M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Litleem  u Ciebie co to za panele?

Podobają Wam się te http://www.e-budujemy.pl/?p=80521&sf=ceneo
Scottie, gdybym chciała w wiejskim stylu musiałabym wydać o jedno zero większą kwotę. Może kiedyś wymienimy. Na razie jakoś specjalnie kabina się nie gryzie z resztą kiedy zamkniemy drzwi do niej.
Kabina ma wentylator, a szczelna musi być, bo inaczej funkcja sauny by nie działała.
litleem dziękuję za zdjęcie  :kwiatek: muszę zobaczyć czy u mnie by coś takiego zdało egzamin, wydaje mi się, że mam tam jeszcze mniej miejsca, może dzisiaj uda mi się zrobić zdjęcie 🙂
Galop, nie pamiętam, w lipcu były kładzione. Szukałam ich 2 miesiące, znalazłam w końcu w castoramie. V-fuga. Wyglądają bardzo naturalnie, serio. Znajomi często się mylą i myślą, że to prawdziwe drewno  😂
Wrocławianki, która ma namiary na niedrogie, solidne
kuchnie na wymiar?

Yegua, zamawiałam kuchnię w firmie http://szafetex.pl/ (akurat u pana Rafała). Cena była trochę bardziej konkurencyjna niż w innych firmach, ale bez ogromnych różnic, przy czym ja oczywiście negocjowałam  😀 Możesz powołać się na mnie (wyślij mi priv jak chcesz namiary), bo ja też byłam "z polecenia", to może ma to jakieś znaczenie. Kuchnia wykonana dokładnie wg zamówienia, wszystko ustalone po długich dyskusjach, żeby każdy element  dopracować. Np. uchwyty nie podobały mi się z ich oferty żadne, więc zgodzili się zamówić na allegro dokładnie takie jak podlinkowałam (jakiejś mało znanej firmy) i jeszcze dostałam kilka w gratisie, gdyby były potrzebne w przyszłości. Co do solidności, bo kuchnia ma niecały rok, więc za wcześnie by oceniać. Robią i nowoczesne ( u mojego brata całą w błyszczącym lakierze wykonali) jak i tradycyjne.
Agita,  dziękuję. Odezwe się na priv.
Mam już meble w sypialni i część szafek w kuchni  💃 Prawie można mieszkać 😉
Dziewczyny, która ma jakoś fajnie zagospodarowany balkon/taras?
Dajcie fotki :kwiatek: Potrzebuje inspiracji 😉
Ja mam zamiar wyłożyć sobie mały taras deskami kompozytowymi i postawić na nim donice z iglakami.
Natomiast w przyszłym tygodniu przyjeżdża do mnie gościu z firmy projektującej ogrody, będzie mi mierzył ogródek pod trawę z rolki i jakieś 9m2 tarasu również z deski 🙂
Do tego kupi się jakiś namiocik (gazebo to się zwie?), meble a'la rattan i będzie wypas, poranna herbata na słoneczku 🙂
My też chcemy wyłożyć balkon deskami, mieliśmy tak w starym mieszkaniu i było fajnie. I iglaki też chcę ale myślę jeszcze nad czymś fajnym...i pomysłu brak.
Bo chciałam w jednym końcu balkonu zrobić taką jakby dużą donicę i tam posadzić krzaki ale okazuje się że to nie wyjdzie bo będzie za mało ziemi (jakieś 20 cm). Więc chce coś innego ekstra🙂
mam fotki, niestety słabiutkie


i super szafka, która ratuje moją małą kuchnie 🙂

ash   Sukces jest koloru blond....
13 marca 2014 08:45
dziewczynka, mam takie samo cargo - Le Mans. Trzymam tam wszystkie gary! Jest świetna!!!!
abre   tulibudibu
13 marca 2014 11:31
ash, wiesz może czy jest opcja kupienia takiego cargo i zamontowania sobie w już gotowej szafce?
ash   Sukces jest koloru blond....
13 marca 2014 11:42
abre, jeśli szafka ma odpowiedni wymiar to tak.
http://www.peka.pl/pl/product/23/le-mans-ii
abre   tulibudibu
13 marca 2014 11:56
ash, dzięki 🙂  To ja mam już wybrany prezent na gwiazdkę 😉 I jeszcze koło sobie dobrałam 😀
Hm, a jakie jest clou użyteczności tej szafki? Chodzi o to, ze ci wyjeżdża i nie musisz tam w kącie grzebać? Bo miejsca na garnki to wiecej nie robi?
No, a ja chyba wreszcie będę robić górną zabudowę kuchni! Hell yes.
Chodzi tylko o łatwy dostęp do szafek narożnych. Wyciąganie czegokolwiek z takiej szafki jeśli się nie ma tego systemu jest mocno uciążliwe.

edit: mamy tapetę w salonie

Bardzo fajnie się zapowiada mieszkanko 🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
14 marca 2014 07:48
dziewczynka, super! czekam na relację po zamieszkaniu 🙂
dziewczynka fajnie! Założę się, że na żywo wygląda jeszcze lepiej bo gubi się powtarzalność wzoru. Tydzień temu też wytapetowaliśmy jedną ścianę w salonie i jestem naprawdę zadowolona bo bardzo ociepliło to całe pomieszczenie.

Zrobiłam też zdjęcie końca panieli pod drzwiami balkonowymi. Wydaje mi się, że nawet gdybyśmy znaleźli kogoś do przycięcia normalnej listwy to i tak za mało tam miejsca. Na razie wcisnęliśmy tam tę małą listewkę, którą wcześniej pokazywałam ale szału nie ma.
abre   tulibudibu
14 marca 2014 08:20
Grafi, może kup tzw. ćwierćwałek i pomaluj go na odpowiedni kolor.
dziewczynka, ash, szczerze mówiąc zainspirowałyście mnie do założenia takiego cargo 😉 akurat dzisiaj mi przyszło do wyciągania sagana z kąta - zrezygnowałam i wyciągnęłam garnek, bo był bliżej. A ile takie coś kosztuje? Z resztą, zapytam się pani projektantki, która wpada do mnie next week z magikiem od kuchni robić pomiary.
ash   Sukces jest koloru blond....
14 marca 2014 08:26
Hiacynta, polecam bardzo bardzo. Tam w kącie trzymam parowar, gary i większe michy. Nie muszę się schylać i grzebać tylko wyjeżdża mi szafeczka 🙂 Coś ok 1000zł z tego co pamiętam
Hiacynta tak myślę o tych deskach co chcesz na balkon wyłożyć...one nie będą się na słońcu nagrzewać? To przecież plastik chyba jakiś jest?
My chcemy położyć zwykłe deski tarasowe, bo właśnie fajne w nich jest to że nie nagrzewają się od słońca a jak chłodniej to też nie są zimne.
Kurcze, fajne te cargo rózniste... Ja strasznie teraz żałuję, że nie zrobiłam sobie, zwłaszcza w szafach odzieżowych- szkoda mi było kasy wtedy, wprowadzaliśmy się tuż przed urodzeniem Róźki, wydatków było kupę jak to przy wykańczaniu i poskąpiłam wtedy. A teraz szlag mnie trafia, kombinuję z jakimiś koszyczkami, pojemnikami a i tak co trochę wkrada się chaos zwłaszcza w drobne elementy typu skarpetki czy bielizna. W kuchni w narożnej też nurkuję co mnie irytuje strasznie- jeśli będziemy kiedyś zmieniać meble to już zaszaleję z cargo.
abre czy masz na myśli coś takiego http://www.leroymerlin.pl/drzwi-wewnetrzne-i-schody/drzwi-oscieznice/opaski-cwiercwalki/cwiercwalek-wykonczeniowy,p46548,l162.html ?
Gdybym wzięła taki biały to nawet nie musiałabym malować chyba. To się może udać, dziękuję. 😉  :kwiatek:
abre   tulibudibu
14 marca 2014 08:48
Grafi, właśnie coś takiego 🙂

mac, zastanów się, czy nie możesz sobie czegoś dołożyć. Ja mam zamiar dokupić do jednej istniejącej szafy. A marzy mi się miejsce właśnie na parowar, mikser itp. - teraz rzadko ich używam, bo jak mam się przekopać przez szafę to jestem chora. Za dużo w niej drobiazgów typu blender, wyciskarka i muszę pół szafy opróżnić nim wygarnę coś z jej czeluści.
Grafi fajne ta tapeta. Ja wcześniej nie chciałam słyszeć o tapetach, źle mi się kojarzyły. Na tej ścianie miała być biała cegła ale moja mama zaczęła mi pokazywać wnętrza z tapetami i przepadłam.
ash   Sukces jest koloru blond....
14 marca 2014 09:20
dziewczynka, ja zrobiłam tapetę w sypialni. Mój mąż tez nie chciał słyszeć o tapetach, ale jak zobaczył tą co wybrałam to się zachwycił i powiedział, że nie miał pojęcia jak to może fajnie wyglądać.
A my po mieszkaniu w nowym mieszkaniu rok, zebraliśmy się w sobie do kolejnej fazy tworzenia 😉

Zabudowujemy do końca sufit, żeby odciąć antresole i stworzyć większą przestrzeń na górze. Szukam ciekawych pomysłów na podwieszany sufit, macie coś fajnego?

A druga sprawa, jak dla mnie najważniejsza, jest najtrudniejsza  😵
Całe mieszkanie jest pomalowane na biało. Chcemy położyć jakąś tapetę, może odciąż jakimś kolorem część? Ewentualnie jakieś kamyczki? Kompletnie nie mam zmysłu tworzenia i projektowania, a wszystko co widzę w sklepach jest kiczowate.
Pokażecie swoje ściany?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się