siodła bezterlicowe

Livia   ...z innego świata
22 stycznia 2014 11:57
żabeczka, mi chodziło tylko o podkreślenie, że skoki ogólnie w bezterlicówkach są ryzykowne, a nie tylko we Freemaksie. Bo twój post dla mnie zabrzmiał trochę krzywdząco dla Jumpa 🙂
Osobiście jeśli już skakałabym coś poważniejszego, to zainwestowałabym w dobraną terlicowkę.

edit: polskie litery
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
22 stycznia 2014 11:59
luzik  :kwiatek: 😉
Hej, właśnie zastanawiam się nad kupnem bezterlicówki barefoot'a. Czy ktoś miał wobec nich jakiekolwiek zastrzeżenia? (chodzi mi konkretnie o Cheyenne dry tex) i inne pytanie czy koniszczowi się nic nie stanie jeśli w lato załóżmy 2 razy w tyg będę wsiadać w terlicową skokówkę, żeby troszkę polatać? Oraz czy jak kupuję Cheyenne to czy mogę powiedzieć jaki rozmiar łęku ma mój koń czy dostaję ten łęk jaki mi przywiozą i muszę dokupić inny jak będzie zły rozmiar? no i co z tymi strzemionami? tylko bezpieczne pasują? z góry dzięki za odp. 🏇
Jeśli terlicówka będzie dobrana to nic się nie stanie nawet jak 7 razy w tyg w nią wsiądziesz😉
Łęk zdaje się dobrać można wcześniej i zakupić siodło już z pasującym?
strzemiona pasują każde, problem jest z puśliskami- nie ma zamka więc trzeba je przełożyć i- z racji wygody- zapiąć nad strzemieniem. Można i na zwykłych jakieś zabezpieczenie dorobić, albo kupić puśliska barefoota.
Ja co do chyenne nie mam żadnych zarzutów  😀 Strzemiona mam zwykłe plastikowe. Łęk możesz wybrac. 🙂 Jakby coś jeszcze to sie pytaj 😀
Nie wiem czy jakikolwiek trener zezwoliłby na skoki w bezterlicówce. Ten którego znam raczej by kręcił na to nosem.
Ja jeżdzę w zwykłych puśliskach ale ze strzemionami bezpiecznymi 🙂 i też jest ok.
Jeśli chodzi i łęki to standardowo dostajesz sztywny łęk w rozm. M sztywne w innych rozm wychodzą po ok 180 zł bodajże i miękki za 80 chyba o ile dobrze pamiętam. Na stronie barefoota jest miarka do łęków do pobrania i wydrukowania.
Kupiłam miękki łęk i na wszystkich moich koniach dotyka w nim siodło kłębu (czytałam, ze tak być nie może) Po zmianie na sztywny na arabie jest ok ale na sp już nie koniecznie. Lepiej leży na nim moja terlicowa ujeżdżeniówka.
strzemiona pasują każde, problem jest z puśliskami- nie ma zamka więc trzeba je przełożyć i- z racji wygody- zapiąć nad strzemieniem. Można i na zwykłych jakieś zabezpieczenie dorobić, albo kupić puśliska barefoota.

No właśnie mi chodzi o puśliska barefoot'a. Strzemiona mam zwykłe a gdzieś przeczytałam że do tych puślisk pasują tylko bezpieczne strzemiona, więc wolę dopytać.
więc nie, zwykłe też spokojnie założysz😉
Thilnen   Dżamal Ad-Din
23 stycznia 2014 19:57
Dzięki za informacje odnośnie popręgów 🙂
cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
29 stycznia 2014 08:05
Myślę o kupnie freemaxa dla kn. Zastanawiam sie, czy jest jakaś max. waga jeźdzca, jeśli chodzi o użytkowanie tego siodła? Moj małż po rzuceniu fajek przybrał na wadze i nie jestem pewna, czy siodło bezterlicowe ogarnie 😉. Czy siodło to wymaga użycia specjalnych puślisk i popręgu? Co do padu to wyczytałam, ze nie jest konieczny, ale warto go mieć. Mozecie polecic jakies "nieoryginalne".
Czytałam że na jakimkolwiek siodkle bezterlicowym to do 85-90 kg. I to juz są maximum.  😉  Ja bym zainwestowała w oryginalny pad. W siodłach bezterlicowych ciężko jest odpowiednio rozłozyc ciężar jeźdzca.
w padzie najważniejsze są panele- to one rozkładają ciężar. Ja polecam firmę Caball i oryginalne panele z np. barefoota. U mnie to rozwiązanie się sprawdza, na dniach chyba jednak jeszcze dopcham panele czym,ś nieoryginalnym, żeby było grubiej (ostatnio na konia wsiada częściej początkująca koleżanka i widzę, że potrzebna jest dodatkowa ochrona).
cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
29 stycznia 2014 18:30
A jaki jest koszt padu z Caball? (mozna pisac na priv)
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
30 stycznia 2014 18:08
a ja sobie ostatnio przeglądam ogłoszenia i wiecie co nawet przyzwoitą i ładną  cheyenke mozna  u nas zgarnać.
http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/97922
Ciekawy  jest ten pad z Mattesa.
Nie wiedziałam ze to moze ladnie współgrać ;]
Szkoda ze rozmiar  jak dla mnie mały bo bym się zaczęła nawet zastanawiac  🙁
cranberry poszło PW😉



Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
03 lutego 2014 17:14
Mam pytanie do użytkowników siodła FREEMAX ujeżdżeniowego, jak długie są tybinki? Od jakiegoś czasu rozglądam się za siodłem ujeżdżeniowym za powiedzmy rozsądne pieniądze i większość terlicowych siodeł (używanych) ma dla mnie za długie tybinki. Mam 163 cm wzrostu, więc nogi nie należą do długich. Jak patrzę na tego FREEMAX-a to wydaje się, że mogłoby być to rozwiązanie dla mnie.
Livia   ...z innego świata
03 lutego 2014 17:55
Constantia, akurat wczoraj mierzyłam tybinkę we Freemaksie 🙂 Od zamka jest 33 cm, od połowy siedziska do końca tybinki - 56cm.
hej 🙂
Mam małe pytanko co myślicie o tym siodle ?? może ktoś miał podobne albo coś 😀
http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/94432?q=bezterlicowe&kategoria=&stan=&lokalizacja=&sortuj=0&widok=0&strona=
Jakie są różnice pomiędzy cherokee i cheyenne ? Ma może ktoś na sprzedaż ? I słyszał ktoś o startrekkach ?
marynia019 Ja "na wyjeździe" próbowałam Startrekk (http://www.pferdeladen-online.de/TrekkingSattel-FLEXIBEL/Startrekk-Comfort-shorty.html ), było super wygodne jak dla mnie. Wygodniejsze niż Barefoot. Powiedziano mi, że Startrekk to już wyższa półka niż Barefoot - czuć było 😉 Nie żeby Barefoot był niewygodny, bo też mi się bardzo dobrze jeździło, ale w tym Startrekk to człowiek jakiś taki dopieszczony się poczuł  😀
Właśnie widać to też po cenie i ten komfort że nie trzeba specjalnych padów pod nie, tylko ten wygląd :/ Choć to wszechstronne http://www.pferdeladen-online.de/STARTREKK-Sattel-baumlos/Startrekk-Vss-Vielseitigkeit.html wygląda jak zwykła terlicówka ale cena 1500 euro to nie na moją kieszeń 🙁
Tynka Ja mam chyba coś takiego. Chyba, bo wiele tych siodeł wygląda niemalże identyczne. Jezdziłam w nim tylko raz, bo wciąż czekam na troszkę dłuższy pad, ale po tej pierwszej jezdzie nie bardzo widziałam różnice pomiędzy tym siodłem a freemaxem class. We wszystkich trzech chodach "pracowało" z ruchem konia i nie zauważyłam,aby gdziekolwiek uciskało-wkładałam rękę pod przedni łęk i sprawdzałam tył siodła. Po tym jednym razie, wydaje mi się, że jest ono fajne, chociaż materiał wierzchni na pewno nie będzie "nie do zdarcia😉".
marynia019 Na koniu nie wygląda jakoś wybitnie brzydko, z resztą przyzwyczaić się można 😁 
Gdyby mnie było stać (i miałabym na kogo te siodło założyć 😉 ) to w pierwszej kolejności patrzyłabym nie na wygląd a na komfort i brałabym takiego Startrekka dla samej przyjemności jazdy. No ale wiadomo, kwestie finansowe czasem są nie do przeskoczenia... a wiem że ten Startrekk o którym piszę też koło 1500 euro kosztował, bo pytałam ile za takie cudo (tyle, że nie wiem kiedy siodło było kupowane i czy cena aktualna). Jak dopytywałam o inne dobre bezterlicówki to padła jeszcze nazwa "Trekker". Sprawdź sobie, może cena będzie znośniejsza?
Najważniejsze jest w siodle bezterlicowym aby nie uciskało kręgosłupa. Jeśli uciska to jest to co najwyżej pad do jazdy na oklep.
Aby sprawdzić, czy siodło jest siodłem czy też padem najprościej jest zrobić "test sznurka" siodłamy konia jak zaleca producent - z odpowiednim czaprakiem między kręgosłup a osprzęt wkładamy sznurek z niewielkim węzełkiem - siadamy w siodełko i przeciągamy sznurek, który powinien dać się przeciągnąć bez oporu między kręgosłupem a siodłem z czaprakiem.
Zasadnicza różnica między bezterlicówką a bezterlicówką za 600 zł...
Witam,

Potrzebuje puśliska do bezterlicowki firmy Can Equi. Zapięcie jest bez zamka, a zwykle puśliska sie nie nadaja bo zamek przeszkadza w jezdzie i odstają motylki w siodle. czyli co ujeżdżeniowe? czy jeszcze cos innego? przerabiać zwykłe zeby zapięcie było u dołu?

podpowiedzcie cos prosze.

nie mialam wczesniej do czynienia z ujezdzeniowymi pusliskami w bezterlicowce moze jakies zdjecia macie???
Wpadłam ostatnio na taką stronę http://ansursaddle.com/, a że w temacie raczej jestem zielona to podsyłam - miał ktoś do czynienia z siodłami tej firmy ? wyglądają fajnie 🙂
Wpadłam ostatnio na taką stronę http://ansursaddle.com/, a że w temacie raczej jestem zielona to podsyłam - miał ktoś do czynienia z siodłami tej firmy ? wyglądają fajnie 🙂

Są boskie, to bardzo uznana angielska firma - niestety ceny masakryczne  😤
No właśnie widziałam kilka ogłoszeń na ebayu i patrząc na ceny aż musiałam sprawdzić, co to za firma. Wyglądają świetnie i pewnie równie wygodne 🙂 Ja dalej poluję.. nie ma szans znaleźć czegoś krótkiego, z małym siedziskiem i jednocześnie bardzo szerokiego dla nas 🙁 dodając, że budżet do 2tys. max, może coś tam się więcej uzbiera, ale raczej lipa. Na razie przejrzałam tyle opcji i poza ew. rozklekotaną terlicówką po jakimś ziemniaku, której bałabym się dotknąć to zostaje ten wintec wide i o ironio oczywiście w rozmiarze 16" nie ma używek. Normalnie jak nie wygram w totka to zostanę naturalsem i pójdę w kierunku Nevzorowa, albo będę w padzie do jazdy na oklep śmigać 😀iabeł:
Livia   ...z innego świata
28 lutego 2014 08:44
lussi, aż z ciekawości sobie zajrzałam - faktycznie, te siodła wyglądają super! Ale ceny zabójcze 😉. A na Freemaksy w rozm. 16 dalej się tyle czeka?
Nawet nie o okres oczekiwania chodzi, ale freemax jest za długi dla konia, w naszym przypadku. Lipa straszna 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się