Kącik Ujeżdżenia

Nie znam żadnej z pań, ale bardzo ładna strona. Jest tam oferta treningów do klasy CC włącznie, w związku z tym mam pytania:
- w skokach, ujeżdżeniu, czy wkkw ?
- jaki dorobek szkoleniowy / konie, jeźdźcy / w w/w klasach panie mają ?
- czy same startowały w klasie CC, w jakich konkurencjach, przedziale czasowym i z jakimi wynikami ?
Odpowiedź na te pytania  mnie wystarczy, żeby zweryfikować ofertę, a na chwilę obecną - bardzo ładna strona.
vissenna   Turecki niewolnik
20 marca 2014 09:59
Co do siwka P. Milczarek, fajny koń, choć na moje taki "wolny zadem", silnik mógłby ekspresyjniej pracować, żeby to współgrało z akcją przodu...

Dramka jeszcze kończąc temat, chciałabym mieć takie bogate doświadczenie jak ElaPe, bo choć pracuję w sumie w jednej z najlepszych stajni w Danii, to nadal czuje się amatorem-rekreantem 🙂 A oceniam, bo skoro "rekreant" widzi błąd, to jest on chyba dość poważny... No a poza tym, to chyba o wyrażenie swojego zdania (podoba mi się to/nie podoba mi się to) chodzi w ocenianiu przejazdu i każdy ma do tego prawo, skoro godzi się na to zawodnik wjeżdżając w szranki? I przypominam jeszcze raz - większość sędziów ujeżdżeniowych GP nigdy nie jeździła a oceniają też  :kwiatek:
vissenna, chyba o Dramkę chodzi? bo Dworcika nie brała udziału w tej dyskusji.  🙂

Mnie bardzo razi w ofercie podlinkowanej firmy, że to jest takie mydło i powidło - bo są tam i konsultacje (ujeżdżeniowe?), i golenie koni, i jakieś "rysownictwo" - ogółem robi nieprofesjonalne wrażenie.
vissenna   Turecki niewolnik
20 marca 2014 10:07
ekchem tak  🤣 masz rację 🙂 Ja dopiero czekam, aż mi pierwsza kawa przypomni, że jestem człowiekiem 🙂
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
20 marca 2014 10:43
Mnie bardzo razi w ofercie podlinkowanej firmy, że to jest takie mydło i powidło - bo są tam i konsultacje (ujeżdżeniowe?), i golenie koni, i jakieś "rysownictwo" - ogółem robi nieprofesjonalne wrażenie.

mnie już na dzień dobry odstrasza czy wzbudza podejrzenia wymyślna nazwa (co ma tai chi z jeździectwem to nie wiem), troszkę efekciarska szata graficzna  i "nasza filozofia" jakieś takie lanie wody.
Facella   Dawna re-volto wróć!
20 marca 2014 10:45
A to nie podpada już pod reklamę/ogłoszenie?  👀
Ładny ośrodek. Nie wiedziałam, że całkiem niedaleko jest takie ładne miejsce.
Chociaż patrząc na zdjęcia (których jest bardzo mało) nie powiedziałbym, że to jest poziom CC w czymkolwiek, ale ja się nie znam. Niemniej koniki też ładne.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
20 marca 2014 10:47
A to nie podpada już pod reklamę/ogłoszenie?

w sumie raczej tak
Nie wiem jak druga Pani z ogłoszenia, ale p. Waligórska na pewno na poziomie CC nie jeździ. Wystarczy przeglądnąć jej wyniki z ostatnich paru lat. C klasa na ok 52%-55%, oczywiście wygrane w Memoriale odgrywanym w JEJ stajni w Toporzysku.. cóż, znam tę parę dobrych kilka lat, sama miałam wątpliwą przyjemność "trenowania" z  p. Kasią i przebywania w Toporzysku. O ile p. Kasia sprawdza się jako trener do klasy P tak potem już nie umie przekazać wiedzy, treningi nie indywidualne ale w 2,3 osoby to dramat, bo jedna jeździ a o pozostałych się zapomina. A ośrodek W toporzysku może i ładny ( teraz po stawieniu zewnętrznej ujeżdżalni wygląda dużo lepiej), ale atmosfera i poziom zachowania oraz wyszkolenia "instruktorów" pozostawia wiele do życzenia. Cóż wciąż zabawa i imprezy kawalerii i instruktorów są na pierwszym miejscu w tej stajni. Chciałam tam wysłać swoje dzieci na obóz, ale zrezygnowałam po ostatniej wakacyjnej wizycie w Toporzysku. A szkoda, bo miejsce piękne, tylko kadra od lat nieudana.
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, z reguły, niestety tak to wygląda.
o samych treningach z p. Kasią na pewno może się wypowiedzieć forumowa jankesiara, ona w toporzysku stała i jeździła swego czasu, ale chyba więcej z Ulą Śliwą. Chociaż było to dobrych parę lat temu,
Tylko kilka wyjaśnień: K. Waligórska startowała CC, znalazłam jakieś wyniki na poziomie 55%, ale ogólnie startowała mało. W Memoriale akurat nie wygrywała, przynajmniej nie w ostatnich latach, bo to co napisałaś eloise brzmi tak, jakby ZO w Toporzysku były sędziowane pod konkretnego zawodnika, a akurat tego zarzucić nie można. Justyna CC raczej nie jeździła.
Ośrodek w Toporzysku ładny, ale Kasia już tam nie stacjonuje (bywa, ale rzadko). Ten miły plac w ogłoszeniu jest z Toporzyska, zdjęcia hal też z innych miejsc niż aktualna lokalizacja.
O treningach z K.W. zdania są bardzo różne, sama miałam mieszane uczucia, czasem do mnie trafiała, czasem nie. Ale znam też osoby bardzo zadowolone. Co do jazd 2-3 osobowych muszę się zgodzić, jeśli trenować to tylko indywidualnie.
To ja od siebie też napiszę - serdecznie polecam zarówno współpracę z p. Kasią Waligórską jak i z Justyną Krówką.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
20 marca 2014 20:49
A wiadomo czemu pani Waligórska nie stacjonuje w Toporzysku? Z tego co pamiętam jest (była?) żoną właściciela i razem prowadzili ten ośrodek.

A K.W. ma jakichś zawodników którzy startują?
O tej drugiej pani nic w życiu nie słyszałam, choć od urodzenia mieszkam w Krakowie i zazwyczaj jest tak, że w tym światku każdy coś o kimś słyszał. A tu cisza w eterze...
szuwar ElaPe ja przez cały przejazd zastanawiałam się czy Zimba ma taaak bardzo opadający naczółek czy nauszniki :P aż transmisje zatrzymywałam  🤔wirek:
Strucelka, p. Justyna nie jest z małopolski  😉
🙂
Dziewczyny, hilfe 😉 kiedys elape wstawiala taki fajny filmik, kyra na takim duzym karym ogierku chyba, pokazujaca swoje abc, ma ktos linka? Znalezc nie moge cholibka.
Ja z innej beczki. Czy ktoś wybiera się na towarzyskie/regionalki do Jeziorek w ostatni weekend kwietnia?


Patrzcie  😍
Facella   Dawna re-volto wróć!
23 marca 2014 18:15
Poprawił trochę ten piaff? Wygląda całkiem ok (jak na niego), ale nie mam porównania z ostatnimi przejazdami p. Kasi...
Wydaje mi się, że jest lżejszy do jazdy, pamiętam, że po p. Kasi było widać walkę o każdy krok w piaffie, a tutaj jest tego o wiele mniej. WOW  💘
lostak   raagaguję tylko na Domi
23 marca 2014 18:18
Poprawił trochę ten piaff? Wygląda całkiem ok (jak na niego), ale nie mam porównania z ostatnimi przejazdami p. Kasi...
Wydaje mi się, że jest lżejszy do jazdy, pamiętam, że po p. Kasi było widać walkę o każdy krok w piaffie, a tutaj jest tego o wiele mniej. WOW  💘


on na rozprężalni i treningach piafuje bardzo ładnie...😉
Czyli co, koń się spalał, czy jeździec podczas zawodów?
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
23 marca 2014 18:39
Ja tak z innej beczki, kogo spotkam na HPWiM-A w Aro?  💃
Mnie,tyle że ja trzymam w Aromerze konia-nie wiem czy wystartuję,ale może się zmobilizuję i pojadę
Mnie też Ekwador wydaje się lżejszy, fajniej angażuje zad i - nie wiem jak to zgrabnie ująć - tak jakby zaczęła przepływać przez niego energia.  😍
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
23 marca 2014 21:57
no też  tak jakoś lepiej ten piaff wygląda
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
26 marca 2014 10:38
[size=8pt](post pod postem bo odświeżam wątek) [/size]

Apropo nowych jeźdźców znanych koni

Tu S. Rappe (wcześniej jeździł go M. Rapcewicz) pod Aleksandrą Kozubską na zawodach w Barcelonie - jedzie rundę Young Rider program CC.

ścieżka dźwiękowa trochę szwankuje tak jakby się nakładała na siebie, ale słychać komentarze

http://www.topiberian.com/index.php/videos/single-video?idPrueba=2640&idVideo=11845

Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
29 marca 2014 17:10
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
29 marca 2014 18:32
I dobrze że dobrze piszą.  🙂 Fajnie ten Rubicon chodzi, nie wiem czy nie lepiej niż Martini.
Mi podoba się bardziej niż Martini,tylko ten pasaż jakiś taki huśtający na boki-no i wygląd  😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się