USA/Rosja/Ukraina i inne kraje- co się dzieje?

Zważcie moje słowa, jeśli wojna wybuchnie to na Ukrainie Putin nie poprzestanie! Pójdzie dalej za ciosem.
Tak się jednak nie stanie, bo dzielny Donald Peruwiański dzięki swej mądrości uchroni nas przed kataklizmem, a my w nagrodę i w podzięce wybierzemy go do Europarlamentu i tutaj też.
On może wszystko i to też - powstrzymać Putina 🙂
milena1013, raczej nie grozi. Nie w najbliższym czasie. Dopiero gdyby Rosja Odrę przeszła  😀iabeł:


Nie byłbym taki pewien. Wg niepotwierdzonych informacji ze strony gazet ukraińskich, rosjanie szturmują jednostkę wojskową koło Sewastopola. Tak jak mówię, niepotwierdzone! Ale jeśli to prawda... No to na Krymie mamy oficjalnie wojnę. Jeśli padł pierwszy strzał, to już za późno na negocjacje  🙁
Wracając od konia usłyszałam jakiś urywek rozmowy w radio o sytuacji na Krymie. Komentatorzy mówili o tym, że Putin sprawdza, na co może sobie pozwolić. A ja mam wrażenie, że to nie jest sprawdzanie. On wie, co może. Nie pchałby się w coś, co może mu nie wyjść...
laparotomia, KTO ma tę wojnę? My?
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
02 marca 2014 23:59
A więc wiem "z pierwszej ręki", że na Ukrainie jest gorzej, niż podają media. Ukraińcy przyjeżdżają do Polski z nastawieniem, że nie będzie do czego wrócić...

Mnie osobiście bardzo irytuje ignorancja władzy wobec społeczeństwa - po internecie krążą już zdjęcia naszych wojsk jeżdżących po całym kraju - ale nam dalej będą wmawiać, że to tylko ćwiczenia 🙄
http://www.wykop.pl/ramka/1889692/przegrupowanie-w-polskiej-armii-w-zwiazku-z-kryzysem-na-ukrainie/

Kto tu napisał, że wojna nie leży w niczyim interesie?! Ludzie, wojna to BIZNES. Broń, amunicja, ropa, pojazdy, to wszystko generuje ogromne pieniądze.
Martwi mnie tylko postawa USA w tej sprawie - bo to, że Putin nic sobie nie robi z pogróżek widzi cały świat - ale Obama albo udaje, że tego nie widzi, albo na prawdę ma kiepskich doradców. Kraj który chce o sobie mówić jak o największym mocarstwie świata, w tym momencie nie robi nic i daje się jeszcze w konia robić (delikatnie mówiąc). Obawiam się tylko, że jeszcze długo pozostaną z boku...
A Putin, no cóż, drugi Stalin. Krył się z tym dobrze przez tyle lat, a teraz uważa się za nieśmiertelnego i nietykalnego władcę wszechświata...
no wlasnie przypomnialam sobie o co chodzilo panu od historii. W rosyjskiej gazecie bylo napisane cos w stylu "trzeba wejsc na ukraine zeby ratowac mniejszosc rosyjska na tamtych terenach" a co mowil stalin wchodzac na Polske w 39 kazdy wie.
no wlasnie przypomnialam sobie o co chodzilo panu od historii. W rosyjskiej gazecie bylo napisane cos w stylu "trzeba wejsc na ukraine zeby ratowac mniejszosc rosyjska na tamtych terenach" a co mowil stalin wchodzac na Polske w 39 kazdy wie.

Serio tak uczy pani w szkole, czy to Twoje własne wnioski?  😵
tak, serio. Moj wniosek taki, ze historia sie powtarza.
Mnie osobiście bardzo irytuje ignorancja władzy wobec społeczeństwa - po internecie krążą już zdjęcia naszych wojsk jeżdżących po całym kraju - ale nam dalej będą wmawiać, że to tylko ćwiczenia 🙄
http://www.wykop.pl/ramka/1889692/przegrupowanie-w-polskiej-armii-w-zwiazku-z-kryzysem-na-ukrainie/


Ruch wojsk nie musi byc zwiazany z obawa przed inwazja wojsk na nasze ziemie, moze chodzic o cywilow. Z terenow objetych wojna domowa czy inna, nalezy spodziewac sie chmary uciekinierow. Tych trzeba zabezpieczyc i skierowac do obozow, i to moze zrobic tylko wojsko. Mam rodzine na wschodzie i wiem, ze wojsko czeka tam juz od tygodni, telefony byly do szpitali, a nawet do fundacji charytatywnych o bycie w pogotowiu.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
03 marca 2014 09:47
Rosja dogadała się z Chinami. Jest się czego bać?
Safie skąd ta informacja? Jeszcze wczoraj Chiny potępialy działania Rosji....
Julita

choćby wp.pl podaje

"Dziś wprawdzie nie zagraża nam bezpośrednia agresja obcych wojsk na nasze terytorium. Jednak w dalszej perspektywie nie można wykluczyć zagrożenia strategicznego także inwazją na Polskę"
Stanisław Koziej


Niestety Chiny stoją za Rosją...
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
03 marca 2014 10:02
Tak jak Epikea już napisała - wp.pl . Mało wiarygodne źródło, ale ...

Już w pracy tak pół żartem, pół serio zastanawiamy się czy nie robić zapasów. Babcia kolegi kazała przynieść sobie siekierę pod łóżko, kupić mąkę, sól i cukier.
A więc wiem "z pierwszej ręki", że na Ukrainie jest gorzej, niż podają media. Ukraińcy przyjeżdżają do Polski z nastawieniem, że nie będzie do czego wrócić...
Jest gorzej,chociażby to ,że na Majdanie ponoć nie zginęło 150 osób a 500.Też mówiła mi to osoba,która na Majdanie była.
Wczoraj,gdy przeczytałam ,że Chiny są przeciwko to jakoś tak ulżyło,ale szczerze zdziwiło.Dziś już są za a nawet już sojusznikami Rosji.
myslicie ze to pojdzie w strone Polski?
Ja bym narazie się uspokoiła. Wiadomo, jak to jest z wiarygodnością tych naszych "dziennikarzy" 😉 Żebyście czasami posłuchali, jakie ja herezje wysłuchuję czasem na BBC
Prezydent Stanów Zjednoczonych złożył deklarację o pełnych gwarancjach bezpieczeństwa dla Polski. Poinformował o tym prezydent Bronisław Komorowski po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

- W czasie wczorajszej rozmowy prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama złożył bardzo jednoznaczną deklarację o pełnych gwarancjach bezpieczeństwa Polski, wiedząc o tym, że Polska jest nie tylko sąsiadem Ukrainy, ale i Rosji - powiedział prezydent. Dodał, że Obama złożył deklaracje zarówno w imieniu NATO, jak i swojego państwa
Ja jakoś USA nie ufam.
ja też nie...
cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
03 marca 2014 11:45
Nie złagodzili polityki wizowej dla Polaków (mimo, ze wspieramy ich działania nazwijmy pokojowe/walki z terroryzmem), a co dopiero mają się za nas bić. Tu mi kaktus rosnie 🤔wirek:
Zresztą, Obama to chyba tylko deklaracje składa.
Ani ja.  Deklaracje deklaracjami, jak to gdzieś ostatnio czytałam - męskie deklaracje należy przepuszczać przez drobiazgowy filtr.
Nie złagodzili polityki wizowej dla Polaków (mimo, ze wspieramy ich działania nazwijmy pokojowe/walki z terroryzmem), a co dopiero mają się za nas bić. Tu mi kaktus rosnie 🤔wirek:


Ja wierzę, że pomogą, ale dlatego, że w ich interesie nie leży potęga Rosji. Wizy to zupełnie co innego przecież 🙄
No to nieźle tam "nanegocjowaliśmy".  🙁
Miało być tak miło i sympatycznie a tymczasem..... Paraolimpiadę czarno widzę.
Wstrząsnęło mną piątkowe oświadczenie ze strony UE, że nic nie zrobią bo przecież.... weekend.
Potem pokazano jak pan Obama sobie biega po Białym Domu w ramach promocji ...odchudzania.
Cały czas mam nadzieję, że Putin stoi jednak mocno na ziemi i mu nie odbiło. Jednak nie wykluczam, że nie mam racji.
p.s
Obama ma swoje kłopoty
milena1013   kopyta i sznurki ^^
03 marca 2014 14:43
Zgadzam się z Teodorą - Putin nie sprawdza, on wie, że może wszystko. Ma pół świata pod butem - gaz ziemny dla wszystkich jest ważny a większość pochodzi z Rosji. UE myśli, że Putin będzie przestrzegał praw międzynarodowych. Ale dla człowieka, który w swoim kraju jest prawem, one nic nie znaczą. To straszne, że ludzie mogą być tak naiwni. I nie są to zwykli obywatele, ale ludzie, którzy biorą odpowiedzialność za dziesiątki milionów obywateli swojego państwa ... Szykuje nam się Metro ale nie 2033, tylko 2014  😵
Deklaracje. Hmm.
Naprawdę mi niewesoło. Ukraina wszak ma "gwarancje"? W buty wsadzić. "Nasze" to co innego? Tak źle - tak niedobrze. Lepiej stracić państwo - a żyć w pokoju 🤔, czy lepiej znowu być polem walk?
Gorzej będzie, jak Putinowi nie wystarczy Ukraina... A Polska będzie musiała trzymać granicę, żeby nie poszło domino w Europę, tego się obawiam.
Max Kolonko. Polecam obejrzeć cały odcinek...
Jak jesteśmy przy Maksiu, to można obejrzec sobie jeszcze to:

KLIK

i to:

KLIK
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się