw!  👿 Myślałam, że przejdę zimową bez szaleństw, a tu proszę  :/
Strzyga, jak to kolokwium?
kotlet I jak tam poszło z tymi enzymami?

Początek semestru wyjątkowo dobry, powoli zaczynam wpadać w "rytm". Tylko niestety współlokatorka na stancji coraz częściej robi imprezy i obawiam się, że czeka mnie zmiana stancji. Wczoraj jej delikatnie zwróciłam uwagę, dzisiaj się do mnie nie odzywa. Ja rozumiem, że ona już pracuje, ma wszystkie wieczory wolne, ale była umowa, że imprezy to w weekendy, a tutaj wtorek i proszę.
Interbeta, szkoda gadać. Znów puściła kilkanaście osób i mnie znów na tej liście nie było. Chyba to babsko ma coś do mnie. Dziś idzie delegacja od nas z roku i próbuje załatwić 3ci termin, jak nie to zostaje komis. Dla mnie komisyjny nie jest złą opcją bo ja to do cholery wszystko umiem.
Dajcie mi giga kopa do nauki! Jutro poprawka z fizyki, a ja ciągle wynajduję ciekawsze rzeczy do zrobienia...
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
26 lutego 2014 09:49
ja dzisiaj odpuściłam leki całkiem, biorę się za naukę na piątek do gnozji :/ Gnozja mnie ewidentnie nie lubi ...
kotlet, niefajna sytuacja. Oby delegacja coś poradziła, chociaż na wyjątkowe wredne baby to i nieraz dziekan nie pomoże.
cavaletti  Dasz radę 🙂
Interbeta, niestety ta pani ma na drugie imię Wredna a na trzecie Problem :/
Studiuje ktoś w Niemczech? Medycynę lub farmację?
No i oczywiście szanowna pani dr Problem stwarza problem. Powiedziała ze 3go terminu nie da i ewentualnie zastanowi sie jeśli dziekan sie zgodzi. Powiedziała jeszcze ze jak weźmiemy warunek to nam zrobi termin w sesji letniej i nie wiem teraz co robić za bardzo. Czy wziąć komisa teraz czy zostawić go sobie w razie co na ta letnia sesje. Ehh.
Do sesji letniej daleko - macie pewność, że się jej coś nie odwidzi przez ten cały czas? 
Co za baba, a to nie jest tak, że 3 termin obowiązkowo musi być? Chyba zawsze jest egzamin, I poprawka, II poprawka.
kotlet, dobrze ze macie wybór 😉 U nas uwalili 70 osób (w tym mnie i prawie wszystkich moich znajomych, bo jakby to inaczej :P) plus ok 30 z poprzedniego warunku i trzeciego terminu nie bedzie na pewno, nastepny termin za rok a uczelnia sie wzbogaci o nasze pieniążki 🙂 Plus lubia nas czasem powyzywac od głupich rumunów na zaliczeniu.
Na roku mamy 150 osób...
a to nie jest tak, że 3 termin obowiązkowo musi być? Chyba zawsze jest egzamin, I poprawka, II poprawka.

3 termin to dobra wola wykładowcy. U mnie na fizyce <3 po drugim terminie komis lub powtarzanie przedmiotu
ach.. poprawka zaliczona!  😅 oficjalnie  można zacząć 2 semestr
Odebralam wczoraj dyplom B.A. of Arts Soziologie/Psychologie z Universität Kassel. Tak sie chcialam pochwalic 🙂 Tak im dlugo zeszlo to wystawianie, ze 1/4 M.A. juz za mna. Ale i tak sie ciesze!

dodzilla no ja akurat nie te kierunki studiuje, ale jesli chodzi ci o ogolne rzeczy dot. studiow w DE, to chetnie Ci odpowiem. Z grubsza wiem, ze na oba bedziesz miec zaporowe NC, czyli konkurs swiadectw po polsku. Z tym, ze mozesz zlozyc papiery i odczekac kilka (-nascie) semestrow i na tej podstawie kiedys miejsce dostaniesz. U mnie na Uni na psychologie przyjmuja od sredniej 1,2, czyli polskie 5,8 😉) I nie ma zmiluj..
Pandurska, gratulacje 🙂

a u mnie nauka fizyki wygląda tak:



jak to jest, że ćwiczenia zdałam z palcem w nosie, a teoria tak ciężko wchodzi do głowy? zwłaszcza wzory...
Interbeta, terminów może być i 5 ale to zależy tylko od dobrej woli wykładowcy. Dr Problem nie ma dobrej woli.
Przeanalizowałam wszystkie za i przeciw i z dużą niechęcią wezmę chyba warunek. Mama powiedziała że jakby co może za to zapłacić bo widziała ile siedziałam nad tym g*wnem i jeszcze mnie pytała przed egzaminem.
Co do tego że może się jej odwidzieć chcemy napisać maila w którym zapytamy jakby to wyglądało z tym terminem w letniej (czy 1 czy 2 podejścia itd) żeby dostać od niej potwierdzenie tego że ma się odbyć. Jakby jej coś odwaliło będziemy mieć podkładkę.
Cavaletti trzymam kciuki- sama zaliczyłam elektryczność i magnetyzm wczoraj  🏇

Pamiętasz wzór na prawo Faradaya? Tam zmienny strumień magnetyczny powoduje wytworzenie się E.
We wzorze ampera jest na odwrót- może to trochę pomoże.
Wbrew pozorom to wszystko jest logiczne, szkoda że zorienowałam się po czterokrotnym przerobieniu Resnicka 🤔
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
26 lutego 2014 18:07
cavaletti, ja mam tak, że jak ktoś ze mną robi to umiem, jak robię sama to nie umiem 😀
Chociaż jeden pozytywny akcent dzisiaj - ostatni egzamin na 4 💃 💃 😅

Jutro idzie do dr Problem kolejna delegacja. Może coś im się uda załatwić. Żałuję że nie mieszkam bliżej to bym podjechała na uczelnie i poszła z nimi...
Darcia, dla mnie to sa dwa z trzech najgorszych dzialow (+fizyka wspolczesna). Reszta jest dla mnie prosta i logiczna.

Mam 12 godz, zeby to przyswoic. Dam rade. Ostatnio uczylam sie tylko 4 godz i mialam 21/50, wiec teraz zalicze. Pocieszam się tym, że ludzie uczyli się dniami i nocami i mieli znacznie gorsze wyniki. Ogółem zdały 33 osoby na 120 😉
jak to jest, że ćwiczenia zdałam z palcem w nosie, a teoria tak ciężko wchodzi do głowy? zwłaszcza wzory...


Rozumiem Twój ból, na swój egzamin z rachunku prawdopodobieństwa i statystyki matematycznej też musiałam znać kilkadziesiąt śmiesznych wzorów, twierdzeń i definicji. A ponieważ nie umiem ściągać, to wszystkiego się uczyłam jak głupia 😁




kotlet, trzymam kciuki, żeby nowa delegacja coś zdziałała :kwiatek:
U nas w salach egzaminacyjnych jest monitoring i jesli kogos przylapia na sciaganiu, to ma bana na studia i chyba sprawe w sadzie.. Ze tez w PL jeszcze takie numery przechodza.. Dziewczyny, uczcie sie lepiej, zamiast sie wycwaniac w oszukiwaniu! 😉  :kwiatek:
czasem nie da rady inaczej, np tydzień przed sesją są kolosy i wejściówki ze wszystkiego, nie wiadomo co ważniejsze i w co ręce włożyć (już nie mówiąc o tym, że nauczenie się nie gwarantuje zdania😉). A żeby do sesji powtórzyć to można tylko pomarzyć 🤔wirek:

Te kamery są na każdej sali czy tylko na tych dużych, gdzie się egzaminy pisze?
Wiesz, tutaj wcale nie jest inaczej... W mniejszych salkach kamer niet, ale w takich duzych wykladowych owszem. Niektore egz.pisalismy na stolowce, bo jest wieeelka i byla w stanie pomiescic 300-400 studentow i tutaj monitoring tez jest.

Btw. my mamy ferie zimowe az do swiat wielkanocnych  😎 😎
pony   inspired by pony
26 lutego 2014 22:21
Fin, co studiujesz?
fin gdzie zamierzasz studiować zagranicą?  😉 Też się powoli przymierzam, ale najpierw muszę podejść do TOEFLa i chyba dopiero za rok będę składać  😉
I na co zamierzasz składać? Z tego co widzę informatyka (?)
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
27 lutego 2014 05:16
Pandurska gratki. :-) ja zameldowalam juz moja Diplomarbeit wiec powaznie juz u mnie hihi

Co do ściągania to przez cale studia w de nie sciagnelam nic... i ciesze sie, ze pobyt tu wyplewil ze  mnie ta polska specjalnosc szkolno studencka.

Co co studiów med w de to jest zaporowy NC czyli konkurs swiadectw. Trzeba latami nieraz czekac.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się