Kącik Ujeżdżenia

http://www.pzj.pl/modules.php?op=modload&name=Downloads&file=index&req=viewsdownload&sid=17
Tutaj?


Chyba naprawde oślepłam bo powążnie nie widze ich nigdzie  🙁  Tylko od C w góre coś idzie znaleźć a P i N ?
caroline   siwek złotogrzywek :)
10 marca 2009 13:22
[quote author=halo link=topic=11.msg197280#msg197280 date=1236630369]
http://www.pzj.pl/modules.php?op=modload&name=Downloads&file=index&req=viewsdownload&sid=17
Tutaj?


Chyba naprawde oślepłam bo powążnie nie widze ich nigdzie  🙁  Tylko od C w góre coś idzie znaleźć a P i N ?

[/quote]

dopiero co to było tutaj wałkowane...  🙄

czy ktos moglby wytlumaczyc biednej zagubionej duszyczce o co chodzi z tymi nowymi programami?
http://www.aromer.pl/imprezy2009/03_07/propozycje.pdf



[quote author=Szyszka link=topic=11.msg187594#msg187594 date=1235745615]
czy ktos moglby wytlumaczyc biednej zagubionej duszyczce o co chodzi z tymi nowymi programami?


http://dressage.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=81&Itemid=54



dopisane
jako ciekawostka: http://swiatkoni.pl/events-list/results.html
niezła proporcja skokowych do ujezdzeniowych 😁
[/quote]


no tak... ale dalej niewiele kumam, chcialabym na zawodach, do ktorych wstawilam link pojechac 2 Ptki normalne (zadne kuce odznaki itd), to co powinnam wybrac bo sie gubie w tym nazewnictwie calym. Bede wdzieczna za odp



przeciez masz podwójne nazwy wpisane  🙄

po drugie, z tego co rozumiem, nowe programy będą obowiązywały od 1.04, pora zaczac sie przyzwyczajac?


dodane:
SOBOTA 07.03.2009 planowane rozpoczęcie godz. 900 (godzina rozpoczęcia może ulec zmianie zależy od ilości zgłoszeń)
Nr 1 Konkurs P-10R –PZJ z oceną stylu jeźdźca PZJ 2009 , kuce
Nr 2 Konkurs P- 8 - PZJ Krajowy 2009 , kuce
Nr 3 Konkurs N-1 - wstępny ME Kuców FEI 2009
Nr 4 Konkurs N-2 - zespołowy ME Kuców FEI 2009
Nr 5 Konkurs P- 1 - międzynarodowy wstępny dzieci FEI 2009
Nr 6 konkurs P- 4 - międzynarodowy zespołowy dzieci FEI 2009
Nr 7 Konkurs L 10R konkurs towarzyski – program na odznakę brązową czworobok 20x40
Nr 8 Konkurs P 4 zmodyfikowany konkurs towarzyski – program na odznakę srebrną czworobok 20x60
Nr 9 Konkurs N zmodyfikowany towarzyski konkurs specjalny na bazie konkursu N1 program połączony ze skokami z kłusa i galopu wys. przeszkód max 50 cm kłus 80 cm galop . (program www.aromer.pl) zalecany dla osób trenujących skoki
Nr 10 Konkurs C-3 wstępny ME Juniorów FEI 2009
Nr 11 Konkurs C-4 zespołowy ME Juniorów FEI 2009
Nr 12 Konkurs CC-1 wstępny ME MJ FEI 2009
Nr 13 Konkurs CC-2 zespołowy ME MJ FEI 2009
Nr 14 Konkurs CC 4 Św. Jerzy FEI 2009
Nr 15 Konkurs CC-7 Inter I FEI 2009




o boze jaka ja tepa jestem... czyli mam sie nie sugerowac tym co jest napisane, ze wstepny kucow itd?  😂 😵 😡


Czytałam to  😉

Ale w pierwszy link nie zaglądałam  😡 a to błąd bo z tego co widze , przyrównując programy na dressage.pl do propozycji tych z Aromeru to wynika że np. 'nowe' P-4 kryje się pod nazwą 'międzynarodowy zespołowy dzieci FEI 2009' a 'nowe' N-2 to 'zespołowy ME Kuców FEI 2009'
Gdyby nie te propozycje to chyba bym do tego nie doszła bo jak? :/

Dzięki caroline

edit: ok już doczytałam że do 1 kwietnia nim zaczną obowiązywać zostanie im nadane nazewnictwo krajowe  😡
Czytałam to  😉

Ale w pierwszy link nie zaglądałam  😡 a to błąd bo z tego co widze , przyrównując programy na dressage.pl do propozycji tych z Aromeru to wynika że np. 'nowe' P-4 kryje się pod nazwą 'międzynarodowy zespołowy dzieci FEI 2009' a 'nowe' N-2 to 'zespołowy ME Kuców FEI 2009'
Gdyby nie te propozycje to chyba bym do tego nie doszła bo jak? :/

Dzięki caroline

edit: ok już doczytałam że do 1 kwietnia nim zaczną obowiązywać zostanie im nadane nazewnictwo krajowe  😡


Nadal nie rozumiem - sa 2 razy P4 - konkurs 6 i 8, to jaki bedzie obowiazywal od 1 kwietnia?
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
10 marca 2009 15:41
ten drugi to zdaje się zmodyfikowana wersja towarzyska
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
10 marca 2009 15:56
Ten drugi to program na srebrną odznakę, który jest oparty na starym P4
caroline   siwek złotogrzywek :)
10 marca 2009 16:03
nie ma to jak czytanie tylko pierwszych literek - zamiast calego opisu  😵


niechze oni juz te "krajowe nazwy" nadadza, bo mozna zwariować  🤔wirek:
A czy wiadomo juz jak bedzie z programami na MPMK? Bo w wg nowych programow tylko klasa L jest ponizej 6 roku zycia konia.

Edit. Juz znalazlam na stronie PZHK.
Koniczka, Kucunio, dziekuje! Ciekawilo mnie to.
anka, a jakie wytyczne do pracy z 'blizniakiem'- kartofelkiem i mimoza? dla mnie to wlasnie jak praca na skarym- nie znasz dnia ani godziny na jaki nastroj trafisz. jednego dnia ze spokojem sunie majestatycznie po hali i ma wszystko w nosie- jest skupiony na robocie, na jezdzcu, swiata poza zadana praca zdaje sie nie zauwazac- a nastepnego kazde szurniecie wprawia go w 'humory'.. 🙁


Praca nad koncentracja. Milimetrowe planowanie sciezek, elementow, tempa i chodu. Czeste przejscia "co dwa" i "co trzy": stoj-klus-stoj, cofanie-klus, step-galop i kontrgalop-step, stoj-galop-stoj, cofanie-galop. Z czasem zageszczanie przejsc, po czym uwalnianie z zebrania w chodach dodanych i znowu koncentracja i zebranie. Przejscia w serpentynach, na osemkach, po polwoltach. Jak czujesz, ze kon maksymalnie przy tobie jest, to luz. Klus lub galop z luznym dosiadem, zeby cialo i umysl jezdzca i konia sie uspokoily.

A ja zapytam o "skracanie wykroku". IMO to częsty problem: koń idzie "z kolana" nie z zadu, ale idzie obszernie i jeździec nie wie co robić. Dobrze myślę? Jakie zalecenia?


A wiec praca w okraglym ustawieniu i duzo zmian tempa + przejsc (odpowiednio do wieku) z duza uwaga na prostosc i aktywnosc zadu przy ruszeniu do wyzszego chodu. Lopatki i ustepowania oraz wszelkie kola, kolka, koleczka, osemki i serpentyny w spokojnym tempie roboczym z szybsza lydka (rozumiesz, o co mi chodzi? = lydka szybsza niz takt )
kujka   new better life mode: on
10 marca 2009 21:02
Dzierlatki, nie wiedzialam czy pojsc z tym do siodel czy tutaj, ale tu wiecej Was chyba wiec sprobuje:
mam 180 cm wzrostu, dlugonogi typ. jak dlugie pusliska ujezdzeniowe powinnam sobie kupic? radzcie babki  :kwiatek:
anka- bardzo tobie dziekuje za odpowiedz :kwiatek:

kujka- ja mam prestige a-19 i je sobie chwale 😉 poza pierwszym kontaktem podczas ktorego nie mialam sily ich zamontowac w strzemieniu- wtedy bluzgalam na nie rowno.
anka Viellen Danken  :kwiatek:
Czy ktoś ma listy startowe ze Zbrosławic? Ewentualnie wie, jak wygląda jutrzejsza <sobota> rozpiska konkursów?
Czy ktoś jest w Zbrosławicach? Jakaś krótka relacja? :kwiatek:
No właśnie 🙂, jakieś wyniki z wczoraj? Interesuje mnie wyniki Sylwi Sygudy w CS...

No i reszty przedstawicieli KJ Absolut z Wrocławia 🙂
[quote author=k_cian link=topic=11.msg197405#msg197405 date=1236634609]
anka aż miło poczytać 🙂  :kwiatek: dzieki za dzielenie się wiedzą

coś konkretnego polecał na łapkę i wyciągnięcie nogi w dół? jakieś kluczowe rady?
[/quote]

k_cian
Musialam skrocic wodze 😉 miec obie rowniutkie, lokcie do ciala i zamkniete piesci, a reka zawsze do konia. Tzn albo postawiona w miejscu i napedzajaca lydka, albo kontakt i reka taka idaca w przod, ale bez porzucania kontaktu i napiecia wodzy. Wlasnie tak, jak pchanie taczki.  Zawsze i wszedzie trzeba czuc napiecie wodzy  😵  trudne jest, bo kazdy kon jest inny, ale tylko tak jest prawidlowo.

Jesli chodzi o dosiad, to ciagle mi powtarzal; "siedz gleboko i nad koniem (tzn nie przed i nie za ruchem), piers w przod, glowa do gory, patrz przed siebie, rozluznij nogi, pieta do dolu, pusc lydke"
i tak w kolko macieju. Az znalazlam miejsce w siodle i nagle moglam nawet najniewygodniejszego konia w kazdym chodzie wysiedziec - bez potrzeby lapania rownowagi.
Najwazniejsze jest dzialanie lydka tylko na chwilke, po czym znowu luz i starasz sie tylko siedziec. Kon ma sam pod toba pracowac, to masz czas na wygodny, poprawny dosiad.
halo halo
ponawiam prośbę o jakieś informacie na temat Zbrosławic  👀

kujka- ja mam prestige a-19 i je sobie chwale 😉 poza pierwszym kontaktem podczas ktorego nie mialam sily ich zamontowac w strzemieniu- wtedy bluzgalam na nie rowno.
mi zamontował mąż  😁 ale też fuczał i stękał.
Kujka też polecam. U Ciebie nie będzie takiego problemu jak u mnie. Ja jestem kurdupel i mi te osłonki akurat wypadają na siodło, przez co mi się obciera  🙁 ale tak poza tym są rewelacyjne  😜 dopóki ich nie kupiłam, to nie miałam pojęcia, że puśliska są też ważne.
Fajne są te puśliska 🙂, w życiu nie zamieniłabym ich na inne - wkurzona jestem, że do skokówki musiałabym dorabiać dziurki, więc mam zwykłe prestige, ale to nie to samo 😉
Swoją drogą jak miałam jeszcze zwykłe strzemiona z go sport, to te A-19 wchodziły do nich bez problemu <szok>
[url=http://www.clipmyhorse.org/index.php?option=com_content&view=article&id=501827:fr-euroclassiscs-prfg-nr-20-dressur-grand-prix-kuer-siegerehrung&catid=53:-euroclassics-pferde-festival-2602-01032009&Itemid=19]KLIKNIJ MNIE![/url]

Tak sie dwoch doroslych i powaznych jezdzcow ujezdzeniowych podczas dekoracji zabawic potrafi. Ogladajcie do konca!  😀
dobre! a gdzie kon tego pana?
hahaha szczególnie w kłusie było przyjemnie 🤣. I p.Kasia z Ekwadorem w tle  😅
hahaha uśmiałam się przednio 😉
Pomysłowe, a jaki zaciesz na twarzach uczestników 😉
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
15 marca 2009 20:41
Help 🙇
czy by startować ZR w klasie P potrzeba mieć III licencję?
Na stronie PZJ-u pisze przy klasie P i III licencji 4x55%, ale to co, mam L przejechać 4 razy na min. 55%?
Strucelka - nie, do P włącznie nie musisz miec 3 licencji. Dopiero do N klasy. Chyba ze cos zmieniali.
Czy ktoś ma wyniki ze Zbrosławic ?? chyba już dziś skończyli?
xgosiekx   ...Batomowa...
16 marca 2009 18:04
A widzieliście że na II klase trzeba przejechać P  6 x 60%? W zeszłym roku też tak było? Bo mi się wydawało że II robiło się już Nkami ?

Btw ciekawe czy na Partynicach podczas tych zawodów 3-5 kwietnia będzie się już jechać nowe programy. 
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się