USA/Rosja/Ukraina i inne kraje- co się dzieje?

No właśnie, media swoje, realia swoje. Ewakuowali. Albo boją się co Rosja wymyśli, albo...sami coś kombinują. Kosmos..

Jesteś pewna?
http://ukraine.usembassy.gov/index.html
Nic tu nie napisano.  👀
ps.
A przy okazji znalazłam taką informację:
WASHINGTON, D.C., February 24, 2014 – The Peace Corps today announced that all Peace Corps Ukraine volunteers are safe and accounted for, and have been successfully evacuated out of the country. The agency will continue to assess the safety and security climate in Ukraine. And while the Peace Corps hopes volunteers can return, the safety and security of its volunteers are the agency’s top priority.
Over 200 Peace Corps Ukraine volunteers were working in the areas of education and youth and community development. Volunteers will participate in a transition conference this week. Since the program was established in 1992, over 2,740 Peace Corps volunteers have served in Ukraine.

Peace Corps hi!hi! Jaaasne.
Oczywiście, że jestem pewna.

Mam w tej chwili w klasie dzieci z tej ambasady. Są z rodzinami w Warszawie, nie wiem tylko, czy wszyscy, czy tylko Ci, co mieli tam całe rodziny.
Oczywiście, że jestem pewna.

To bardzo ciekawe. Cała placówka dyplomatyczna znikła? Spakowali Peace Corps i wyjechali? Dlaczego? Przecież tak lubią nowy rząd.  😎
Nie wiem czy cała. Pewnie miejscowi pracownicy zostali i może jakas bezdzietna część?
O, na nas jednak można liczyć. jesteśmy gotowi pomóc.
Tylko dzieci z jednym rodzicem są u nas. Reszta została na Ukrainie. To musi być dla nich koszmar..
Koszmar na pewno. Zwykły człowiek nie ma na nic wpływu. W mojej ocenie najbardziej palącym problemem Ukrainy jest gospodarka.
Bank pusty. Kasa rozkradziona. Długi.
I to jest ich pułapka. UE się nie będzie paliła do otwierania rynków pracy i granic. Teraz. Bo niedawno miała wiele propozycji. Wydaje mi się, że gdyby Kwaśniewski i Brown mądrze negocjowali to dziś by nie było żadnego kłopotu. A oni położyli na szalę sprawę Julii. T. No i się zaczęło.
Banderowskie bandy wylazły z nor. Oligarchowie i politycy pochowali kasę i znikli. I teraz... czort karty rozdaje.
Co do mediów: to w natłoku "sensacji" gubią się sprawy proste. Czy ktokolwiek teraz prowadzi jakieś rozmowy z nowym rządem ? Takie praktyczne. O pieniądzach? Ja staram się śledzić temat a nie wiem. Nowy rząd jest oficjalnie uznany? Czy też będzie jakieś postępowanie wyjaśniające czy podpisane umowy są realizowane? Czy wybory w maju są już pewne? Mnie takich zwykłych informacji brakuje. Jak jest.
Czy ktokolwiek teraz prowadzi jakieś rozmowy z nowym rządem ? Takie praktyczne. O pieniądzach? Ja staram się śledzić temat a nie wiem.

Oczywiście i to bardzo intensywne. I głównie o pieniądzach.
I nie na pewno z nowym rządem, tylko tym, który ma być, a to niekoniecznie jest ten sam, co jest.
Wiele wskazuje na to, że to Putin jest, albo będzie w dającej się przewidzieć przyszłości skończony.
Tzn. będzie zmarginalizowany, albo pozwolą mu udawać cara.
Ukraina będzie obiektem intensywnej demokratyzacji, tj. "prywatyzacji".
Prawdopodobnie ci , co dają pieniądze na podsycanie nacjonalizmów na Ukrainie dalej będą to robić, tj. podtrzymywać w tle antagonizmy pomiędzy Polską a Ukrainą.
Kto na tym straci? My, jako państwo - i Ukraińcy jako obywatele, nie wszyscy oczywiście - oligarchia - nowa czy odświeżona stara na pewno nie.

Faktyczne działania nigdy nie są jawne - dyplomacja nie polega na bieganiu do gazet, gazety są od wywierania nacisków i kształtowania opinii, a nie od informowania o celach, które dopiero zamierza się osiągnąć.
p.s.
kpię sobie nieco - bo widać, jak media potrafią zmienić front o 180 stopni - a nadal są tacy, co wierzą, że to "cała prawda, całą dobę".


No to co teraz skoro Rosja nie jest juz naszym przyjacielem? Ktos nam sprzeda drogo swoje zdezelowane czolgi zeby "poprawic" nasza obronnosc? A moze bedzie jakas nowa umowa z zachodem, ze oni nam gwarancje na wypadek rosyjskiej agresji, a my im za to cos?

Taka ciekawostka: web-brygady atakuja: newsweek

"Lisweek" jak zwykle. Ciekawe są komentarze. Jak widać nie tylko lemingi żyją w Polsce.  😉
Właściwie w moim otoczeniu nie spotkałam osób, które na ślepo i bezrozumnie stają za Majdanem, tak jak to w mediach jest trąbione.
Ale o czym innym: tak sobie żyjemy i zapominamy. Porozumienie budapesztańskie z 1994 roku. Kurczę, ja byłam już tweedy dorosła bardzo.
I NIC nie pamiętam. Czyli każda ze stron może mi wpierać co zechce.  🙁
Ktoś starszy pamięta?  👀 Nestor? Która ze stron, powołujących się na to porozumienie, ma rację?
No to co teraz skoro Rosja nie jest juz naszym przyjacielem? Ktos nam sprzeda drogo swoje zdezelowane czolgi zeby "poprawic" nasza obronnosc?

W tym kontekście zrozumiale wyglądają plany rządu, który nagle, jakiś czas temu ogłosił, że na modernizację armii wyda niebotyczne ilości miliardów.
Ogłosił to przed toczącą się w mediach III WS.
Teraz. nikt nie chrząknie, że nie potrzebujemy czołgów czy innego sprzętu.
Oczywiście ogłosi się przetarg i wygra go jakaś renomowana korporacja.

Tak przy okazji poprzedniego przetargu (F-16) - obecnie urzędujący prezydent powiedział wtedy, że gdyby zarzuty korupcyjne pod adresem Szeremietiewa okazały się nieprawdą, to on honorowo musiałby się z nich wycofać, a może odejść z polityki. Szeremietiew ma prawomocny, o ile pamiętam wyrok, że jest niewinny, a Komorowski ma zdaniem mediów 50 czy 70% poparcia.

A co dla nas?
Np. karabin, bardzo nowoczesny:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Karabin_Bor - i najciekawsza informacja, przynajmniej taką mam - ile wyprodukowano: 51 sztuk. MON zamawia takich czy podobnych karabinów w ilości 30 szt.
To są ilości na poziomie klubu strzeleckiego.

Która ze stron, powołujących się na to porozumienie, ma rację?


Formalnie porozumienie narusza Putin - bo na Ukrainie nie ma zorganizowanych oddziałów z USA, które kupiły sobie mundury w miejscowym sklepie, nie ma też wojsk mundurowych.
Są natomiast "doradcy" - i faktem jest, że USA wykorzystując niezadowolenie zwykłych obywateli, dodatkowo podsycane, chce zainstalować na Ukrainie "naszych sukinsynów".
W tym sensie Putin ma rację, że USA dąży do zmiany równowagi sił, korzystnej dotychczas dla Putnia (Janukowycz to jego człowiek).
W 1994 porozumienie podpisywał Kuczma? Kurczę, nic nie pamiętam.
Jeszcze jedno: uświadomiłam sobie, że na Ukrainie, w tych upiornie trudnych warunkach toczy się też kampania wyborcza.
I do 25 maja będą populistyczne obietnice. Z obu stron. Okropne.
W 1994 porozumienie podpisywał Kuczma? Kurczę, nic nie pamiętam.

Nie pamiętam 🙂 Ze strony Ukrainy być może nikt nie uczestniczył, bo to porozumienie pomiędzy USA, GB i Rosją.
Na Wikipedii trwa walka o "prawdę:
[[a]]http://pl.wikipedia.org/wiki/Memorandum_Budapeszta%C5%84skie[[a]]
[[a]]http://pl.wikipedia.org/wiki/Memorandum_budapeszta%C5%84skie[[a]]
http://en.wikipedia.org/wiki/Budapest_Memorandum_on_Security_Assurances

Po ilości języków, w jakich opracowano temat widać, że nie jest to zagadnienie szeroko znane - ale za to po intensywności dyskusji - bardzo emocjonujące (ważne propagandowo)
Wiem jak takie dyskusje wyglądają - na Wiki są tematy, które leżą miesiącami nieruszane - a są takie, że coś zdarzy się np. w Polsce dzisiaj, a już kilka godzin później cały świat świetnie "wie" jak było naprawdę, widać to np. po IP "amatorów-wikipedystów" (adres internetowy).
Przy okazji ciekawych tematów - zmieniłem swoje zdanie na temat wynalazcy obozów koncentracyjnych - wynalazca jest ten sam - Anglia, tylko data inna - nie wojny burskie, a epoka wiktoriańska, a może i wcześniejsza. Piszą o tym autorzy brytyjscy, ale jest to absolutna nisza. Same daty początku idei są ciekawe - wiek XIV - to jest ta sama epoka kiedy w Anglii po raz pierwszy zakazano palenia węglem (Edward numer ileś tam), bo śmierdzi. Rzecz w tym, że wtedy węgiel, jak wiele innych bogactw naturalnych można było zbierać z osypujących się klifów nadbrzeżnych - a takie zbieractwo trudno zmonopolizować i obłożyć podatkiem - prości obywatele mają niekontrolowane przez władzę źródło energii - a to jest rzecz dla władzy straszna.

Nazywało się to tak (pierwsze obozy koncentracyjne):
http://en.wikipedia.org/wiki/Workhouse

Jak widać temat nikogo w Polsce nie zainteresował - a autor, bodajże Paxton, który wskazuje, że jest to pierwowzór obozów koncentracyjnych (obozów pracy) w ogóle nie jest wymieniony w bibliografii. To jest temat w ogóle nieobecny w mediach - w mediach są potwory-zakonnice z Irlandii, a dawniej Dickens - gdzie Anglia to miły, pogodny kraj pełen życzliwych ludzi - gdzie nawet jak ktoś jest ubogi, to to ubóstwo jest wręcz romantyczne.

Na deser mapka z Hiszpańskiej TV, gdzie Polska, gdzie Niemcy 🙂


Na koniec przystawka, jest i o pieniądzach. Gdyby nie rozmawiano o nich wcześniej, to przecież w godzinę czy pięć nie podejmuje się takich decyzji (sporo treści w tekście).
To nie jest tak, że Barroso czy inny Obama wstaje rano i mówi "dam dziesięć miliardów".
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ke-przyjela-pakiet-wsparcia-dla-ukrainy-o-wartosci-11-mld-euro/8t5d2
Mapka fajna. Nie mamy dostępu do morza. Ale bliżej na cieplejsze wakacje.  😉
O obozach bardzo ciekawe. Ja aż przecieram oczy ze zdumienia, jak mi media odwracały uwagę od prawdziwego świata.
I dalej odwracają. Czy mnie się zdaje, że w czasie Majdan Gate, Izrael przesunął znów granice?
p.s
Jeszcze o mediach. Zauważyliście, że wyjący w obronie Majdanu , TVN, korzysta w swoich serwisach z materiałów RT?
Ot, tak. Czerpie sobie garściami a komentarz daje swój, antyrosyjski. Słabo.
p.p.s
O proszę. Kolejna ciekawostka.

Amerykański senator John McCain ostrzegł USA i Europę, że nie powinny one pozwolić Rosji na precedensowe działania na Ukrainie, ponieważ może ona potem wykorzystać to i wtargnąć do Polski.

Polityk Partii Republikańskiej zaznaczył, że "jeżeli Władimir Putin twierdzi, iż broni praw osób rosyjskojęzycznych, to jest taka sama wymówka jaką posługiwał się Hitler ws. ludności niemieckojęzycznej w Kraju Sudeckim (regionu Czechosłowacji zamieszkanego od dawna przez Niemców sudeckich)".

- Ludność rosyjskojęzyczna jest w Polsce czy Rumunii... Jest wiele miejsc, w których Putin może mieć ochotę interweniować... ze względu na "obronę interesów osób rosyjskojęzycznych" - podkreślał McCain.


Zimna wojna się marzy panu McCain. Porównania do Hitlera są idiotyczne i obraźliwe. A ruskojęzycznej ludności w Polsce i Rumunii tyle, co w Kaliforni. Wrrrrr.....
😉
Tania, jaką widzisz różnicę w tych porównaniach? Mc Cain jest chyba jedynym w USA politykiem "propolskim"? Przecież nie będzie chodziło o całą Polskę, nie szybko - najpierw Białostockie i wsparcie dla Królewca. Przecież już takie pokojowe propozycje padały? A w Białostockiem to mało kto właśnie polskiego uczy się w kołysce.
The Estonian Foreign Ministry has confirmed the recording of his conversation with EU foreign policy chief is authentic. Urmas Paet said that snipers who shot at protesters and police in Kiev were hired by Maidan leaders.

O proszę. Tak czułam.  🤔
To na razie domysły, bez żadnych potwierdzeń.
Na Krymie dzieje się coś dziwnego i nie umiem się do tego odnieść. Za to dowiedziałam się, że np. polskie firmy od dodatków paszowych
zostały z pełnymi magazynami, bo Ukraina nie ma pieniędzy a Rosja ma w nosie. No i za chwilę zaczną robić bokami a potem zdechną.
Niezły wynik "negocjacji" naszych specjalistów, co? A jeszcze nawet sankcji nie ma, o które tak się ubiegamy.
Ja wiem, wiem- mówienie o pieniądzach to cyniczne i złe, ale ludzie zatrudnieni w firmach, które padną przez te zabawy myślą pewnie inaczej.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
11 marca 2014 12:44
A ja tak calkiem trzezwo spytam: czy sa tu osoby ktore wirza ze Putin jest az takim wyglodnialym debilem aby ryzykowac naprawde powazny konflikt miedzynarodowy ... ,,rzucajac sie,, na tak cholernie malo atrakcyjny pod kazdym wzgledem a szczegolnie finansowo teren jakim jest PL? Serio.

Ja ogolnie mam taki polew z tych przesyconych do granic mozliwosci medialnych bajeczek ktore insynuacjami strasza naszych biednych obywateli ze Putin zgarnie im polowe kraju. Strach sie bac doslownie.

Edit. A tak na boku w wiekszasci te zwolywane na gwalt spotkania politykow z roznych stron swiata tycza sie jednego : szmalu i wplywow utopionych przes rozne panstwa w gospodarke Ukrlainy. I wierzcie mi po pomaranczowej rewolucji jest to kasa nie mala. Szmal prywatny i panstwowy. I tego sie wszyscy boja- ze poplyna z tym calym Majdanem przez Putina.
Mnie wkurza, że nagle zupełnie legalny stał się "Prawy Sektor". I to jeszcze do UE jest zapraszany. A za hasła, jakie głosi w każdym cywilizowanym kraju poszedłby siedzieć.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
11 marca 2014 16:10
Jak dla mnie to Putin chce odciąć Ukrainie [s]Kreml[/s] Krym ,  jeden z największych terenów ( w tamtym regionie) jeśli chodzi o wpływy finansowe.
Na Krymie się zarabia i to nie mało. A skoro Ukraina się buntuje i tak strasznie  pcha ( i słusznie ) na zachód...- jest powód aby uciąć  temat przy dupie i zagarnać  kawałek cennej ziemi.- Idźcie sobie ale zabawki zabieram ja.

On doskonale wie że jakby Unia wlazła tam ze swoimi wpływami to uu..... rączki by na kasiorce już tak łatwo nie położył. Skończył by sie Dzien Dziecka a kraj trzeba ratowac po miliardach wydanych  chociażby na Sroczi. Plan genialny tylko teraz wszystkie państwa  dookoła zastanawiają sie co ich szmalem. Za przeproszeniem w d.. mają Ukrainę i jej marzenia. Tu chodzi głównie  oto kto ile na tym straci, a ile zarobi. Po kryzysie jest to wręcz porzadane aby podnieść gospodarkę. A Uraina jest mega smacznym kąskiem. Nie pamietam - po ile tam chodzi dolar? Jaka jest na tym przebitka?
Stad te telefony przywódców , zebrania generalne przewodniczących partii w kazdym państwie itp. itd.
Przecież jak ta kasa przepadnie to mam wrażenie że wiecej państw z UE dołaczy do tych ,,spłukanych ".


I jeśli chodzi o mnie to poprawne jest  porównywanie Putina do Hitlera. Przecież ten wąsaty Pan też chciał nam Polakom zorbić kuku w polityce zagranicznej - odciąc dostęp do Morza.W tamtych czasach jedną z głowniejszych sieci handlu. Kolejny raz-> $$$$ money, money, money $$$
Dzisiaj Putin robi dokładnie to samo pod tym samym banalnym pretekstem (  a ciekawi mnie jaka jest nieoficjalna werjsa hehe ).

Nurty romantyczne- Nie rzucim ziemi..biedni obywatele rosyjscy.. Na pochybel skurw... 🏇 - To sprawdza się w Mickiewiczu a nie w dzisiejszych czasach.
Te hasełka są niczym innym jak ckliwą propagandą.

Tak a propo polityki zagranicznej.Po necie krazy ciekawy dowcip-
Rosja wypowiedziała Ukrainie wojnę, a Francja już podpisała kapitulację. 😁

edit: sens zdania 😉
Jak dla mnie to Putin chce odciąć Ukrainie Kreml
Na Kremlu się zarabia i to nie mało.

🤣
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
11 marca 2014 16:24
Oj no bo piszę 3 posty dwa maile i jeszcze slucham radia  noooooo.... KRYM jasne że KRYMMM  😂 😵
Czasami jak sie zakalapućkam to wychodza z tego takie piękne kfiatuszki phehehehe 💃  😁
Żabeczko, Krym jest dla Rosji marnym rynkiem zbytu, w porównaniu do niektórych krajów UE. Więc nie sądzę, żeby to chodziło o pieniądze. Chodzi raczej o zimnowojenne nastawienie. Putin nie może pozwolić sobie na wejście Ukrainy do UE i NATO, bo wtedy Zachód miałby pretekst do wyrzucenia Floty Czarnomorskiej z Sewastopola. A ta flota jest Putinowi potrzebna do kontrolowania rejonu Morza Czarnego. Flota ta jest wprawdzie zdezelowana jak 50letnia prostytutka, ale jest! Bez niej Putin traci kontrolę nad tym obszarem.
Ja się zaś bardziej skłaniam do tego, że czeka nas nowy podział granic oraz powrót do stanu zimnej wojny. Tylko tym razem będziemy po drugiej stronie kurtyny.
Gorzej, że Putin pewnie nie będzie oponował przed oddaniem zachodniej Ukrainy w ręce UE. Dlaczego. Otóż Ukraina to ekonomiczny trup. Trzeba by miliardów dolarów/euro/rubli, żeby Ukrainę odratować. A po co Putinowi wydatki? Z chęcią więc pewnie odda Zachodnią część Ukrainy w ręce UE, z UE zaczną płynąć dotacje dla Ukrainy (czyli m.in. z naszej Polskiej kieszeni  👿 👿 ), a Putin zostanie z Krymem kurortem i przy okazji bazą dla swojej Floty.
I tak oto wejdziemy w okres zimno wojenny, na którym przede wszystkim stracimy gospodarczo  :/

p.s.
z innych newsów
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Rosja-przebazowala-na-Bialorus-samolot-wczesnego-ostrzegania-A-50,wid,16474702,wiadomosc.html?ticaid=1125ff&_ticrsn=3
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
15 marca 2014 22:04
Przyznam że to też dośc ciekawa teoria i również bardzo prawdopodobna.
Jedno pewne jak się ten baran na coś  uprze tak nie popuści.
Zal mi tylko Ukraińców którzy żyją w tej chwili w dość sporym strachu.
Swiat sie dowiedział, nic nie powiedział....
Z drugiej strony ciekawi mnie kto w tej chwili zarabia na procesie nagłego dodatkowego  zbrojenia.
Nagłego szykowania się do konfliktu zarówno z jednej  jak i z drugiej strony.
Interesi mnie kto dokładnie trzepie na tym biznes.
Z drugiej strony ciekawi mnie kto w tej chwili zarabia na procesie nagłego dodatkowego  zbrojenia.
Nagłego szykowania się do konfliktu zarówno z jednej  jak i z drugiej strony.
Interesi mnie kto dokładnie trzepie na tym biznes.


Jak to kto? Wszyscy!
Armia to generalnie banda (no nie powiem debili, bo znam kilku naprawdę fajnych żołnierzy) mało rozgarniętych ludzi, których najpierw trzeba uzbroić (więc zarabia zbrojeniówka, przemysł ciężki, rafinerie, biznes powiązany z łącznością i cybernetyką), a potem trzeba im znaleźć jakieś konstruktywne zajęcie, żeby się nie pozabijali (więc buduje się im kina, zapewnia rozrywkę typu play station, wysyła na przepustki (zarabiają hotelarze i monopolowe)), etc.
Na armii da się zarobić  👍
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
16 marca 2014 09:04
Pozostaje tylko obserwowac co się bedzie działo.
Mam głupie wrażenie ze Ukraińcy pozostaną z tym probleme sami.
[s]Nie otwiera mi się strona Russia Today.  👀
Może ktoś sprawdzić czy tylko mnie się zawiesiło?  :kwiatek:[/s]
Już mi się odwiesiło. Przepraszam.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się