Ochraniacze

DaliaSoto używałam tych Veredusów (możliwe, że starszego modelu) i uważam, że neoprenowe Tattini są lepsze 🤔 Nie polecam.
A co myślicie o tych ochraniaczach: http://horse.shop.pl/produkt/ochraniacze-skokowe-hexa-airflex-integral-przody
czy nie blokują ruchu nogi przez całościową wkładkę z przodu?
Dziewczyny a co powiecie o ochraniaczach Veredus Splint Boot ?
Szukam ochraniaczy na tyły i tak sie nad nimi zastanawiam 🙂

[quote author=Biżka link=topic=30.msg2028229#msg2028229 date=1393800796]
A co myślicie o tych ochraniaczach: http://horse.shop.pl/produkt/ochraniacze-skokowe-hexa-airflex-integral-przody
czy nie blokują ruchu nogi przez całościową wkładkę z przodu?
[/quote]

posiadam takie i są strasznie sztywne, w ogóle się nie układają na nodze, nie przylegają do nogi. Generalnie nie polecam
ash   Sukces jest koloru blond....
05 marca 2014 10:16
deborah, zmartwiłaś mnie tymi Lavalami. BRów kupić nie mogę, bo mój koń się strychuje no i wiadomo co będzie.
Gdyby nie to, że Hooks'y mamy za duże i się brzydko zsuwają z nogi to bym je zostawiła.
Potrzebuję ochraniaczy ujeżdżeniowych - nie neoprenowych. Białych i trwałych. Revo odpadają, bo się przekręcają na karym.
Myślałam o Memphis'ach ale co w lato? Mam Veredusa olimpiki i używam je w teren i na lonżę.
Ktoś coś?
ash są jeszcze takie Busse, materiał w obu kolorach taki sam.
Jeszcze są Horse Guard, mam turkusowe takie i wyglądają fajnie 🙂 Są i białe (oraz szereg innych fajnych kolorów  😜 )
ash   Sukces jest koloru blond....
05 marca 2014 10:27
ash są jeszcze takie Busse, materiał w obu kolorach taki sam.


materiał lepszy niż lawale i br'y?

DressageLife, jak się spisują? Podobają mi się bardzo  😍
ash taki sam jak w czarnych lavalach, na które nie zdarzają się skargi i reklamacje.
ash,użyłam ich dotychczas dopiero 3 razy,ale wrażenia fajne: nie przemieszczają się,rzepy dobrze trzymają i ładnie się płuczą 🙂 No i te kolory,marzy mi się jeszcze fuksjowy komplet- mam veredus piaffe i mimo ceny veredusów nie mam o nich dobrego zdania: cena niewspółmierna do jakości nitek i lamówek,w dodatku muszę zakładać owijkę pod spód aby się nie przekręcały,zaczęły zamieszkiwać dno paki,nieużywane już od dłuższego czasu
ash   Sukces jest koloru blond....
05 marca 2014 10:41
No to poczekam jeszcze chwilę na Twoją opinię,może pozakładasz je częściej 😉
Jaki masz rozmiar? Zastanawiam się czy full nie będzie za duży, u nas M Veredusa jest idealny, a Full Hooksa za duży.
Mają tylko 3 warianty; pony cob i full, ja mam full i szczerze mówiąc mogłyby być ciut mniejsze-z 1,5 cm w obwodzie bo jak dopnę wystaje mi 1,5 cm rzepa za tą rzepową powierzchnię
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
05 marca 2014 12:18
nawet nie wiedziałam, że Horse Guard ma takie cudne kolory 😜 i cena też przyjemna, 290zł za 4szt.





Tylko mnie zastanawia, czemu ten różowy ochraniacz różni się na tym zdjęciu od reszty? Jakby był bardziej do góry wyprofilowany.
Dava   kiss kiss bang bang
05 marca 2014 12:21
O jakie ładne! Gdzie to można kupić? Cena bardzo przyjemna  😀
Ma ktoś?
Z nimi jest taka sama kiszka jak z tymi ochraniaczami z BR?
ash   Sukces jest koloru blond....
05 marca 2014 12:30
Dava, unicorn skrzypczak ma w ofercie.
Ja się chwilę jeszcze wstrzymam z zakupem, poczekam na relację DressageLife, po jakimś czasie użytkowania. Bo to że są piękne to każdy widzi.
anetakajper   Dolata i spółka
05 marca 2014 13:07
Nareszcie  😍 Turkusy lecą do mnie, a róż do koleżanki 🙂
Super kolorki, ten wiśniowy do mnie bardzo gada 🙂
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
05 marca 2014 13:11
melduję, że turkusowe Horse Guard doskonale sprawdzają się na ujeżdżalni i w terenie. Jesli chodzi o tereny to nie jeżdżę po prostych równych dróżkach. Zawsze pojawiają się jakieś bagniste tereny, piach, korzenie, zarośla. Dzisiaj po przejeździe przez jakieś kolczaste krzaki na ochraniaczach pojawiła się jedna ryska... Poleam do codziennych treningów, nie trzeba się z nimi pieścić.


A na stronie 182 pantofel wrzuciła zdjęcia swoich turkusowych HG 🙂
A na stronie 179 było odgadywanie co to w ogóle za ochraniacze 😉

Tylko opis tych ochraniaczy w sklepie Unicorn skrzypczak to jakaś porażka 😵
HORSE GUARD DRESSAGE  Silnie amortyzujące, dzięki grubej warstwie neoprenu 5mm
po wewnętrznej stronie. Materiał zewnętrzny wykonany z grubej skóry naturalnej.
Twarda , formowana plastikowa osłona, po wewnętrznej stronie buta, zapewnia optymalną ochronę końskich nóg. Buty bardzo łatwo można umyć wodą.
Sprzedawane w komplecie 4sztuki.

Rozmiar PONY posiada 2 rzepy na na tylne nogi oraz 3 rzepy na przednie nogi
Rozmiar VB i WB posiadają 3 rzepy na tylne nogi oraz 4 rzepy na przednie nogi


Chyba pony - 2 rzepy na przody i 3 rzepy na tyły
VB i WB - 3 rzepy na przody i 4 na tyły
Ale mogę być w błędzie 😜

EDIT: na stronie sklepu figurują kolory:
- bordeaux
- brązowy
- cayenne
- biały
- czarny
- granatowy
- turkusowy
- różowy

To wynika chyba z tego, że na pierwszym zdjęciu są kolory bordeaux i cayenne a nie ma zdjęcia brązowych ochraniaczy.
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
05 marca 2014 13:17
Ta firma tez ma kaloszki do kompletu tak jak Br?
Bordowe!  💘
z tego wszystkiego,kupię sobie jeszcze w kolorze fuksji...
Boję się spojrzeć na półkę z ochraniaczami,bo tam już nie ma miejsca,ale co z tego  😁
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
05 marca 2014 14:41
kaloszki są tylko lakierowane 🙁
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
05 marca 2014 15:26
Piękne te ochraniacze!

Twarda , formowana plastikowa osłona, po wewnętrznej stronie buta, zapewnia optymalną ochronę końskich nóg.


Zastanawiam się jak to rozumieć... Mają łyżkę jak veredusy splint boots?



Edit: Dla niszczyciela ochraniaczy (poprzecierane BR'y) pewnie też się te horse guard nie nadają?
ash   Sukces jest koloru blond....
05 marca 2014 15:52
xequus, a zakładasz kaloszki na tył? Ja zakładam mojemu i dzięki temu znacznie mniej się strychuje.
Dziewczyny ja mam te HorseGuardy niebieskie popękały na szwach po kilku jazdach, podobnie od wewnetrznej strony pełno rys i przetarć. Ja zdecydowanie odradzam
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
05 marca 2014 19:46
ash, kaloszki nic nie daja, dziury straszne i tak sie robia. Obawiam sie, ze pozostaja tylko jakies ze skorupa. Potrzebuje wlasnie ujezdzeniowe pelne ze skorupa na zewnatrz.
Dziewczyny a co powiecie o ochraniaczach Veredus Splint Boot ?
Szukam ochraniaczy na tyły i tak sie nad nimi zastanawiam 🙂




Mam takie, z biala skorupa. Maja juz dobrych pare lat i trzymaja sie super 🙂 Skorupa co prawda porysowana, ale moj kon sie strychuje. Ale generalnie bardzo je lubie, rzepy solidne, neopren tez.


Dziewczyny, szukam tanszej alternatywy Veredusa, koniecznie brazowe  🤣 i odpowiadajace veredusowej eMce. Ktore lepsze, York Sportiva czy Lami-Cell elite??  🤔 I ktore sa bardziej zblizone rozmiarem do veredusa?

[img]http://www.amigo-konie.pl/media/products/ebd2ae3986cacbdc6e58b257acf77a2b/images/thumbnail/big_sportiva_braz_przod.jpg?lm=1391510056[/img]

asds   Life goes on...
05 marca 2014 22:33
ash, kaloszki nic nie daja, dziury straszne i tak sie robia. Obawiam sie, ze pozostaja tylko jakies ze skorupa. Potrzebuje wlasnie ujezdzeniowe pelne ze skorupa na zewnatrz.



A próbowałaś tradycyjnych ochraniaczy pełnych z gumową łyżką od wewnątrz?
Angeel te yorki to takie typowe fulle, jak większość popularnych kompletów typu lamicell pro, hkm itp. Coś pomiędzy Mką a Lką veredusa.
Co do użytkowania się nie wypowiem, używałam raz i czekają w szafie na śmierć poprzednich. Ceną za komplet na pewno się różnią i to chyba dość sporo, bo te lamicelle tez mi się podobały. 😉
Poszukaj kilkanaście stron wcześniej, był poruszany temat tych ochraniaczy i ktoś wstawiał zdjęcia brązowych na koniu.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
06 marca 2014 10:55
asds, tak miałam dość długo takie: http://www.gnl.pl/dla-konia/ochraniacze-i-kalosze/ochraniacze-przednie/neoprenowe-pea-ne/ochraniacze-przednie-waldhausen-soft.html, ale chciałam coś całkowicie zabudowanego i trzymającego ścięgna. BR'y pod tym względem są świetne, ale mój koń jest niszczycielem ochraniaczy.
Znalazłam takie i zastanawiam się nad nimi :

ash   Sukces jest koloru blond....
06 marca 2014 11:06
xequus, to coś na wzór revo. Jeśli nie będą się przekręcały to powinny dać radę.
Dziewczyny ja mam te HorseGuardy niebieskie popękały na szwach po kilku jazdach, podobnie od wewnetrznej strony pełno rys i przetarć. Ja zdecydowanie odradzam


oooo nie 🙁 zmartwiłaś mnie !
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się