Stajnie w okolicach Bielska-Białej

grafciara w Etna Ranch (na fb można zobaczec) od marca 2 wolne boksy beda na 99% 🙂  bardzo polecam
azazu93 a jaka cena w etna ranch nie wiesz?
Dzięki za info 🙂 teraz już za późno ale może następnym razem.
🙂
Cyga i gdzie w końcu z koniem wylądowałaś 🙂?
🙂
grafciara wysłałam pw 🙂
To najważniejsze, że koń ma dobrze 🙂
Niestety jak w Bielsku i okolicy jest duuużoo stajni, tak by znaleźć ideał jest nierealne (lub brak boksów  😁 ), a znaleźć miejsce gdzie koń będzie miał dobrze i atmosfera będzie znośna to ciężko ( i też brak boksów :P ).
🙂
Ja osobiście polecam stajnię "pod Dębami" przeniosłam się tam z koniem pod koniec grudnia i poki co jestem bardzo zadowolona,kobył siedzi od rana do późnego popołudnia na wybiegu,pastwiska są ogromne,dostaje mnóstwo jedzenia dobrej jakości,fajnie sobie przytyła,mamy piaskową ujeżdżalnię a  wokół piękne tereny 😉 jakby ktoś chciał więcej informacji to zapraszam na pw.  😉
Cyga przepraszam, że tak późno odpisuje, ale nie zobaczyłam, że pisałaś  🤬

Hmm.. jak to się mówi ideałów chyba nie ma, ale ja trafiłam na perfekcyjną stajnie jaka może być chyba u nas w okolicach.
Stajnia tzw. "Rancho w Dolinie" w Janowicach obok Bielska (niedaleko Bestwiny).
Duże pastwiska, podzielone na kwatery i dobre rozporządzanie nimi by nie było ani chwili bez trawy, zadbane, dobrze nawożone.
Własna pasza objętościowa jak i treściwa, jednym zdaniem - wiadomo co konie jedzą. Świetnie dobierana ilość jedzenia dla koni, objętościówka do woli, a o zwiększenie treściwej nigdy nie muszę się prosić, bo pracownicy chyba czytają w myślach i ogarniają jak się jeździ, zawsze jak widzą, że koń więcej pracuje to i dawka się zwiększa.
Duże przestronne boksy, dobrze oświetlone, duża ilość słomy, codziennie ścielone, przez co koń stoi i śpi na suchym.
Ujeżdżalnia  😍 piaskowa z fizeliną, z drenażem, przeszkody.
Opieka nad końmi nie do opisania!!!  👍 Wspaniałe osoby pracujące w stajni, cokolwiek się dzieje natychmiast kontakt z właścicielem, konie doglądane codziennie, trzeba je owinąć/derkować/zmieniać opatrunki/chodzić na spacery/cokolwiek to bez dyskusji, dodatkowych opłat i z uśmiechem na twarzy zawsze pomogą 🙂
i atmosfera niczego sobie 🙂 cisza spokój i to czego najbardziej mi w wielu stajniach brakuje to spokoju od dzieciarni (bez urazy dla tych wychowanych! Do takich nic nie mam, bo i młodzież u nas na stajni się znajduje, ale wszyscy porządni i z kulturą podchodzą do koni i innych pensjonariuszy).

Wreszcie w spokoju siedzę na studiach, nie martwiąc się, że z koniem coś nie tak lub że muszę skombinować kogoś by mi dawał wcierki czy zmienił opatrunek jak trzeba. Ciężko o takie miejsca w dzisiejszych czasach... W dodatku dla mnie było ważne połączenie autobusowe bo jestem niezmotoryzowana  🙂

No po prostu raj na ziemi nie do opisania  😜
i oczywiście brak wolnych boksów  😁
Wichurkowa   Never say never...
24 lutego 2014 20:56
Podpisuje się rekami i nogami pod stajnia "Ranczo w Dolinie"  🏇
Trochę późno, ale jeśli chodzi o Janowice to również polecam. Kolezanka stoi i bardzo sobie chwali, ja byłam raz, ale na pewno jeszcze z chęcią odwiedzę, piękne miejsce dla koni.

I jeszcze Stajnię na Górce w Międzyrzeczu polecam, ale tam podobnie jak w Janowicach permanentnie zajęte boksy :-)
🙂
Komuś coś może wiadomo na temat jakichś zawodów organizowanych w pobliżu Bielska? Bo chciałam się wybrać jakoś w okolicach maja-czerwca 😀
frania335   Kocham Cię :*
29 marca 2014 22:33
ja także podpisuję się rekami i nogami pod stajnią "Ranczo w Dolinie"  😍, jestem tam z końmi od prawie dwóch miesięcy i po raz pierwszy mogę spokojnie wyjechać na kilka dni nie martwiąc się o nic. konie wesołe,całymi dniami na zewnątrz. osoby pracujące w stajni miłe, pomogą w każdej sytuacji, dbają o dobro koni, żeby nic im nie brakowało. podłoże na ujeżdżalni super. brak małolatów co jest dużym plusem. ekipa stajenna extra, aż szkoda się z nimi rozstawać. tereny piękne. istnieje możliwość zapakowania koni do przyczepy i pojechania na jakiś wypad terenowy, czy zawody. i tak jak Piaffallo pisała ciągły brak miejsc.

😍 😍 😍 😍 kocham ta stajnię  😍 😍 😍 😍

P.S jakby ktoś chciał jakieś info odnośnie fajniej stajni w Pszczynie ze świetnymi warunkami zapraszam na PW
eszag zobacz na stronie ślj najbliższe są w bieruniu w maju
Eszag w Lipowej w OJ Hanka będą takie zawody towarzyskie na Dzień Dziecka
Artanis - ta duża ścieżka to ze swoim koniem ? czy jakimś od was?
Julka ze swoim koniem powinno byc fajnie jakbys chciała to pisz to mam na czym polega duz i mała na fb Ania
Zwolnił się u nas w stajni ( NA GÓRCE Międzyrzecze k.Bielska ) jeden boks dla konia. Może ktoś chętny? Więcej na priv lub na www.stajnia-na-gorce.pl
Jeżeli ktoś z koniarzy szuka stajni w której wasz podopieczny będzie w dobrych i odpowiednich rękach, pod całodobową fachową opieką to powinien zaglądnąć do "Stajni pod Dębami". Stajnia mieści się w Międzyrzeczu Górnym więc jest gdzie pojeździć w piękne tereny. 🏇  Ogromnym atutem jest posiadanie 16 hektarów pastwisk 😍 gdzie konie spędzają czas.W okresie od wiosny do jesieni całe dni aż do późnych wieczorów.
Jeśli szukasz stajni z myślą o swoim podopiecznym oby to on był szczęśliwy to powinieneś przyjść właśnie do Stajni pod Dębami.
Jak najbardziej w 1000000000000000000000000000000000000000000% POLECAM

Jeśli sugerujesz się opiniami osób które ze swoim koniem zwiedziły dużo stajni to pozdrawiam. Warto by się zastanowić dla czego ta osoba tyle ich zwiedziła?? Może to było coś z nią nie tak???

Jeśli chcesz się przekonać jaka jest stajnia nie sugeruj się plotkami przyjdź i sam zobacz a na pewnie nie pożałujesz.
🙂
Czy wiecie może czy w naszych okolicach sa stajnie w ktorych jest mozliwosc zeby w  lecie kon byl nonstop na padoku, na ktorym ma sie gdzies schowac, i gdzie jest woda i zeby ktos go dogladnal czasami??? Szukam pilnie!!!!!
🙂
Ludziska szukam stajni, a raczej padoku przy stajni dla mojego koniska, te ktore znam sie do tego nie nadaja.... Chce wyrzucic konia na pol roku na padok, ale tak zeby stal dzien i noc, wiec musi byc jakies schronienie, stajenka lub zadaszenie. Pomóżcie  🙇
i.... dosyc wysokie ogrodzenie
Witajcie.  🙂
Aktualnie tkwię w jeździeckiej kropce - wiem, że nic nie wiem, a jednak aktualnie poza dupogodzinami (i teoretyczną wiedzą we własnym zakresie) nie robię praktycznie nic, a bardzo mi zależy, żeby nauczyć się jak najwięcej. Jestem na poziomie srebrnej odznaki.
Zatem chciałabym się Was zapytać, czy nie wiecie gdzie w okolicach Bielska, Cieszyna (również Czechy wchodzą w grę) itd. osoba bez własnego konia może solidnie potrenować (najlepiej ujeżdżenie) pod dobrym okiem? Szukam stajni prowadzących treningi, może ktoś prowadzi na swoich koniach prywatnie, może coś z opcją współdzierżawy i trenerem na miejscu...
Byłabym bardzo wdzięczna za jakąkolwiek pomoc.  :kwiatek:
candi. W Lipowej mają teraz wiatę dla swoich koni z COPD więc może zadzwoń tam i się spytaj czy by było miejsce i dla Twojego 🙂

SmalecTropikalny  Dorota Ingram w Lipowej prowadzi treningi ujeżdżeniowe na swoich koniach.

Jest jeszcze jedna bardzo dobra instruktorka, ale nie prowadzi jazd na swoich koniach. Po kontakt do niej na priv 😉
Artanis, dziękuję! 🙂  Niestety szukam tylko możliwości jazdy na cudzych koniach.
[s]Czy mógłby mi ktoś udzielić informacji na temat treningów z Dorotą Igmar na jej koniach? Byłabym bardzo wdzięczna, bo najbliżej do Lipowej nie mam i chciałabym wiedzieć czy warto.[/s]
edit. Już nieważne.  😉
Po raz drugi się wypowiadam,ale podpisuję się pod słowami Sebastiana,stajnia "pod dębami" warta uwagi jak najbardziej,nie przypominam sobie żeby mój koń kiedykolwiek był tam głodny,czy żeby zaczął chudnąć,wręcz przytyła,a siana potrafi czasem nawet nie dojeść.Od rana do wieczora  konie siedzą na pastwisku co moim zdaniem jest dla rumaka niesamowicie ważne i daje komfort psychiczny,jest ujeżdżalnia piaskowa więc nawet po jakiś większych deszczach da się jeździć,boksy są czyste,przestronne,w siodlarni jak i na terenie stajni jest dużo miejsca,ludzie mili i na poziomie. W czerwcu minie pół roku odkąd tam stoję i póki co jestem baaaardzo zadowolona,konina z resztą też , niesamowicie się zmieniła od czasu  zmiany stajni i to tylko na lepsze rzecz jasna  🙂
Najlepiej po prostu przyjechać i zobaczyć na własne oczy co i jak! 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się