Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
12 marca 2014 14:30
Niestety nie mam robaków, kilkukrotnie miałam robione badanie i niestety nic. 🙁 😉Taka moja "uroda" 😉 Ba nawet widziałam coś takiego u kiku innych osób.

Robaki, lewatywa coraz ciekawiej 😁
Dzisiaj kończymy 4 miesiące i na tą okazję pojawił się pierwszy ząbek  😅
WOW Tristia jak wcześnie 🙂
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
12 marca 2014 16:31
Wpadam tylko na chwilkę pokazać, jak moje dziecko woła kotka:
Tristia, gratulacje, ale ten czas leci, dopiero rodziłaś 😉
a ja dostałam wezwanie na komisję ZUSowską... w 9 miesiącu ciąży  ❗ powariowali..? myślą, że udaję i naciągam zwolnienie czy co..?
A ja wpadam się pochwalić, że mój synek był dziś przy porodzie krowy 😉 Strasznie był zdziwiony, zaciekawiony i zachwycony cielątkiem. Byczek się urodził.
Tristia, Ooo to szybko! 😀 Gabrysiowy pierwszy wylazł chyba jak miał 9 miesięcy. Gratulacje. :kwiatek:

A ja zapodam dwa zdjęcia z dziś.

Mały człowiek i morze:



I bieg z szyszką do wręczenia mamie:



Jestem ogólnie radosną osobą i wiele w życiu widziałam, ale nie wiedziałam, że można się AŻ TAK cieszyć z szyszek. 😁
Tyle się można nauczyć od dziecka...  💘
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
12 marca 2014 20:09
a ja dostałam wezwanie na komisję ZUSowską... w 9 miesiącu ciąży  ❗ powariowali..? myślą, że udaję i naciągam zwolnienie czy co..?

Niee... muszą sobie uzasadnić przerost zatrudnienia, cos robić trzeba. Wszytskich trwale kalekich i wszelakich oszustów już w tym kwartale wezwali, teraz wzięli się za.ciężarne...
Julie zarąbiste zdjęcia!

Trzymajcie kciuki za mego Jaśka. Gorączkuje od poniedziałku i bardzo źle się czuje. Próbuje zacieszać, ale zazwyczaj krótko się udaje. Biedulinek. Byłam u lekarza, osłuchal go i najprawdopodobniej od zębów to wszystko.  🙄
carmina, aż jestem ciekawa jak to będzie wyglądać.... 😉 no chore
Julie, piękne zdjęcia, pierwsze strasznie klimatyczne, a na drugim Gabryś powala  😁
Julie super fotki! A morze cudne, dawno nie byłam. Chyba ze 2 lata temu 😉

edit: dziewczyny jakie buty na wiosnę kupić dla Filipa? Co roku kupowałam takie półbuty za kostkę ale chodził w nich miesiąc jak robiło się ciepło i wskakiwał w trampki. Może jakieś adidaski? Tylko jakiej firmy?
Swoją drogą noga mu rośnie szybko, buty które kupiłam mu na jesień jakoś w październiku są już o rozmiar za małe.
Muffinka ja właśnie kupiłam w deichmannie dwie pary butów dla Piotrka- jedne to trampeczki zamszowe za kostkę elefanten, a drugie to upiorne adidaski z bajki "samoloty", łatwe do zakładania do przedszkola. widziałam też w reserved boskie trampki za 39 zł. hmm ja może nie będę głośno się wypowiadać na temat rozmiaru stopy Piotrka... w każdym razie stopa rośnie mu w podobnym tempie- kapcie przedszkolne kupione we wrześniu wymieniliśmy mu na większe w zeszłym miesiącu. one były już BARDZO ciasne.
Mi Kazio też skoczył do góry. Jak tylko słońce wyszło, to nagle wszystkie spodnie się skróciły,  jakby woda w piwnicy była 😀 Kupiłam mu kurtkę rozmiar 134, no dobra jest trochę za duża, ale 128 była za mała. A buty - nosi rozmiar 33. I on wcale nie jest najwyższy w przedszkolu, nie wiem skąd te dzieci takie duże teraz 🙂

Nelka to samo - buty 23, wzrostu z 90.

Julie ale czad to drugie zdjęcie, jaka radość 🙂

Kate ale co mu dokładnie jest? Od zębów aż tak źle się czuje?


Muffinka a nie ma jakiejś akcji w Lidlu? Ja tam często kupowałam takie przejściowe buty na wiosnę/jesień, nie są złe, a taniocha.
my_karen   Connemara SeaHorse
13 marca 2014 08:30
Julie, zwykle w milczeniu podziwiam fotki revoltowych dzieciaczków, ale teraz muszę napisać, że Gabudyń wymiata 💘 Fota z szyszunią świetna hehe 🙂 a z morzem mam podobną, więc troche sentymentalnie podeszłam 😉 Darek był w wieku Gabrysia wtedy i od tamtej pory mam ją na tapecie ustawioną. Zazdroszczę Ci tego morza, ale bym się wybrała...


RaDag, gdzie w dolnośląskim byliscie? Dawaj znać na drugi raz! I trzymam kciuki za dzisiaj!

AleksandraAlicja, Wojtuś wymata 👍 Jakbym mojego czorta widziała 😀

A u nas kiepskawo, ciężki okres ogólnie i do tego doszły choróbska, ja jestem chora pierwszy raz od jakichś 3-4 lat, ledwo na oczy patrzę, a Darek - angina i początki zapalenia płuc. W przedszkolu panuje ospa, więc modlę się, żeby i to nie doszło. Mam doła jak stad do Ameryki, drugi tydzień siedzimy w domu i pozawalałam kilka ważnych spraw, a jak na złość akurat teraz mąż wyjechał w delegację i wróci dopiero za tydzień. Ehhhh... 🙁
Chyba teraz nie ma akcji w Lidlu🙂
Elefanteny lubię bardzo, ma teraz zimówki takie. A trampeczki uwielbiam z H&M, choć łatwe w zakładaniu to one nie są. Ale mają piękne kolory, są tanie i wygodne i można mieć 3 pary na zmianę🙂
Dziękuję za słowa zachwytu nad synkiem mym. Miło mi. 😀
my_karen, Faktycznie trochę podobne te zdjęcia. 😉

My mamy problem z butami. Gabikowi gira urosła i dotychczasowe butki w rozmiarze 21 zaraz będą za ciasne. Sąsiadka dała mi kilka większych par do przymiarki i ew. pożyczenia, ale WSZYSTKIE są za ciasne w podbiciu. A miałabym kilka par za darmo do użytku... 😵
Nie ma ktoś na zbyciu butków w rozmiarze 22/23 dla dziecka z bardzo wysokim podbiciem...? Czyli po prostu ogólnie dość szerokie, rozpinane, lub rozsznurowywane prawie do palców?
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
13 marca 2014 08:51
Tristia najlepszego !!! ale ten czas leci ..
AleksandraAlicja ale się uśmiałam ! ale jaki kotek grzeczny i przybiegł ! to jest kotka ?? ( bo chyba tricolorca co ? )
carmina no co Ty !! ale to uzasadnili jakoś wezwanie ?? ja jestem tym wszystkim przerażona ... czemu Oni tak kontrolują kobiety w ciąży ...  🤔wirek:
a tak Państwo namawia na rodzenie dzieci ......
shagyaaa hehe od najmłodszych lat łapie doświadczenie  😉
Julie druga fota mnie rozwaliła !! ale extra !!
_kate kciuki są !
Blue_angel a jak tam u Ciebie ?? coś nowego się pojawiło ?? czy nadal cisza przed burzą ?
my_karen trzymam kciuki za szybki powrót do zdrowia i humoru !!! Wiosna idzie  😉 więc będzie już tylko lepiej !

dziewczyny a ja się znowu zapytam .. czy któraś z Was robiła to dodatkowe badanie echa serca płodu ? plissss o jakieś info  :kwiatek:
bo ja szperam w necie i zastanawiam się gdzie najlepiej się udać...
julie piękne zdjęcia  😍 a radość z szyszką po prostu cudna!!

a ja znów mam do myślenia  🤦 po pierwsze Miki mi się chyba uczulił... poliki, broda i zgięcia łokci czerwone i szorstkie, po nocy zbladło. Obstawiam fetę bo to jedyne nowe co zjadłam w ostatnich dniach.
Do tego jest problem z przybieraniem na wadze... bardzo mało zaczął przybierać 🙁  a wygląda na to że nawet spadł na wadze. Nie wiem co może być przyczyną bo je normalnie, długo i aktywnie ciągnie pierś.
Julie, my_karen, śliczne zdjęcia!!!!

Dziewczyny z innej beczki czy na Cavaliade za bilet dla dziecka też trzeba wywalić tyle kasy? nigdzie nie mogę znaleźć informacji...
Julie - bombowe zdjęcia 😍
Tristia - gratulacje z okazji pierwszego zęba - u nas idą jedynki górne więc mamy małego Pana Marudę okresowo ale dajemy radę - _kate - kciuki za Pana Ząbkującego!
zduśka,  :kwiatek: u Nas dalej spokój, małej jest po prostu za dobrze. Najgorsze, że klocek cały czas rośnie 😉 jeszcze trochę poczekam i biorę się za mycie okien  😁
Gwash no innego powodu nie widzę. Ma gorączkę, która skacze do 39, daje mu leki, więc rzadko osiąga 39, ale w nocy niestety zdarza się. Nie ma ani kataru, ani kaszlu, biegunki no nic. Lekarz go osłuchał i też płucka czyste, uszy czyste. Może trzydniówka?

Zduśka, Bazylka dzięki!!!

Trista i jak z tym wędzidełkiem? sprawdzaliście?

Coś jest lepiej, niedużo, ale jest. Temperatura trochę spadła i bawi się póki co. Niestety jest mocno płaczliwy i drażliwy. Ale głaszczę i chucham.  😉
_kate, zdrówka, Jasiek ostatnio też miał wysoką gorączke, niestety zaraz zaczęły się wymioty i biegunka...jemu przeszło teraz cierpie ja z mężem.
majek   zwykle sobie żartuję
13 marca 2014 13:28
muszę dostarczyc do szkoły listę polskich brzydkich wyrazów, żeby brytyjskie nauczycielki wiedziały, kiedy polskie dzieciaki się źle wyrażają. Czy gdzieś ktoś widział taą listę w necie np?
Jest taki jeden, co `sprowadza` resztę polskich dzieci na zlą drogę ..

Ostatnio na urodzinah córki koleżanki była taka sytuacja:
`dziewczynki co wy tu rysujecie?
- a gow*a i c*pki!
kkk, Blue_Angel, Julie, bazylka, Zduśka- Dzięki za ząbkowe gratulacje  :kwiatek: Sama się zdziwiłam, że to już- na razie dolna prawa jedynka.
Już wiem skąd to marudzenie, bo zwalałam na to że głodny i na skok rozwojowy, chociaż sok pewnie też mamy akurat.
Zaopatrzyłam się żel znieczulający na dziąsełka, może trochę ulży małemu. Gryzaki chłodzą się w lodówce, ale on nieporadnie je chwyta i denerwuje się tylko, że nie wchodzi do buzi.

Kate_- Pediatra powiedziała, że ciągłe wiszenie na cycu itd. są pewnie objawem ząbkowania no i chyba miała rację, bo wczoraj pojawiła biała perełka.
Nic o wędzidełku nie mówiła ale ja tez nie drążyłam tematu. Mały przez 6 tygodni przytył 600g czyli 100g na tydzień- to chyba średnio? Lekarka powiedziała że dobrze przybiera i ogólnie patrzyła na mnie jak na przewrażliwiona matkę 😉
    Dzwoniłam też do poradni laktacyjnej, do której nr podawała Julie i pani Magda też mnie uspakajała, że nie zanika mi pokarm tylko to taki okres w życiu niemowlaka- intensywny wzrost itd.

Ale jaja, do dzisiaj jeździłam z zablokowanymi na prosto przednimi kołami w wózku- jakoś nie wpadłam na to. Jak czytałam Wasze wypowiedzi że x-lander fajnie się prowadzi, to byłam w szoku, teraz już wiem dlaczego  😂 Koleżanka dzisiaj mnie uświadomiła. Tak to mogę kręcić kółka w miejscu  😀

Julie, my_karen- Cudowne zdjęcia znad morza  🙂
Julie- Też mamy wysokie podbicie (chociaż to pewnie jeszcze się może zmienić ale może przynajmniej po mamie płaskostopia nie odziedziczył), wczoraj mierzyliśmy z 8 par bucików i dwie się nadały.
Jedne fajne trampki ale rozmiar na styk to długo nie ponosi- większych nie było a drugie niezbyt urodziwe adidaski ale wzięłam już co było bo zaraz z kombinezonu wyskoczymy i butów brak  😉
Tristia z bucikami dla takich maluchów jest problem tego typu że nie trzymają prosto stopy (tak jak dorosły) tylko tak jakby na palcach, dlatego buciki źle wchodzą i jest wrażenie wysokiego podbicia. My już mamy kolejną parę butów bo pierwszych mimo że na długość są dobre to nie mogę ich włożyć Mikołajowi.
[quote author=my_karen link=topic=74.msg2038033#msg2038033 date=1394699415]
RaDag, gdzie w dolnośląskim byliscie? Dawaj znać na drugi raz! I trzymam kciuki za dzisiaj!
[/quote]

Ja w Kłodzku, jak zwykle 😉 Mam tak kudłate dzieciaki i ich wł- przyjaciół w tym chrzestną Em.

Dzięki wielkie :kwiatek:
My już po pierwszej rozprawie, a raczej ja- bo JeszczeMąż nie raczył się stawić... Mimo, że mu jeszcze dla pewności maila wysyłałam. Ehhh
zduśka, ja robilam echo serca na Agatowej ale prywatnie. Nie wiem czy robia tam na NFZ.
In.   tęczowy kucyk <3
13 marca 2014 17:20
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się