Styl western (dawniej kącik)

.
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
02 marca 2014 21:20
Jaki rozstaw beda mialy ostrogi damskie? 8 cm to dobry rozstaw na mala, damska noge? (jestem za granica, nie mam polskich znakow, przepraszam)
westunia   Dans la vie il fant avoir la passion
04 marca 2014 10:42
ovca
Trochę się w Mrozowie pozmieniało...🙂 i ciągel coś się zmiania 🙂 Moja Westa się ogarneła w końcu  🤣 jest w ciągłym treningu i szykujemy się już pod zawody 🙂 czekam tylko aż wreszcie grafik na stronę wstawią.
smartini   fb & insta: dokłaczone
07 marca 2014 19:00
dla zainteresowanych reiningiem (i nie tylko), na Janiowym Wzgórzu (Rzeszów) szykuje się kilka ciekawych wydarzeń 🙂 w tym klinika z włoskim trenerem, Stefano Ferrim 😀
do tego 8-11.05. odbędą się zawody NRHA, AQHA, CRI oraz PLWiR a tydzień później klinika z amerykaninem Scottem McCutcheonem 🙂


Jak dobrze, że tu trafiłam, western moje marzenie, aaaa🙂 na razie popatrzę, może kiedyś coś z tego zrealizuję.
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
07 marca 2014 21:35
Widział ktoś gdzieś przeceny czanek westowych? Poszukuję tak do 100zł
smartini   fb & insta: dokłaczone
07 marca 2014 22:44
sepia
http://konik.com.pl/pfiffpelhamztulejka
taniej jest tylko łamane ale z doświadczenia wiem, że konie jednak nie przepadają za łamanymi czankami
Nie wiem, czy to ja nie umiem szukać czy jak.. Kto mi powie jak się mierzy "siedzisko" siodeł west? Tj ile cm = ile to cali?

Mam szanse wypróbować siodło Billy Cook'a model 1600, z ogłoszenia wnioskuję, że "ogległość między Conchas to 18-19cm"

Może mi ktoś pomóc? 😡
Shantowa odległość między conchami to szerokość łęku "na nasze". Zazwyczaj mierzone od środka 😉

Siedzisko jest normalnie podawane w calach, z tym że kiedyś mi ktoś tłumaczył, że "twój rozmiar siodła west to klasyczny rozmiar minus dwa cale", czyli jeśli jeździłam w 17 to mój rozmiar to 15 cali w weście. Teraz wiem, że to nie do końca prawda, jeździłam w klasycznym 17,5 a westową mam 16. I jest bardzo ok 🙂

Może podeślij link do ogłoszenia?

edit: 1 cal to chyba standardowo 2,54cm. O ile dobrze pamiętam.
edit2: moja westowa 16'stka ma siedzisko długości 40cm więc chyba wszystko się zgadza 😉
Sierra jakiej rasy jest Twoje konio? Bo widzę, że spory kolega a że mam w połowie pkz klacz to nie bardzo wiem od czego zacząć szukanie siodła, tak żeby było na nią dobre. Jeździmy sobie na sidepullu i koń zrobił się bardzo fajny i często prosi o luz na wodzy i idzie bardzo grzecznie trzymana na końcówkach wodzy a ja jakoś nie umiem się w rajdówce poskładać jak koń taki rozluźniony i inny jakiś jest.  😵
Mój Czardasz to małopolak na ślązaku, czyli tak zwana Polska Myśl Hodowlana (w skrócie: NN 😉 ). Siodło znalazłam na niemieckim Ebayu, szukałam tak zwanego Full Quartera ew. Drafta (na konie ciężkie właśnie). Jeżeli twoja kobyłka jest bardziej pkz niż szlachetniak to radziłabym poszukać drafta właśnie. Aczkolwiek byłoby najlepiej jakbyś mogła poprzymierzać siodła i określić jakiej szerokości oraz innych parametrów potrzebujesz.

Kupiłam siodło (niestety) na krótkie i szerokie konie, w opisie było że to duży FQH i że to siodło chodziło - o ile dobrze pamiętam - na ogierze haflingerze w starym, ciężkim typie. 😁 Można się śmiać, ale te ciężkie, w starym typie haffy to są chodzące beczki na szerokiej klacie.  😉 Moja Montana ma rozstaw między conchos 21 albo 22cm (mierzone od środka). Tylko niestety krótka cholera... teraz bym kupiła siodło dłuższe z innym mocowaniem popręgu, ale nie ma co wybrzydzać. Krzywdy nie robi, wręcz Czardasz je lubi. Dla mnie też jest ok, więc... 😉
Moja jest zdecydowanie pogrubiana z krótką kłodą i szyją - taka beczka :P Chciałam na razie chociaż sprawdzić jak to może leżeć ale niestety znaleźć coś nie próbę jest trochę ciężko.  🤔
.
To może pokażę to moje Kluskowate?  😀
Moi drodzy mam pytanko... gdzie mogę kupić ogłowie xfull westowe i popręg 120 cm ? macie jakieś sprawdzone źródła?
Moi drodzy mam pytanko... gdzie mogę kupić ogłowie xfull westowe i popręg 120 cm ? macie jakieś sprawdzone źródła?

KingHorse. Sklep www.
dziękuję Dodofon wysłałam zapytanie i zaczekam na odpowiedź od sklepu  🙂 Przy mojej kruszynie największym problemem jest dopasowanie sprzętu teraz  🙁
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
12 marca 2014 21:05
Może zapytam inaczej, bo mnie nikt nie poratował  😕 Obcasy moich kowbojek mają 6 cm i 6,5 cm (podeszwa na szerokość). Czy ostróg powinnam szukać w rozmiarach dziecięcych, jak zmierzyć rozstaw, żeby dobrze dobrać do nogi ostrogi?
A co to może być za siodło? Jakiś no name? http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/106465
niestety sklep King-Horse nie posiada sprzętu w tak dużym rozmiarze 🙁 Czy może ktoś coś jeszcze wie gdzie można nabyć ogłowie xfull i popręg 120 cm do westu??? 
Kto na Marka Shaffera? 🙂
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
14 marca 2014 11:58
kara107- Znalazłam ogłowie: http://www.gnl.pl/dla-konia/western/oga-owia-i-bosale/oglowie-westernowe-wildhorn-brazos.html

Poszukam jeszcze popręgu  😉

edit: Najdłuższe popręgi mają 90cm. Może musisz pasek do popręgu kupić dłuższy? Znalazłam taki: http://www.kinghorse.pl/index.php?body=towary&id_kat=1.47.65&id_tow=572
Dementek z nieba mi spadasz z tym ogłowiem, jednak jeśli chodzi o popręg to ja mam siodło którego nie zapina sie "na krawat" tylko normalnie i tego typu pasek chyba sie nie nada ( mogę się mylić, bo do tej pory nie miałam styczności z tym tematem jestem zielona i potrzebuję pomocy dobrej duszyczki która mnie za rączkę podprowadzi). U nas speców od tematu nie ma niestety trafił mi się konio na którego westernowe siodło to najlepsze rozwiązanie ale przez gabaryty jest problem. Czy ten pasek służy za przedłużkę tak jak w przypadku klasycznych popręgów?
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
14 marca 2014 20:05
Myślę, że tak. Ale nie znam się na sprzęcie westernowym. Tyle tylko, co czytałam...
smartini   fb & insta: dokłaczone
14 marca 2014 20:37
Kara107, paski do popręgu w siodłach westernowych są dwa różne. Jeden krótszy, (prawy)
http://kinghorse.pl/index.php?body=towary&id_kat=1.47.65&id_tow=573, do którego przypinasz popręg trochę 'na stałe' czyli dopasowujesz dziurkę do długości popręgu i grubości twojego konia tak, by po dociągnięciu go był równo, i drugi, (lewy)
długi pasek http://kinghorse.pl/index.php?body=towary&id_kat=1.47.65&id_tow=572 którym dociągasz popręg.
Więc jeśli nie znajdziesz wystarczająco długiego popręgu, sprawdź, czy kupienie tych pasków dłuższych pozwoli Ci dopiąć swobodnie popręg tak, by nie uwierał konia 🙂
jestem zmęczona i piszę jak potłuczona, mam nadzieję, że zrozumiałaś 😉
Kara107 to ile Twój koń ma w obwodzie że popręg 36 cali jest za długi?
żeby było prościej moje siodlo jest takie


kupiłam popręg 90 cm i okazał sie za krótki
jaki obwód chłopaka to nie wiem ale ten bydlak ma 180 cm i jest po tatusiu zimnokrwistym i po mamusi 3/4 ślązaka
smartini   fb & insta: dokłaczone
16 marca 2014 12:44
Na pewno musisz zainwestować w długie latigo 😀 (pasek do popręgu)
masz dwa krótkie a krótkim latigo nie idzie dociągnąć popręgu (no może da się, ale wygodne to to nie jest 😉 )
Ano. Lewy pas (latigo) powinien być długi. Dzięki temu łatwiej się dociąga popręg bo na krótkim pasie jakoś sobie tego nie wyobrażam. Ale ja z kolei miałam w swoim siodle odwrotną sytuację. Miałam oba pasy długie. Po co? Nie wiem. Ale teraz mam przynajmniej zapasowy długi 🙂
indianwolf a jaką długosć ma ten Twój pas zapasowy??? może bym się skusiła jak nie jest potrzebny 😉 Bo tych pasków co są obok to nie mogę przepiąć z tymi krótkimi?
Dupsko mi ratujecie, bo ja laik w temacie westu i dalej bym żyła w błogiej nieświadomości. Dziękuję Wam tak czy siak za chęć pomocy i podpowiedzi  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się