PSY

abre   tulibudibu
03 marca 2014 21:35
Póki nikt Ci nie nagra może to się przyda?
i

Na youtube jest sporo, niestety krótkie.
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
03 marca 2014 22:24
dzięki. to wesele lepsze, więcej hałasu. Ale te wozy to jak u nas 20 lat temu karawany 🙂

szukam innych, ale znalazlam takie cos: szacunek dla gosci z lassa (tak mowi moj sasiad z gor: idzie do lassa, nie do lasu )
abre   tulibudibu
03 marca 2014 22:34
Ogólnie nagrania z powożenia lepsze... Jest na forum użytkowniczka, która jeździ w Krakowie dorożką. Może bezpośrednio do niej uderz? http://re-volta.pl/forum/index.php?action=profile;u=15970 Dawno nie pisała ale jest na nią namiar przez jej stronę www.
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
03 marca 2014 22:47
dzieki, napisałam 🙂 A jak nie to pójde na rynek i sie przejadę, a co, raz sie zyje  🤣
Mam spory problem. W piątek wysterylizowałam swoją półtoraroczną sukę jako ostatnią ze stada (mam 5 psów). Od wczoraj zaczęła wykazywać zachowania agresywne w stosunku do reszty psów. W tej chwili dostałam telefon od mamy, która jest w domu, że rzuciła się na dwie nasze mniejsze suki, z czego z jedną trzeba jechać do weterynarza. Dodam, że nigdy wcześniej takich sytuacji nie było, psy żyły ze sobą w zgodzie. Nie wiem sama co mam robić, w tej chwili mama odizolowała psy bo nie jest w stanie ogarnąć sytuacji. Wiem, że izolacja nie jest dobra, ale sama dotrę do domu za jakieś kilka godzin. Ktoś ma jakieś rady? 🙁
Martolina obserwowałaś jak wygląda rana po sterylizacji? Jak się to goi? Może odczuwa jakąś bolesność?
rana goi się idealnie, weterynarz jeśli o to chodzi mówi, że jest super
właśnie dostałam info, że odizolowana suka warczy również na mamę
Zdarza się, że suka po sterylizacji staje się agresywna bo spada poziom estrogenów więc jeśli powodem takiego zachowania nie jest ból to może być właśnie to :/
Właśnie o tym czytałam, także mam tego świadomość, natomiast czy zderzył się ktoś z was z taką sytuacją i jest w stanie doradzić co mogę zrobić? Jak działać?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 marca 2014 13:17
Zabieg sterylizacji nie powoduj agresji. Niski poziom estrogenów to jest powielany mit.
Ech znaleźli wczoraj tego wilczaka, ale padł wkrótce po znalezieniu  🤔
.
Został odnaleziony w krytycznym stanie, przewieziony do weta od razu, ale nie dało się go uratować
biedny  😕
Jak lepiej karmić 11 miesięcznego psa - 3 razy dziennie (7 rano, 14, 20) czy 2 razy dziennie (co 12 godzin)?
niski poziom estrogenu po sterylizacji nie może być mitem skoro to głównie jajniki go produkują będąc stymulowanymi przez hormon wydzielany przez przysadkę mózgową..
tylko kiedy produkują ten estrogen
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
05 marca 2014 20:10

niski poziom estrogenu po sterylizacji nie może być mitem skoro to głównie jajniki go produkują będąc stymulowanymi przez hormon wydzielany przez przysadkę mózgową.. ja bym powiedziała że to nie sam spadek estrogenu spowodował tą agresję tylko ogólne zawirowania hormonalne które powstały w organizmie po zabiegu


w jajnikach zachodzi synteza, estrogeny są wytwarzane z cholesterolu, a ich produkcję reguluje hormon folikulotropowy, który jest wytwarzany przez przysadkę mózgową
.
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
05 marca 2014 20:34
w tkance tłuszczowej i mózgu też zachodzi, według mnie to przez ból, suka musi swoje przejść, może psy są zbyt nachalne i ją to denerwuje po prostu, 5 dni po sterylizacji to za krótki czas, żeby zwalać na hormony itp.
powtórze niezauważone pytanie: nie gdzie, nie z czego, nie czym jest regulowene, tylko kiedy jajniki suki produkują estrogeny
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
05 marca 2014 21:16
Podczas cieczki.
margaryna, wg Twojej teorii, każda suka po sterylizacji powinna mieć gwałtowny spadek estrogenów, bo usuwa im się jajniki. Jajniki nie produkują estrogenów cały czas na tym samym poziomie. Wikipedia jest kiepskim źródłem informacji 😉
Żeby nie było gwałtownego spadku poziomu hormonów sterylizuje się w odpowiednim okresie cyklu suki 😉 Sterylizacja w trakcie cieczki jest dość ryzykowna ze względów technicznych zabiegu jak i późniejszych możliwych komplikacji.
Jak się dowiedziałam z wątku innego, to usunięcie jajników to już kastracja, a nie sterylizacja 😉
Owszem 😉 Poprawnie usunięcie jajników i macicy to kastracja.
Ale przyjęło się, że u samców jest kastracja, a u samic sterylizacja.
.
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnmute.gif[/img] Całkowita edycja posta
Też tak zawsze mówiłam, a czytałam inny wątek i dopiero się dowiedziałam jak jest 😀
bajaderka-zorro, mój wet również twierdzi, że na zmiany hormonalne jest zbyt wcześnie. Wróciłam wczoraj do domu, wobec mnie pies zachowuje się prawie normalnie. Może tylko się trochę mniej cieszy. Do tej pory była bardzo radosna, teraz już się tak nie ekscytuje z radości, tylko jest bardziej powściągliwa. Wobec mnie czy męża żadnej agresji nie wykazuje. Wobec naszego największego i nastarszego owczarka zachowuje się w porządku, czasem tylko warknie ale on sobei nic z tego nie robi, a ona nie odważy się go chwycić. Natomiast 3 maluchy mają przechlapane. I nie są nachalne. Ona na nie poluje wręcz. Leży, gdzieś po pokoju przechodzi inny pies, ona wodzi wzrokiem za nim i rusza....i chwyta. Czekamy, pilnujemy. Jeżeli po zdjęciu szwów i zagojeniu się rany to nie minie to pierwsze co zrobię to będzie telefon do behawiorystki, która mi już kilka razy pomogła.
Jak lepiej karmić 11 miesięcznego psa - 3 razy dziennie (7 rano, 14, 20) czy 2 razy dziennie (co 12 godzin)?


Ja bym karmiła dwa, to już prawie roczny psiur
Hiacynta, dziękuję za odpowiedź. Zobaczę jak jej ten system będzie pasował 🙂
Trojmiejscy voltowicze - mozecie polecic osobe/"szkole" zajmujaca sie szkoleniem psow ? Oprocz TeamOliwa bo oni maja zajecia w weekendy a kolezanka szuka w tygodniu. Najchetniej zajecia indywidualne a nie grupowe.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się