SIODŁA

-bibi22- dziękuję 🙂
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
17 marca 2014 07:35
Jak dobiera się siodło westernowe?
Tak, żeby w żaden sposób nie sprawiało dyskomfortu zwierzęciu,.dobrze rozkładało Twój ciężar i amortyzowało kontakty z Twoim ciałem. Jeśli spełnia te warunki, Tobie też będzie dobrze, o ile odpowiada Ci styl jazdy w takim siodle. Skorzystaj z pomocy kogoś,.kto potrafi to zrobić.
Czy ktoś z was spotkał się z siodłami marki Kingston? Wyszukiwarka nic nie wypluła.
Czy jakas dobra duszyczka zmierzyłaby mi długość siedziska w Wintecu 250 16,5?  :kwiatek:
(w linii prostej)
Jezdził ktoś w ujeżdzeniówce bezterlicowej Freemax? Jakie opinie?
Parysowa swego czasu miałam skokówkę Kingstona. Trafiłam na super model w niskiej cenie-siodełko bardzo fajnie wykonane,wygodne dla jeźdzca ,a  po dobraniu również dla konia 😉 Miałam w kolorze wiśni i pomimo ciągłego użytkowania to skóra nie wycierała się w oszołamiającym tempie i nie 'wyjeżdżała ' . Oczywiście nie możesz porównać tego siodła do Prestige'a czy innej marki ze skórą zesłaną z nieba,ale jak za taką cenę owych siodeł to na prawdę polecam ; )
mils   ig: milen.ju
27 marca 2014 07:40
Spotkałam się z 2 siodłami, kilkuletnimi, które były strasznie, ale to strasznie śliskie. Siedziało się jak na lodowisku. Smarowanie pomagało w 1 na chwilę (z reguły po 2 jazdach znowu była ślizgawka), a w 2 wcale. No i mam pytanie: jak konserwować nowe siodło, żeby po kilku latach nie było w takim stanie? Idzie do mnie nowe siodło z Daw Maga, nie wiem jak długo ze mną będzie, ale dopóki nie będzie mi przeszkadzało, to ze mną zostanie i może to być kilka lat... Po prostu regularnie smarować?
co sądzicie o siodłach Jorge Canaves ?
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
27 marca 2014 13:20
Spotkałam się z 2 siodłami, kilkuletnimi, które były strasznie, ale to strasznie śliskie. Siedziało się jak na lodowisku. Smarowanie pomagało w 1 na chwilę (z reguły po 2 jazdach znowu była ślizgawka), a w 2 wcale. No i mam pytanie: jak konserwować nowe siodło, żeby po kilku latach nie było w takim stanie? Idzie do mnie nowe siodło z Daw Maga, nie wiem jak długo ze mną będzie, ale dopóki nie będzie mi przeszkadzało, to ze mną zostanie i może to być kilka lat... Po prostu regularnie smarować?


U znajomej posmarowałam siodła skórzane preparatem do skór z woskiem (kupiłam w Grene: http://www.sklep-grene.pl/product_info.php/products_id/276380 )- teraz jest świetna przyczepność  😉
korysindex4, mialam kiedyś siodło JC model Onyx, jakościowo było rewelacyjne
był to specyficzny model dla koni o szerokich łopatkach
co sądzicie o siodłach Jorge Canaves ?


czaję się na takie na e-bayu 🙂

Czy to jest siodło ujeżdżeniowe czy VSD??  [[a]]http://www.ebay.de/itm/Dressursattel-Stubben-Tristan-DL-extra-/221400078042?pt=Reits%C3%A4ttel&hash=item338c7916da[[a]]
Macie jakieś opinie o komisie siodeł Equimag? bo na dniach chcę oddać tam siodło 😉
Z góry dzięki za odpowiedz  :kwiatek:
Ktoś się może orientuje jakiemu łękowi Prestige i Euroriding odpowiada L Daw-Maga? I jak to wygląda w Stubbenach?  :kwiatek:
Ktoś się może orientuje jakiemu łękowi Prestige i Euroriding odpowiada L Daw-Maga? I jak to wygląda w Stubbenach?  :kwiatek:


nie wiem czy Ci to pomoże, ale ja na mojego mocno wykłębionego konia mam M Daw-Maga i 33 Prestige'a.
scarlett   "może istnieją czasy piękniejsze, ale te są nasze"
31 marca 2014 12:48
Hej 🙂
Potrzebuję opinii nt siodłą KenTaur Elektra 🙂
Jak Wam się w nim jeździ, jak z jakością, wytrzymałością, takie opinie z życia, a nie od producenta 😀
co sądzicie o siodłach Jorge Canaves ?


Jeździłam w modelu wszechstronnym - jak dla mnie bajka!  😍 Tylko prędzej się ugryzę zanim dostanę tak szerokie i używane, żeby na mojego słoniokonia pasowało.  😵
co sądzicie o siodłach Jorge Canaves ?


Miałam model Saphir VS- jak dla mnie rewelacja!
Dziękuję za opinię  :kwiatek: Kupiłem JC i też jestem zadowolony-  w dodatku pasuje mi na konia więc jest PRO  😉

wiecie może gdzie kupię puśliska, standardowej szerokości, ale z cienkiej-wytrzymałej skóry ? 
Ja jeździłam w jakimś leciwym - nawet nie wiem jaki to model ale było tak mega wygodne że bajka.  😍
Muszę tylko zmierzyć temu łęk bo zdaje mi się, że najszerszy będzie nam potrzebny.  🤔 Gdyby ktoś gdzieś widział takowe za rozsądne pieniądze...  :kwiatek:
Ponawiam pytanie o firmę Equimag
Czy ktoś coś słyszał, wie?
Ponieważ mam wielki problem z dopasowaniem siodła na mocno wykłębionego prawie folbluta o krótkim grzbiecie, zastanawiam się nad siodłem na wymiar. Kto robił i może polecić firmę, np. Logos Piotra Nowackiego lub siodła od Ryszarda Andersza?
Witam, szukałam na  forum ale nic nie znalazłam, szukam opini/ informacji o siodłach Santa Cruz of Scandinavia , konkretnie zaintresował mnie model Kaiser z systemem Gen Tec ktoś coś wie słyszal widział macał ?🙂
Bardzo pilnie poszukuje kontaktu do handlarza ktory bedzie mial spory wybor ujezdzeniowek najlepiej dolny slask.
Slyszalam tez o niejakim Sztachetce z Wroclawia ale nie mam kontaktu
Bede wdzieczna za pomoc  :kwiatek:
Spróbuj zapytać tutaj:
http://www.logos-innovation.eu/catalog,pl,ujezdzeniowe,53,1,5,32,53.html
Mają ok. 300 różnych siodeł.
Wybaczcie, jeśli zły wątek/było, ale wyszukiwarka mi nic nie wypluła.  :kwiatek:
Jakie są WADY lekkich siodeł? Tzn. czy jeśli nie ma wskazań do ich używania (np. wrażliwy grzbier), to czy lepsze są zwykłe, czy lekkie mają jakieś "skutki uboczne"?
Wie ktos moze ile kosztuje siodlo Cambridge international w Polsce? Bardzo prosze o odpowiedz🙂!!!

Z gory dzieki🙂

aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
23 kwietnia 2014 22:14
czy jest gdzieś spis, albo możecie polecić pośredników siodeł używanych/ specjalistów siodeł nowych - najlepiej skokówek w okolicy mazowieckiego?
marysia550 ujeżdżeniowe 🙂 Znajoma ma takie na sprzedaż jak chcesz 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się