Styl western (dawniej kącik)

Czy ktoś z moich okolic ma siodło na szerokiego i krótkiego konia? Chciałabym zobaczyć jak to w ogóle może leżeć, żeby wiedzieć czego szukać.  🤔
Jakie znacie ośrodki west gdzie warto jest pojechać na wakacje? Mogą być jakies wczasy w siodle dla ludzi po 18 lub ośrodek wktorym jest możliwość zakwaterowania na jakis tydzień. Dla osoby początkującej w wescie aby możnabylo pojeździć w terenie i na ujezdzalni.
Podepnę się pod pytanie drygciu. Dodatkowo interesują mnie jakieś westowe ośrodki w Bieszczadach
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
23 marca 2014 20:36
Jakie znacie ośrodki west gdzie warto jest pojechać na wakacje? Mogą być jakies wczasy w siodle dla ludzi po 18 lub ośrodek wktorym jest możliwość zakwaterowania na jakis tydzień. Dla osoby początkującej w wescie aby możnabylo pojeździć w terenie i na ujezdzalni.


Ścięgny koło Karpacza. Byłam tam na jeździe i byłam baaardzo zadowolona. Żałowałam, że nie mogłam się jeszcze raz wybrać na jazdę. Nie wiem, czy organizują wczasy dla dorosłych, ale można wynająć domek (o ile się nie mylę).
Averis   Czarny charakter
23 marca 2014 20:43
Dziewczęta, mam pytanie. Czy da się kupić w miarę dobre westowe siodło za ok. 2 000 zł (używane oczywiście), czy raczej to marzenia ścietej głowy? Na siodłach westernowych znam się tak sobie. Wiem, że w ten cenie spokojnie znajdę używanego Winteca, ale chciałabym też poznać inne opcje. Będę wdzięczna za informacje :kwiatek:
Dementek nie znalazłam cennika za zwykłą jazdę.  Ile orientacyjnie płaciłaś? A wiecie coś o overo?
Dziewczęta, mam pytanie. Czy da się kupić w miarę dobre westowe siodło za ok. 2 000 zł (używane oczywiście), czy raczej to marzenia ścietej głowy? Na siodłach westernowych znam się tak sobie. Wiem, że w ten cenie spokojnie znajdę używanego Winteca, ale chciałabym też poznać inne opcje. Będę wdzięczna za informacje :kwiatek:


Da sie za trochę wiecej.
http://horsepassion.pl/komis-siodel
Averis   Czarny charakter
23 marca 2014 20:57
Dodofon, dziękuję, tę stronę już znam. Nawet dwa konie od nas ze stajni mają stąd siodła. Chciałam się zorientować, czy to miarodajny przedział na rynku siodeł westowych. Podpytam w takim razie o to za 2,500. Czas zacząć zbierać 😉
Za 2500zł to ne Ebay'u można niezłe perełki wyrwać. I to z wysyłką 😉
Jakie znacie ośrodki west gdzie warto jest pojechać na wakacje? Mogą być jakies wczasy w siodle dla ludzi po 18 lub ośrodek wktorym jest możliwość zakwaterowania na jakis tydzień. Dla osoby początkującej w wescie aby możnabylo pojeździć w terenie i na ujezdzalni.


West to pojęcie dość pojemne, podobnie, jak klasyka. Są miejsca, gdzie można zakosztować traperskiej przygody w klimacie west - kilkudniowa wycieczka po Bieszczadach z noclegami na łonie przyrody, są takie, gdzie można się nacieszyć galopadami przez łąki w pięknej scenerii gór lub na plaży, są miejsca, gdzie w pracy z końmi mocno akcentują metody naturalne a też takie, gdzie można poćwiczyć technikę na dobrze wyszkolonym koniu. Prawie w każdym ośrodku westernowym są miejsca na nocleg lub można je łatwo znaleźć w najbliższej okolicy.

Wybór miejsca zależy od tego, czego oczekujemy po takim tygodniu przygody z westem.

PS. Padło pytanie o overo. Byłem kilka razy u nich na rajdach. Wspomnienia fantastyczne. Dostarczyli mi dokładnie to, czego oczekiwałem po rajdzie.

edit: PS
czarteros klasycznie jeżdże już jakieś 5 lat, teraz mam zamiar spróbować westu. Moim głównym celem takiego wyjazdu miałoby być przyzwyczajenie się do jazdy w stylu west. A jeśli dodatkowo wchodziły by w grę piękne widoki i fajne tereny to byłoby super.
kto był na szkoleniu z Markiem Shafferem? Ja byłam jako widz, ciekawa jestem, czy poznałam kogoś z forum 😉
Swoją drogą- taka okazja, a tak mało widzów!!! A ćwiczenia ciekawe, bardzo trudne technicznie (jeśli chce się wykonać poprawnie), szalenie mi się podobało.
A może nie ma tu ludzi z Wwy/ okolic?
czarteros klasycznie jeżdże już jakieś 5 lat, teraz mam zamiar spróbować westu. Moim głównym celem takiego wyjazdu miałoby być przyzwyczajenie się do jazdy w stylu west.


To dalej wiele nie mówi, ale już nie będę drążył. Zakładam, że ogarniasz temat, zastanawiasz, się, czy się nie przesiąść ze swoim koniem na western. Zatem bardziej chodzi o technikę, niż wakacyjne doznania. Wydaje mi się, że w takiej sytuacji dobrze jest wybrać miejsce, gdzie Ci dadzą pojeździć na prawdziwym quarterze (jazda na quarterze daje charakterystyczną przyjemność), w dodatku przyzwoicie zrobionym i będzie Cię nauczał dobrej klasy trener (nie jego pomagier). Myślę, że na to wszystko masz szansę m.in. w następujących miejscach, wraz z wskazanymi trenerami (kolejność przypadkowa):

Artur Górecki
Lothar Koenig
Bogdan Czarnik
Alex Jarmuła
Adrian Motyka
Rafał Dolata
Dariusz Teneta

Chyba wszystkich znajdziesz też na fejzbuku. Napisałem "masz szansę", bo na 100% nie wiem, czy we wszystkich powyższych miejscach dostaniesz rzeczywiście quartera i czy rzeczywiście sam guru będzie Cię uczył (zawsze możesz zadzwonić i zapytać). Na 100% jestem pewien jedynie Darka Tenety w Campoverde, bo tam nie mają innych koni i Darek nie ma pomagiera. Sam zresztą jeżdżę się tam doszkalać i bardzo sobie chwalę. Jak chcesz więcej informacji, służę pw.
Mogę podpisać się rękoma i nogami pod poleceniem ostatniego Pana z listy.  😉
kto był na szkoleniu z Markiem Shafferem? Ja byłam jako widz, ciekawa jestem, czy poznałam kogoś z forum 😉
Swoją drogą- taka okazja, a tak mało widzów!!! A ćwiczenia ciekawe, bardzo trudne technicznie (jeśli chce się wykonać poprawnie), szalenie mi się podobało.
A może nie ma tu ludzi z Wwy/ okolic?


bylismy z mężem w niedzielę, bardzo żałuję, że nie z Bacardi - ale to jest do nadrobienia🙂
Ja bardzo polecam BB Ranch i Bogdana Czarnika. Jeżdżę tam od ponad roku w każdą wolną chwilę i naprawdę uważam, że warto. 

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
25 marca 2014 10:54
Dementek nie znalazłam cennika za zwykłą jazdę.  Ile orientacyjnie płaciłaś? A wiecie coś o overo?


Rosek0 regularnie do nich jeździ na spędy 😉
Czy w BB Ranch i/lub w Roleski Ranch jest możliwość nauki jazdy w stylu west?
Czy w BB Ranch i/lub w Roleski Ranch jest możliwość nauki jazdy w stylu west?

W RR tak. Tylko trzeba się umawiać wcześniej, bo kolejka (lekcje indywidualne).
A w BB pewnie też jest możliwość, ale pytaj Saidy.
Taniu  :kwiatek: ile wcześniej? I czy cena na stronie jest aktualna?
Taniu  :kwiatek: ile wcześniej? I czy cena na stronie jest aktualna?

Dam Ci namiar na priv .
Wistra ja nie Saidy ale moim zdaniem w BB jest taka możliwość, jak najbardziej 😉 Sama się tam uczę od pewnego czasu.
Polecam Overo , jeżeli chodzi o rajdy w stylu western. Niezapomniane przeżycia  😁
Super tereny, super konie i super ekipa. Jeżeli chodzi stricte o naukę to podstawy owszem , przygotowania do przewodnika również. Ale przede wszystkim do konkurencji western rodeo; barrel , pole bending , calf roping ale to jak bracia są na miejscu  😁
ovca   Per aspera donikąd
25 marca 2014 17:56
Ale w overo raczej nie łykniesz jazdy na zobionym wedle sztuki aqh ani porządnej techniki 🙂 na zjazdy i spędy jak najbardziej dobre miejsce, ale na naukę westu- nie do końca.
Przecież napisałam ,że na rajdy i do szybkościowek , konkurencjach z cielakami. Na przewodnika górskiej turystyki konnej w stylu western też.
Za 2500zł to ne Ebay'u można niezłe perełki wyrwać. I to z wysyłką 😉


Tylko jeszcze trzeba wiedzieć czego się szuka i czy to ma szanse na konia pasować...  🤔 Cierpliwie poczekam chyba aż będą u mnie w okolicy z siodłami, innego wyjścia chyba nie mam.  😵
Teraz oglądam pady - to chyba łatwiejszy temat  😂
Euphorycznie to oczywiste, że najlepiej było by przymierzyć, wypróbować przed kupnem. Ale jeżeli chce się kupić dobre siodło w atrakcyjnej cenie czasem trzeba zaryzykować. Oczywiście łatwiej jest jak szukamy czegoś na wzór niż zupełnie w ciemno, ale mając siodło na wzór i "wierząc" sprzedającemy odnośnie rozmiarów, szerokości i stanu jesteśmy w stanie kupić okazyjnie dobre siodło. No ale... no risk no fun. Niestety 😉

edit: literówki
Dziewczyny! Nigdy bym nie uwieżyła, że moja baba może się tak zmienić, tak wyciszyć, stała się chłonna do pieszczot i dotyku jak nigdy..
West sprawia jej fun i to widać! A ja odnajduję się w tym wszystkim i mam szeroki uśmiech, na wieść, że jutro trening.
A wczoraj przyjechała do nas znajoma - fotograf i zrobiła kilka ujęć: (akurat wtedy, gdy siodełko przyszło!)

tutaj dobrze widać, jaka z niej wielka baba 🙂

foto Karolina Gmochowska

pozdrawiamy! :kwiatek:
Shantowa, super!!🙂 i faktycznie kawał baby🙂 co to? wybacz, że nie jestem na bieżąco a na pewno pisałaś wcześniej ale dopiero małymi krokami wracam do działu końskiego😉

Sierra, no coś Ty!!! i nie mówisz?? toż to nasze strony🙂 jak kiedyś będziesz się wybierała na parę dni to daj znaka, może w końcu odwiedzę BB😉 (i tak, pamiętam o rodzicach małych babeczek... wstyd😉 )

ja się teraz westowo terenuje🙂 wczoraj, dzisiaj - i w końcu zaczynam wracać do formy🙂 wczoraj nawet zaliczyłam pierwszzy galop w terenie po baaaaardzo długiej przerwie!!
Shantowa, Wyglądacie bardzo elegancko! Co to za siodełko? I jaki dobraliście rozmiar na babę?

BTW ile Kometa ma wzrostu? Bo wygląda na bardzo wysoką 😉 Starcza Ci schodków? Bo mi jak wsiadam na Czardasza (wzrost ledwie 162cm jednak do tego pad + kulbaka) to się śmieją ze mnie, że mam za mało schodków. Z ziemi nawet nie próbuje się na niego wdrapać 😀

Breva szkoda, że wcześniej się nie dogadałyśmy, dopiero co w nocy wróciłam z BB! Ale planujemy dłuższy pobyt w majówkę, może wtedy się umówimy?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się