Stajnie w Warszawie i okolicach

Natasha, pisz do Dady, powinna mieć informacje. Jesienią w Pęclinie można było wstawić konia do pensjonatu.
ash   Sukces jest koloru blond....
22 lutego 2014 19:39
Pęclin prowadzi pensjonat,stoją tam moi znajomi.
W Pęclinie pensjonat jest, hala jest. Teren prywatny, zamknięty. Rekreacji brak, tylko prywatne konie.
Szukam przyjemnej i schludnej stajni/pensjonatu w okolicach Warszawy (Ząbki, Marki, Wołomin), może być trochę dalej. Czyste boksy, mili pracownicy i dobry kontakt z właścicielami. Cena do 800 zł. Mile widziane duże padoki itp. Potrzebuję też dobrego trenera do ambitnej rekreacji 😀 Zastanawiałam się nad Bogdanówką...
PrimaRoyale, ja bardzo polecam Bogdanówkę, stoję tutaj prawie pół roku i jestem bardzo zadowolona 🙂 Pensjonat kosztuje 700zł, atmosfera jest świetna, w stajni jest czysto, jest hala, oraz oświetlenie na ujeżdżalni (przy którym bezproblemowo można skakać, jest bardzo dobre). Sumienny stajenny. W stajni jest z kim pojeździć - między innymi dojeżdża regularnie świetny trener skokowy.
Mehari   nic nie dzieje się bez przyczyny..
23 lutego 2014 11:01
Mam pytanko. Czy ktoś z Was stoi w Dobrzyńcu i jeździ na spacerowe tereny ?? Czy tam są tylko sportowcy bezterenowi? :kwiatek:

Mieszkamy blisko i szukamy towarzystwa do spacerów leśnych 🙂
PrimaRoyale Wierzbowy Gaj co prawda 950zł, ale mimo tego stajnia godna uwagi. W boksach bardzo czysto, rewelacyjny stajenny, siano w boksach non-stop, na padokach tak samo. Z właścicielką bardzo dobry kontakt ( cały czas na miejscu), zawsze pomoże i do tego prowadzi bardzo fajne treningi. Ogólnie w stajni jest czyściutko i baaardzo przyjemnie, pensjonariusze tworzą naprawdę fajną pomocną ekipę    😉 mimo ceny wyżej niż ta o której piszesz myślę, że warto odwiedzić
PrimaRoyale Enklawa też co prawda ciut powyżej limitu, (bo 850zł w małej stajni) ale też zdecydowanie polecam: czysto, padoki, łąki, super stajenny i bardzo sympatycznie ludzie. To znaczy współpensjonariusze 😉 No i mamy kilka osób prowadzących jazdy albo praktycznie na miejscu (dwie) albo dojeżdżające (dwie tyż 😉 )
Czy ktoś z osób bywających/stojących na Bródnie lub na Legii orientuje się czy są tam jakieś konie do współdzierżawy?  Dość pilnie szukam..


ash   Sukces jest koloru blond....
23 lutego 2014 18:01
a w Wierzbowym Gaju jest rekreacja? Jest jakiś podział na dostęp do hali?
Czy to prawda że w Enklawie jest woltyżerka? Nie koliduje to z jazdami/treningami pensjonariuszy?
Ciekawi mnie jak te kwestie są rozgrywane.
Jeśli chodzi o Wierzbowy, to obwiązuje internetowy grafik hali, jazdy rekreacyjne są wpisywane z tygodniowym wyprzedzeniem, rekreacji nie jest też dużo, bo fizycznie mamy za mało koni, aby prowadzić ją na większą skalę, a konie chodzą maks. 2/2,5h dziennie, a do tego część z naszych koni jest wydzierżawiona i rekreację staramy się rozwijać bardziej w stronę sportową, większość jeźdźców jest na poziomie SO, i raczej nie ma u nas jazd zastępowych, raczej w małych grupach 2-3 osobowych, a większość to jazdy indywidualne.

W stajni nie ma też jakiś tłumów, a więc rzadko zdarza się na hali więcej niż te 3 konie. Jeśli do kogoś przyjeżdża trener to wystarczy wpisać w kalendarz wcześniej i zarezerwować halę i wtedy rekreacji nie jest wpisywana na tą godzinę, a i inni pensjonariusze starają się to szanować i wpisywać na inne godziny w przypadku czyjegoś treningu. W przypadku lonży są one umawiane na godziny mniej ''oblegane'' 😉

W dalszych planach mamy zamiar dobudować kolejne 15 boksów, ale wtedy wiadomo od razy pójdzie z tym postawienie nowej hali, bo jednak dla +45 koni jedna hala to na pewno za mało.
W Enklawie jest woltyżerka, to prawda 😀 Dziewczyny - czyli "nasze" pensjonariuszki Kamlia i Michelle - i jednocześnie prowadzące zajęcia są przesympatyczne, treningi są o stałych porach i w wyznaczone dni, jest wtedy trochę więcej zamieszania (bo lonża + osoby trenujące, sztuk kilka) ale to wszystko trwa maks 1,5h całe dwa razy w tygodniu. 😉 Oczywiście mogę mówić tylko za siebie, ale moim zdaniem woltyżerka zupełnie w niczym nie przeszkadza. Wręcz dodaje kolorytu, tak jak mój jednoosobowy west 😀

Teraz dziewczyny trenują do zawodów i w ramach tego kolorytu w rogu hali stoi drewniany koń do ćwiczeń i też nie ma żadnego problemu. Bo a) nie zajmuje miejsca, b) konie albo go ignorują albo - jak mój Czardasz - go pokochały  🤣 Generalnie dla mnie woltyżerka jest jakby jej nie było, w tych godzinach mnie nie ma albo się z dziewczynami mijam. Raz z "nimi" jeździłam, raz lonżowałam i nie było żadnego problemu, acz przyznaje że byłam tylko ja i one 🙂
Mam pytanko. Czy ktoś z Was stoi w Dobrzyńcu i jeździ na spacerowe tereny ?? Czy tam są tylko sportowcy bezterenowi? :kwiatek:

Mieszkamy blisko i szukamy towarzystwa do spacerów leśnych 🙂


Mehari, ja stoję w Dobrzyńcu, mamy ekipe terenową także zapraszam na prv 😉
Mehari   nic nie dzieje się bez przyczyny..
23 lutego 2014 21:22
Kulka, prv poszło 😉
Dla zainteresowanych, stajnia Sobiescy przedłuża godziny otwarcia do 21.
Świat się kończy 😁 😉 super 🙂
Wie ktoś jakie warunki w Harpunie?  🙂

Edit: i cena oczywiście  🙂
A ja marudzę i znowu swoje 🙂
Czy ktoś wie/zna konia stojącego na Bródnie/Legii/Siekierkach którego właściciel byłby skłonny go wydzierżawić?

To już nie poszukiwania, to depresja 😀
Hellgirl może to Cię zainteresuje?
http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/6921
Hellgirl, ja również mogę polecić tego konia co BaŚ. Jego właścicielka uczyła mnie jeździć i wspominam to bardzo dobrze.
[quote author=rybka link=topic=46.msg1938487#msg1938487 date=1385745135]
[quote author=Cedryk link=topic=46.msg1938481#msg1938481 date=1385744755]
W kwestii Milorda, w weekend konie też są wypuszczane na padok lub do karuzeli? Coś się zmieniło na plus 😉 ?


Tak ja,kudlata i marta zrobilysmy dyzury i uczestnicy dyzurow zawsze maja konie wypuszczone w weekend 😉 😉
Cedryk,wiesz,ze tu sie nic od lat nie zmienia....
[/quote]
Myślałam, że może coś jednak ruszyło ku lepszemu w tej kwestii 😉
A tak przy okazji rybka byłaś w stajni w Nowej Izdebnej Casa Cavallo ( nie pamiętam nazwy dokładnie)?
Możesz podzielić się opinią  :kwiatek:
[/quote]

Cedryk albo rybka
Bylyscie moze w koncu w tej nowej stajni ?
Znalazlam ogloszenie http://swiatkoni.pl/ads/show,25878,nowa-stajnia-wolne-boxy.html
Wyglada niezle, sama stajnia troche mi sie kojarzy z nieistniejaca juz stajnia na Ursynowie.
baba_jaga byłam w Casa Cavallo 2 miesiące temu, stajnia nowa bardzo ładna, na hali wtedy nie podobało mi się podłoże, ale słyszałam, że mieli wymienić na nowe, lonżownik duży z fajnym podłożem ( nie kwarc ), karuzeli brak, ale były 2 spore pastwiska, które właścicielka miała podzielić na mniejsze padoki. Wtedy zaplecze socjalne, łazienka i kuchnia nie były jeszcze w pełni skończone, teraz może już wszystko jest tip-top 😉. Przy cenie 1000 zł warte obejrzenia.
Może wybiorę się tam jeszcze raz. Bo te 2 miesiące temu napewno na minus był płac zewnętrzny, trochę mały i podłoże grząskie ( ale obficie padało przez parę wcześniejszych dni ) i stajenny nie wiem dokładnie dlaczego, ale nie zrobił na mnie wrażenia osoby, która sobie poradzi przy pełnej obsadzie stajni. No ale to już moje odczucia 😉 ktoś inny może mieć inne zdanie. Właściciele zrobili dobre wrażenie, osób z którymi można się dogadać. Wtedy cena była 1300 zł i jak na tamten moment wydawała się zawyżona. To tyle 😉 może są osoby, które tam stoją i coś powiedzą od strony pensjonariusza.
usuwam, sukę znalazłam  😅
Gru   nic nie dzieje się bez powodu
27 lutego 2014 08:20
Endurka jeśli jeszcze się nie znalazł to zrób jakieś wydarzenie na facebooku, to udostępnię mam w tych okolicach trochę znajomych.

Edit. literówka
Gru, jak Cię dodać na fb? W razie czego ja to Anna.Kalinowska.186

tam jest post, wydarzenie zrobię później, teraz zaraz jadę jej szukać (mam tam 100 km :/)
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
27 lutego 2014 10:35
baba_jaga moje znajome były tam z zeszły weekend. Na hali jest już nowe podłoże kwarc + fizelina. Są tam naprawdę b. fajne warunki do trenowania. W około nadal widać budowę - ale myślę, że niebawem ze wszystkim się uwiną. Z tego co mi dziewczyny mówiły to cena 1000 zł z pelletem a 1100 z trocinami. Zimowe padoki to typowe kwaterki podzielone pastuchem. Na wiosnę będą pastwiska - została posiana specjalna mieszanka traw.
Warto tam samemu podjechać i obejrzeć. Z tego co wiem to chyba zostały jeszcze 2 miejsca.
a ktoś był w tej stajni: stajnia Halcon http://allegro.pl/show_item.php?item=4015602776 ?
To dawne Encanto w Wierzbówce
W Kawęczynie 😉
Karlawawa? Czy to forumowa Karla🙂 teraz prowadzi?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się