Dopasowanie siodła

Oj tak! Ja też szukam szerszego i NIC nie ma🙂 🤔
A ja szukam wąskiego i też nic nie ma...
Magdzior, to siodło odpada - ma za wąski kanał.
A ja szukam wąskiego i też nic nie ma...


to następnym razem zrobimy tak, ja będę ci szukać wąskiego a ty mi szerokiego 😀
Ja też szperam po internetach za szerokim, tak konkretnie szerokim i póki co zostaje wintec wide. No i również widzę same wąskie siodła 😉 tak to już jest, że to szukanie takie upierdliwe i zawsze jest to czego nie chcemy.
Wstawiłam kilka stron temu zdjecia mojego konia, któremu popreg z siodłem zjeżdżał do przodu. Zaopatrzylam sie zgodnie ze wskazówkami w inny popreg, anatomiczny (na środku jest szeroki) wstawiam zdjecie po jeździe. Czy teraz siodlo leży w lepszej pozycji? Czy to jednak nie jest kwestia popregu.. Bede bardzo wdzieczna za opinie, bo sama nie jestem pewna 🙁niedawno uświadomiona) :kwiatek:
Będziemy wszyscy pewni jak zdjęcie będzie prostopadle w stosunku do konia.
Rozstaw łęku 29 w kifferze jakiemu łękowi odpowiada w daw-magu? Wyszukiwarka nie gryzie i niby M, ale wiadomo jak to jest więc pytam tych co kiffera posiadają 🙂
Rozstaw łęku 29 w kifferze jakiemu łękowi odpowiada w daw-magu? Wyszukiwarka nie gryzie i niby M, ale wiadomo jak to jest więc pytam tych co kiffera posiadają 🙂

Zadzwoń sobie do sklepu konik. Oni mają maszynę do zwężania / poszerzania Kiefferów i powinni Ci odpowiedzieć dokładnie 🙂
Co to za maszynka - z ciekawości??
Jak się maszynką siodła poszerza?  🤔
A ja mam pytanie do poszerzających/dopychających "wysyłkowo" u pana Anderesza. W jaki sposób szacujecie o ile poszerzyć/dopchać? Jest jakaś miarka/sposób mierzenia?
Oferta pana Ryszarda jest fajna tylko zastanawiam się na ile takie wysyłkowe dopychanie bez obejrzenia siodła na koniu przez osobę poprawiającą siodło ma sens?
[quote author=_Gaga link=topic=95.msg2032666#msg2032666 date=1394180787]
Co to za maszynka - z ciekawości??
Jak się maszynką siodła poszerza?  🤔
[/quote]
Gaga nie wiem, dzwoniłam tam z pytaniem jaki jest standardowy łęk Kieffera i pan mi powiedział, że jaki zechcę, bo on ma maszynę i jaki powiem, taki mi w siodle zrobi  😜
Olq A zapytalas o to Pana Andersza?😉 robi sie krzywik z drutu i odciska profil grzbietu, potem przerysowuje na papier i powstaje szablon. wg tego szablonu poszerza sie/zweza siodlo.
Jeśli chodzi o zmianęrozmiaru łęku, to każdorazowo robię "odcisk" konia w miejscu leżenia łeku przedniego, prenoszę na tekturę i wysyłam razem z siodłem
Poduszki dopycham tak, aby siodło leżało dobrze na koniach z grzbietem równoległym do podłoża - mam na szczęście to szczęście, ze zwierzaki zbudowane prawidłowo  😉 Ale to też można pomierzyć , przenieść na karton i wysłać 🙂

o faith mnie wyprzedziła  😡

tereska raczej Kieffer zrobi Ci łęk jaki chcesz, nie sklep jeździecki...

Gaga, a jednak sklep. Pan powiedział, że zmieniają rozstaw łęku na miejscu. Jeszcze pytałam o koszt i ile trwa poszerzenie jak koń się rozbuduje i wyraźnie powiedział, że to też robią sami.
Gaga_ wlasnie na biezaco jestem, siedze w domu i czekam na paczke z poszerzonym siodlem od Pana Andersza 😀 Cos ja mam szczescie do szerokogrzbietnych chyba...😉
Też miałam wysyłać do Andersza (dopchanie poduszek) ale jak czytałaś chwolowo Kaziu jest "na tapecie" finansowej  🙁 badania w Berlinie kosztuują  🙁
Gaga_ no czytalam, kciuki zaciskam za Kazmirza! moja zaczela sie dziwnie zachowywac na jazdach, to jest oaza spokoju a nagle skupienie prysnelo, a potem zobaczylam ze okolice ponizej klebu maja dziwnie zmierzwiona siersc, z lekka przystrzyzona -.- no i plasnelam sie w czolo, bo przeciez widzialam podobne efekty juz... potwierdzilo sie jak wsiadlam na oklep i kon miodzik.
Ja jednak tamto siodło odesłałąm bo za szerokie na folbluta było, wobec tego zmiana planów i będę zamawiała w pleszewie. Więc dla skonsultowania jeszcze chcę się poradzić czy poniższy rozstaw łęku jest dobry, siodło będę zamawiała inne ale mam możliwość dopasowania łęku wiec tylko o to mi chodzi.

Na zdjęciach daw mag GP, łęk S.

i tak są z podkładką, ale ubijającą się więc myślę, że z grubszym żelem będzie podobnie.

Magdzior, wydaje mi się delikatnie za wąski łęk. Patrz, żeby ramiona łęku były dokładnie równoległe do ciała konia, przy czym odrobinę za szeroki podratujesz podkładką, a zbyt wąskiego nie podratujesz.
z tym, że to jest już z podkładką (głupio bo nie zrobiłam zdjęć bez), więc bez niej powinno być lepiej czy i tak za wąski?

Chyba jedyne siodło jakie mamy w siodlarni daw maga z łękiem M to rajdówka, ale zerknę dzisiaj z ciekawośći.
Wiesz, trudno zrobić zdjęcie dokładnie od przodu 🙂, z podkładką czy bez - więc zdjęcie pod kątem zawsze myli. Przyjrzyj się na żywca: czy linia poprowadzona po kłodzie konia przetnie się (gdzieś) z linią ramienia łęku? A linia ze szczytu łęku do punktu podparcia konia? Na goło.
A nie jest tak, że twój koń jest dosyć szeroki - tylko kłąb wystaje? Bo wtedy łęku DM możesz zwyczajnie nie móc dobrać 🙁 Musiałabyś szukać łęku profilowanego lub wyciętego.
też nad tym myślałam, ale sama już nie wiem... skomplikowne to wszystko 🤔wirek:

Kłąb ma owszem dość wystające ale jak tak teraz myślę to nie, nie jest poniżej kłębu jakiś szczególnie szeroki tak myślę. Dzisiaj jeszcze poprzymierzam to co znajdę w siodlarni.

A grzbiet taki ale chyba niewiele widać:
Nie, źle nie jest. To nie jest wydatny, sterczący kłąb. Może ta S-ka obleci, tylko na cienkim czapraku? Sama celowałabym w M-kę + ew. podkładki. Bo "łatwiej kijek pocienkować niż go potem pogrubasić" 🙂
Na ile palców szeroka powinna być przestrzeń między siodłem a czaprakiem, ale nie tuż przy kłębie, tylko bardziej "wgłąb" siodła?
Z dociągniętym popręgiem, jeźdźcem na grzbiecie, po jeździe.
Napisze tu, bo w ogłoszeniach zainteresowani by mogli przeoczyć, a to ścisłe związane z tematem wątku 🙂 Za 2 tyg będzie w okolicach Warszawy Pan pasowacz z Sommera, reguluje łęki (oczywiście nie wszystkie) wymienia wypełnienie w poduchach i na dopasowaniu sie generalnie zna. Zbieramy chętnych, im wiecej tym taniej. Prestige robi na 100% 🙂
Prosiłabym o ocene tego siodła.
Wszystkie zdjecia z zapietym popregem ( na gołym koniu oraz z czaprakiem i podkladka podnoszaca tył)
gunia92, mi wygląda na siodło skręcone - jak śruba. Przyjrzyj się dokładnie symetrii siodła. Poduchy z tyłu wyglądają na uklepane, ale to małe piwo.
halo To stare siodlo swoje juz przezylo.Dostalam je od znajomej zeby poprostu miec w czym jezdzic az nie znajde odpowiedniego dla mojej klaczy, a walcze z dopasowaniem siodla juz kupe czasu  😵 Lezy lepiej od nowo zakupionego Winteca 500 i starego Daw-Maga GP.Klacz wkoncu nie bryka ,rozluznia sie i lepiej sie rusza ewidentnie pokazujac ze pasuje jej to siodlo. To jedyne siodlo ktore nie leci na szyje podczas jazdy i zostaje na swoim miejscu przez caly czas. Ale pytam tu ,madrzejszych odemnie jak siodlo lezy i czy nie zrobie krzywdy plecom konia tym siodlem?  I moze jeszcze zapytam w jakie waszym zdaniem siodlo(firma,marka) powinnam celowac rozmiar łęku znam ale juz zgupialam w zwiazku z panelami(ksztaltem)  😲
gunia92, jeździsz w tym siodle? Nawet gdybyś wrażenia z siodła miała ok - obejrzyj je dokładnie pod kątem symetrii - połóż na kartonie z kątami prostymi, ustaw karton prostopadle przy ścianie - przy nim siodło i obejrzyj ze wszystkich stron. Jeśli siodło jest krzywe to (nie od razu, ale dość szybko) skrzywi nie tylko twój dosiad ale i konia.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się