Runnersi- czyli biegaj z nami :)

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
13 marca 2014 13:15
Edytka, dystans pokazuje w km czy tak jak Garmin w milach?
Lotnaa   I'm lovin it! :)
13 marca 2014 13:37
Edytka, ja bardzo bym chciała mieć coś, czego mogłabym używać również chodząć po górach - tzn w sytuacji zgubienia się, żeby urządzenie było mi w stanie pomóc zlokalizować się na mapie. Ale rozumiem, że tam mapy nie są wgrane, tylko raczej GPS pomaga w obliczeniu dystansu itd?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
13 marca 2014 13:39
Lotnaa, te lepsze gps mają coś takiego jak powrót skąd przyszłaś. 😉 Więc w razie zgubienia się to doprowadzą Cię do punktu wyjścia. Niektóre też mają szlaki 😉
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
13 marca 2014 15:47
Edytka, dystans pokazuje w km czy tak jak Garmin w milach?

Można wybrać 😉 W ambicie wszystko można samemu ustalić - które sporty mają być dostępne, co chcesz oglądać na wyświetlaczu, jakie aplikacje chcesz wgrać. Serio - użytkownik ambita decyduje o wszystkim!
Dlatego na początku byłam mega przytłoczona tym bogactwem. W samej obsłudze ambit jest super intuicyjny (to moje drugie suunto, więc pewno też było mi łatwiej - przesiadłam się po prostu na bardziej zaawansowany model).

Edytka, rozumiem, że tam mapy nie są wgrane, tylko raczej GPS pomaga w obliczeniu dystansu itd?

No własnie można! Można wgrać trasę i kieruje Cię po trasie, można wgrać points of interest i kieruje Cię z punktu do punktu i jest jeszcze opcja find back - zegarek kieruje cię do punktu, z którego zaczynałaś.
Dla tych bardziej po górach jest Ambit 2, do stricte sportu jest Ambit 2S (wszystkie sporty) i jego uboższa wersja 2R (tylko bieganie).

Miałyście doświadczenie z ubraniami marki Karrimor? Facet może mi za śmieszne pieniądze przywieźć ubrania tej firmy do biegania i nie wiem czy warto?
zen ja miałam legginsy, w sumie były ok ale dość szybko się rozciągnęły 😉
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
17 marca 2014 07:14
Udało się. Mam jedno z 300 miejsc na Półmaraton Hajnowski  💃 💃 💃
Rok temu pakiety rozeszły się w 5 minut, więc dzisiaj koczowałam przed komputerem od 7.45, a o 8 zaczęłam odświeżać stronę i mam  😍
hej, a biega ktoś w okolicach Katowic? Bo szukam towarzystwa 🙂
w razie czego czekam na pw, bo ja zwierzę stadne i samemu tak nijak 🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
18 marca 2014 20:11
ja biegam, jaaaaaaa 😀 która część miasta?
Chciałam się przyłączyć do klubu biegacza, ale kompletnie nie wiem, jakie buty kupić. Myślałam, że da się ustrzelić coś w okolicach 150 zł. A tu oglądam polecane buty i ceny są 300 - 800 zł :o
Naprawdę nie da się wybrać czegoś w rozsądnej cenie, w czym będzie mi się wygodnie biegać?
Pokornie proszę o pomoc, bo przeglądając wątek widziałam reeboki runtone i od biedy mogłabym je kupić za te 200zł. Ale wciąż trzymam się nadziei, że może coś super w niższej cenie jest?
polecane już w tym wątku były Kalenji z Decatholna, na pewno znajdziesz coś do 150zł 😉 buty z Lidla też nie są najgorsze, a kosztują ok. 65zł. teraz nawet były w ofercie, ale pewnie już nic nie zostało 😉
Podłączam się do pytania Heval 😉
calore, właśnie niestety na buty z Lidla się nie załapałam, albo tak głupio przywieźli, bo było 37 a potem 44, to nie moje rozmiary niestety 🙁
Buty z decathlona lecę zobaczyć na ich stronie zaraz, dzięki! 🙂
U mnie w Lidlu jeszcze dużo jest, mogę kupić i wysłać jak bardzo chcecie 😉 W Decu jest plus, że można przymierzyć 🙂
Rozie, dzięki, ale bez przymierzenia chyba nie warto, po co mają leżeć potem 😉
Za to w Decathlonie akurat jest promocja na te buty, więc się wybiorę 🙂
Heval, zdecydowałaś się na te za 80zł z deca?
Ja zastanawiam się nad tymi: http://www.decathlon.pl/buty-do-biegania-w-terenie-damskie-kapteren-discover-id_8295050.html , bo biegać będę w lesie głównie 😉
Ja będę biegać raczej po chodniku, w sumie nie jestem pewna, czy te się nadają, skoro są przeznaczone do bieżni.
http://www.spartoo.pl/Vibram-Fivefingers-KSO-x231421.php 🤣
Śmiesznie wyglądają, ciekawe czy wygodne 😉
Heval ja ostatnio kupiłam reebok rincon trail za niecałe 200 zł i po sklepie dobrze mi się w nich chodziło  😁 ale jeszcze w nich nie biegałam, jak je rozdziewiczę to zdam relację 😉 mierzyłam jeszcze Nike Revolution i one właśnie ok. 150 zł kosztują, również były baaardzo wygodne i w niedługim czasie planuje ich zakup 😉

A czy jest tutaj jakaś posiadaczka stóp z supinacją (wysokim podbiciem)? Macie sprawdzone buty biegowe dostosowane do takich stóp? Powiem szczerze, ze te które teraz zakupiłam są do stóp neutralnych ale było mi w nich wygodne wiec kupiłam 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
24 marca 2014 09:51
Stopa supinująca to nie jest stopa z wysokim podbiciem 😉 Możesz mieć stopę supinującą plus wysokie podbicie 😉

JARA myślałam, że to to samo  😡 hmm, to ja chyba mam jedno i drugie  😕
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
24 marca 2014 11:40
Stopa supinująca to taka, gdzie ciężar ciała przenoszony jest na zewnętrzne krawędzie stopy. Jak np od biegania buty wycierają Ci się na zewnętrznych stronach.
Neutralna - kiedy ciężar rozklada się równomiernie na całą stopę.
A pronująca - kiedy na wewnętrzną częśc stopy, tak jak kaczka 😉
Do biegania i jazdy konnej mam taki sprzęt jak na zdjęciu. Nie pamiętam firmy 😉 Pokazuje przebyty dystans, średnią prędkość, maxymalną, minimalną, z jaką biegnę w danej chwili, spalone kalorie itd. Nie ma funkcji pulsometru. Kupiłam to 4 lata temu na allegro, okazyjnie za 240 zł. Działa do dziś bez zarzutu.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
24 marca 2014 14:27
Jeszcze do dzisiaj trwają zapisy na chusty (ala buffy) z nadrukiem VegeRunners 😉 chusta będzie kosztować 11 złoty i można się zapisać na listę tutaj http://wegarnia.pl/209-chusta-wielofunkcyjna-vege-runners.html

ja biorę 3 😀
haha, troche offtop, ale tak czytam Twój post Edytka i czytam i sié zastanawiam w duchu co to jes do jasnej anielki po angielsku "czasti" (zapis fonetyczny) ala "bafi" 😂 😂 Dopiero po chwili zrozumialam, ze chodzi o zwykle, polskie chusty 😂
A poza OT- kurcze, tesknie strasznie za atmosfera zawodow... Gdzies bym sobie wystartowala znowu. Ale moje bieganie ostatnio lezy i kwiczy 🙁
Mam od roku koszulke startowa VegeRunnersów i ani razu sie w niej nie pokazalam 🙁
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
24 marca 2014 16:35
Padłam. Czasti ala bafi  🤣  👍

Ja jestem za to pozapisywana na kilka biegów i zaczynam się przez to strasznie stresować. Jakbym do egzaminu podchodziła, a mi przecież nawet nie zależy na zrobienu określonego czasu  😡
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
24 marca 2014 22:07
Mam pytanie typowo laickie - czy ktoś mógłby mi napisać/podać linki do odpowiednich butów do biegania? :kwiatek:

Ogólnie to od jakiegoś czasu sobie robię ok. 1-2 km rundki (staram się trzymać jedno tempo) na osiedlu. Tylko u nas drogi osiedlowe są wyłożone kostką (bez pobocza/chodnika), przy głównej na chodniku tak samo. Ogólnie truchtam sobie obecnie w butach w których na wf'ie ćwiczyłam (mają dość sztywną i twardą podeszwę) i o ile wtedy na tych 4-5 kółkach na sali problemu nie było, tak tutaj przy regularnym truchtaniu zaczynają mnie boleć nogi (kolana, mam z nimi lekki problem ogólnie). Nie znam się zupełnie na obuwiu tego typu - fajnie jakby amortyzowały jakoś i nadawały się na bieganie po kostce/asfalcie, no i cenowo jakoś koło 150zł 🙂
Heval, tam w opisie jest

"Ograniczenia w użytkowaniu

Nieodpowiednie do biegania na zewnątrz"
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się