literatura końska

lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
14 marca 2014 10:02
Godnym polecenia jest "Nowoczesny trening konia" Lesleya Bayley' a ? Ktoś ma w posiadaniu?  👀


Mam. Duzo z niej nowego nie wyciągnełam, ma dużo zdjęć co cenie. W sumie mogę ją polecić 😉

Mam jeszcze pytanie, pojawiło się już w pdf "Kottas o ujeżdżeniu"?
Sio   nowe wcielenie marchewki
14 marca 2014 11:19
Nancy mam książkę "Koń zdrowy jak..." Bożeny Urbaniak-Czajki i wg. nie jest przystępnie napisana, podzielona na układy no i dużo w niej zdjęć i obrazków.
No i przypominam się z książką. "Trening uzupełniający i odnowa biologiczna jeźdźca" Mrozowiaka, ma ktoś
Posiada ktoś e-booka "podstawowe szkoleni młodego konia" I.klimke ? Pilnie poszukuję...

Czy może ktoś wie, gdzie można kupić książkę Jane Savoie "Od półparady do zebrania" (cz. II "Wszechstronnego szkolenia koni"😉?  :kwiatek:
Podpinam sie pod pytanie Smalca. Jestem zainteresowana również pdf 😉
Smalec i Julka, te książki są ostatnio ciężkie do dostania ale pamiętam że były swojego czasu dostępne w Empiku, tj jeśli nie było ich na półce to można było zamówić, albo na allegro. Niestety, albo stety dla kogoś kto włada dobrze angielkskim, dostępna jest obecnie na allegro wersja ta: http://allegro.pl/jane-savoie-s-dressage-101-jane-savoie-i4085140831.html  : tu masz 2 w 1. Pozostają jeszcze re-voltowe ogłoszenia, tam czasem ktoś sprzedaje uzywane książki a zawsze możecie dać ogłoszenie pt: Kupie książkę Jane Savoie "Od półparady do zebrania". Powodzenia.
Poszukuję w doc lub pdf
Nos do przodu – Gerd Heuschmann, wyd. Akademia Jeździecka
Młody jeździec – Lucinda Green, wyd. Galaktyka
Poradnik młodego jeźdźca – Isabelle von Neumann-Cosel, wyd. Galaktyka
Szukam czegoś obyczajowego z końmi w tle w stylu Heartlandu lub Niosącej Radość, Broszki, poleci ktoś coś  :kwiatek:
jasmine ja bardzo lubię "Elena - wygrać z losem" ma też dalsze części ale chyba jeszcze nie w Polsce 😉
Znacie może jakieś książki / albumy, w których są obrazy z końmi, coś takiego? Najbardziej interesuje mnie wiek XX 🙂
szukam artykułów: jeśli mógłby ktoś zrobić foty albo ze skanować mi te artykuły byłoby super!!!!!! Proszę 🤣
"Koniu Polskim", w numerze 10/2012, na stronie 81
"Konie i Rumaki" Kinezjotaping Tekst: Agnieszka Gałowska  2011/12
a jak bym poprosiła o przesłanie: Bromiley Mary „Urazy u koni, ich leczenie i rehabilitacja” dałoby radę?
Dałoby, napisz na priv swój adres e- mail, i na 2 raz lepiej napisz wiadomość z prośbą o książkę, bo w sumie weszłam tu przypadkiem🙂
Jasmine, jak tolerujesz romanse, to mi kumpela w stajni podsunela ostatnio Palomino D.Steel  😁 literatura jako taka to trochę biedna, ale konie są. I znam jeszcze jedna powieść,  typowo młodzieżowa, ale moje serce kupiła - Jeździec bez głowy. Tylko nie wiem, czy gdzieś to dostaniesz.
Ja z całego serca polecam :"Sowa w kominie". PIĘKNA książka, szkoda że trochę krótka, ale.... cudowna Najcudowniejsza i cały czas kręcą się konie, jest po prostu mega Miałam swoją.... ale ktoś mi nie oddał🙁
A ktoś może polecić jakąś książkę/książki z różnymi ćwiczeniami, pomysłami na zwykłą jazdę?
Poziom - taka ambitniejsza rekreacja.
Jakieś pomysły z drągami, cavaletti, ewentualnie jakieś krzyżaki, co bym mogła koleżance podrzucić do czytania?  🙂
Wszystkie z serii "101 ćwiczeń..." ?
Czy ktoś posiada w wersji elektronicznej "Jak osiągnąć mistrzowską formę koni"?
Godnym polecenia jest "Nowoczesny trening konia" Lesleya Bayley' a ? Ktoś ma w posiadaniu?  👀

pozbyłam się tak szybko jak kupiłam

Jakieś pomysły z drągami, cavaletti, ewentualnie jakieś krzyżaki, co bym mogła koleżance podrzucić do czytania?  🙂

Cavaletti Klimke
Nigna   Warto mieć marzenia...
01 maja 2014 13:57
hej 😉 Dziewczyny ma ktoś może książkę" Jeździectwo Skoki przez przeszkody. Paalman" Nowe wydanie z 2011 roku.
ostatnio udało mi się wyczaić okazje i zdobyć ładnie zbindowane i zadbane ksero tej książki, pierwsze wydanie z roku 1978 czy tam 79 chyba?
Super książka i treści w niej zawarte. Jestem ciekawa czy nowa wersja to jest kropka w kropkę to samo , czy znajdą się tam też jakieś nowe ciekawe rzeczy? Nie wiem czy opłaca mi się kupić książkę skoro okaże się być dokładnie to samo 😉

Ps tak wiem że najłatwiej iść sprawdzić w księgarni, niestety w mojej mieścince jest takich książek sie nie dostanie 😉
Zamówiłam książkę: http://pasi-konik.pl/pl/p/Zachowania-koni-Margit-H.-Zeitler-Feicht/6695 Przeczytałam spis i mnie zaciekawiła. Droga, ale mam nadzieję, że żałować nie będę (a miałam nic nie zamawiać :/ ).


I jak? Była też polecana tu: http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,11961.msg2081598.html#msg2081598

Szukam jakiejś podstawowej książki, mam tylko Akademie Jeździecką Pruchniewicza
Ma ktoś w pdf trening mentalny dla jeźdźców
Szukam literatury na temat eksterieru koni, wad budowy i ich wpływie na użytkowanie- możecie coś polecić?
poszukuję literatury- zarówno książki jak i artykuły na temat dosiadu jeźdźca, stabilizacji ciała, ćwiczeń postawy, biomechaniczne aspekty dosiadu.
Potrzebują do pracy licencjackiej z fizjoterapii.
Już nie wspomnę jakby znalazł się tutaj również inny fizjoterapeuta, który wspomógłby mnie literaturą i swą wiedzą!
Trening mentalny 🙂
http://chomikuj.pl/kjzagorow/trening-mentalny,1828317669.pdf

Gazellasta - niestety nie pomogę, ale przyznam że z chhęcia bym skorzystała ze zgromadzonych materiałów lub moze zgodziłabyś się na udostępnienie pracy?  :kwiatek:
Są jakieś książki o kopytach? Takie podstawy 🙂 polecicie jakieś?  :kwiatek:
Moniqa nie widze problemu 🙂 jesli tylko ja napisze..
Poszukuje również poza artykułami książek, w ktorych dobrze opisany jest dosiad!
Są jakieś książki o kopytach? Takie podstawy 🙂 polecicie jakieś?  :kwiatek:

Ja polecam:
"Kopyta doskonałe" Kuby Gołębia i "Bez kopyt nie ma konia" Sarah Braithwaite.
Ale książka p. Gołębia podobała mi się troszkę bardziej - jest bardziej szczegółowa i bardziej przejrzyście opisuje pewne mechanizmy.
Uważam, że te dwie książki to takie minimum przyzwoitości dla osoby która serio interesuje się końmi 🙂
Chainsy tą pierwszą znalazłam i pobrałam, drugiej niestety nie. Masz ją może w pdf? Albo ktoś inny? 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się