wypieki i słodkości domowej roboty

Żartuje, ja mam skurczony żołądek , więc za dużo nie wcisnę  🤣
rosek0, ciasta marchewkowego ja wcisnę kosmiczne ilości. Podobnie jak murzynka oraz drożdżowego. Dlatego od roku ponad ciasta nie zrobiłam żadnego 🙁
No ja tak mogę z Tiramisu  😍 Tortem czekoladowym , kawowym...
Szczerze, to ciasta marchewkowego jakoś nigdy nie miałam okazji zjeść ... 😡
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
08 marca 2014 10:04
Bedzie bedzie na jutro,  a tymczasem spadam na rower 😉
rosek0, tort kawowy!!!! Zabiję...
Koło mnie w cukierni są takie ciastka "kapelusze" na kokosance z kremem kawowym i czekoladą. No mistrzostwo świata. Na wielkanoc sobie kupię cały kilogram (trochę drogie , bo 39.99 ) i będę w niebie  💃
Właśnie zabieram się za ciasto marchewkowe (narobiłyście ochoty :emoty327🙂 i jogurtowe z kruszonką 🙂 Mam nadzieję, że w przypadku tego drugiego nie wyjdzie zakalec.
ja tym orzechowo-budyniowym się zachwyciłam! prze-mega pyszności!!

dla mnie te masy budyniowe są pyszne, ale tylko w dniu pieczenia -  jak ciasto zostaje jeszcze na 2-3 dzień to te gluty budyniowe sa obleśne, w gardle mi rośnie i już sie wyleczyłam z mas budniowych... za to roladę tiramisu popełniłam, ale znow mi pęka biszkopt przy zwijaniu... 🙁 jak go piec żeby nie pękał..? fajny puszysty wyszedł, wyrośnięty, zawijam jeszcze gorący i pęka... może niepotrzebnie go odwracam do góry nogami (zgodnie z przepisem co prawda) i zawijam wtedy od złej strony... 🤔
a mi drugiego dnia jeszcze bardziej ten budyn smakował 😉
carmina ja robię tak: pieke na papierze do pieczenia,  chwytam za jego brzegi i z pomocą drugiej osoby obracam do góry nogami na ręcznik,  gdzieś czytałam że można go posypać cukrem ale ja tak nie robię.  Potem delikatnie odrywam papier od biszkoptu i zawijam.  Gdy cały ostygnie rozwijam, kładę krem i zawijam. Czasem pęka mi delikatnie gdzieś tam na końcu ale tego praktycznie nie widać

A z czym robicie rolady? Kiedyś zrobiłam wz ake był strasznie tłusty krem...

mery smakowicie wygląda.  Podrzucisz przepis?  😉
Ja zrobiłam marchewkowe i stwierdziłam że nie mam pojęcia czym ja się kiedyś zachwycałam...
Ale może być to kwestią tego że od pewnego czasu nie mam chęci na słodkie. Za to za obrzydliwe chipsy bym się dała pokroić.
carmina, a próbowałaś do masy biszkoptowej dodać odrobinę miodu?
u mnie dzisiaj siostra zrobiła ciasto marchewkowe z białą czekoladą!
mery uwielbiam to ciasto! tylko ,że ja jeszcze przekładam powidłem śliwkowym przed nałożeniem budyniu.  Jest wtedy jeszcze lepsze  😍
carmina ja robię tak: pieke na papierze do pieczenia,  chwytam za jego brzegi i z pomocą drugiej osoby obracam do góry nogami na ręcznik,  gdzieś czytałam że można go posypać cukrem ale ja tak nie robię.  Potem delikatnie odrywam papier od biszkoptu i zawijam. 


dokładnie tak robię i drugi raz z rzędu pękł...

carmina, a próbowałaś do masy biszkoptowej dodać odrobinę miodu?


nie próbowałam, dzięki za tip  🙂 spróbuję następnym razem z miodem, może będzie bardziej elastyczne...
ash   Sukces jest koloru blond....
09 marca 2014 16:38
mam ciasto francuskie w lodówce, więc chyba zrobię palmirki 🙂
Misskiedis, najważniejsze to konsystencja lukru i baaaardzo drobny cukier puder 🙂

W wątku zrobiło się tak marchewkowo, że sama postanowiłam coś upiec. U mnie ostatnio zawitały marchewkowe muffinki z przepisu:
http://www.kwestiasmaku.com/desery/muffiny_cupcakes/ciasteczka_marchewkowe/przepis.html

Przepis wydaje się być z serii tych, które zawsze wychodzą ale w przepisie podana jest za duża ilość sody. Dało się ją wyczuć. Ciekawe czy można z niej całkowicie zrezygnować i zamienić na dodatkową łyżeczkę proszku do pieczenia?  🤔
Monny   bez odbioru .
09 marca 2014 22:28
Zelmutek, skąd masz takie foremki w koniki? 😀
Kupiłam kiedyś w sklepie z rzeczami z gospodarstwem domowym 🙂 Trzeba szukać bo w takich sklepach często trafiają się foremkowe perełki 🙂
Potwór powstawał od 22:15 do 2:50 z przerwą na pojechanie do tesco po pianki z których zrobiona jest masa (ok 00:30) i ze sprzątaniem.
Piekny!

Macie jakiś przepis na łatwą masę cukrowa? Lukier plastyczny? Taki by dało się ulepic figurki i oblozyc tort :kwiatek:
Chess super, też chciałam takiego zrobić ostatnio 😉

escada ja ostatnio lepiłam z tej [url=http://www.uwielbiamgotowac.com/2012/06/masa-cukrowa.html#.UyQ3Aj95OM4]http://www.uwielbiamgotowac.com/2012/06/masa-cukrowa.html#.UyQ3Aj95OM4[/url] i co prawda nie miałam czasu i zrobiłam wszystko za szybko ale i tak wyszła 😉 Glukozę w proszku kupisz w aptece
Dzięki  :kwiatek: znalazłam jeszcze wersję masło woda mąka i cukier puder nieco łatwiejsza do zrobienia i chyba zaryzykuję 😉
noo może wyjdzie chociaż czytałam że pominięcie glukozy zmniejsza zdecydowanie plastyczność masy i słabo się z niej lepi ale jak uważasz :kwiatek:
daj znać czy wyszło
Dzięki. Mi wizualnie nie do końca się podoba jednak o 3 w nocy było mi już wszystko jedno. Niestety dopiero po dłuższym czasie nauczyłam się rozmawiać z masą piankową, wcześniej było ciężko. Właśnie jedziemy na imprezę gdzie zostanie skonsumowany 🙂
Kastorkowa   Szałas na hałas
15 marca 2014 17:56
Dziewczyny, macie jakieś fajne, sprawdzone przepisy na szarlotkę? Tak mnie jakoś naszło dzisiaj i jutro mam zamiar tworzyć.
Kastorkowa, ja robię ciasto jak w tym przepisie, ale zamiast śliwek daję jabłka i jest przepyszne  🙂
Po dzisiejszym wieczorze stwierdzam, że masa piankowa to gra nie warta świeczki. Ciężko się nią operuje, ciężko kroi (jak spróbowaliśmy suchym norze to smokowi zmasakrowało łeb i szyję), ciężko je (bo się przykleja i ciągnie jak diabli). Tyle dobrego, że jest smaczna 😉
W wątku zrobiło się tak marchewkowo, że sama postanowiłam coś upiec. U mnie ostatnio zawitały marchewkowe muffinki z przepisu:
http://www.kwestiasmaku.com/desery/muffiny_cupcakes/ciasteczka_marchewkowe/przepis.html

Zrobiłam je wczoraj, są mistrzowskie! Sodę moim zdaniem można zastąpić proszkiem, ja dałam nieco mniej niż w przepisie, wszystko wyszło i nie było jej czuć. Babki są pyszne!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się