Ogłowia

armara mam ogłowie Premiere Orleans, moim zdaniem jakość skóry bardzo na plus, na pewno nie jest to papierowa mielonka. Nie sprawia też wrażenia jakby z dnia na dzień miało się rozlecieć 😉 lub na przykład popękać. Ogłowie mam od niedawna, konserwowane było raz, skóra jest dość twarda ale wszystkie podszycia: nachrapnika i na potylicy są mega mięciutkie. Ja polecam.
sei   . let's grow old together & die at the same time .
05 marca 2014 17:40
ZetkaEmka, do 200 zł z czystym sumieniem polecam Harry's Horse "Luxury", a jak potrzeba czegoś na zupełne tyranie, ale młode konie itp. to za 135 zł jest model "Bronze".
beatasis
:kwiatek:
asds   Life goes on...
05 marca 2014 21:32
Na pewno nie można zarzucić temu ogłowi żeby mało kryształki się błyszczały:



Co do rozmiaru to muszę powiedzieć ze jest dość duże. Paski od wędzidła mamy na przed ostatnie dziurki, nachrapnik kombinowany zaś zapięty na najmniejszy obwód i jest na styk uff. Ale tutaj akurat kwestia budowy głowy konia.

Skórka rzeczywiście fajna. Ja na razie nie smarowałam jeszcze.
Gdyby ktoś potrzebował zdjęć ogłowia Premiere Orleans to moge podesłać - pw
a co do jakości skóry i wykonania według mnie świetne,skórka fajna i miękka 😉
i u mnie rozmiar full dopasowany w połowie dziurek,na konia raczej z przeciętną głową
Czy jest duża różnica w jakości pomiędzy tymi ogłowiami:
Premiere Orleans
a
BR Kingston
Różnica w cenie jest niezła jak na moją kieszeń dlatego wolę się upewnić jak już przyjdzie mi kupować któreś z nich  😁
Dzisiaj przyszło moje pierwsze ogłowie od p. Marka, i powiem wam tak. NIGDY WIĘCEJ INNYCH. Jest po prostu bajkowe 😉
Co prawda naczółek chciałam inny, ale i tak docelowo będę zamawiać u Horse Art, więc póki co jest idealnie 😀
Zdjecia!

I mowilam, ze skory p.Marka nie da sie zastapic 🙂
Zdjęcia na pewno będą w weekend 😉 Dziś już za ciemno było na fotki i nic nie byłoby widać :P Ale skóra to jakiś obłęd po prostu 😉
xxagaxx zdjęcia poprosimy! bo ja chyba też za jakiś czas się na takowe skuiszę.
Polecany przez kilka osób wembley mnie szczerze mówiąc nie zachwyca, używany hm  niecałe 2 miesiące a już jedna szlufka się odpruła od paska policzkowego i skóra na nachrapniku się nieco wytarła. Wiadomo koniowi zdarzy się gdzieś szurnąć głową ale nie należy do koni wycierających się często itd.
xxagaxx, Twój pierwszy raz? 😀 foty!
deborah   koń by się uśmiał...
06 marca 2014 20:28
xxagaxx, długo czekalas ?
Magdzior, Burza, obiecują jutro komórkowe chociaż 😉
I tak to moje pierwsze ogłowie, do tej pory Pan Marek mi tylko poprawiał różne rzeczy 😉

deborah, mówiłam p. markowi ze mi się nie spieszy. pierwszego maila wysłałam 5 lutego. Ostateczne ustalenia były jakoś w połowie lutego. Ogłowie przyszło dzisiaj.
xxagaxx przez maila wszystko tłumaczyłaś i zamaawiałaś? Tak z ciakawości jak sie p Markowi podaje wymiary żeby jako tako to ogłowie wyszło, bo ja miałabym stresa, że coś źle pomierzę. Mierzy się głowe czy oglowie na wyregulowanych odpowiednio paskach?
Magdzior, ja mierzyłam na paskach zapiętych tak jak koń ma na głowie. P. Marek wszystko tłumaczy. Co prawda ja nie zamawiałam meksykana więc było łatwiej, ale też miałam stresa. Chciałam mu ogłowie inne wysłać na wzór 😉 Ale ostatecznie się udało.

Mierzysz np. paski policzkowe na zapiętym wędzidle, wraz z zagłówkiem. Podobnie długość nachrapnika. Potem obwód nachrapnika, szerokość. Odległość pomiędzy paskami na nachrapniku 😉

Moje ogłowie wyszło idealnie wymierzone 😀 W końcu mam paski pozapinane na środku, nie muszę dorabiać dziurek itp.
Aga już nie mogę się doczekać aż dorwę Twoje nowe cudo dziś w stajni 😀
Dava   kiss kiss bang bang
07 marca 2014 06:26
Ile kosztuje zwykły szwed u p. Marka bez wodzy i bez udziwnień?  😉 🙂
sei   . let's grow old together & die at the same time .
07 marca 2014 07:02
ktoś miał w użyciu na dłuższą metę ogłowie schocke model "manchester"? jakieś problemy? skóra zostawała miękka itp.?

wczoraj miałam okazję pomacać i dokładnie obejrzeć ogłowie BR "Windsor". muszę powiedzieć, że skóra i wykonanie to jakiś obłęd. prawdziwa rewelacja  🙇
Jak obiecałam, zdjęcia ogłowia, choć komórkowe:



naczółek, który miał wyglądać inaczej, ale ostatecznie nie jest źle:


Miły dodatek od p. Marka, moje inicjały 😉


I ogłowie na modelu:
xxagaxx obłęd w ciapki! Pan Marek to jednak magik!!!
Sama wymyśliłaś opcję z inicjałami? Jest dodatkowo płatna?
Jak tylko będę potrzebować kolejnego ogłowia, zgłoszę się do niego  😍
Precelek, Ja tych inicjałów nawet nie zauważyłam :P Dopiero w stajni tak patrzę, co tam jest pod tym paskiem, i wtedy zobaczyłam 😉
Dostałam gratis, jako niespodziankę 😉
xxagaxx, MUSZĘ mieć taką potylicę! skąd ją wytrzasnęłaś?
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
08 marca 2014 02:15
Burza, przecież wyżej jest napisane, że to była taka niespodzianka od Pana Marka.
Dava   kiss kiss bang bang
08 marca 2014 04:24
Xxxagaxxx -> absolutnie piekne!
Dokladnie poluje na identyczne tylko nachrapnik lekko inny. Nie wiedzialam, ze p. Marek wykonuje taka potylice, a to jest moja zdecydowanie ulubiona (no moze bez tego paska od podgardla, ktore przechodzi, myslicie, ze da sie zamowic bez?)  😍
xxagaxx inicjały  😍 potylica  💘 ale naczółek nie do końca mi się podoba  🙁
Dava, to jest pasek od wędzidła, czyli policzkowy. W tym ogłowiu mam regulację tylko z jednej strony.

Dramka, no zgadzam sie, ale jak pisałam docelowo będzie inny naczółek.
gdzie kupię w miaro tanio długie wodze? mogą być parciane ale dobrej jakości.

nasze nowiutkie DM były używane dosłownie 15 minut. po czym ja spadłam, a konik je zerwał.  🤣
malinowaa, kształt potylicy? wróc się i przeczytaj- niespodzianka to inicjały.

xxagaxx, na czym wzorowane?
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
08 marca 2014 22:26
Burza, przepraszam, zrozumiałam, że o te inicjały chodzi.  😵


Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
08 marca 2014 22:49
Dziewczyny, możecie mnie zlinczować, wyśmiać, ale mnie osobiście to ogłowie w ogóle się nie podoba 😉
Bez urazy xxagaxx :kwiatek:
Dla mnie jest po prostu bardzo zwykle, a osobiście nie chciałabym mieć swoich inicjałów na ogłowiu 😉 Bo jakby trzeba je było w przyszłości sprzedać to będzie problem.

BTW: co się stało z galerią ogłowii? Nie mogę znaleźć 👀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się