Siodło skokowe

Klami: dzięki; łądnie wyglądało 😉
Czy te Kentaury Titan II są gdzieś testowe?  👀
Spytam może jeszcze tutaj. Mam siodło Prestige Joy Jumper i jeździ mi się w nim super, ale koń przypakował dosyć solidnie i zupełnie przestało leżeć - cały tył siodła wisi nad koniem. Łęk jest już poszerzony, obstawiam, że więcej się nie da. Znacie może kogoś z Warszawy, kto by spróbował takie siodło dopasować? Może to kwestia odpowiedniego dopchania paneli? Teraz ratuję się podkładką pod tył, no ale wolałabym jednak żeby leżało lepiej.
Dzionka, w Prestigach są panele nie z wełny tylko z czegoś tam, nie da się ich dopchać. Chyba że akurat Joy jamper ma wyjątkowo inne. Jeśli tak to nie powinnaś mieć problemów, rymarz ci to dopcha tyle ile potrzebujesz.
xxagaxx, obawiam się, że ma te "nie wypychalne" panele właśnie i nie wiem co ja wtedy zrobię... Dostałam namiary na PW, spróbuję mimo wszystko.
Dzionka, daj znać, bo jestem ciekawa 😉
Czy te Kentaury Titan II są gdzieś testowe?  👀

Są 😉 Poszedł pw.
A ja miałam okazję jeździć ostatnio również w kentaurze ale olumpic i jedak titan zdecydowanie wygrywa 😍 
Tzn. olympic byłby całkiem sympatyczny gdyby nie ogromna jak dla mnie różnica w długości tybinek nie wiem czy to kwestia rozmiaru bo titan był 17,5 a olympic 17. O ile w titanie moje długie nogi fajnie się układały i nawet przy krótszych puśliskach nie wychodziły przed siodło to już w olympicu mam problem, żeby w jakikolwiek sposób dobrać puśliska i nie mieć kolana poza tybinką🙂 Na krótszych wychodzi przed, a na dłuższych jest poniżej. No i pewnie też przez to, że źle mi się ta noga układa przeszkadza mi klocek z tyłu, ale ogólnie wykonanie i siodła i pozostałego osprzętu kentaura pierwsza klasa, uwielbiam ich popręgi 😍
Magdzior, ja też dziś po jeździe testowej w titanie i powiem, było zacnie 😉 Co prawda tybinki za małe, ale można zamówić przedłużane. Siedzisko ciut dla mnie za głębokie, ale też można zamówić płytsze. Skakało mi się fajnie, mimo praktycznie standardowego rozmiaru leżało fajnie na koniu.

Czeka mnie jeszcze testowanie Stubbenów w weekend i pod koniec tygodnia Equipy. Tyle tego, że boję się ze nic nie wybiorę :P
Magdzior, moje Pessoa jest już mocno wiekowe. Skóra nadal wygląda dobrze, nie przeciera się. Szwy tybinki lekko się przecierają ale to każdy rymarz naprawi.
Siodło raczej płaskie, nie trzymające. Klocki minimalne.

kupiłam jako używkę jakieś 5 lat temu i nadal bardzo je lubię. Ma nieststy lateksowe poduchy i nie można go dopchać. Chciałam zmienić na inne ale żadne w moim przedziale cenowym mi nie odpowiadało więc poważnie rozważam wymiane wypełnienia..



Mam Devoucoux tez z lateksowym wypelnieniem i x-horse oswiecil mnie, ze mozna je dopchac, odezwij sie do nich 😉
Magdzior Titan też 17, tylko one mają inne długości tybinek 😉 Jednak się cieszę, że jestem karłem 😀
Angeel, ale jak to? (nie że podważam twoje zdanie czy coś)  Jak wysłałam na zmianę rozstawu łęku mojego Prestiga do Equishopu to mi pani powiedziała, przy okazji, ze no niestety ale z poduchami to nie da się, bo lateks. I to samo powiedziało HBC.
equi.drem o a byłam przekonana, że 17,5 no to jednak w titanie były ok, a olympic ma króciutkie🙂
Może latex typu sandwich, wtedy da się wypchać.
Rozstaw łęku 29 w kifferze jakiemu łękowi odpowiada w daw-magu? Wyszukiwarka nie gryzie i niby M, ale wiadomo jak to jest więc pytam tych co kiffera posiadają 🙂
Wtorkowa   w każdym temacie zadasz to samo pytanie??  😤
Mam 3 Kieffery i żadnego DawMaga... zatem nie mam pojęcia jak przekłada się jedna rozmiarówka na drugą...
Jezeli nie mozesz pomoc to po co piszesz? Zeby troche pokrzyczec na inne osoby?
Z gory dziekuje za wszystkie inne odpowiedzi DOTYCZACE mojego pytania 🙂
Piszę bo mogę i na nikogo nie krzyczę  🤔wirek:
Nie rozumiem zadawania tego samego pytania w kilku wątkach, szczególnie że szukasz informacji o dopasowaniu siodła, nie o konkretnym siodle skokowym
Skoro DM ma rozmiary: S (27cm), M (29cm), L(31cm), XL (33cm) , a Kieffer na stronie wyraźnie ma napisane, że rozstaw dopasowują indywidualnie do zamówienia, to te 29 cm w Kiefferze będzie tożsame z Mką w Daw Magu...
cataleya   Plajta - i'm lovin'it !
07 marca 2014 11:57
Hej!
Mam pytanko🙂
Co sądzicie o siodle Stubben Island NT?
Kupiłam sobie, ale jakoś nie jestem przekonana..

A po co ci siodlo islandzkie?
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
07 marca 2014 13:02
I czemu to pytanie w wątku o skokówkach?
cataleya   Plajta - i'm lovin'it !
07 marca 2014 16:22
bo wersja NT to jest skokówka..
Noooo...nie? to ciagle jest siodlo islandzkie tylko z nieco krotsza tybinka niz standard?
http://www.stuebben.com/start.php?lg=gbgb&id=306&top=2&top2=9&ukat=315
cataleya   Plajta - i'm lovin'it !
07 marca 2014 19:45
pytam, bo na stronie której zamawiałam była informacja, że

„NT”              siodła skokowe : pół-głębokie siedzisko , nowy ulepszony łęk z krótkim przednim łękiem („orten”) ; kwadratowy tylny łęk;
No, ale sa tez ujezdzeniowe NT i islandzkie NT.
Nie sadze zeby istnialo cos takiego jak ujezdzeniowa skokowka i islandzka skokowka.
polecam strone stubbena.
xxagaxx - tez dowiedzialam sie od HBC, ze sie nie da. Ale zapytalam w x-horsie. Dostalam odp w stylu "pewne technologie nie wszedzie sa dostepne", ale ze mozna i oni cos takiego robia.
Potrzebuję waszej rady. Muszę jutro podjąć decyzję czy biorę Stubbena (roxane) czy Equipa (Synergy) i nie wiem co mam zrobić.
W obu siodłach jeździ mi się naprawdę fajnie, każde ma jakieś minusy i plusy. Ktoś z was użytkuje/próbował Stubbeny i Equipy i może mi coś doradzić??

HELP!
xxagaxx  ja bym wzięła stubbena 🙂 trwalszy się wydaje 🙂 chociaż equipe jak dla mnie wygodniejszy 🙂 
Ja raczej nie lubię Stubbenów - wiele z tych, na których jeździłam były strasznie twarde. Ale to taka moja prywatna opinia 😉
xxagaxx 
Ja mam Stubbena Roxsane (dodatkowo z Biomexem) i nie powiedziałabym że jest twarde. Sądzę że ta legendarna twardość Stubbenów dotyczy głównie starszych modeli. Co do Roxanki to na początku uwielbiałam ją i to było siodło na którym poczułam jak to jest jak siodło pomaga siedzieć w skoku, a nie utrudnia (to na czym jeździłam wcześniej wołało o pomstę do nieba  :zemdlal🙂. Teraz jak już trochę przystopowałam z "karierą" skokową to troszkę przeszkadza mi w moim siodle to trochę za duże klocki z przodu.
Sądzę że wraz ze wzrostem świadomości jeździeckiej, zaczęło przykuwać to moją uwagę tzn. stworzył mi się obraz siodła idealnego w którym, między innymi, miałabym kolano bliżej konia 🙂
Z trwałością super 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się