Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Nie wiem do którego to wątku.
Na jakie schorzenia kręgosłupa pomaga jazda konna?
Libeerte, na żadne. Obciąża kręgosłup.
Alveaner, schorzenia na zasadzie skrzywienia, myślałam że pomaga. No trudno 😡
Jeśli skrzywienie jest nieduże, to może pomóc na tej samej zasadzie, co każda inna aktywność fizyczna, czyli poprzez ogólne wzmocnienie mięśni i lepszą sprawność może zapobiec pogłębianiu się skrzywienia. Ale pod warunkiem, że krzywulec będzie się bardzo pilnował, żeby siedzieć poprawnie, symetrycznie i tak dalej, a właściwie jak go będzie pilnował ktoś z ziemi, bo samemu się nie da do końca kontrolować.
Przy dużych skrzywieniach jazda konna nie jest wskazana, ale nie pamiętam już od jakiego stopnia było to określone.
Myślałam też o tym co by było, gdyby dana osoba spadła na plecy 🙁 Dziękuję bardzo :kwiatek:
Myślałam też o tym co by było, gdyby dana osoba spadła na plecy 🙁 Dziękuję bardzo :kwiatek:


Ja spadłem na plecy. I w niczym mi to nie pomogło.  🙂  A nie! Przepraszam, pęknięty dysk i przepuklina międzykręgowa pomogła mi w załatwieniu sobie półrocznego zwolnienia.  😀
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
27 lutego 2014 07:31
Mam chorą siostrzenicę i chciałam jej poszukać zajęcia z dogoterapeutą, szukałam w internecie i wynika na to, że nigdzie w pobliżu nie znajdę takiego psa, a odległość powyżej 40km nie wchodzi w grę, bo ma codziennie rehabilitację na którą też dojeżdża (30km /75km). Chciałam zapytać czy orientuje się ktoś czy jest jakaś fundacja, zajmująca się układaniem psów do dogoterapii i jaki jest koszt takiego szkolenia?




Psy do dogoterapii są specjalnie sekecjonowane, powiedziałabym, że rygorystycznie selekcjonowane spośród miotów. Nie każdy pies nadaje się na dogoterapeutę.
Z jakiego miasta jesteś?
efeemeryda   no fate but what we make.
27 lutego 2014 10:41
Mnie też by interesowała dogoterapia dla dziecka, ale kompletnie nie wiem jak tego szukać, jak znaleźć dobry ośrodek  🙁
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
27 lutego 2014 10:55
efeemeryda, We Wrocławiu hodowla Alius FCI ma psy do dogoterapii 😉 sztuk dwa.
Zagadka będzie!
Padła w rozmowie literacko-filozoficzna aluzja. Będą dwa cytaty:

1. "Trudno złapać dystans do ognia siedząc w piecu - powiedział klasyk."

2. "Możesz wygooglać cytat lub inicjały 😉 ale zgłębiając ryzykujesz oparzenie czy nie bodaj nawet ukąszenie innego klasyka"

Kąsa pewnie Hegel. Ale kim jest pierwszy klasyk?
Kąsany był choćby Miłosz, ale czy to o niego chodzi, nie mam pojęcia. Męczy mnie, bo nie wiem, nie pamiętam takiego ujęcia sprawy, wyguglowanie też mi jakoś nie idzie 😉

Pomocy!
Czy ktoś się orientuje gdzie blisko Poznania, Gniezna bądź Chodzieży nabędę drągi do przeszkód?

Czy warto brać ślizgacze na końcówki drągów?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
27 lutego 2014 15:51
[quote author=lusia722 link=topic=20.msg2023672#msg2023672 date=1393430480]
Mam chorą siostrzenicę i chciałam jej poszukać zajęcia z dogoterapeutą, szukałam w internecie i wynika na to, że nigdzie w pobliżu nie znajdę takiego psa, a odległość powyżej 40km nie wchodzi w grę, bo ma codziennie rehabilitację na którą też dojeżdża (30km /75km). Chciałam zapytać czy orientuje się ktoś czy jest jakaś fundacja, zajmująca się układaniem psów do dogoterapii i jaki jest koszt takiego szkolenia?


Psy do dogoterapii są specjalnie sekecjonowane, powiedziałabym, że rygorystycznie selekcjonowane spośród miotów. Nie każdy pies nadaje się na dogoterapeutę.
Z jakiego miasta jesteś?
[/quote]
Starogard Gdański
efeemeryda   no fate but what we make.
27 lutego 2014 16:45
efeemeryda, We Wrocławiu hodowla Alius FCI ma psy do dogoterapii 😉 sztuk dwa.

Dziękuje, ale w rodzinnych stronach potrzebuje, a nie we Wrocławiu.
Chodzi o dziecko z autyzmem dziecięcym.
lusia722  Obok Tczewa, jest hodowla Labradorów kuzynki mojej żony, z tego co się orientuję, część psów idzie stamtąd do dogoterapii. Jeśli chcesz, to mogę podać Ci namiar, może w jakiś sposób pomogą. 
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
27 lutego 2014 17:59
Misiek69 Bardzo chętnie. Marta ma dziecięce porażenie mózgowe, a z racji tego że psami jest zafascynowana i się do nich garnie, zrodził się pomysł dogoterapii lub adopcja/ zakup psa.
Na PW wyślę Ci zaraz namiar na nią. Nie sądzę, żebyś od niej mogła kupić psa po tresurze, ale jest szansa, że może podać Ci jakieś namiary na organizacje, lub fundacje z Waszych stron.
Jakie są godne polecenia książki o rysunku i o fotografii? Oczywiście z podstawami 😉
Atea, imregnowane, toczone drągi kupowałem pod Wrześnią
http://pimax.pl/pimax/
jeśli znajdziesz coś innego daj znać
Facella   Dawna re-volto wróć!
27 lutego 2014 18:56
julka177, o fotografii lubię książki Scotta Kelby'ego, dużo mówi nie tylko o podstawach, ale i o "dalszych" sprawach, łatwo i przyjemnie się czyta, nie jest trudny do zrozumienia.
Facella podasz tytuły? Ściągnęłabym sobie z chomikuj 😀
julka177, Bryan Peterson http://www.bryanfpeterson.com/ z fotografii. Jeśli chodzi o rysunek to polecam książki z tej serii http://www.dobreksiazki.pl/b4448-jak-rysowac-portrety.htm
Facella   Dawna re-volto wróć!
27 lutego 2014 19:03
[url=http://www.author=scott+kelby&pl=on&category=book&gclid=CO_Viu397LwCFZMbtAodPGYA-w]KLIK[/url]
Pierwszy link z google po wpisaniu imienia i nazwiska  🙄

Prosimy o skracanie linków
Livia   ...z innego świata
27 lutego 2014 19:12
Czy przy locie do Szwajcarii wystarczy mi dowód osobisty, czy też muszę mieć paszport? Jeśli paszport, są jakieś ograniczenia typu że musi być jeszcze pół roku ważny? :kwiatek:
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
27 lutego 2014 19:13
Livia, dowód wystarczy, bo jest w strefie Schengen.
Livia   ...z innego świata
27 lutego 2014 19:16
Strzyga, dziękuję :kwiatek: Czyli będę mogła bez problemów wyjechać z lotniska - mój paszport zapodziałam nie wiem nawet gdzie 😵
Dziękuję :kwiatek:
ogurek Dziękuję, sprawdzę  :kwiatek:
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
27 lutego 2014 20:21
Na PW wyślę Ci zaraz namiar na nią. Nie sądzę, żebyś od niej mogła kupić psa po tresurze, ale jest szansa, że może podać Ci jakieś namiary na organizacje, lub fundacje z Waszych stron.

Domyślam się, że to jest prawie niemożliwe. Chciałam się dowiedzieć jaki jest koszt zakupu szczeniaka i szkolenia podstawowego dogoterapii, bo może tak byłoby prościej.
Z związku ze zbliżającym się kursem prawa jazdy nurtuje mnie pewne pytanie:
Co się robi kiedy np. samochód stanie na środku skrzyżowania? Stanie i nie zechce ruszyć?  👀 Tzn. wiem, że trójkąty, awaryjne i te sprawy. Ale co potem? Laweta? To w ramach jakiegoś ubezpieczenia?
Ta cała jazda samochodem wydaję się być całkiem ciekawa, tylko wizja awarii na środku drogi mnie przeraża.  😁
Po pierwsze bez paniki.  😉 Samochód się zepsuł, psuje się też starym kierowcom. Włącz awaryjne i przede wszystkim postaraj się go usunąć ze skrzyżowania. Jesteś kobietą, więc większość przedstawicieli brzydszej płci, pomoże Ci go zepchnąć w bezpieczne miejsce. Potem albo mechanik, albo linka, a w najgorszym razie laweta. Sęk w tym, że już będziesz stała w bezpiecznym miejscu, nie przeszkadzając nikomu.  🙂  Nic więcej nie zdziałasz.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się