DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

Sio   nowe wcielenie marchewki
22 marca 2014 18:09
Horse_art.....nawet nie wiedziałam, że wstawiłaś. Dziękuję 🙂 a technika zwie się naalbinding -technika starosłowiańskich przodków
Zdjęcia pod siodłem, przepraszam że takie ale innych nie mam  😁
W słońcu i w cieniu.
Sio, a teraz to proszę napisz fonetycznie, bo nei jestem w stanie wymówić - znaleźć sposobu :P
nie mial mi kto zdjęcia dziś/wczoraj zrobić 🙁 moze jutro się uda. ale Carpe sie czapa podoba - nawet jej nie zjadł 😉 ludzie też nie reagują jakoś mocno (chyba, że zachwytem) tak, wczoraj przy 20 na plusie troche w niej ciepło, ale dziś - poniżej 10 to idealnie 😀 i wiatru nei przepuszcza - w przeciwieństwie do normalnych na drutach robionych. no super 😀

wabankowa - odszczekuje  obawy.... pod siodłem idealnie ten przód! i kolor jest super !

sio koni nie udało mi się pstryknąć, ale zdążyłam naczółek dla pewnej pani z forum 😉

asds   Life goes on...
22 marca 2014 21:44
Ołłłł yeahhhhh...  😎

Come to me baby.
Wie ktoś , gdzie mogę kupić kryształki lub ćwieki do naczółka? Szukam ,ale nie mogę znaleźć żadnych fajnych.
lilou, pasmanteria, albo allegro 😉
Pod siodłem wygląda rewelacyjnie! jak oryginalny banan eskadrona 😀
Kastorkowa   Szałas na hałas
24 marca 2014 05:25
Efekt piątkowo sobotniej nudy. (Naczółek)


edit. literówka.
deborah   koń by się uśmiał...
24 marca 2014 07:36
Kastorkowa, pokaż zblkiżenie 🙂 wygląda zacnie 🙂
a gdzie te czułki?  😁
Kastorkowa   Szałas na hałas
24 marca 2014 14:20
hah, czułki ukryte. 🤣 Już zmieniam.
Deb w weekend postaram się coś zrobić.

Edit. mam tylko takie
Patrzcie co dzisiaj do mnie doszło  💘
Futerko jest genialne, mięciutkie i puszyste ^^

Przedstawiam Wam futerka materiał, futerka naturalne szyte dla znajomej i pierwsza część zamówienia dla koni z mojej stajni czyli futerka dla wałaszków.

A no i oczywiście testera podczas pracy  😁
Ma ktoś może albo chciało by się komuś narysować wzór (wykrój) futra do podkładki np takiej: http://www.galloper.pl/pl/p/Podkladka-EA-Mattes-standard-Plus/1686 bo właśnie nie wiem jak wyciąć te futro żebym mogła je tak zagiąć 🙁
A może ktoś ma "instrukcje" robienie podkładki?  😀
Dawno się nie odzywałam to wskoczę z czymś innym ;p
Podkładka feir play podszyta naturalnym futrem + podkładka z czapraka oraz padzik z wstążką by me 😉
wreszcie mam ładniejsze zdjęcie mojego DIY na zawody 🙂
czaprak, odnowiony kask i fraczek bling bling


Jak odnowiłaś kask? Pokrowiec?
Może ktoś umie uszyć kolorowy pokrowiec na kask?
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Cytowanie zdjęc
deborah   koń by się uśmiał...
27 marca 2014 18:52
Rozbebeszyłam zdjęłam oryginalne obszycie i uszyłam nowe 🙂
asicaa239, ten padzik z wstążeczką cudowny!!! - ostatnio widziałam bardzo podobny w jakimś sklepie internetowym, ponad 200 zł kosztował  😁
Brak pikowania/przeszywania nie powoduje szybszego spłaszczenia po użytkowaniu pod siodłem? Czy to nie ma znaczenia?  😉
robią się zagniecenia które się przecieraja -traci kolor i brudzą (jak jasny), czasem wypełnienie przez to lata i się gdzies gromadzi albo wykrzywia sie pod siodłem bo materiał jeździ po wypełnieniu. takie mam doświadczenia z dużymi pikowaniami/brakiem
ale wyglada cudnie 😉
Czyli z powołaniem do wyglądania i pozowania  😀 użytkować od święta  😎
Piękny  🙂
Aszra On jest przepikowany w miejscu gdzie jest wstążka, co do dalszego użytkowania to ciężko mi określić co się z nim będzie działo ;p Poza tym bawełna do niego użyta jest dość gruba i sztywna, gąbka gęsta więc może nie będzie tak źle😉
A ja szyję odświętny padzik a'la big square eskadrona 😀 ale ostatecznie nie bananowy, a fioletowy który za mną chodził od dawna, bo moja piękna modelka będzie w nim wyglądać bosko! 😀 fioletowy pad, czekoladowa lamówka i pasek złoty beż-czekolada-złoty beż  😍 zastanawiam się tylko czy nie łatwiej by mi było kupić tasiemki w tych dwóch kolorach zamiast wykrajac i zszywać paseczki 😉 ale co tam, najwyżej będę kląć pod nosem i pruć.

Na bananka też przyjdzie pora oczywiście  😀iabeł:
mam takie 2. alcantra, gąbka, owata i siatka. pad gruby (tu nie mam pewności co w środku - pl firma horsage - czy jakoś tak) i ekstra gruby - ten drugi jest tez ekstra długi i ma takie przepikowanie pionowe na podobnej wysokości. generlanie jestem zadowolona. ten 2 jest na rajdy. a ten 1 jest jasny (banan) i sie wlasnie zachowuje jak opisalam niestety. ale też jest wielki. z małymi i z przepikowaniem i pion i poziom powinno być lepiej 🙂


❓ pytanko... czy któraś z was jest w stanie uszyć mi pad westowy? normalna maszyna tego nie weźmie, bo ma być sztywne i b. grube. chetnie z filcem w srodku (takie panele - nei muszą być przeszywane. fajnie, jakby miał owcze futro od spodu (ale nie koniecznie), no i koniecznie profilowaną górę. z bawełny, wełny, siatki... no czegoś mocnego oddychającego ....

oraz cieńsze - takie show pady, czyli do nakładania na wierzch. tu już cm gąbki starczy - zeby tylko trzymało kształt. bo jednak kazdy taki ekstra to za wysoki koszt, żeby robić kilka w różnych kolorkach...

oczywiście chętnie np. na naczółki wymienie 😉

kiedyś miałą mi szyć stajenna, ale na zrobieniu jej naczółka temat się zakończył ;]
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
27 marca 2014 20:26
horse_art trzeba było naczółek dać jak dostaniesz pad 😉
Biczowa, nie no, nie dałam. ale zrobiłam. a teraz mi tu leży ...  mi do niczego nie pasuje, a na materiały wydalam sporo wiecej niż ona te swoje czapraki sprzedaje ;/
horse_art znam ten ból😉 Już miałam kilka okazji się naciąć, zainwestowałam w materiał i lipa z tego. 🙂 Ale człowiek uczy się na błędach.
witam 🙂

mam pytanie - czy ktoś wie jak samodzielnie zrobić gumy dla konia ? lub coś w tym stylu?
To i ja się pochwalę, że ostatnio zrobiłam sama twór naczółkopodobny  😁
harja taki wielki chłop z Kuby, a na tym zdjęciu i w tym naczółku wygląda wyjątkowo subtelnie 🙂!
A ja się pochwalę kolejnymi czaprakami 🙂
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
29 marca 2014 20:36
harja Kuba piękny jak zwykle, naczółek się na nim świetnie prezentuje, bardzo fajny pomysł ale twoje konisko nawet w naczółku zrobionym ze sznurka od snopowiązałki wyglądał by dobrze 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się