Derki

aga jasne, że przegrzewać nie wolno. Normalnie przy takich temperaturach też ubierałam w plandekę, ale koń nie był świeżo po ogoleniu. Stąd moje wątpliwości  😉 Jutro golę i wrzucę go w 150g, plandekę zostawię stajennym w pogotowiu i najwyżej Rudego przebiorą.
tulipan, też tak myślałam że łyse to grubsze derki. Ja moje dwa goliłam ze 3 tygodnie temu, sierścią absolutnie nie obrosły, więc łyse jak kolano cały czas, jak świeżo po goleniu.
Stoją prawie jak w angielskiej stajni, bo naprawdę jest tam zimno, jak temp spada do -5 i więcej to nawet woda zamarza. I oba do niedawna właśnie stały w 100gr, ale były wręcz parzące pod spodem. Więc dostały plandeki.
Wychodzę ze stajni późno, bo ok 20 i są ciepłe, rano nie raz jestem już o 8 i też są ciepłe.
aga właśnie wróciłam od Rudego i zdecydowanie dostanie plandekę, prawie 20 st. było  😉
Ja się chyba wstrzymam z tym goleniem bo za tydzień zimno..poza tym rano zimno, w stajni ciepło, a później ciepło.
ash   Sukces jest koloru blond....
12 marca 2014 07:31
Kary wczoraj pod wieczór był ciepły pod plandeką na polarze. Noce jeszcze zimne, więc jeszcze tak postoi.
Ja też już przebrałam w plandeke z polarem, ale chyba pod koniec tygodnia wrócimy do 150g bo zapowiadają w moim rejonie powrót zimy... 🤔
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
12 marca 2014 08:50
Na taką pogodę idealny jest softshell. Czy to nad ranem w stajni czy w południe na słonecznym wybiegu koń jest tak samo ciepły😉
Też trzymam teraz ogolonego w softshellu i sprawdza się super.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
13 marca 2014 22:55
yyy dzisiaj widziałam konia w derce dralonowej na to kołdra i derka zimowa 😵
lusia722, żartujesz ?? Miał się rozpłynąc, czy jak ??
Kaarina między plandeką z polarem a 150g jest niewielka różnica  😉
tulipan, ja zawsze myślałam ze plandeka z polarem=100 gramowej derce, mówisz że wychodzi raczej 150?
aga zależy jaki polar, ale nawet jeśli przyjmiemy te 100g to przebieranie konia co 50g to trochę wariactwo  🙂
tulipan, a to tak 😉 masz rację. Ja się po prostu spytałam przy okazji, bo mnie kiedyś ten problem męczył, do jakiej derki przyrównać tą plandekę na polarze 😉

Ja zmieniam co 100, mam plandeki, 100gr, 200gr, 300 lub 350 i na koniec 400 jak już duży mróz.
U mnie się sprawdza plandeka, 150g, 280g i 400g. Do tego się posiłkuję polarem. Nie rozważałam jakoś specjalnie ile ma plandeka z polarem bo nie posiadam takiej dery nawet, ale zawsze zakładałam, że 100g, może trochę ponad  😉 400g nie używałam już ze dwa sezony, ale mam - w razie jak nas w maju mróz zaskoczy to będę przygotowana  😁
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
14 marca 2014 23:35
Klami to jacyś zagraniczni byli oni często mają tysiącpięćsetstodziewięćset derek, ale przy dodatniej temperaturze to jakiś absurd 🤔wirek:.
tulipan, wypluj te słowa!! Żarty żartami, ale klimat nam się nieźle zmienia, i już mnie nawet w maju mróz by nie zdziwił :P
Mam przepiękną, stajenną derę ESa 400g i chętnie bym ją w końcu na konia ubrała  😁 😎
Jeśli wierzyć prognozom, w moim regionie pod koniec tygodnia ma być po 19 stopni. Myślicie że mogę wypuścić konia golonego bez derki na padok? Pierwszy raz mam golasa i stąd te dylematy, zwłaszcza że padoki są w miejscu gdzie ciągle wieje.
A masz jakąś derkę bawełnianą? Tak byłoby najpewniej 🙂
Ja chyba w piątek ogole bo dzisiaj musiałam czekać zanim wypuszczę spoconego konia na padok  🤔

Kaarina Ja bym ubrała najlepiej drelich
Jak 19 stopni i słońce to bym wyrzuciła na golasa. Bawełna lub drelich mogą nie wytrzymać na padoku  😉
Jak 19 stopni i słońce to bym wyrzuciła na golasa. Bawełna lub drelich mogą nie wytrzymać na padoku  😉


Moj drelich (nowy!) wytrzymal na padoku... 2 dni. Potem byl caly w strzepach, nawet derki nie przypominal...
Przy 19 stopniach spokojnie na golasa moze isc 🙂
anetakajper   Dolata i spółka
18 marca 2014 09:15
Ja chyba w piątek ogole bo dzisiaj musiałam czekać zanim wypuszczę spoconego konia na padok  🤔

Kaarina Ja bym ubrała najlepiej drelich


Dlatego ja gole 3 razy w zimie 😉 a pogodą się nie przejmuję bo są derki -2/3 itd 😉
Dzięki dziewczyny 🙂 wyjdzie goły jeśli faktycznie będzie taka temperatura i nie będzie wiał zimny wiatr.
A ja z szoku wyjść nie mogę, jak ludzie w UK derkują konie. U nas jakoś bardziej z głową mi się to wydaje - tu są przegrzewane.
Obecnie temperatura nie spada poniżej +5-6 stopni (stajnia normalna, nie angielska), a konie nadal wyubierane jak u nas w największe mrozy. Ostatnio z ciekawości sprawdziłam gramaturę derek jak średnio konie mają (są i takie co mają jeszcze więcej na sobie), i tak to po kolei leci:
-bawełniana
-50g kołderka
-550g zimówka
Ja bym się zapociła mimo, że jestem mniej owłosiona niż te konie heheh
Te co ogolone niedawno na Medium Trace Clip, to postały z 2tyg w stajni derkowane jak sądzę ok 250-300g (bo derka ciężka), a wczoraj wróciły na łąki bez niczego (nadal niezarośnięte).

Ja po treningu zarzucam na padok drelich bo chociaż koń obrośnięty ale rozgrzany i spocony
Mam pytanie, czy ktoś się orientuje,czy derka Fouganza light stajenna jest czymś podszyta?
Asik   Najwazniejsze to sie konsko realizowac :D
23 marca 2014 21:37
Nie ma podszycia ta derka z decathlona, jest jak najbardziej letnia (chociaz dla mnie bardziej wiosenna, bo latem to na golasa albo w siatkowych 😉). Za to bardzo pozadnie uszyta, mega dobrze sie uklada.
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
24 marca 2014 07:20
Szukam przeciwdeszczówek - takich dobrze przeciwdeszczowych 😉 - dla moich dworolubnych kucy - czy jarpolowe byście poleciły? Bo ja chyba na miarę na te kurduple szyć muszę 😉).
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się