Pony Express Polska Sierpień 2014

W sierpniu rusza kolejny Pony Express w Polsce. To wspaniałe wydarzenie zrzesza ogrom miłośników jazdy konnej jak i oczywiście samych koni 
Ideę wspominania konnej poczty, która woziła przesyłki przez Dziki Zachód przywieźli do Europy Czesi.Na początku symbolicznie jeździli przewożąc w sakwach przesyłki na odległość około 40 kilometrów. Z czasem idea nabrała rozmachu. Dziś uczestniczą w niej Polacy, Niemcy i Czesi.

Na bieżąco będziemy starac się podawac najnowsze informacje dotyczące Pony Express Polska 2014. Dotyczy to oczywiście planu trasy, miejsc gdzie można do poczty dołączyc i zasięgnąc dokładniejszych informacji w swoim regionie.

Zapraszamy również do polubienia strony na facebooku i oczywiście wzięcia udziału !! chętnych z opolszczyzny zapraszam serdecznie na priv

https://www.facebook.com/ponyexpress.polska
napisze dokładniej na czym akcja polega?
bo samo info, że kolejna. a ja o poprzedniej nic nie wiem 🙁
Właśnie. Więcej, więcej, bo to dość ciekawa inicjatywa.
Pony ekxpress jest pocztą końską 😉
Ludzie nadają kartki, które przez jeźdźców przekazywane są w dalszą trasę 😉 Wrzucę zaraz mapę przejazdu. Trasa składa się z kilku etapów, jeźdźcy zmieniają się.  Członkiem Pony Express moga byc osoby fizyczne które uzyskają pozytywna opinię członkow zrzeszenia.

Zadawajcie najlepiej konkretne pytania, postaram się w miare możliwości odpowiedziec 😉


Jeźdźcem Pony Expressu może zostać osoba spełniająca następujące warunki:
Posiadająca strój westernowy (kapelusz, czerwona koszula z długim rękawem, kamizelka, żółta bandana, wysokie buty (kowbojki).
Posiadająca westernowe wyposażenie (do uzgodnienia).
Uprawiająca westernowy styl jazdy konnej (do uzgodnienia)

Ma ukończone 18 lat (młodzi wyjątkowo za zgodą i w eskorcie prawnego opiekuna), oraz podczas pracy nie spożywa żadnego alkoholu.

Spełnia wszystkie warunki i jest upoważniony przez Lidera do przewozu poczty - podpis przysięgły.

Jest odpowiedzialny za swoje zdrowie i konia podczas przejazdu i w czasie transportu.

Podporządkowuje się wytycznym swoich przełożonych. Ewentualne protesty można składać po wykonaniu powierzonego zadania.

Przemierza swój wytyczony odcinek trasy punktualnie.

Zna bardzo dobrze swoją trasę i może ją przemierzać w dzień i w nocy.

Jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo koni i ludzi przy dostarczaniu poczty oraz przestrzega zasad pracy z końmi.

Dostosowuje prędkość do bezpieczeństwa przejazdu z pocztą.

Podczas pracy pamięta, że celem nadrzędnym jest dostarczenie poczty.
ChingisChan   Always a step ahead! :)
27 lutego 2014 15:10
Afrodyta, czyli pony express jest adresowane raczej do westowców?
kiedyś tak i owszem. Jednak teraz juz sie od tego odchodzi, w sensie akurat tych zasad twardo sie nie trzyma 😉 Zatem nie tylko westowcy mogą wziąc udział 🙂
Amasza   Końskie ADHD
28 lutego 2014 09:53
Ja cztery razy brałam udział w PE a na co dzień nie jeżdżę w stylu west. Jedynie na ten dzień ubierałam konia i siebie w west i ruszałyśmy w drogę 🙂 Nasza trasa liczy ok 30km.

Bardzo fajna rzecz. Trzeba tylko pamiętać, że są to trudne trasy w różnych warunkach i koń powinien być przygotowany psychicznie i fizycznie do tego. No i jeździec też 🙂 Warto się też wybrać do punktów gdzie następuje przekazanie sakw z listami nowej parze rajderów. Zawsze panuje super atmosfera 🙂
Bardzo się cieszę, że dołączył do wątku ktoś kto brał już udział w PE. To otwarta impreza, więc każdy zaciekawiony może przyjsc do punktu przekazu i zobaczyc jaka to cudna impreza 😉 Punktów pare jest, a Ci którzy są z opolszczyny mogą pisac do mnie na priv to podam informacje gdzie na naszym terenie to się odbywa 😉
super spara 🙂 taka malownicza i integracyjna 🙂 szkoda, że nie dociera (jeszcze?? 😉 ) na północny zachód 😉
tylko wiadomo, mam jednak mała fobię na bezpieczeństwo więc szkoda, że kasków nie wolno mieć - szczególnie że trasy nie sa super bezpieczne. (a w wescie kaski przecież juz tez są) no ale... rekonstrukcje rządzą sie swoimi prawami 🙂😉)

będę śledzić i trzymać kciuki za rozwój akcji ! 🙂
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
28 lutego 2014 11:19
No i po raz kolejny straszliwie żałuję, że nie mam konia 🙁 Inicjatywa genialna, bardzo marzy mi się wziąć w czymś takim udział! 😍 Coś cudownego!
Zawsze można przyjsc i pokibicowac tym co będą wyjezdzac 😉 fajnie chociaz przyjsc i poczuc troche tej atmosfery 😉 Co to kasków to jest w tym racja 😉 może by jakoś zakamuflowac go pod duuużym kapelusszem 😉
A odcinki pokonuje się samotnie czy w grupach?
Czy ilość miejsc dla jeźdźców jest ograniczona?
Do kiedy można się zgłaszać?

W sumie nie wiedziałam, że w Polsce ta impreza też się odbywa, bo słyszałam o zagranicznych edycjach. Zastanawiam się nad udziałem 🙂
Potwierdzam - impreza zostaje w Pamięci na baaardzo długo... Pierwszy raz w życiu brałam udział i było to ogromne przeżycie... Pokonałam dwa etapy, łącznie ok. 50 km... D..a bolała, ale warto było! Polecam!
A odcinki pokonuje się samotnie czy w grupach?
Czy ilość miejsc dla jeźdźców jest ograniczona?
Do kiedy można się zgłaszać?

W sumie nie wiedziałam, że w Polsce ta impreza też się odbywa, bo słyszałam o zagranicznych edycjach. Zastanawiam się nad udziałem 🙂



Na odcinek musi byc minimum 2 jeźdźców 😉
Raczej ilosc miejsc nie jest ograniczona 😉 im więcej tym lepiej no i większa szansa na dotarcie poczty 🙂
Na który etap chciałabyś się zgłosic ?? 🙂
Ja i mój znajomy jesteśmy z wielkopolski- okolice Ostrowa Wielkopolskiego, ale też Milicza, Wrocławia.
Nie wiem jakie są etapy, nie wiem jak trasa przebiega, ale chcielibyśmy jak najbliżej nas oczywiście 🙂
Na razie jest nas dwoje, ale powoli rozsyłam wici po znajomych, więc może więcej osób się zbierze? Jak będę znać więcej szczegółów to na pewno kogoś jeszcze namówię.

Generalnie to jeździmy rajdowo, więc dla nas jeden czy dwa etapy to żaden problem 😉
mam nadzieję, ze trasa będize sie z roku na rok wydłużać i rozszerzać
- okolice pod logo - zgłaszają gotowość ! 😉
gdzie można przystąpić do Pony Expres-u?


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się