Oficerki

juliadna   siwek czarnogrzywek <3
09 marca 2014 20:22
dziękuję dziewczyny! 🙂

powiem Wam że... są bardzo wygodne! Szybciutko się doprasowują do kostki! I noga się w nich nie męczy 🙂

xxagaxx a w Hidalgo 🙂
vissenna   Turecki niewolnik
09 marca 2014 20:27
juliadna no i jak już byłam zdecydowana na model, to musiałaś mi się przypomnieć z tym zamkiem od wewnętrznej strony  🤬
Teraz znowu będę szukała po necie czegoś w tym stylu!!  😵
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
09 marca 2014 22:48
Vissenna jAki model wybrałaś? 😉
vissenna   Turecki niewolnik
09 marca 2014 23:18
juliadna miała być Hippica EXTRA GRIP LEADER...
Myślicie, że jakbym pomarudziła, to za dopłatą zrobiliby z zamkiem od wewnątrz?  👀 🤔
Pytanie do użytkowników Koenigs Favorite. Czy mocno siadają? Chce na dniach usiąść do zamówienia wymarzonych brązowych i zastanawiam się ile brać zapasu. Czym w ogóle różni się model F.Dressage od standardowych?
Czy Favorit to wciągane? Jeśli tak,lepiej dopłacić za zamki,gdyż wspominam że moje koenigs siadły okropnie w kostce,ze 3-4 cm-więcej się nie zdecyduję na wciągane buty tej firmy
Favorite można zamówić z zamkiem lub bez zamka, ale w Koenigs ma w swojej ofercie dwa modele Favorite i Favorite Dressage i tak dumam nad różnicami. Jeśli zamawiałabym z zamkiem to ile brać zapasu o ile w ogóle? Nigdy nie miałam oficerek tej firmy i nigdy nie miałam oficerek z zamkiem. Proszę o instrukcje i informacje dla zagubionej i zdezorientowanej  :kwiatek:
Amarotsa - ja mam Koenigsy od lat. Ostatnia, trzecia już para z zamkiem nie siadła dużo. Co innego wciągane te siadają sporo z 4 cm spokojnie. Odgrzebałam jakieś zdjęcie po około 2 latach użytkowania. Buty były użytkowane na 2-3 konie dziennie, do tego czyszczenie, zawijanie, siodłanie, itp. Bez zastanowienia zamawiałabym na Twoim miejscu z zamkiem  😉 Niestety nie wiem jaki model mam  😡 Oficerki kupuję stacjonarnie w Berlinie, od ręki  😉


Mam do Was nietypowe pytanie. Poszukuję na szybko oficerek na zamek, ale jak najtańszych, byleby były, bo potrzebuje na w sumie jedną imprezę i może tam kiedyś.
Behemotowa, cofnij się na poprzednią stronę.
Ojeju, przepraszam i dziękuję  :kwiatek:
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
10 marca 2014 19:46
donoszę wieści z frontu!

Oficerki przeżyły test - jazda 🙂
Jestem zachwycona! Nic mnie nie obtarły,szybciutko się dopasowały do kostki dzięki czemu nie miałam wrażenia że moje nogi są unieruchomione.
I do maści Fuerte pasują idealnie 🙂

kilka fotek, w weekend może postaram się o lepsiejsze jak chcecie 🙂







PIĘKNE. Też chcę takie :P
juliadna, piękne, mimo, że nie lubię niesznurowanych 😉
Tulipan - Dziękuje wielkie za info. Myślisz więc, że jeśli wezmę sobie z zamkiem, to 2 cm ponad normę wystarczą? Zdradź mi proszę jeszcze gdzie w Berlinie od ręki kupujesz oficery, to się z miłą chęcią przejadę. Jak się sprężę to od siebie w 1,5h dojadę do Berlina i nie musiałabym czekać na zamówienie z Calevo, które ostatnimi czasy zwleka z wysyłkami.

Jauliadna - Cudno!
2 cm powinny wystarczyć  🙂 Jak masz możliwość się przejechać to zawsze lepiej przymierzyć. Oficerki kupuję przy Hohenzollerndamm http://www.reitsport-center-hoffschild.de/. Mają duży wybór rozmiarów. Kupiłam tam już 4 pary i zawsze buty na mój wymiar były na miejscu  🙂
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
10 marca 2014 21:21
Juliadna módl się, żebym miała inny rozmiar nogi, bo inaczej następnym razem zedrę te oficerki z Ciebie żywcem 😀iabeł:
są obłędne 😜
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
16 marca 2014 15:18
Juliadna-obłędne  😍

do mnie dotarły już moje Petrie Olimpic i jestem po dwóch jazdach w nich które mogę nazwać koszmarnymi  😵 Aż mi ciężko uwierzyć, że kiedyś się rozejdą i będzie mi w nich wygodnie  🙄
Hippica VERONA  , ma ktoś ?  :kwiatek:
milusia, dasz radę. Ja chyba ze 3 tygodnie walczyłam z moimi Petrie. Łatwo nie było, miałam nawet siniaki na kostkach 😀 Ale teraz już jest cud miód i malina 😉
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
16 marca 2014 17:04
xxagaxx- 😲 boszszsz 3 tygodnie? toż ja się wykończę  😵 i mam to na własne życzenie  😁 Zaopatrzyłam się już w piankę rozciągającą, grube plastry i maści, może dam radę  😉
milusia pierwszy tydzień jest najgorszy 😉 Dasz radę za miesiąc bedą już wygodne  😁
milusia, ja sobie zrobiłam Hardcore bo jeździłam po 2-3 konie przez tydzień. Ale wiesz mi, nowe skokowe oficerki + skokowe strzemiona to jest MASAKRA. Ale jak człowiek przetrwa te 3 tygodnie to naprawdę się robi miło 😉
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
16 marca 2014 17:31
hmm, tak czytam czytam i powiem Wam że już 3 razy jeździłam w deniro i NIC mnie nie obtarło, nawet nie odgniotło.
Bardzo szybciutko się dopasowały do nogi, śmiało mogła bym wsiąść do samochodu czy przebiec się po stajni.
Już mi chodzą po głowie takie czarne na zawody...
Asik   Najwazniejsze to sie konsko realizowac :D
16 marca 2014 20:04
Juliadna bo one chyba bardzo miekkie, takie malo ujezdzeniowe (czyt. sztywne jak z gipsu). Zastanawialam sie nad nimi ale wlasnie ich miekkosc nie przekonala mnie, wole bardziej pancerne i zdecydowalam sie na Petrie w identycznym odcieniu jak Twoje  😍 nie sa one tez jakies wybitnie sztywne ale odrobine bardziej pancerne niz te de niro. Pierwsze jazdy ciezko bo sa bardzo dopasowane i mega wysokie ale juz coraz lepiej sie w nich funkcjonuje.
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
16 marca 2014 20:11
Asik ooh pokazuj pokazuj! No widziszi tym sposobem każdy ma buty idealne dla siebie 😀  😜
Asik   Najwazniejsze to sie konsko realizowac :D
16 marca 2014 21:20
🤣 jesli tylko uda mi sie wcisnac komus aparat/telefon w lapki to cos tu wrzuce
Amarotsa, Dressage mają usztywnianą mocniej cholewkę - cała zewnętrzna strona buta jest sztywniejsza. Sztywnik z tyłu IMO też jest mocniejszy niż w zwykłych Favoritach. Takie mocno pancerne są 😉
Ja teraz mam Favority (chyba zwykłe) z zamkiem, jeszcze nie siadły - na razie jeździectwo w nich jest ciężkie 😉 mimo, że skóra jest dużo bardziej miękka i delikatna... Ehhh...
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
17 marca 2014 16:32
Dziś już było trochę lepiej, udało mi się coś popracować z koniem, a nie tylko wozić jak wór kartofli, ale pod kolanami mam rany, kostki i pięty obolałe, no i kiepsko czuję konia pod łydką  🙄 Normalnie jak bym miała drewniane nogi  😁
Co sądzicie o jeździe w gumowych oficerkach? Wiem, to dość kontrowersyjny temat. Ja przyznam się - jeżdżę i jest mi wygodnie, skaczę bardzo intensywnie (mimo jazdy raz w tygodniu), i stopy mi się nie ślizgają.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się