Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
03 marca 2014 20:52
haha już sobie wyobraziłam pchającą siebie taką własnie parasolkę z dzieckiem po błocie w stajni  😁 .. ja muszę mieć coś zdecydowanie na teren  😉
Ja parasolkę kupiłam jak Małgoś miała 2 lata i to tylko dlatego, że jechaliśmy nad morze i nie chciałam ładować dużego wózka do auta. A parasoleczka mniej miejsca zajmowała.
Ja właśnie poszukuje parasolki, bo Olo już nie chce jeździć w wózku, a nie wybiorę się1,5 km w jedną stronę zupełnie bez wózka, o nie nie😉
Przyznaje , ze te małe kółeczka tak niepewnie wyglądają, ale parasolkowiec naprawdę ułatwi nam życie😉 Aczkolwiek z duża niechęcią przerzucam się  z naszej obecnej spacerówki.

Ja tak wparuje , a co..dostałam dzisiaj zdjęcia z sesji , która robiliśmy Olciowi na roczek ... i są piękne!!!!!!! 😍
Oleśniczanka prześliczne 🙂
Martik ja stosuję i małej też podaję.
Agulaj79, dzieki! W miedzyczasie skonsultowalam sie tez z osteopata i potwierdza- probiotyki nie przechodza do krwi. Prebiotyki owszem 🙂

PS. Dolaczam do fanklubu Mutsy 🙂 Sprawdza sie wszedzie poki co- i po chodnikach i po wertepach i w stajni. Jedynie do sklepu jest za wielki- wowczas chusta albo nosidlo 😉
Mazia, Gratulacje!!!  :kwiatek: Witamy Asieńkę!!!  😅 😅 😅
Jak tylko dasz radę, to napisz więcej, no i zdjęcia jakieś prosimy! 😀

[quote author=pokemon link=topic=74.msg2028611#msg2028611 date=1393846632]
Uwierzcie mi, że nazywanie ochłapu per ochłap jest niczym wobec smsów z epitetami jakie dostaję ja z drugiej strony.
ale ja wierzę, mam nadzieję, że kompletnie ignorujesz i nie odpisujesz
przecież to ma swój cel: właśnie "podqrwienie Cię", wyprowadzenie z równowagi, doprowadzenie do tego byś zaczęła działać irracjonalnie i popełniała błędy, doskonała strategia utrucia Ciebie - nic nowego [/quote]
Dobrze mówi Dodo.
pokemon, Ty jesteś mądrą kobietą. Tylko emocje odbierają Ci rozum. (Nie dziwię się.)
Znasz tą modną ostatnio sentencję z gołębiem? http://demotywatory.pl/3807792
Nie daj się sprowadzić do jej poziomu, nie daj się prowokować, nie zostawiaj dowodów, tylko je ewentualnie gromadź.
Każde słowo może być użyte przeciwko... niej. Niech nie będzie słów, które mogą zostać użyte przeciwko Tobie.

Tristia, Zabieg podcięcia wędzidełka u kilkumiesięcznego malucha jest praktycznie bezbolesny i bezkrwawy, im szybciej tym lepiej.
Gabikowi się przez moją (dzięki mojej?) determinacji stopniowo rozciągnęło. Szkoda, że kosztowało nas to tyle ile kosztowało, ale cóż... czasu nie cofniemy. A wystarczyło podciąć...  🙄

zduśka, Jeśli o wózki chodzi, to weź se kochana pojedź do CH Targówek. W Smyku masz tor przeszkód do testowania wózków, a w Świecie Dziecka MEGA kompetentnych panów na dziale wózków, którzy doradzą, pokażą i zwrócą uwagę na takie parametry wózków, które mogą Cię interesować.
Wybierz, a potem kup używkę w internetach.  😎
My przetestowaliśmy wszystkie i wybraliśmy Musty Evo. Skończyło się na nowym, ze Świata Dziecka, bo trafiliśmy na 20% rabatu i sponsoring moich rodziców. (Z resztą jedyna nowa rzecz z wyposażenia Gabrysia). Kupiliśmy 2w1, czyli stelaż, gondolę i spacerówkę (i torbę) + adaptery do fotelika Maxi Cosi, a już sam fotelik z allegro.

Aż trochę teraz żałuję, że go już prawie wcale nie używamy, bo Gabryś woli tuptać na własnych nóżkach, lub się nosić w nosidle... bo jest fantastyczny pod każdym względem. 😀
Olesniczanka, Śliczny Ol!  😍

edit: czy da się czymś sprać plamy z linomagu?

odplamiacz lovela
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
04 marca 2014 07:12
Julie byłam w takiej duuuużej Pruszkowskiej dzieciowej hurtowni. Najeździłam się tyloma wózkami że szok  😁 ale poszłam na łatwiznę i zabieram od siostry stelaż bebe confort łącznie z fotelikiem. Zakupiłam tylko śliczną jeansową gondolę a później będę musiała dokupić spacerówkę  - ale już widzę problem, bo samych takowych nie sprzedają ( używki oczywiście ) i pewnie skończy się na zakupie kompletu.
Wózek jest fajny i lekki z dużymi kołami, ma regulowaną rączkę i żadnych tam bajerów więcej nie mam a i co najważniejsze nie wyglądam z nim jak nieco starsza siostra  😉

edit
Olesniczanka zapomniałam napisać, że super masz synka ! fajna pamiątka takie zdjęcia !
Juliee, Zet dziekujemy  :kwiatek:

Zet, dodatkowo "wielkei dzieki"za instrukcje dotyczace skracania linkow...dalam rade heh  :kwiatek:
Olesniczanka - co za przystojniak 😍
Olesniczanka - piękny Synuś🙂
Martik, Julie - ja zakładam takim razie małopolski oddział fanklubu Mutsy - powoli myślimy o rozstaniu z gondolką bo jaśnie Żorż zaczyna się nudzić na spacerach ale ogólnie wózek świetnie się prowadzi zarówno po nawierzchni błotnisto-śnieżno-trawiastej jak i po niezwykle "równych" chodnikach grodu Smoka🙂
Ja polecam wózek Nestor Quenne. Jeździłam nim zarówno po leśnych, polnych drogach (kiedyś władowałam się w przecinkę leśną z 10cm pokrywą śniegu), jak i miastowych chodnikach. Po maneżu nie dawał rady. Zalety - możliwość instalacji spacerówki zarówno przodem, jak i tyłem, skrętne kółka (oczywiście można zablokować), możliwość regulacji rączki i podnóżka w spacerówce (jak wjeżdżałam do małego marketu wystarczyło postawić rączkę pionowo lub dać całkowicie w dół, opuścić podnóżek i wózek robił się krótki i zawracający w miejscu. Wychodziłam z marketu, kółka blokowałam, dzieć zasypiał to opuszczałam oparcie i podnóżek robiłam poziomo i miałam niby-gondolę dla dużego dziecka 😉 Wózek ma resorowane, pompowane kółka z możliwością regulacji miękkości podwozia, odpinane dość łatwo prawie wszystko (jednak wypinanie gondoli i samo składanie wózka jest ciężkie), wjeżdżałam nim i zjeżdżałam sama po schodach na pierwsze piętro z Milanem w środku. Bardzo pozytywnie go wspominam, a wszystkie zalety poznałam dopiero niestety po długim czasie użytkowania, kiedy zachciało mi się porządnie przestudiować instrukcję 😉


Mazia - gratulacje!  :kwiatek:
ja miałam MUTSY
miał jedną wadę - mikro gondola…
jak się urodziło kabana 4500 kg to wyrósł mi do zimy (urodzony w lipcu)
ale kompletnie wózek "wow"
RaDag, Oleśniczanka prześliczne dzieci  😍
W xlanderze też jest teoretycznie nieduża gondola, ale ja się nie podejrzewam o wychodowanie dzieciaka większego niż 3 kg. Oboje jesteśmy drobni i niscy, oboje ważyliśmy malutko, nie wiem skąd miałby nasz potomny wziąć geny, które uczynią zeń wielkoludka 😉 Jak się zacznie kombinezonowanie to powoli się będzie przesiadać do spacerówki.
Dalej bezimienny syn mój od kilku dni nie daje o sobie zapomnieć. Ale to jest cudowne uczucie  😍
Jeśli wózek ma porządne pompowane koła i dobrą amortyzację to brak skrętności jest nawet atutem - kołka się nie blokują na przeszkodach (nie stają w poprzek, co może doprowadzić do szewskiej pasji) a wózek podbija się bez wysiłku naciskając lekko jedną ręką, koła nawet nie muszą się unieść, wystarczy lekki nacisk - sama byłam zdziwiona jak łatwo jeździło mi się emmlajungą, nawet w sklepie. My używamy nadal na dłuższe wyprawy, spacery terenowe, do sklepu (no bo cóż można załadować pod parasolkę 😉 ).

U nas żłobki państwowe są nieczynne jeden miesiąc z dwóch wakacyjnych, ale jest zapewniony dyżur innego żłobka wtedy. Oni chyba nie mogą tak po prostu sobie zamknąć, muszą zapewnić dzieciom opiekę. Oczywiście panie pielęgniarki będą naciskały na to żeby w tym czasie nie posyłać i będą patrzeć z wyrzutem 😀
Kazio chodził do państwowego żłobka niecały rok, ale przeniosłam go tak szybko jak mogłam do przedszkola, dla mnie była trochę przerażająca ta placówka 😀 😀

RaDag ale Emilka fajna 🙂

Oleśniczanka na pierwszym zdjęciu wygląda na 3-4 lata!

Zduśka Bebe Confort mieliśmy dla Kazia, są bardzo fajne na miejskie warunki i lekkie tereny, tylko delikatne dość. Chociaż w sumie może to być kwestia używania przez mojego M, który nawet emmaljungę doprowadził do kresu wytrzymałości (każde kółko żyje już swoim życiem).



Moja Oleńka znów chora  🙁


Olesniczanka przystojniak.

RaDag cuudna jest.

Pokemon ja bym nie pozwoliła właśnie ze względu na to co wygaduje zabrać dziecka. trzymaj się...
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
04 marca 2014 09:23
Wiem, że już mało czasu, ale może któraś śląska mama chętna?
http://rodzicemalucha.pl/warsztaty-i-konferencje/akademia-rodzicemalucha-pl-w-katowicach
Poza tym oni organizują też takie spotkania w innych miastach oraz jeszcze dla matek dzieci do 1 roku życia.
Oleśniczanka jaki przystojniak!!!


Jankowi zęby idą! wreszcie 🙂 już myślałam, że nie ma ich albo co  😉 😉 😉
Ja jeszcze dalej o tych wózkach zamarudzę, miał ktoś styczność z Roan Marita?  Znalazłam sporo pochlebnych opinii jako wózek terenowy. Widzę, że nie ma skrętnych kół ale to chyba i tak w terenie nie jest potrzebne?

edit: fotka

edit2: i jak to jest z tymi piankowymi kołami? nadają się czy nie?



mam roana marite i jestem zachwycona, o wiele lepiej się go prowadzi niż mojego poprzedniego Tako Jumper
brak skrętnych kół w ogóle mi nie przeszkadza, bo to że podnoszę lekko wózek, nawet nie zauważam, po prostu taka wyuczona czynność to jest jak samo prowadzenie wózka
Dodatkowo jest bardzo duża gondola, Michaś jeździć do 7 miesiąca dopóki nie usiadł sam.
Z Michasiem jak był malutki robiliśmy 10 km dziennie, po lesie, polnych drogach, chodniku - wszędzie super się sprawuje. 
Co do kosza na zakupy - jeszcze nigdy nam nic z niego nie wypadło, a nie raz mieliśmy załadowany na brzegi np jak szliśmy na grilla na działkę, to że jest niski to plus, bo bez problemu włożyłam do niego leżaczek bujaczek FP ten z wibracjami, plus jakieś napoje, jedzenie i szłam na grilla. Wózek był ciężki, ale dalej świetnie się prowadził

Wszyscy którzy prowadzili ten wózek, mówią jak świetnie się go prowadzi, a miałam 3 wózki.
Za to parasolka Julki z skrętnymi kołami, solidna, kupiona za dużą kasę to dla mnie koszmar. Używałam ją tylko nad morzem, bo u mnie w mieście wolałam Julkę brać na nogach i w razie czego ją ponieść na rękach!

Galop zdrówka dla Olusi!!

Mazia - gratulacje

Oleśniczanka - śliczne fotki

RaDag - jaka słodka Emilka
Dajecie mi wiarę, że podjęłam dobrą decyzję bo kupiłam właśnie roan maritę 🙂

Zastanawiam się teraz nad okryciem do wózka. Co w maju będzie odpowiednie? Inwestować w kołderkę czy wystarczy ciepły kocyk? Mam też fajny sztruksowo-bawełniany śpiworek i myślałam nad wykorzystaniem go jak będzie jeszcze wiosenna temperatura.
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
04 marca 2014 11:30
Mój z czerwca jest i ja ani razu nie użyłam kołderki do tej pory- albo koce i to nasze "dorosłe", albo prześcieradło (w upały).
Mazia, gratulacje!!!
Śliczna marita - ja mam granatowo białą.

Kocyk! Ja kupiłam kołderkę i dalej leży nie używana, dopiero później dam do łóżeczka, a tak na razie ciepły kocyk mamy.
Do spacerówki w silne mrozy używałam śpiworka.


Czarownica
- Jula chodzi do państwowego przedszkola i jesteśmy zadowoleni, koszt to jakieś 150-190zł miesięcznie! Fakt, jest dużo dzieci w grupie, bo 29, ale Jula zachwycona, chodzi chętnie, a w weekendy zdarza jej się płakać, bo ona chce do przedszkola 🙂

Galop - ja miałam świnkę morską, a czemu pytasz? Dziewczynki chcą zwierzątko? Polecam świnkę, przekochane zwierzątko, bardzo przyjacielskie, miłe. Nigdy nie zdarzyło mi się, by ugryzła albo coś, uwielbia się przytulać, być głaskana. Sama rozmyślam czy nie kupić świniaka i uczyć Julki odpowiedzialności.
Co prawda ma styczność ze zwierzakami w stajni, ale jednak zwierzę 24h to co innego.
Miałam też królika miniaturkę - kochany, ale nie polecam. O wiele bardziej śmierdzi, pogryzione kable w domu, miałam samca to znaczył teren. Kochany, ale jednak świniak lepszy 🙂
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
04 marca 2014 11:52
Po wizycie u gina... Mojpge wsiadac i wszystko sie pogoilo!🙂 😅

Teraz tylko zdac prawko i nie byc od innych zalezna w sprawie dojazdu do konia.
dziewczyny potrzebuje namiary na jakiegoś dobrego prawnika, który zajmuje się sprawami rodzinnymi z Warszawy możecie kogoś polecić ?
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
04 marca 2014 12:32
RaDag zapomniałam wcześniej napisać ! Śliczna dziewczyna !
gwash ja ten wózek miło wspominam i nawet łaziłam z nim do lasu na spacery i dawał radę. Wiadomo nie będę wchodzić w błoto po kolana ale na takie wyprawy jak moje miasto, zakupy czy stajnia da radę  😉 dzięki za opinię  :kwiatek:
Idrilla b. fajny komplecik !
sakura no to b. dobra wiadomość  🙂 nic tylko wsiadać ! A masz już termin egzaminu ? czy na razie idziesz na kurs ?

a ja jestem już po USG, kącik powiększa się o kolejnego chłopaka  😉 Na badaniu lekarz powiedziała, że wygląda na to, że wszystko ok, ale jeszcze powinnam iść na echo serca płodu pomiędzy 24 a 28 t.c. Mały się tak wiercił i ruszał, że nie mogła złapać bicia serca  😉
Olesniczanka, sliczny jest! i taki duży na tych fotach!
Ja nie miałąm kołderki do wozka, za to miałam w wozku na dnie skórę merynosa - przykrywałam zwykłym kocykiem, na to przykrycie gondoli
na tej skórze Lew też w dzień w gondoli nieraz spał, dla mnie to mega wynalazek
Oleśniczanka na pierwszym zdjęciu wygląda na 3-4 lata!

gwash,heh to prawda,musi biedak "nadrabiac", bo jest caly rok do tylu przeciez( ur 31.12.2012)..no i rocznikowo ma 2 lata( a tak naprawde skonczyl wlasnie 14mcy). Wyglada na starszego, to fakt, wazy 11 kg , ubranka nosi w rozmiarze80/86 wie taki standard, ale tak z postury i buzki to daja mu 2 latka..przy tym jest bardzo kontaktowy, gada non stop, smieje sie wiec jest lekki szok jak mowie ile ma naparwde.

Dziekuje wszystkim za mile slowa na temat mojego Syneczka :kwiatek: Naprawde nie spodziewalam sie ,ze to takie mile, jak uslyszy sie tyle pochwal od prawie nieznanych mi osob(  a jestem na forum "nowa"😉. Pamiatka bedzie wspaniala! Jak ktos ma ochote i jest z okolic Wroclawia, chetnie podam namiary na "nasza"Pania fotograf.

Gallop, zdrowka dl Olenki!

Kate Olkowi 1 zab wyszedl( a wlasicie dwie dolne jedynki) jak mial 10 mcy dopiero..teraz  w wieku 14 mcy ma 6zebow( dwa na dole i 4 na gorze) i czekamy..chyba cos wlasnie idzie..

Cierpienie, gwash  czyli jednka parasolka, parasolce nie rowna...wiem ze na maclarena to bym, pewnie nei narzekala, ale dajcie spokoj 3 spacerowka( jedn agigant, druga fajna, ale Olo sie buntuje) to juz  🙇  Jednak jest nam niebedna. Nie chce wydawac mnostwa pieniedzy, bo nie wiem co moj syn na to powie, max do 200 zl..Krorych mam unikac( jaki macie-to moze bedzie mi latwoiej szukac)a na jaka zwrocic uwage? Cy te parasolkowce to jeden szit?
zduśka no to rodzimy obie synów w ten sam dzień  😁 Mieliście jakieś preferencje co do płci ?
Irdilla daj znać jak się będzie sprawować 😉 Ja problem rozważań czy koła skrętne czy nie rozwiązałam wózkiem z blokowanymi skrętnymi-zobaczę jak mi wygodniej i tak będę jeździć.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
04 marca 2014 12:48
zduśka, no to powinszować! Chyba też zgodnie z "zamówieniem"?

Mój gin to nawet żartował: "ale na pewno się państwo cieszą? Większosć chce chłopca jako pierwszego" 😉
nika77, dziękuję dobra kobieto!

zduśka, gratki!. To zostaję jedyna z niewiadomą, haha.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się