I Mistrzostwa Kraju w Jeździe bez Ogłowia

Ja sie wybieram jako widz choś mam dobre 500 km do przejechania  😉 Po prostu chciałabym to zobaczyć, bo co innego oglądać filmiki gdzie ludzie jeżdżą na sznurkach,a co innego na zawodach  🙂 Mam nadzieje że obejdzie się bez wypadków. A jakiś re-voltoicz się wybiera jako zawodnik? To sie transparenty porobi  😀
nooo, ja bym z transparentami nie przychodziła 😀
Facella   Dawna re-volto wróć!
29 stycznia 2014 16:15
A czemu? Właśnie sobie pomyślałam, że to idealny sposób na wycięcie konkurencji  😁
Sądzę że ikarina boi sie o reakcje "gołych" koni na takie cuda  😀
Hilfe, Hilfe!

Nie zawsze jednak było tak gładko. Primadonny mają przecież swoje humory i w Riesenback, podczas pokazu uświetniającego Mistrzostwa Świata w Powożeniu wywinęła numer, jakiego nikomu nie życzę. Do dziś nie bardzo rozumiem, jak udało się nam wyjść z tego bez szwanku.

Już od rana zapowiadano występ Czcionki bez ogłowia podczas wspaniałego "Gala Abend". Olbrzymi stadion, 10 tysięcy publiczności, gwar, muzyka. Wjazd, ukłon, brawa, wszystko O.K. Zdejmują uzdę, muzyka narasta, włączają ekstra oświetlenie. Cztery punktowe reflektory, po jednym na każda nogę! Ruszamy, za nami ruszają zwielokrotnione cienie. Czcionka zaczyna uciekać, ambitny oświetleniowiec goni nas światami, wokół tańczą cienie. Czcionka ucieka już na całego, żadnej kontroli, bo zresztą jak?! Zaczyna się horror. Wołam coraz głośniej "Hilfe", nie mam przecież kontaktu z koniem, zaraz wpadniemy w publiczność. Gromada umundurowanych ochroniarzy (policja, Bundeswehra?) wbiega na płytę stadionu, próbują nas "odłowić". Ganiamy między nimi z obłędem w oczach ( moich i końskich), dawno zgubiłem cylinder, frak powiewa w pędzie, na domiar złego światła ciągle nas gonią. Jak złapać konia bez uzdy? Nie mam pojęcia, jak wydostaliśmy się poza stadion i w końcu utknęliśmy w jakiś krzakach. Takiego "show" chyba nigdy nie oglądano!
tak natknęłam się na ten wątek i przypomniałam sobie o tym filmiku, może i już tu był, jeśli tak to przepraszam  🙂

Warto dodać, że koń na filmiku ma 4 lata 🙂
Ronin.   Każdy orze jak może.
03 marca 2014 16:36
Czy ktoś z okolic trójmiasta wybiera się na mistrzostwa bez ogłowia i interesuje go łączony transport ?
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
03 marca 2014 17:55
Dozwolone jest posiadanie i używanie palcatów i ostróg.

bez ogłowia, ale z ostrogami?  🙄

Widzę tu pewną logikę. Ostrogi i palcat u umiejętnego jeźdźca są narzędziem komunikacji. Niemniej nijak nie są pomocą wstrzymującą. Dla kogoś kto ich nadużywa mocny "ręczny" jest nieodzowny. Siłą rzeczy nieumiejętnych użytkowników zdjęcie ogłowia eliminuje z zawodów tj. koń ich w takiej sytuacji wyeliminuje 😉
Wybieram się kibicować. Czekam niecierpliwie na przejazdy kilku par, które znam - wiem że dadzą radę a za resztę trzymam kciuki. Myślę, że Partynice staną na wysokości zadania i podołają wyzwaniom organizacyjnym - od ostatniej zmiany kierownictwa na widać zmiany in plus 🙂
Koniecznie nakręccie jakieś filmiki 🙂

Wiecie czy można startować na kantarze sznurkowym
Blucha,  nie wiesz nawet, jak bardzo Ci dziękuję za Twoją wypowiedź.... 🙂 Bebechy mi się już wywracały od czytania tego hejtu. Miło widzieć, że są tu również jacyś ludzie z dystansem, otwarci i pozytywnie patrzący "nawet" na takie "ślepe uliczki" prowadzące "donikąd" jak mistrzostwa w jeździe bez ogłowia... Cudzysłowia nieprzypadkowe. Blucha, jeszcze raz dziękuję 🙂



padło tutaj parę razy pytanie - po co ? czemu taka jazda ma  służyć ?  czy nikt nie pomyślał o tym że dla  zabawy ? czy zawsze muszą być ,,zawody z pompą,, ? po co są organizowane przebierane hubertusy , zawody typu ścieżka huculska dla duzych koni ( zapomniałam tego skrótu ) tam też ktoś wygrywa , tez jest forma rywalizacji , ale najważniejsza jest zabawa , więc ktoś sobie zorganizował zawody bez ogłowia , ktoś inny moze zorganizuje bez siodeł czy w jakiejś innej formie , ale najwazniejsze ze coś będzie sie działo , że moze ktoś jeżdżący ,,za stodołą ,, mający dwa konisie , stwierdzi ok , pojadę , pobawię sie
czy wszystko musi być określone przepisami , paragrafami , czy zawsze mozna dobrze bawić sie tylko w czarnym rajtroku i białych bryczkach ???
w krajach wysoko ,,końsko,, rozwinietych , np. Anglia jest masę takich zawodów-zabaw , w najdziwniejszych konkurencjach , zaczynając od kilkulatkow prowadzonych na kucykach przez rodziców , i w ten sposób ten przemysł koński jest napędzany , ze cos sie dzieje,  że z tym koniem który nie skacze , nie robi pasaży tez gdzieś mozna pojechać , mozna znależć coś dla siebie , i to jest dobre , tam co druga osoba  jeżdzi konno , a u nas ? sport dla ,,elit,,
ech , jakie to polskie , ponarzekać i wyśmiać  😵
Z tym, że wyjazdowe zawody jazdy bez ogłowia= duże ryzyko wypadku, zdecydowanie większe niż przebierane hubertusy i ścieżki huculskie.
Dava   kiss kiss bang bang
03 marca 2014 20:54
tak natknęłam się na ten wątek i przypomniałam sobie o tym filmiku, może i już tu był, jeśli tak to przepraszam  🙂

Warto dodać, że koń na filmiku ma 4 lata 🙂


Serio?  😎
Na pewno ma 4lata  🤣
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
03 marca 2014 20:56
Wiecie czy można startować na kantarze sznurkowym


Nie, można na cordeo z tego co pamiętam.

Z tym, że wyjazdowe zawody jazdy bez ogłowia= duże ryzyko wypadku, zdecydowanie większe niż przebierane hubertusy i ścieżki huculskie.

Oj, co do Hubertusów to do końca się nie zgodzę, przynajmniej niektórych. Pojedynczy przejazd na ogrodzonym parkurze bez ogłowia wydaje się bezpieczniejszy.
Tak naprawdę wszystko zależy od ogarnięcia człowieka, dla mnie oczywiste wydaje się odczulenie konia na wszystko co tylko możliwe przed takim wyjazdem.
Na_biegunach, serio? Wydaje ci się, że jak konia "odczulisz od wszystkiego", to możesz czuc się bezpiecznie?
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
03 marca 2014 22:29
Nie, ale wydaje mi się to sensownym minimum, jeśli chce się z koniem podróżować. Zwłaszcza w obce, głośne i ruchliwe środowisko tj. zawody. Szczególnie przy takiej okazji.
Koń to koń gwarancji nigdy nie ma. Wszystko zależy od zdrowego rozsądku jeźdźca, jeśli para jest nieprzygotowana to i kilometrowa czanka nie pomoże. Wystarczy poszukać na yt gymkhana. Na różnych eventach bezogłowiowych niebezpiecznych sytuacji widać zdecydowanie mniej. Zwyczajnie jest to za trudne dla wielu ludzi i instynkt przetrwania się włącza. Jak już jest wędzidło czyli hamulec to się człowiek czuje bezpiecznie i porywa na zadania powyżej możliwości. Takie jest moje zdanie generalizując. Mam dużo szacunku do ludzi, którzy jeżdżą na poziomie pozwalającym na wyjazd poza plac na cordeo i do tego sami szkolą swoje konie na odpowiednim poziomie.
Mnie bardziej zastanawia to, czy ludzie nie będą wpadać na siebie na rozprężalni. Na normalnych zawodach nie raz jest problem, a co dopiero bez ogłowi.
Serio?  😎
Na pewno ma 4lata  🤣


Tak Dava to 4 latek... co w tym dziwnego??  🤔
Dava   kiss kiss bang bang
04 marca 2014 07:28
A oczywiscie absolutnie nic, tak sie smieje pod noskiem  🤣 😉
pewnie zdziwiona, bo 4-rolatek powinien byc (teoretycznie jak widac po roznych "kwiatkach"😉 dopiero co zajezdzony, zaczynac trening,  a nie skakać takie wysokości, parkury i to na fajnym poziomie ujeżdżenia. rzadki widok
Jakby kogoś interesował transport z Łodzi (okolic) to ja z chłopakiem jedziemy we dwójkę, wiec jeszcze 3 miejsca w samochodzie mamy.
Jeszcze kilka dni i będą zawody, Ja jadę w niedzielę, jak ktoś mnie zobaczy to niech zaczepia. Miło będzie poznać  :kwiatek: 
To co Daria jedzie na tym filmiku to L, więc żadne to tam przestępstwo dla 4 letniego konia. Ot, normalna robota konia przygotowywanego do sportu. Sam ten przejazd jest bardzo ładny, niejeden zawodnik jadący na ogłowiu nie jeździ tak równo i płynnie jak Daria bez ogłowia.
Wilejka   nie. na wiele sposobów !
22 kwietnia 2014 11:02
Czy ktoś ma zamiar jechać z Poznania jak widz? 🙂
Czytałam propozycje i jestem trochę w szoku  🤔  w niedziele można sobie samemu ustalić jaką wysokość chce się jechać w skokach, dorośli mają 160cm a młodzież 140 cm, minimum to 100cm. Jestem ciekawa jaka najwyższa będzie wysokości parkuru.

Ujeżdżenie też się świetnie zapowiada, program dowolny  😉 
A na to trzeba kupować bilety? Jeśli tak, to przez internet, czy tam? Nigdzie nie znalazłam takiej informacji, więc wybaczcie, jeśli pytanie głupie.  😡
A na to trzeba kupować bilety? Jeśli tak, to przez internet, czy tam? Nigdzie nie znalazłam takiej informacji, więc wybaczcie, jeśli pytanie głupie.  😡


Raczej nie powinno być biletów w końcu są to zawody.
monia, na Cavaliady są bilety a to też są zawody przecież...
Na Strzegom chyba też są bilety (?) przynajmniej były podczas finału PŚ

Chociaż nie sądzę aby na zawody takiej rangi były bilety...
_Gaga, na MP w ujeżdżeniu nie ma 😉, na CDI we Wro i wszędzie indziej też nie ma (poza Radzionkowem). Miejmy nadzieję, że nikt jeszcze nie zwariował na tyle, żeby na to sprzedawać bilety. Chyba, że w ramach chęci ograniczenia widowni 😉
Chyba, że w ramach chęci ograniczenia widowni 😉


To by wcale nie było głupie 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się