Stajnie w Warszawie i okolicach

Nie, o ile wiem nie ma nowej dzierżawczyni na forum.
Nie, ja dopiero za jakieś dwa lata będę myślała o dzierżawie stajni, ale tylko na swoje potrzeby-żadnych pensjonatów🙂
powiedzcie mi jak dojazd do tej nowej stajni?
Czy osoby w temacie moglyby mi pomoc uzupelnic ponizszy wykres (stajnie z hala w pln-wsch W-wie i okolicach, do 50 km, czyli ponizej WYszkowa na pln, do drogi 50 Minska na wsch., do Traktu Brzeskiego na pld-wsch) ?
Mam nadzieje, ze w miare czytelne (po kliknieciu ukaze sie wiekszy obraz, ale jesli ktos ma pomysl na czytelniejsza wizualizacje tabel w postaci rysunkow, tez bede zobowiazana  🙂 ).





Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
01 marca 2014 01:48
Dworek Okuniew to raczej komunikacja podmiejska (pks) jeśli o dojazd chodzi 😉
A po kliknięciu, przynajmniej u mnie, większy obraz się nie otwiera tylko taki sam i mało widać 🙁
U mnie też nie chce się powiększać.
baba_jaga to odnośnie zmian w pozycji Trzcian 🙂
cena - 1100zł
czyszczenie boksów - codziennie (tak samo jak sprzątanie kup na padokach)
żywienie - 3 x dziennie + co tam sobie właściciel zażyczy
wypuszczanie na padok i łąki - w ręku
infrastruktura - plac zewnętrzny oświetlony, w sezonie poza halą dodatkowo czworobok na łące 20 x 60.
rekreacja - nie
ogiery - tak
Ja bym dopisala ilość pastwisk, bo dla mnie 5 ha np. na 30 koni to wybieg, a nie pastwisko. tzn pastwiskiem to jest okolo 3 dni 😉
A w Dragonie ten pierdolniczek na górze to nie socjal dla ludzi? Wg tabeli socjalu tam brak
Bogdanówka:
czyszczenie boksów - codziennie dościelane, raz w tygodniu wybierane
wypuszczanie - konie same wchodzą do stajni, lub te, które są padokowane pojedynczo w ręku
żywienie - 2, lub 3 razy dziennie (wg ustaleń z właścicielem), dodatki inne pasze podawane bez problemu
pastwiska - ponoć jest ok 10/12 ha, koni obecnie mniej niż 20
inna infrastruktura - dobrze oświetlony plac zewnętrzny, myjka wewnętrzna z ciepłą wodą
ogiery przyjmowane są bez problemu
Wierzbowy Gaj
czyszczenie boksów codziennie również w święta, pelett sprzątany obecnie 2-3 razy dziennie
wypuszczanie możliwe w grupie i pojedyńczo, sprowadzanie wg uznania właściciela
ogiery również są przyjmowane bez problemu
cena: 950zł
Podmienilam obrazy. Sa juz lepiej widoczne ?

Misskiedis
Z komunikacja to w zasadzie mialam na mysli to, ze da sie do danej stajni w ogole dojechac bez auta.
Jesli nie zaznaczalam w () km, to znaczy, ze od przystanku jest b. blisko (np. stajnia p. Zajaca).

Pooh
Czyszczenie codziennie lacznie z weekendami (i sobota, i niedziela) i swietami, czy wowczas tylko doscielane ?

Nirv
j.w. to codziennie doscielane tyczy sie rowniez weekendow (sb, ndz) i swiat ?

Megane
A i owszem, myslalam o takim doprecyzowaniu kwestii pastwisk. Ale to mnie poki co powalilo  😉
Poza tym, w bliskich okolicach W-wy, ludzie zaczynaja rozumiec, ze pastwisk z prawdziwego zdarzenia nie bedzie.
Bardziej zaczyna im zalezec  na sianie/ wodzie na padokach.
A i sporo jest koni, ktorych wlasciciele w ogole nie chca dawac na zielone (zwlaszcza, gdy jest w etapie korzonkow), ochwatowce i inne.
W sumie bardziej by mi zalezalo na zweryfikowaniu, ktore stajnie W OGOLE wypuszczaja, na ile i w jakiej formie (grupy/ pojedynczo oraz wypuszczanie w reku/ sped).

W Dragonie tego co jest na gorze, na dzien dzisiejszy, nie nazwe socjalem.


baba_jaga

Świetna robota!
Dzięki 🙂
Pomyslec, ze na naszym tzw. pustkowiu (pln-wsch W-wy) samych stajni z hala mamy az 23, a wybor i tak trudny.
Jestesmy "rozpaskudzeni jak dziadowskie bicze" czy jednak oferta nie do konca odpowiada zapotrzebowaniu 🙂
[quote author=baba_jaga link=topic=46.msg2026431#msg2026431 date=1393664968]
Pomyslec, ze na naszym tzw. pustkowiu (pln-wsch W-wy) samych stajni z hala mamy az 23, a wybor i tak trudny.
Jestesmy "rozpaskudzeni jak dziadowskie bicze" czy jednak oferta nie do konca odpowiada zapotrzebowaniu 🙂
[/quote]

Chyba trochę to i to. Właściciel stajni chce dużo pieniędzy w stosunku do innych województw, a my jeśli mamy płacić tak dużo, też chcielibyśmy lepszych standardów.  🙂
baba-jaga, rozumiem, że nie wszyscy chcą pastwiska, niektórym wystarczają padoczki lub to, że koń w ogóle nie wychodzi oprócz czasu na trening, ale fajnie by było wiedzieć gdzie jakiekolwiek pastwisko jest i czy jest wystarczające. 🙂 Jak już odwaliłaś kawał dobrej roboty, to taka informacja to już pikuś 🙂 Ja np. szukając stajni (jakiejkolwiek, czy z halą czy bez) szukałabym takiej, w której konie przynajmniej pół dnia spędzają na trawie w sezonie.

Nirv, a u Was "tylko" 12 ha łąk? Wydawało mi się, że jest więcej 🙂
No ale mimo wszystko to i tak sporo jak na okolice Warszawy 🙂
Doprecyzowalam lokalizacje, ze wzgledu na pytania na pw.
Zaktualizowalam kwestie scielenia w Dragonie i Dabrowicy.

Megane
Przekonuj mnie dalej  😉
Przy czym, do proponowanego przez ciebie rozszerzenia, potrzebowalabym ilosc pastwisk w ha ORAZ ilosc boksow (pierwszej ilosc brakuje mi niemal wszedzie, ewent. jest zmienna - jesli osrodki dzierzawia rozne ilosci ziemi w poszczegolnych latach).
Bez tego nie da sie zobaczyc proporcji.

edit: Dragon pomylil mi sie w kwestii czyszczenia z Bogdanowka.
Zmienie jak wroce. Ups  😵
baba_jaga, tak, 7 dni w tygodniu dościelane 😉

Megane, ja taką liczbę usłyszałam - zobaczymy w lato jak to będzie.
baba_jaga czyszczenie boksów i padoków codziennie, nie ważne czy to sobota, niedziela, święta czy inne dziwne dni 😉
A dojazd i autem i komunikacją, ale przystanek 1,7 km od stajni (i pociąg i autobus).
Konik Stary
cena - 1150 i 1200 zł(zależy od stajni)
boksy-codziennie do zera, przed kolacją wybieranie kup
żywienie- 3 razy dziennie, podawanie dodatków zgodnie z życzeniem właściciela
siana na padokach nie ma
na padokach konie pojedynczo lub w grupach (2-3 konie), wyprowadzane w ręku
Poprawilam Dragona i Bogdanowke w kwestii czyszczenia, a takze Trzciany i Konika.

Forta
Czy w Koniku padokowanie nie bylo kiedys limitowane do pol dnia (w sensie, ze do obiadu) ?
Dalej tak jest czy zmiany ?

p.s. mam nadzieje, ze przy czcionce 30 bedzie juz cos widac  🙂
Tak, konie wychodzą do obiadu. Mozna poprosic o wyprowadzanie popołudniu, nie będzie z tym problemu, ale standardowo są na padokach do obiadu
czy jest jakaś stajnia w bliskiej okolicy Nadarzyna/Siestrzeni, która miałaby następujące warunki:

1. wybitna opieka
2. czysto
3. padoki/łąki i padokowanie sensowne, czyli najlepiej w grupie kilku koni + sprowadzanie w ręku tych, które tego potrzebują.

Interesują mnie tylko okolice "po trasie katowickiej" i do Siestrzeni włącznie, raczej nie dalej.
Cena do 700, 750zł max.
czy jest jakaś stajnia w bliskiej okolicy Nadarzyna/Siestrzeni, która miałaby następujące warunki:

1. wybitna opieka
2. czysto
3. padoki/łąki i padokowanie sensowne, czyli najlepiej w grupie kilku koni + sprowadzanie w ręku tych, które tego potrzebują.

Interesują mnie tylko okolice "po trasie katowickiej" i do Siestrzeni włącznie, raczej nie dalej.
Cena do 700, 750zł max.


Stajnia Sabat. Okolice Nadarzyna.
Blisko Trasy Katowickiej.

Spełnia Twoje wymagania co do wysokiej jakości opieki, czystości w boksach i obejściu, padokowania i sprowadzania w ręku.

Tylko cena 800-850 zł (w zależności od wielkości boksu).

Anaa, jeśli Cię interesuje "odbicie w bok" z Katowickiej to 7km od Siestrzeni jest stajnia Kamila - opisywałam parę stron temu (i podawałam stronę www stajni) - cena 750zł
-opieka - według mnie świetna, konie są bardzo dobrze karmione, właściciele są cały czas na miejscu
-boksy są czyszczone rano i poprawiane po południu
-łąk nie ma ale są padoki - klacze chodzą razem w jednej grupie, a męskie towarzystwo wychodzi w mniejszych grupkach na padoki (jest ich kilka), na padokach są automatyczne poidła i dostają siano.
emptyline   Big Milk Straciatella
01 marca 2014 19:22
kotlet, czy stajnia Kamila to jest ta Pana Chrzanowskiego? Jeśli tak, to jest opcja korzystania z usług innego kowala? Czy w ogóle coś mi się poderdało i jedno nie ma z drugim nic wspólnego.
emptyline, tak to stajnia Państwa Chrzanowskich i nie ma problemu z korzystaniem z usług innego kowala 😉 Do mnie na początku przyjeżdżał inny kowal i nikt nie miał z tym problemu 😉

edit - teraz na pensjonacie na bank jest koń który jest robiony przez innego kowala. Nikt do tej pory nie zjadł właścicielki(?)  😉
Anaa, aktualna Grzmiąca może? 🙂 baaardzo in plus mam odczucia 🙂 tuż obok od razu do obejrzenia też fajna stajenka łąkowa u Gałązków.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
01 marca 2014 19:47
Anaa a ja z czystym sumieniem polecam stajnię Equicare w miejscowości Krze Duże. Spełnia chyba wszystkie Twoje warunki  🙂
zduśka, napiszesz coś więcej o niej?
Burza, a w Grzmiącej jak jest z padokami? i jaka cena teraz? i napisz coś o tej drugiej bo nic a nic nie wiem...

damarina, szkoda tej ceny - infrastruktura jeździecka jest mi absolutnie zbędna... choć z drugiej strony może i tak by wyszło na plus cenowo... (dojazdy)
kotlet, stajnia miałaby być dla mojego emeryto-urlopowicza więc padoki/łąki to priorytet 🙁

ja w ogóle raczej nie chcę zmieniać stajni, ale jeśli mój aktualny układ jeździecki utrzyma się dłużej, to jeżdżenie od jednego konia do drugiego ok. 80km może zacząć być problematyczne, ehh...
Anaa, padoków dużo i niewykorzystanych, dziewczyny idą na rękę z czym się da, więc coś fajnego by Ci pewnie wyszykowały lub dorzuciły. Część padoków wyremontowały. Cena to 750 chyba. A Gałązki to taka malutka stajenka drzwi w drzwi z Grzmiąca z wielkimi pastwiskami, konie w sezonie idą o 4 i żrą do wieczora 🙂 w miarę czysto, maciupeńka ujeżdżalnia, wyjazd do lasu.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
01 marca 2014 20:23
Anaa stajnia istnieje od zeszłego roku, prowadzi ją weterynarz z normalną głową  😉 Masz dużą możliwość wyboru boksów - są mniejsze ( standardowe ) oraz duże. Sprzątane codziennie, ścielone porządnie słomą, możliwość postawienia na trocinach czy pellecie ale tutaj cena wiadomo wzrasta o cenę ściółki. Stajnia przestronna z monitoringiem. Cały teren ogrodzony betonowym murem, masz bezpośredni wyjazd do lasu - o ile lubisz tereny  😉 . Jak na razie jest 1 plac do jazdy - oczywiście oświetlony. Padoków b. dużo  😉 wydzielane taśmą a w sezonie letnim będą pastwiska - jest tam naprawdę b. dużo terenu, niektóre padoki pogrodzone murem. Masz socjal + łazienkę z prysznicem.
Co dla mnie najważniejsze to opieka - solidna, można się o wszystko dogadać. Dodatkowo na co jeszcze zwróciłam uwagę to to, że w większości stajni wiosną czy jesienią jest mega błoto - a tutaj błota brak  🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się