Styl western (dawniej kącik)

Dzięki! :kwiatek:
No to chyba mnie nie ominie wyjazd ze Śląska 🙂


na DolnymŚląsku masz niby zagłebie westu - kilka ośrodków od słynnego Karpacza po Wrocek
jednak trudno mi cokolwiek o nich powiedzieć - zarówno pod kątem koni jak i "uczenia"

na Sląsku masz... koło Opola Lothar Koenig - ma swoją stajnię - na pewno ma AQH i inne konie - nie wiem czy udziela jazd www.koenig.pl

tu masz baze danych ośrodków west... ale wiadomo jak jest - trudno wyczuć co jest pesudo-a  co west

http://www.western.one.pl/nowa/index.php?action=mapa
hej 🙂
jeśli ktoś z Was szuka dobrego trenera westowego w okolicach Wawy to zajrzyjcie do ogłoszeń 😉
pozdrawiam
Karolcia, nie badz juz taka cicha...

W koncu Ewelina Zon aktualnie stacjonuje w Piasecznie :-))
dokładnie to w Korytach na chwilę obecną 🙂
To ja chyba muszę się do stolicy przenieść 😉...Też jestem ze Śląska i też szukam dobrego trenera west, albo chociaż osoby, która się na tym naprawdę zna. Póki co  szukanie marnie mi idzie 🙄 
Cyanomonowa! Zapraszam na Dolny Slask. Osobiscie duzo nie wiem, bo mam male doswiadczenie, ale czesto odbywamy konsultacje z Wojtkiem Adamczykiem, ktory bedzie m.in. przez kolejne dwa weekendy kolo Swidnicy.
[quote author=Cynamonowa_ link=topic=27.msg188756#msg188756 date=1235851858]
To ja chyba muszę się do stolicy przenieść 😉...Też jestem ze Śląska i też szukam dobrego trenera west, albo chociaż osoby, która się na tym naprawdę zna. Póki co  szukanie marnie mi idzie 🙄 
[/quote]
Obok Oświęcimia może być? Też woj.śląskie.
Aleksander Syachin w Jawiszowicach rezyduje. Warto poznać.
Znalazłam namiary :
M.S.M - Rancho Western (Monika Stańco)
adres: Jawiszowice, Trakcyjna 9 A / Jawiszowice 9 A
telefon: 0722 098 160

o, zonk. Myślałam, że na Górnym Śląsku westowców w ogóle brak. Trzeba sie zainteresować....
a jeszcze co do siodełka
co sądzicie o Hope?

Tania powiem Ci szczerze, że najchętniej zamieniłabym się z Tobą miejscem zamieszkania 😀
Ja już kombinowałam na wszelkie mozliwe sposoby jak przenieść konia do Furioso, ale niestety...to prawie 170 km ode mnie  🙁 więc sytuacja beznadziejna...

Ale za namiary dziękuje! Na pewno zapoznam się z tym miejscem 🙂
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
09 marca 2009 12:34
Jaki rozmiar siodła west będzie najlepszy dla mężczyzny o wzroście 168 i wadze 110 kg. ?
[quote author=Cynamonowa_ link=topic=27.msg192724#msg192724 date=1236182023]
Tania powiem Ci szczerze, że najchętniej zamieniłabym się z Tobą miejscem zamieszkania 😀
Ja już kombinowałam na wszelkie mozliwe sposoby jak przenieść konia do Furioso, ale niestety...to prawie 170 km ode mnie  🙁 więc sytuacja beznadziejna...

Ale za namiary dziękuje! Na pewno zapoznam się z tym miejscem 🙂
[/quote]

Ja mieszkam w Krakowie. Ale zarówno w Furioso jak i u nas są ludzie dojeżdżający z Warszawy,ze Śląska,z Łodzi . Pomęczą się ale dają radę.
gracja03 - karnet na basen, a potem 16"
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
09 marca 2009 12:49
gracja03 - karnet na basen, a potem 16"


też tak myślę,
mam sprowadzic siodło z USA dla takiego właśnie mężczyzny i on wymyślił rozmiar 19 " ale ja obstawiam za 17,5 lub max. 18"
Czy dobrze myślę?
oproś Go o rozmiar d... i wtedy dobieraj

...biedny konik 😕
gracja - 19-stka to może i klasyczna

ja mam westową 15 i pół (15/5) i to DUŻE siodło
ale miałam 16 i to było MAŁE siodło...

zależy od firmy
http://www.horsevideolibrary.com/htl/calculators_slt/west_seat_menu.htm
Tu jest kalkulator do rozmiaru siodła.Jak umiesz system metryczny przeliczyć.
Nie ma siodeł west rozmiar 19" chyba.18" jest największa
Thilnen   Dżamal Ad-Din
16 marca 2009 17:51
A czy gdzieś w oklolicach Wawy jest jakaś stajnia westowa? Nigdy w życiu nie jeździłam westowo, ale dużo dobrego słyszałam od różnych osób i chciałabym spróbować. Przy okazji bawię się w naturalne jeździectwo i muszę i tak zmienić wszystkie nawyki, więc mogłabym przy okazji nauczyć się nowego stylu 🙂
A czy gdzieś w oklolicach Wawy jest jakaś stajnia westowa? Nigdy w życiu nie jeździłam westowo, ale dużo dobrego słyszałam od różnych osób i chciałabym spróbować. Przy okazji bawię się w naturalne jeździectwo i muszę i tak zmienić wszystkie nawyki, więc mogłabym przy okazji nauczyć się nowego stylu 🙂


jedyną osobą, którą mogę polecić z czystym sumieniem jest Ewelina Zoń
z tego co pamiętam obecnie stacjonuje w GoldenHorse - koło Wawki - watek był w ogłoszeniach ale zniknął - któraś z dziewczyn z wątku west go zamieszczała - wiec zapewnie wie co i jak
Ewelinę Zoń polecam! Tak samo jak Aleksandra Syachina (Sasza!!!😀😀😀) - z Eweliną miałam do czynienia dawno temu, z Saszą ze dwa lata temu - obydwoje świetni ludzie😉
ale Szaszka gdzieś koło częstochowy stacjonuje chyba - a tu chodzi o Wawkę ;-)
Dodo - ja dawałam namiary na Ewelinę. Jeśli ktoś jest zainteresowany to zapraszam po namiary 🙂
Thilnen   Dżamal Ad-Din
17 marca 2009 10:35
Ewelina Zoń to jak rozumiem indywidualny trener? Nie ma jakiejś szkółki westowej, takiej gdzie by można wyklepać na końskim grzbiecie ileś godzin po rozsądnej cenie?
z tego co się orientuję to w okolicach Warszawy nie ma rozsądnej stajni westowej. Jedyna szansa to umówić się z kimś kto trenuje west, robi to rozsądnie i prowadzi jazdy na swoim koniu/ koniach
Rozwiązaniem są wakacyjne pobyty w ośrodkach west.
I potem krzewienie stylu na własną rękę.
z tego co się orientuję to w okolicach Warszawy nie ma rozsądnej stajni westowej. Jedyna szansa to umówić się z kimś kto trenuje west, robi to rozsądnie i prowadzi jazdy na swoim koniu/ koniach


dokładnie tak jak piszesz

z tym, że nie zgodze się, ze nie nie ma rozsądnej stajni westowej
sa - ale bez "szkółek"
Dodo - chodziło mi właśnie o rekreację westową... 😉
ja sobie naprawdę nie wyobrażam szkółki westowej...
poważnie...
takiej w zastępie itd
szczerze? też nie bardzo  🤣  ale jednocześnie dwie - trzy osoby na jeździe, nie w zastępie, na koniach westowych żeby mieli szansę się nauczyć? czemu nie?

w końcu w klasyce to się sprawdza.  Ale powtarzam i podkreślam 3 - maks 4 osoby na jeździe a nie tabun
A czemu ma nie być szkółki west?
Nie rozumiem. W Furioso co wakacje jest. Od lat.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się