Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Chyba raczej tak, ewentualnie możesz poorientować się w swojej okolicy, niektórzy sami/ stajnie  siekają siano czy lucernę na sieczki. Może byłaby możliwość odkupienia worka.
Ostatnio chciałam kupić sobie i odradził mi znajomy bo podobno jakas stajnia dala pasze do analizy (nie widzieli efektów po jej podawaniu) i sklad sie baaaaardzo różnił od tego co powinno być w niej.. nie wiem czy to plotki czy faktycznie, ale jakoś juz jestem malo przekonana 😉. dlatego pytalam o tego dynamixa, chyba na niego przejdę..

+ sama dawałam teraz elektrolity sukcesa i tez nie widzialam efektów.. moze po jednym wiaderku nie da sie zobaczyć nic, nie wiem.. 😉.
Ponoć konie, które dostawały Sukces miały bardzo złe wyniki krwi, ale nie jest to info potwierdzone. Od siebie mogę dodać, że po Besterly wyniki były OK
+ sama dawałam teraz elektrolity sukcesa i tez nie widzialam efektów.. moze po jednym wiaderku nie da sie zobaczyć nic, nie wiem.. 😉.


Wszelkie suplementy Sukcesu są nisko skoncentrowane. Aby dać porównywalne do innych firm ilości witamin czy minerałów w jednej dawce - trzeba by po pół wiaderka na raz dawać... Za to ja ich lucernę kupuję. Tania, dobrze wysuszona, beż zbędnych dodatków...
_Gaga, no pocieszyłaś mnie z tą lucerną 😅
Wadą lucerny sukcesu jest to, że zbierają w momencie, kiedy jest najmniej wartościowa. Przerośniętą, mocno zdrewniałą, praktycznie bez części listnej. Dawana jako dodatek do przekąszenia ok, ale nie spodziewałabym się po niej jakiś ekstra efektów.
problem w tym, że te części listne są delikatne i po wysuszeniu są bardzo pyliste. Też szukam dobrej lucerny, daję obecnie mieszankę Hartoga - Lucernę Mix, jest Ok mimo ze trochę pyłu jest. Mój koń generalnie zostawia cały pył na dnie żłoba, ale Haroga wyjada. Jeszcze interesowałam się Lucerne Mix  St. Hippolit i czystą lucerną Mollichaff. Ktoś karmi? i może ocenić?
Ja natomiast karmie Dengie i dla mnie są super te sieczki. Moze nie mam za duzego porownania ale zostaje przy tej firmie bo mi odpowiada to po co zmieniac. Hitem zdecydowanie dla mnie jest Alfa-A Oil nie pyląca ze wzgledu na olej, super pachnie. W Alfa-A oryginal troche przeszkadzala mi melasa, ale dzieki niej rowniez niepyląca. Teraz mam jakąs bardziej suchą (Lite chyba) i grubsze te łodygi, ale nie jest zła, kon wcina i wygląda.
Evson, a którą Lite masz? Podejrzałam że jest Hi Fi i Alfa Lite. Ta pierwsza to mieszanka ze słomą, a ta druga to czysta lucerna  z melasą i olejkiem miętowym. Ma mniej białka i dla dla mnie ciekawa.
Moi drodzy czy jakaś firma/sklep oferuje teraz darmową wysyłkę pasz? Lub gdzieś jest w miarę tania ta wysyłka?
Koń wzgardził sieczką Baileysa, muszę na szybko coś innego wymyślić...


Edit, mam Opti Feed 😀 mają teraz darmową wysyłkę 😀😀
Za to ja pozachwycam się trochę Baileys Top Line Conditioning Mix No. 17 🙂

Kupiłam na promocji w Animalii i jestem bardzo zadowolona.
Na razie skarmiam pierwszy worek, więc efektu przytycia nie widzę (a w takim celu głównie kupione). Moja maruda niezbyt chętnie zjada to musli, ale jakoś je zmęczy.
No ale!!
Za to mój koń jest bardzo spokojny, skupiony i chętny do pracy! A jest to typ leniuszka + nerwusa!
Pierwszy raz w życiu praca na lonży z nim była dla mnie taką przyjemnością! Zdecydowanie więcej ma energii, ale takiej fajnej, bez rozkojarzenia i nerwowości.
A karmię niepełnoporcjowo, tylko jako dodatek do owsa.

Naprawdę polecam, jestem bardzo zadowolona. Szkoda mi tylko mojego portfela, no ale cóż, warto.
Moj dostawał lucerne Mix z st. Hippolyta. Super jest. Dalej bym nia karmila ale koń przeszedł mi na urlop od roboty, więc dostaje tylko musli dla niepracujacych.


Swoja droga myślicie, ze Baileys Everyday High Fibre Mix bedzie nadawać sie dla konia praktycznie nie pracującego? Jeszcze tydzien stepa ma a pozniej przez 4-6 tygodni po 15-20 minut klusa?
Grace Alfa Lite mam. Ale moze to tylko takie wrazenie ze bardziej sucha.
A swoją drogą dajecie lucerne tak jak zalecone na worku?? 2,5 kg to objętościowo jakos baaardzo duzo musi wychodzic  🤔
oz, lucerna Mix St. Hippolyt nie jest pylista? Jak bardzo melasowana?
unawen, kurcze a ja się wahałam  i zastanawiałam nad tym muesli, ale wzięłam ostatecznie wersje cubes no 4 😉
Oby efekty były podobne 😉
Ile podajesz? (ilosciowo)
Nie pyli sie. W stajni duzo osob daje sieczki/lucerne i ta w porównaniu do innych malo sie pyli. Melasowana? Tz?

Moj dostawałam po takie jakby 2 duze garści. I to spokojnie mu starczyło.
oz, czy ta lucerna ma dodatek melasy? w opisie nic nie ma o tym, ale wolę się upewnić  😉
Aaaa, okej. Sorry juz malo ogarniam. Tak, ma dodatek Melasy. Ale nie jest jakos wybitnie duzo jej.
dzięki :kwiatek:
Polecicie jakieś witaminy energetyczne? Koń nie chodzi dużo, bo 3-4 razy w tygodniu ale mam wrażenie, że przez pogodę i jeszcze zimowe futro ma za mało energii  :kwiatek:
korsik nie ma czegoś takiego, jak witaminy energetyczne... Pasze energetyczne już jak najbardziej... ale
Po pierwsze masz o tym cały wątek (sporo osób poleca różne pasze). Po drugie przeanalizuj najpierw aktualną dietę konia.
Pasza energetyczna jak koń chodzi 3-4 razy w tygodniu?  🤔

Polecicie jakieś witaminy energetyczne? Koń nie chodzi dużo, bo 3-4 razy w tygodniu ale mam wrażenie, że przez pogodę i jeszcze zimowe futro ma za mało energii  :kwiatek:


Korsik, Poza tym co Gaga_ zauważyła:
Przy takim stosunkowo niewielkim wysiłku rozważyłabym na twoim miejscu jakąś witaminizowaną sieczkę albo olej w niedużych ilościach. Officinalis ma witaminizowany olej "ryżowy", podawałam kiedyś z fajnym rezultatem. Tylko z witaminami ostrożnie, co by nie przedobrzyć.
ej_anka Nie podaję dużo, bo miarkę rano i miarkę wieczorem, co jak ważyłam, daje około 1,6 -1,8kg dziennie 😉
korsik odżywki kompletnie nic ci nie dadzą jeżeli przy 20 stopni koń ma jeszcze zimowe futerko 😉
Laickie pytanie: jakie dzialanie maja probiotyki? Czy mozna zastapic probiotyk podawaniem drozdzy paszowych?

edit: oraz- czy mozna podawac koniom caly slonecznik? np w meszu? jakie ma dzialanie? wiem juz, ze sama luska niewskazana jest dla wrzodowcow (I stopien, wiec bez tragedii), a jak z calym ziarnem?
wendetta   skorzystaj czasem z wyszukiwarki...  😉

http://www.re-volta.pl/forum/index.php/topic,7354.0.html
Gaga, ups 😡 racja... 5 lat na forum i taka wpadka!
Słuchajcie, gdzie się podział Hoveler? Nawet w przeklętym Atosie już nie ma - ktoś wie czemu marka znika z rynku?
Hoveler jest cały czas dostępny w ich filii - firma Blattin:
http://blattin.pl/produkty,kategoria,14,produkty_dla_koni.html
. Ostatnio na Allegro widziałam też witaminy hovelera wystawione przez jakiś sklep.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się