Kącik muzyków ;)

sznurka, kurczę, zawsze fascynowało mnie, jak z siebie wydobyc te folklorowe dźwięki. Czy to trzeba do tego robic specjalne cwiczenia, czy sama z siebie już umiałaś tak śpiewac?

Dziewczyny, widziałyście to? 😀

#t=45
ikarina, bardzo ładnie się dziecko wczuwa 😀 Będzie muzyk 🙂
Libeerte zrobienie dobrego coveru to dopiero jest sztuka  😉

Dodofon widzisz, ja zawsze znajdę miliard rzeczy, które mogę zrobić żeby się wymigać od grania. Dlatego dla mnie pasjonaci to motywacja do pracy  :kwiatek:
zafascynowała mnie muzyka Preisnera z podwójnego życia Weroniki. Niesamowita, porusza najczulsze struny, mam wrażenie, że te kompozycje siedziały we mnie od zawsze... Flet czy inny intrument, śpiew, w każdym wykonaniu hipnotyzuje równie mocno. Magia.

Co powiecie o tym tak ze strony muzycznej?
Do mnie tekst jakoś średnio przemawia, ale muzycznie miazga 😉
Libeerte-pod względem instrumentów czy śpiewu?
Jedno i drugie bardzo mi się podoba 😉

edit: Chociaż myślę, że najbardziej to się popisał dźwiękowiec 😁
giartka taka sobie, 3 chwyty na krzyż, solówka też raczej prosta, problemem jedynie może byc tempo, ew. tremolo
3 chywty na krzyż to teraz większość piosenek ma 🙁 Mi jednak solówka bardzo się podoba, tak samo jak głos Chylińskiej 😉

edit: Kogo z polskich artystów, takich obecnie grających/śpiewających, cenicie sobie najbardziej?
Z wokalistów to niezmiennie od lat ci sami - Grzegorz  Kupczyk i janusz Radek 😉
Lib - ja z sucharów: Bajor i Majewska - za głos, nie pseudo głos, ale głos przez duże G.
Z młodych? Paradoxalnie Basia Stępniak i Sylwia Grzeszczak (chociaż ta druga to kompletnie nie moja bajka)
Faceci - beznadzieja - wg mnie nie ma nic ciekawego, ew. koleś z myslovitz,
Dodofon, No coś Ty, nie słyszysz tego potencjału w głosie Kwiatkowskiego? 😁 Swoją drogą, to nie mam pojęcia jak on się wypromował...

Edit: ktoś spotkał się z Czaqu? Ja uwielbiam ich koncerty, nagrania w studio nie mają porównania jak dla mnie 😉 link do dezeer i na youtube inna piosenka klik
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
09 marca 2014 20:47
Z obecnych- Janusz Panasewicz, Beata Kozidrak, też koleś z Myslovitz i... to chyba wszystko.
Z nieobecnych- kocham, po prostu kocham Ryśka Riedla. Jego piosenki zawsze do mnie trafiają, mogę ich słuchać godzinami i nigdy mi się nie nudzą.
Ogólnie kocham raczej te starsze zespoły(na wykonawców jako jednostki raczej nie zwracam uwagi)- Lady Pank, Perfekt, Anna Jantar. Piosenki niby proste, ale jednak mające konkretne przesłania, mające duszę. W dzisiejszej muzyce nie mogę tego znaleźć- dla mnie to jest muzyka do słuchania podczas jazdy do pracy, na imprezie czy pikniku- ale nie muzyka, którą po prostu włączasz, leżysz i słuchasz, naprawdę słuchasz.
Uwielbiam też pod względem tekstowym niektóre piosenki- "mogłaś być już na dnie, a nie byłaś- nigdy nie dowiesz się co straciłaś" 😁

A ja póki co nie śpiewam, tylko skupiam się na ćwiczeniach. Znalazłam taki program na youtube, nauczyciel zaakceptował i kazał trenować-

Więc codziennie jak czas pozwala ćwiczę sobie po 10-30 minut, za kilka dni nagram próbki i wyślę do kontroli, czy robię dobrze i zobaczymy co dalej 😉 No i kupuję sobie mikrofon do karaoke 😀 Na razie taki powinien wystarczyć, potem zobaczymy co dalej 😉
Chciałabym jeszcze zrobić coś takiego, że mam słuchawki na głowie, słyszę siebie jak śpiewam i mogę na bieżąco korygować- ale nie wiem jak to zrobić w warunkach domowych i czy tak się da 🙁
Znacie jeszcze jakieś ćwiczenia na poprawę pracy przepony? Ile ogólnie zajęło wam/może zająć opanowanie jej?
CzarownicaSa, o tekstach obecnych nie ma co mówić 😁 Chociaż Czaqu (pisałam wyżej) z tekstami bardzo mi się podoba 😉 Czekamy na efekty Twojej pracy 😀
Kto to jest Kwiatkowski??
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
09 marca 2014 20:58
Ja żadnych takich fajnych, treściwych czy choćby nawet zwyczajnie zabawnych tekstów nie widzę. No głowię się, głowię i nic mi do głowy nie przychodzi. Nie umiem podać nawet jednej fajnej tekstowo piosenki z "naszych" czasów. Chyba, że Myslovitz się do nich zalicza? Wtedy by się znalazły.
Dodofon - Polski Justin Bieber, który jest na początkach listy ilości płyt sprzedanych przez empik. Nie wiem czy chcesz to słyszeć, ale link

Czarownica - wczoraj byłam na koncercie Atrakcyjnego Kazimierza, odczucia co do tekstów pisanych przez Rafała Bryndala jak najbardziej pozytywne 🙂 Ale na youtube ciężko znaleźć coś w przyzwoitej jakości  🤔
desire   Druhu nieoceniony...
09 marca 2014 21:02
Kiedyś śpiewałam, dużo.  Nauczycielka z śpiewu (szkolna) wyglądała jak Willas, potem miałam taką jakąś.. o tą! ->
ale jakoś nie pałałam do niej szczególną sympatią, więc ograniczyłam się tylko do lekcji muzyki w czasie, a nie po zajęciach. Potem znów z 'panią Willas'  😍 miałam przyjemność coś porobić. Mam nawet 'zaliczony' hymn Polski przed TV regionalną 😁 i jakimiś radiami  (całkiem niedawno, bo w 2011) podczas grubej imprezy..  Teraz śpiewam głównie w samochodzie albo przed komputerem.  😵  Wręcz kocham 'tego z Myslovitz', a raczej ich/jego piosenki - bardzo mi spasowały, więc czasem kalecze.  😡  Wszyscy z rodziny i przyjaciele namawiają mnie na udział w jakimś programie, ale straszna panikara ze mnie, prawie zemdlałam jak hymn miałam śpiewać, a co dopiero przed jakimś np. Wojewódzkim sie pokazać.  😂  może kiedyś..?
Ja znam kilku artystów osobiście, lub prawie osobiście, których cenię i uważam za bardzo dobrych muzyków, ale nie są to osoby publicznie znane 🙂.
Z tych komercyjnych cenię wielu, ale dzielę ich na kilka kategorii. Niektórych szanuję za świetny warsztat, choć repertuarowo są absolutnie "nie moi" i raczej ich nie słucham np. Górniak, Kukulska, Kozidrak, niektórych z sentymentu,  za trafiające do mnie teksty, lub rockową duszę jak np. Nosowska, Kazik, Grabarz, Myszkowski, Adam Nowak, ale w tych przypadka z kolei muzyczna (wokalna) strona raczej nie zachwyca😉. Jedną z nielicznych (obecnie tworzących) osób, którym udaje się często połączyć wszystko co w muzyce mnie interesuje jest Renata Przemyk.
aquamaryna, chwal się nieznanymi 😀 Lubię takich 😀
Hmm no proszę takie przykłady.  Ludzie młodzi, tworzący różne rodzaje muzyki, pochodzący z różnych stron kraju. Z tymi akurat miałam okazję sobie  śpiewać i grać, chociaż nie na scenie 😉
- koleżanka z Krakowa
- koleżka ze studiów (wokalista), Olsztyn
- kolega z Wrocławia
https://www.facebook.com/photo.php?v=717805148238949 sąsiad bębniarz
i sąsiadka skrzypaczka

Jak widać muzyka skrajnie różna, ale ludzie na prawdę wartościowi 🙂
Ja jeśli chodzi o głos, to zdecydowanie Chylińska i Bartosiewicz. Z mężczyzn zdecydowanie moim numerem 1 jest Czesław Niemen, a zaraz po nim Zbigniew Wodecki.
Uwielbiam również możliwości Majki Jeżowskiej - słyszałam ją parę razy wykonującą repertuar nie-dziecięcy i powiem szczerze, że szczena mi opadła. Zresztą, jak pięknie wykonała "Laleczkę z saskiej porcelany" 😉

I jeszcze tak wracając do Dody - wygląda na to, że kobita zaczyna myślec - oglądajcie i trzymajcie szczeny:


A ten Kwiatkowski to strasznie brzydki chłopak :/
Po cichu się dopisze.
Jeżeli chodzi o problemy z pracą przepony - polecam śpiewanie na leżąco, wtedy nasza przepona automatycznie pracuje.

Z polskich wokalistów to czekam co Marcelina dalej pokaże. Poza tym mam sentyment do Ryśka, jak i CzarownicaSa, pamiętam jak uparcie na początku chciałam śpiewać dżem, ale stwierdziłam, że jest to zwyczajnie za dobre. Nie umiałam dorównać Ryśkowi. Tak to jednak zagraniczni (no... czasem jeszcze Farna, ma wielki głos jak na tak młodą dziewczynę)
Lubię bardzo jeszcze kilka polskich zespołów i muzyków, np. Michała Jelonka. Polski rap również jest na coraz lepszym poziomie(coraz częściej jeżdżą w trasy po świecie). No i pojawiają się młodzi producenci godni uwagi, którzy zaczynają odnosić sukcesy, np. Marcin Pawłowski
Posłucham zaraz wszystkiego 🙂

Alabamka, a mi się jeszcze przypomniało, chociaż trochę nie dokładnie. Też robiłam jakieś ćwiczenie, że kładłam się, kładłam na brzuchu książkę i obserwowałam jak się rusza. Jaaakoś tak 😉
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
10 marca 2014 21:21
Alabamka jemu się chyba nie da dorównać... inna sprawa, że on "na trzeźwo" śpiewać nie potrafił. Teść był na jego koncercie, rozmawiał z nim, mówił że niesamowita postać i niesamowity człowiek.
Niemen... nie wiem, jakoś do mnie nie trafia do końca. Choć zakochałam się w "Dziwnym świecie" w wykonaniu Klaudii Kulawik. Nie wiem, chyba jestem trzaśnięta w kaparę, ale tak samo jak przy Dżemie tak przy jej wykonaniu nie umiem płaczu powstrzymać 🤔wirek:

Ikarina miałam to samo napisać, ale się powstrzymałam 🤣 Dla mnie on jest po prostu... paskudny. Nawet nie brzydki, ale zwyczajnie odpychający... a głosem niestety nie nadrabia  🤔
A ja polecam wokalistke z zupelnie innej polki- Aga Zaryan. I lofff...


Ja w ogole lubie jazzujaco-soulowe klimaty. Funkowe tez i tym sie kieruje wybierajac, co mi leci w glosniku. Nie lubie polskiego mainstream'u. Doceniam wielu artystow, nie wszystkich slucham, ale szanuje za tworczosc. Troche osob tez znam przez mojego ex piano teacher. Btw. moj brat stawia pierwsze kroki w zawodzie naglosnieniowca/realizatora dzwieku komponujac troche. I zyje z tego miedzy innymi 🙂


Musze sie Wam pochwalic, ze bylam wczoraj na takim musicalu, ze mi kapcie spadly (pozytywnie). Caly dzien chodze i spiewam jeden motyw. Tutaj w wykonie brodwayowskim:
Aktorzy tak dzwigneli temat, ze az mam ciarki na sama mysl. Zdecydowanie chce jeszcze raz!
jesssssu… bedę grała przed publicznoscią…
dziad o gitary mnie zglosił z szelmowskim uśmiechem: "a nie mówiłem Pani??"
no nie mówił
wybrałam utwór Auntumn Leaves - nagrał mi akompaniament i teraz ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć…
👀 👀 👀
Dodofon, będziesz miała jakieś nagrania ? 😀
Rety, przeczytałam: Kącik Murzynów  😎
Cześc, jestem Ikarina i dołączyłam do klubu, bo jestem anonimowym Murzynem 🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się