DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

Szył ktoś może kaptur do derki siatkowej?
Jaki materiał będzie dobry, tiul, siatka bawełniana? Sztywny czy raczej rozciągliwy?

Myślałam nad czymś takim, nada się?
Czy może lepiej rozciągliwy?
kiedyś były tu wrzucane zdjęcia z rozmiarami czapraków teraz nie mogę tego jakoś ich znaleźć podrzuci ktoś?
Chciałbym uszyć czaprak, mam maszynę gritznera i jak szyje igła nie trafia w dziurkę tylko w metal. Z jakiego powodu to może być? Proszę pomóżcie 🙇.
czarno-czarna Proszę bardzo 😉
Mustang1208  przenies się do wątku o maszynach do szycia...  a tak sie dziać może jak ten metal Ci się przesunął lub igła się przesunela (cała konstrukcja trzymająca igłe) lub igła się poluzowała.
Wystarczy, że igła krzywa. Transporter też może nie wyrabiać + gruby materiał i wtedy w czasie pokonywania grubości ciągnie igłę. Czasem wystarczy (przy szyciu grubych) że igła stępiona - i czasy się rozjeżdżają, a za czasem - przestrzeń, czyli "trafianie".
Unawen dziękuje  😀
Farby lustrzane są dostępne i dla DIY-owców. Tu można poczytać:
http://deququ.blogspot.com/2013/04/prawie-mercury-glass.html
i
http://tuluz.pl/pl/c/Farba-dajaca-efekt-lustra/1331
Osobiście używałam tej drugiej. Trzeba tylko pamiętać żeby farby nie nakładać zbyt dużo, a warstwy były w miarę równe.  😉


niestety te farby nie nadadzą sie do  zrobienia z kasku lustra. one są do szkła . i to żeby efekt lustra uzyskać, trzeba to szkło malowac od srodka, nałożone na wierzch jest matowe (jak widac na zdjęciach) - gładkosć czyli lustro uzyskuje przez idealnie gładką powierzchnię szkła ("prawdziwe" lustro to tez w końcu szyba pomalowana od "spodu" taką metalową farbą).

Szaaman wydaje mi się że lepszy będzie ten sztywny choć nigdy nie robiłam takiego kaptura to myślę że sztywny będzie lepiej spełniał swoją rolę choćby pod tym względem że jest trwalszy i Twój koń nie rozedrze do tak łatwo jak taki elastyczny
xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
25 lutego 2014 10:40
wabankowa, na allegro jest tego pełno 🙂
Szaaman, jeżeli tiul sztywny z Twojej aukcji jest tak sztywny jak myśle że jest to zdecydowanie odradzam.
Ja wybrałąbym coś z tej aukcji: http://allegro.pl/siatka-odziezowa-16-kolorow-okazja-i4008281603.html/
horse-art Bo po pomalowaniu należy kask przewrócić na lewa stronę  😉
Zagapiłam się, myślałam, że rozmawiam w wątku DIY na Towarzyskich  🤦
Egra, hehehe 😉)) i szklany mieć 😀

buty wyszły rewelacyjnie. jak troche mi się tu wywietrzy o biorę się za kask 😉
no cóż. jest mega bezpieczny i funkcjonalny i śliczny jest -ale nie na moją głowe - wlasnie oglądałam zdjęcia i sie załamalam i zamówiłam casco :P więc spokojnie moge malować 😉 trochę się boje, zeby połysku nei miał ;/
a...casco też przerobie 😉)) dostanie jakies kryształki :P szał!


MAM! CHROM!  chromowany kask będzie lustrzanym kaskiem!
tylko nie wiem czy mozna chromować plastik lub skórę.... ale najwyżej by obili metalem ? ....
W końcu porwałam się na owijki polarowe :p przyznam, że za pierwszym razem zajęło mi sporo czasu, bo nie przemyślałam dogłębnie sprawy przed pracą 😉 trochę na dziko ale tragedii nie ma.

Owijki do kompletu z polopadem, czekolada + turkus, sznurek srebrny 🙂
żałuję, że turkus mi się nie spasował kolorystycznie, bo owijki byłyby z lamówką

Proszę o jakieś porady, bo nie mam nadal zielonego pojęcia jak ładnie zrobić łączenie owijki z częścią nazwijmy "zaokrągloną" tą ze sznurkiem w tym wypadku  🤦
Okunka jak zawsze fajnie  😀
Sama się zastanawiam jak takie połączenie dobrze wykonać, ostatnio zrobiłam zwykłe ale kiedyś by się przydało coś ładniejszego  😁
Jutro podeślę zdjęcia owijek na koniu, ale musze wam powiedzieć, że jestem w nich zakochana  😍 Genialne wychodzą owijki z tego polaru co kiedyś link dawałam, naprawdę polecam gdyby się któraś zastanawiała nad nim 😉
okunka, przew wszystkim rzep pod polarem, a nie wystający. i już bedzie ładnie 😉
lamówka by fajnie wyglądała. najlepiej dłuższy odc - żeby na nodze pełny obwój z dekorem był
a takie kwadratowe całkiem fajnie - ciekawie wyglądają 🙂
Dziękuję za porady :kwiatek: moje pierwsze starcie z owijkami i to z modelem ze zdjęcia 😉
Następne robię z rzepem wszytym w tą ozdobną część. Pokombinuję z ozdobną lamówką bo mi się strasznie podobają 😀
Potrzebuję materiał, który się nie gniecie, do którego nie czepia się sierść i który jest dwustronny (tj z każdej strony wygląda OK). Nie znam się na tym kompletnie, możecie pomóc? (to ma być do ozdobienia klatki, nie do używania na żywym organizmie)
Marzył mi się gruby jeansowy czaprak. No i sama spełniłam swoje marzenia.
Projekt autorski, wykonanie też 😀
dittka, o ja! super pomysł. Już wiem do czego mogę wykorzystać stare jeansy, które zalegają w szafie.



Czesc wiem ze byl post z wymiarami wlasnorecznie robionych wodzy pesoa . Czy mogly by ktos jeszcze raz mi je napisac lub odnalesc ? Bardzo prosze
BASZNIA   mleczna i deserowa
02 marca 2014 09:57
dittka, super!
dittka, kreatywna jesteś, świetny 🙂
dittka  myśle o tym od dawna. bo nauszniki juz jeansowe mam , jakiiś czas temu je tu dodałam , 😜  może ścągnęlaś ;p (żart)  świetny czapraczek, niestety mój jeszcze poczeka, bo maszyny nie mam a teraz jeszcze bark zwichniięty, ale robie caaaałkiem inny 🙂
Dzięki 🙂
Ja się cały czas gapię na ten jeansik 😀
Ja mam jeans kupiony, tylko czeka na wenę i odpowiedni kolor nitek + ewentualnie taśmę na lamówkę (mam zamiar zrobić ciemnogranatowy z rudym szyciem i rudą lamówką)
Ale na pomysł żeby zrobić z jeansów to bym nie wpadła 🙂
Przy spodniach jest najpierw dużo roboty z pruciem, a potem dużo kombinowania ze składaniem i zszywaniem w całość. Przy materiale z metra pójdzie o wiele sprawniej.
A ja znowu z fuksją 😉 tym razem polopad i owijeczki 🙂 tradycyjnie przepraszam za jakość zdjęć  😵

Dittka - super pomysł! 😀
okunka, widziałam ten pierwszy na fecebooku na sprzedaż, nie pozbywaj się, ładnyyyy  😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się